گزارش لحظه به لحظه «بورس تابناک» از نبض تالار شیشه‌ای سعادت آباد:
روز گذشته بازار در حالی آغاز شد که پس از مدت ها در نقشه بازار بورس رنگ قرمز، رنگ غالب بود. در انتها شاخص کل با اصلاح ده هزار واحدی در نهایت بر روی کانال یک میلیون و 481 هزار و 924 واحدی آرام گرفت. در پیش گشایش امروز نمادها با صف های خرید در مقایسه با پیش گشایش دیروز رشد چشمگیری داشتند.
کد خبر: ۹۸۷۴۸۴
تاریخ انتشار: ۱۰ تير ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۲ 30 June 2020

روز گذشته بازار در حالی آغاز شد که پس از مدت ها در نقشه بازار بورس رنگ قرمز، رنگ غالب بود. در انتها شاخص کل با اصلاح ده هزار واحدی در نهایت بر روی کانال یک میلیون و 481 هزار و 924 واحدی آرام گرفت.

به گزارش بورس تابناک، امروز مورخه 10 تیرماه سال جاری در پیش گشایش بازار از 647 نماد حدود 237 نماد با صف خرید و حدود 47 نماد نیز با صف فروش رو به رو بودند. 

چند خبر مهم 24 ساعت گذشته که می تواند برای بورس بازان مهم باشد

- از ۱۶ تیرماه حساب تضمین اعتبار خرید سهام به ۱۵ درصد کاهش خواهد یافت.

-مدیرعامل فرابورس با اشاره به نوسانات غیرمتعارف قیمت اوراق تسهیلات مسکن گفت: کاهش دامنه نوسان، استفاده از حجم مبنا، تغییر در نحوه معاملات و حضور بازارگردان برای این اوراق مطرح شده است.

-سامانه استعلام لحظه‌ای ارزش سهام عدالت به روز شد و ارزش سهام عدالت با ارزش اولیه ۵۳۲ هزار تومانی به حدود ۱۳ میلیون و ۷۸۹ هزار تومان رسیده است.

گزارش نیمه اول بازار: (ساعت 9 تا 10:45)

گزارش شاخص ها

بر اساس آمارهای معاملاتی، در نیمه اول بازار در روز جاری بیشتر شاخص‌های بورس با رشد مواجه بودند. شاخص کل با 57795 واحد صعود معادل 3.90 درصد به یک میلیون و 539 هزار و 733 واحد، شاخص‌ قیمت وزنی - ارزشی با 15302 واحد افزایش معادل 3.90 درصد به 407 هزار و 672 واحد، شاخص کل هم وزن با 15133 واحد رشد معادل 3.48 درصد به ۴49 هزار و 885 واحد، شاخص قیمت هم وزن با 9977 واحد افزایش معادل 3.48 درصد به ۲96 هزار و 605 واحد، شاخص آزاد شناور با 75599 واحد افزایش معادل 3.86 درصد به دو میلیون و 34 هزار و 540 واحد، شاخص بازار اول با 42476 واحد افزایش معادل 3.81 درصد به یک میلیون و 158 هزار 674 واحد و شاخص بازار دوم با 115963 واحد صعود معادل 4.05 درصد به ۲ میلیون و 979 هزار و 612 واحد رسید.

ارزش و حجم معاملات

به این ترتیب، در پایان داد و ستدهای نیمه اول امروز بورس، در 717 هزار و 171 نوبت معاملاتی، 3 هزار و 217 میلیارد برگه اوراق بهادار به ارزش 62 هزار و 910 میلیارد تومان در بورس معامله شد.

نمادهای تاثیرگذار

7 نماد تاثیرگذار بر شاخص کل بورس در نیمه اول بازار در روز جاری عبارت بودند از: فارس، فولاد، فملی، شستا، کگل، وبملت و خودرو.

تعداد صف های خرید و فروش

در نیمه اول بازار امروز از 647 نماد حاضر، 371 نماد در صف خرید و هیچ نمادی در صف فروش نمی باشد. 

برترین عرضه و تقاضا

7 نماد با برترین تقاضا در بورس در نیمه اول بازار امروز: شپنا، خساپا، خودرو، شستا، شبندر، وبصادر و شتران.

7 نماد با برترین عرضه در بورس در نیمه اول بازار امروز: دارایکم، انرژی 3، غشاذر، خاهن، سصفها، پاساح و ونیرو.

بیشترین و کمترین قیمت

7 نماد با بیشترین قیمت در بورس در نیمه اول بازار امروز: غپاک، خاهن، غشاذر، خشان، شتران، برکت و شسینا.

7 نماد با کمترین قیمت در بورس در نیمه اول بازار امروز:  انرژی 3، قصفها، کفپارس، فاما، پاسا، فمراد و پتایر. 

نقشه بازار در نیمه اول بازار

در نیمه اول بازار امروز سبز رنگ غالب بر نقشه بازار بود.

(برای دیدن تصویر بزرگتر بر روی نقشه کلیک کنید)

عبور شاخص کل از سد 1.5 میلیون واحد/ صفر، عدد نمادهای در صف فروش/ سبز رنگ غالب بر نقشه بازار

 

گزارش نیمه دوم بازار: (ساعت 10:45 تا 12:30)

گزارش شاخص ها

بر اساس آمارهای معاملاتی، در نیمه دوم بازار در روز جاری بیشتر شاخص‌های بورس با رشد مواجه بودند. شاخص کل با 64911 واحد صعود معادل 4.38 درصد به یک میلیون و 546 هزار و 850 واحد، شاخص‌ قیمت وزنی - ارزشی با 17186 واحد افزایش معادل 4.38 درصد به 409 هزار و 556 واحد، شاخص کل هم وزن با 18288 واحد رشد معادل 4.21 درصد به ۴53 هزار و 40 واحد، شاخص قیمت هم وزن با 12057 واحد افزایش معادل 4.21 درصد به ۲98 هزار و 658 واحد، شاخص آزاد شناور با 89625 واحد افزایش معادل 4.58 درصد به دو میلیون و 48 هزار و 565 واحد، شاخص بازار اول با 48118 واحد افزایش معادل 4.31 درصد به یک میلیون و 164 هزار 315 واحد و شاخص بازار دوم با 128574 واحد صعود معادل 4.49 درصد به ۲ میلیون و 992 هزار و 223 واحد رسید.

ارزش و حجم معاملات

به این ترتیب، در نیمه دوم داد و ستدهای امروز بورس، در یک میلیون و 159 هزار نوبت معاملاتی، 5 هزار و 800 میلیارد برگه اوراق بهادار به ارزش 103 هزار و 555 میلیارد تومان در بورس معامله شد.

نمادهای تاثیرگذار

7 نماد تاثیرگذار بر شاخص کل بورس در نیمه دوم بازار در روز جاری عبارت بودند از: فارس، فولاد، فملی، شستا، کگل، شپنا و تاپیکو.

تعداد صف های خرید و فروش

در نیمه دوم بازار امروز از 647 نماد حاضر، 414 نماد در صف خرید و 6 نماد در صف فروش بودند. نسبت به نیمه اول بازار نمادها با صف های خرید افزایش چشمگیری داشتند.

برترین عرضه و تقاضا

7 نماد با برترین تقاضا در بورس در نیمه دوم بازار امروز: شپنا، خساپا، خودرو، شستا، شبندر،شتران و وبصادر.

7 نماد با برترین عرضه در بورس در پایان بازار امروز: انرژی 1، غشاذر، کمند، خریختح، نبورس، غمارگ و پاساح.

بیشترین و کمترین قیمت

7 نماد با بیشترین افزایش قیمت در بورس در پایان بازار امروز: غپاک، ختوقا، خاهن، بورس، زپارس، غشاذر و زمگسا.

7 نماد با بیشترین کاهش قیمت در بورس در پایان بازار امروز: انرژی1، قصفها، کفپارس، فاما، پاسا، قپیرا و کبورس. 

نقشه بازار در پایان

(برای دیدن تصویر بزرگتر بر روی نقشه کلیک کنید)

عبور شاخص کل از سد 1.5 میلیون واحد/ صفر، عدد نمادهای در صف فروش/ سبز رنگ غالب بر نقشه بازار

قاب پایانی بازار امروز (ساعت 13:00 تا 14)

بعد از انجام معاملات در نمادهای عرضه اولیه شده، شصدف، غگیلا، پیزد و آریا بازار امروز در ساعت 14 به پایان رسید.

بر اساس آمارهای معاملاتی، در پایان بازار امروز، در نهایت تغییرات شاخص ها به شرح تصویر زیر بود:

(برای دیدن تصویر بزرگتر بر روی نقشه کلیک کنید)

عبور شاخص کل از سد 1.5 میلیون واحد/ صفر، عدد نمادهای در صف فروش/ سبز رنگ غالب بر نقشه بازار

شاخص کل در نهایت بر روی کانال یک میلیون و 546 هزار و 850 واحدی آرام گرفت.

رفت و آمد نمادها در روز جاری

به گزارش نبض بورس، نماد معاملاتی شركت های سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی (وصندوق1)، پتروشیمی خراسان (خراسان1)، صنایع‌كاغذسازی‌كاوه‌ (چكاوه1) با توجه به تغییرات بیش از 50 درصدی قیمت سهام، به منظور برگزاری كنفرانس اطلاع رسانی توسط ناشر؛ گروه مدیریت سرمایه گذاری امید (وامید1)، سیمان‌ تهران‌ (ستران1)، بانک‌اقتصادنوین‌ (ونوین1)، سرمایه‌گذاری‌توسعه‌آذربایجان‌ (وآذر1)، سیمان خوزستان (سخوز1)، سیمان فارس نو (سفانو1)، تولیدی‌مهرام‌ (غمهرا1)، لبنیات‌كالبر (غالبر1)، سیمان‌ داراب‌ (ساراب1)، سیمان‌ خزر (سخزر1)، صنایع سیمان دشتستان (سدشت1)، سیمان‌ شمال‌ (سشمال1) با توجه به افشای اطلاعات با اهمیت گروه الف، سرمایه گذاری خوارزمی (وخارزم1)،سرمایه‌گذاری‌غدیر (وغدیر1)، سرمایه‌ گذاری‌ البرز(والبر1)، گروه مدیریت سرمایه گذاری امید (وامید1)، سیمان‌ارومیه‌ (ساروم1) با توجه به افشای اطلاعات با اهمیت گروه ب، دارویی و بهداشتی لقمان(دلقما)، پتروشیمی شازند(شاراك)، بازرسی فنی و كنترل خوردگی تكین كو(رتكو)جهت برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه به منظور تصویب صورتهای مالی، مجتمع فولاد خراسان(فخاس)جهت برگزاری مجامع عمومی عادی سالیانه به منظور تصویب صورتهای مالی_عمومی فوق العاده به منظور تصمیم گیری در خصوص افزایش سرمایه متوقف شدند.

در مقابل، نماد معاملاتی شركت های گروه صنعتی سپاهان(فسپا)، پالایش نفت تبریز(شبریز)، بیمه آسیا(آسیا)، تامین سرمایه امید(امید)،سرمایه گذاری شفا دارو(شفا)، سیمان هرمزگان(سهرمز) با توجه به انتشار اطلاعات حاصل از برگزاری كنفرانس اطلاع رسانی در تارنمای كدال در خصوص تغییرات بیش از 50 درصدی قیمت سهام؛ لبنیات‌ پاك‌(غپاك)،كشاورزی‌ ودامپروی‌ مگسال‌ (زمگسا)،پگاه‌آذربایجان‌غربی‌(غشاذر)، ملی كشت و صنعت و دامپروری پارس (زپارس)،آهنگری‌ تراكتورسازی‌ ایران‌ (خاهن)وشیرپاستوریزه‌پگاه‌خراسان‌ (غشان) با توجه به افشای اطلاعات با اهمیت گروه الف، گروه دارویی البرز(والبر)با توجه به افشای اطلاعات با اهمیت گروه ب؛ بورس اوراق بهادار تهران(بورس)با توجه به رفع تعلیق نماد معاملاتی، كارگزاران بورس اوراق بهادار تهران(كبورس)، نهادهای مالی بورس اوراق بهادار تهران(نبورس) با توجه به بازگشایی نماد اصلی، زغالسنگ نگین طبس(كطبس)، فروسیلیس ایران(فروس)، گروه صنعتی قطعات اتومبیل ایران(ختوقا)،پارس دارو(دپارس)پس از برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه مبنی بر تقسیم سود نقدی بازگشایی شدند.

نماد معاملاتی حق تقدم شركت داروسازی دكتر عبیدی(دعبیدح)با توجه به عدم كشف قیمت در روز معاملاتی قبل بدون محدودیت نوسان قیمت حراج شد.

نماد معاملاتی شركت سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی (وصندوق1) لابراتوارداروسازی‌ دكترعبیدی‌ (دعبیدح1) با توجه به تغییرات بیش از 20 درصدی قیمت سهام با وقفه همراه شدند.

بازدهی و ارزش معاملات صنایع بورسی

بیشترین بازدهی متعلق به گروه: خرده فروشی به استثنای وسایل نقلیه موتوری

کمترین بازدهی متعلق به گروه: اطلاعات و ارتباطات

بیشترین ارزش معاملات: فلزی و معدنی

کمترین ارزش معاملات: خرده فروشی به استثنای وسایل تقلیه موتوری

(برای دیدن تصویر بزرگتر بر روی نقشه کلیک کنید)

عبور شاخص کل از سد 1.5 میلیون واحد/ صفر، عدد نمادهای در صف فروش/ سبز رنگ غالب بر نقشه بازار

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
برچسب منتخب
پرونده اکبر طبری دهه کرامت قانون سزار کلینیک سینا اطهر سند همکاری 25 ساله ایران و چین