بازدید 48796

اعلام وضعیت حاد کرونا در فارس

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز از ابتلای ۱۰ هزار و ۱۹۷ بیمار مبتلا به کووید۱۹ از ابتدای شیوع کروناویروس تاکنون در استان خبر داد و گفت: استان فارس در وضعیت حاد به سر می‌برد و تعداد مبتلایان به کروناویروس در مسیر افزایش است.
کد خبر: ۹۸۶۰۴۲
تاریخ انتشار: ۰۲ تير ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۸ 22 June 2020
به گزارش تابناک به نقل از فارس از شیراز، عبدالرسول همتی از ابتلای ۱۰ هزار و ۱۹۷ بیمار مبتلا به کووید۱۹ از ابتدای شیوع کروناویروس تاکنون در استان خبر داد و گفت: استان فارس در وضعیت حاد به سر می‌برد و تعداد مبتلایان به کروناویروس در مسیر افزایش است.

وی با اعلام این خبر و هشدار به مردم استان افزود: در استان فارس از ابتدای شیوع کروناویروس تا کنون، بیش از ۱۳۲ هزار نمونه آزمایشگاهی از افراد بیمار و دارای علامت تهیه شده که پس از تایید در آزمایشگاه‌های تخصصی کووید۱۹ استان، ۱۰ هزار و ۱۹۷ مورد مبتلا به کروناویروس شناسایی شده است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز بیان کرد: متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته چهار نفر در استان به دلیل ابتلا به کروناویروس جان خود را از دست دادند که با این موارد جدید، تاکنون مجموع موارد فوتی به دلیل ابتلا به کووید ۱۹ در فارس به ۱۳۸ نفر رسیده است.

همتی همچنین آمار بهبودیافتگان بیمارستانی و ایزوله خانگی استان را نیز هفت هزار و ۷۹۵ نفر اعلام کرد.

وی ادامه داد: هم اکنون ۳۹۵ بیمار مشکوک و دارای علامت کروناویروس در بخش‌های مختلف بیمارستان‌های سطح استان بستری هستند که از این تعداد، ۵۵ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش مراقبت‌های ویژه به سر می‌برند.

این مقام مسوول در دانشگاه گفت: با توجه به روند افزایش مبتلایان به کووید۱۹ در استان و تکمیل گنجایش بیمارستان حضرت علی اصغر (ع)، بیمارستان‌های شهید دکتر فقیهی با ۱۰۰ تخت و شهید دکتر چمران با ۵۰ تخت و چند بخش از بیمارستان شهید دکتر بهشتی برای پذیرش بیماران مبتلا به کروناویروس آماده شده است.

معاون بهداشت دانشگاه توصیه کرد: ویروس در جامعه به سرعت در حال انتقال است و بی توجهی به دستورات بهداشتی، سرعت انتقال آن را افزایش می‌دهد.

همتی تاکید کرد: استفاده از ماسک، رعایت فاصله در روابط اجتماعی، پرهیز از تردد‌های غیرضروری و دوری از تجمعات، دورهمی‌های خانوادگی، مراسم عقد، عروسی و ترحیم تا اطلاع ثانوی، تنها راه پیشگیری از ابتلا به کروناویروس است.
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # حج 1402 # رضامراد صحرایی # عبدالعلی قوام # ارتحال امام خمینی
وب گردی