بازدید 24507
پیمانه اقتصادی
این پیمانه تیتر‌هایی همچون عقب نشینی شاخص کل بورس، مشکل فروش سهام عدالت حل شد، مجوز افزایش قیمت ۲۰ درصدی لوازم خانگی صادر شد، افزایش قیمت مصالح ساختمانی مهم‌ترین عامل رشد قیمت مسکن، اعلام اسامی پنج قلم کالای اولویت‌دار بازرسی در هفته جاری و قیمت سکه در بازار امروز را در بر دارد.
کد خبر: ۹۸۴۶۰۷
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۰ 14 June 2020

تابناک هر روز بسته‌ای خبری از مطالب اقتصادی با اهمیت و مهم ایران و جهان همچون تغییرات در بازار انرژی، بازار طلا، سکه، مسکن، نفت، خودرو و ... تا خبر‌ها و رویداد‌های جذاب اقتصادی را گردآوری می‌کند.

به گزارش «تابناک اقتصادی»؛ این پیمانه تیتر‌هایی همچون عقب نشینی شاخص کل بورس، مشکل فروش سهام عدالت حل شد، مجوز افزایش قیمت ۲۰ درصدی لوازم خانگی صادر شد، افزایش قیمت مصالح ساختمانی مهم‌ترین عامل رشد قیمت مسکن، اعلام اسامی پنج قلم کالای اولویت‌دار بازرسی در هفته جاری و قیمت سکه در بازار امروز را در بر دارد.

عقب نشینی شاخص کل بورس

شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز، با کاهش ۴۴۸۱ واحدی معادل ۰.۳۸ درصد به رقم یک میلیون و ۱۸۵ هزار واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با رشد ۹۹ واحدی به رقم ۱۳ هزار و ۲۸۱ واحد رسید. همچنین شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با کاهش ۱۱۸۹ واحدی معادل ۰.۳۸ درصد به رقم ۳۱۴ هزار و ۵۲۹ واحد رسید. شاخص کل هم وزن نیز با رشد ۲۴۴۴ واحدی معادل ۰.۶۵ درصد، عدد ۳۸۰ هزار و ۵۶۶ واحد را به نمایش گذاشت. شاخص قیمت (هم وزن) نیز با افزایش ۱۶۱۵ واحدی معادل ۰.۶۵ درصد به رقم ۲۵۱ هزار و ۴۸۴ واحد رسید. همچنین شاخص سهام آزاد شناور، ۱۶۱۵ واحد افزایش معادل ۰.۱۰ درصد را رقم زد و به سطح یک میلیون و ۵۹۳ هزار واحد رسید. شاخص بازار اول با ۱۷۴۴ واحد کاهش معادل ۰.۲۰ درصد به رقم ۸۹۱ هزار و ۸۱ واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز، با ۱۵۴۳۴ واحد کاهش معادل ۰.۶۷ درصد همراه بود و عدد ۲ میلیون و ۲۹۷ هزار واحد را به نمایش گذاشت.

مشکل فروش سهام عدالت حل شد

حسین فهیمی، سخنگوی ستاد آزادسازی سهام عدالت در گفتگو با مهر با اشاره به رفع مشکل عدم همخوانی تلفن همراه و کدملی برخی از سهامداران عدالت که در هنگام فروش سهام عدالت در سامانه کارگزاری‌ها منجر به ایجاد مشکل می‌شود، گفت: کسانی که شماره همراهی که داده‌اند به نام خودشان نیست، در حال حاضر با مراجعه به وبسایت sahamedalat.ir می‌توانند شماره خودشان را اصلاح کنند و با این اصلاح، قادر خواهند بود در کارگزاری‌ها نیز برای فروش سهام عدالت اقدام کنند. وی ادامه داد: نحوه تغییر شماره تلفن همراه به این صورت است که چنانچه سیستم اعلام کند که شماره تلفن همراه به نام فرد مورد نظر نیست، سهامدار عدالت می‌تواند وارد شده، شماره همراهی که به نام خودش است را وارد کرده و همانجا شماره خود را اصلاح کند.

فهیمی درباره دلیل به نام بودن شماره همراه سهامداران عدالت افزود: بر اساس مصوبه شورای بورس، برای اینکه افراد را احراز هویت شده تلقی کنیم، دو اطلاعات قابل تأیید را باید داشته باشیم؛ یکی از آنها شماره شبا مربوط به حساب بانکی و دیگری شماره تلفن همراه به نام خود مشمول است تا زمانی که سهامدار عدالت این دو را نداشته باشد، قادر به فروش سهام عدالت خود نخواهد بود. وی همچنین درباره واریز وجه فروش سهام عدالت از طریق بانک‌ها گفت: از بین سفارش‌های فروش سهام عدالت که در بانک‌ها ثبت شده بود، ۵۲۰ میلیارد تومان وجه حاصل از فروش سهام عدالت به حساب سفارش دهندگان واریز شده و از مقدار به فروش رفته سهام عدالت تنها ۱۰۰ میلیارد تومان باقی مانده که فردا به حساب سهامداران واریز می‌شود.

واردات ارز، طلا، نقره و پلاتین تا پایان امسال معاف از مالیات شد

حسن روحانی رئیس جمهور مصوبه شورای عالی هماهنگی اقتصادی را که به تأیید رهبر معظم انقلاب رسیده به فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی، حسین مدرس خیابانی سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت و عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی ابلاغ کرد. بر اساس این مصوبه، ورود ارز به صورت اسکناس به صورت نامحدود و طبق نظارت بانک مرکزی و همچنین واردات طلا، نقره و پلاتین خام با نظرات بانک مرکزی از هر گونه مالیات، حقوق و عوارض دولتی و همچنین مالیات بر ارزش افزوده معاف است.

مجوز افزایش قیمت ۲۰ درصدی لوازم خانگی صادر شد

حسین مدرس خیابانی در حاشیه جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت، با اشاره به اینکه ترکیب بازار لوازم خانگی در کشور در حال حاضر متفاوت از قبل است و بخش عمده‌ای از این بازار به جز کولر گازی از محل تولید داخل تامین می‌شود، ‌ تصریح کرد: در زمینه کولر گازی هم اخیرا سرمایه‌گذاری خوبی در یکی از واحدها انجام شده است. وی با بیان اینکه ظرفیت تولید واحدهای لوازم خانگی دو تا سه برابر وضعیت فعلی است، اظهار کرد: بنابراین با تمرکز بر رفع مشکل تولیدکنندگان به راحتی می‌توانیم بازار داخل را تامین و شکاف ناشی از خروج کالاهای خارجی از بازار در پی ممنوعیت واردات را پر کنیم. سرپرست وزارت صمت تامین مواد اولیه کارخانجات را اولویت این وزارتخانه عنوان کرد و گفت: نکته اول در زمینه لوازم خانگی، تامین مواد اولیه  افزایش تولید و عرضه و نکته دوم بحث تقاضاست. بخشی از فعالان این بخش به دلیل انتظارات تورمی از عرضه لوازم خانگی خودداری و کالا را احتکار می‌کنند؛ بنابراین، نظارت و کنترل بیشتر از انبارها و مراکز نگهداری و همچنین نظارت بر قیمت‌ها در دستور کار نهادهای نظارتی از قرار گرفته است. مدرس خیابانی با بیان اینکه سازمان حمایت در مقطع کنونی، مجوز افزایش قیمت ۲۰ تا ۳۰ درصدی را برای  لوازم خانگی صادر کرده، ‌ تاکید نمود در صورت افزایش قیمت بیش از میزان یاد شده با آن برخورد می‌شود.

با افزایش قیمت سیمان هم موافقت شد

دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان از موافقت وزارت صنعت با افزایش قیمت سیمان خبر داد و گفت: تا چند روز آینده قیمت نهایی تصویب و اعلام می‌شود. /ایسنا

افزایش قیمت مصالح ساختمانی مهم ترین عامل رشد قیمت مسکن

محمد اسلامی، وزیر راه وشهرسازی در حاشیه جلسه ستاد هماهنگی اقتصاد با بیان اینکه افزایش قیمت مصالح ساختمانی، یکی از دلایل اصلی در رشد قیمت مسکن به شمار می‌رود، افزود: در این جلسه به وزیر صمت دستور داده شد که نظارت و کنترل قیمت‌ها روی مصالح ساختمانی افزایش یابد. چرا که هم اکنون با رشد لجام گسیخته قیمت‌ها در حوزه مصالح ساختمانی رو به رو هستیم. او ادامه داد: گران شدن مصالح ساختمانی، افزایش دستمزد کارگران و نرخ ارز باعث ایجاد حباب در قیمت‌ها شده است؛ بنابراین، باید وزارت صمت با کنترل قیمت‌ها التهابات موجود در این بازار را از بین ببرد. /باشگاه خبرنگاران جوان

اعلام اسامی پنج قلم کالای اولویت‌دار بازرسی در هفته جاری

معاون بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت گفت:‌ بازرسان این سازمان به همراه سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان‌های سراسر کشور در راستای سیاست‌های کنترلی و نظارتی معمول و همیشگی به منظور آرام‌سازی فضای بازار، در هفته پیش‌رو رصد و پایش محصولات لوازم خانگی شامل یخچال، یخچال فریزر، تلویزیون و لباسشویی، لاستیک خودروسواری و سنگین، شکر، برنج و نهاده‌های دامی از قبیل کنجاله، سویا و ذرت را در اولویت بازرسی‌های نظارتی خود قرار داده‌اند. 

حداقل و حداکثر قیمت هر کیلو طلای سرخ

غلامرضا میری نایب رئیس شورای ملی زعفران از کاهش ۵ تا ۶ درصدی صادرات طلای سرخ در بازار خبر داد و گفت: هم اکنون حداقل قیمت هر کیلو زعفران ۶ میلیون و حداکثر ۸ میلیون تومان است. او با اشاره به اینکه ۸۵ درصد زعفران تولیدی به بازارهای هدف صادر می‌شود، افزود: با توجه به گسترش ویروس کرونا و کاهش مراودات تجاری، صادرات افت محسوسی داشته که این امر در کنار رکود بازار داخل منجر به کاهش قیمت زعفران شده است. به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ میری با بیان اینکه آمار دقیقی از صادرات زعفران طی ماه‌های اخیر در دسترس نیست، گفت: برآوردها حاکی است که میزان صادرات طی ماه‌های اخیر چندان چشمگیر نیست که با استمرار روند فعلی، قیمت زعفران کاهشی خواهد بود.

وزیر راه و شهرسازی: برکت درآمد صاحب خانه‌های با انصاف بیشتر می‌شود

محمد اسلامی وزیر راه وشهرسازی با بیان اینکه مالکان و مستاجران در این شرایط باید به بهبود وضعیت بازار اجاره کمک کنند افزود: چندی پیش جلسه‌ای با اتحادیه املاک برگزار کرده ایم و باید کمک کنیم که اسیر شرایط التهابی بازار اجاره نشویم و باید به آرامش بازار مسکن کمک کنیم و از سوی دیگر مالکان باید انصاف را راعایت و در راه رضای خدا اقدام کنند چراکه با رعایت انصاف و حال همدیگر برکت در آمدهایشان بیشتر می‌شود.

قیمت سکه در بازار امروز

قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید، امروز در معاملات بازار آزاد تهران به ۷ میلیون و ۵۴۰ هزار تومان رسید. همچنین قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم ۷ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان، نیم سکه ۳ میلیون و ۷۷۰ هزار تومان، ربع سکه ۲ میلیون و ۳۰ هزار تومان و سکه یک گرمی ۱ میلیون و ۹۰ هزار تومان است. هر اونس طلا در بازارهای جهانی ۱۷۳۱ دلار و ۴۵ سنت و هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز ۷۳۷ هزار و ۵۶۵ تومان است.

دلار در صرافی بانکی چند؟

امروز هر اسکناس دلار آمریکا در صرافی‌های بانکی به نرخ ۱۷۵۰۰ تومان از مردم خریداری شد و بدون تغییر نرخ نسبت به روز شنبه، به قیمت ۱۷۷۵۰ تومان به متقاضی دریافت دلار فروخته شد. همچنین هر اسکناس یورو به نرخ ۱۹۵۰۰ تومان از مردم خریداری و در مقابل به قیمت ۱۹۷۵۰ تومان به متقاضی دریافت یورو فروخته شد که نسبت به روز قبل، تغییری نداشته است. ثبات قیمت دلار و یورو در صرافی‌های بانکی در حالی است که هفته گذشته، شاهد افزایش معنادار قیمت دلار و یورو در این صرافی‌ها بودیم. تصمیمی که بازارساز در جهت مقابله با ورود تقاضای کاذب به بازار گرفته بود. همچنین در بازار آزاد، دلار آمریکا با افزایش نرخ نسبت به ابتدای روز، به رقم ۱۸۱۰۰ تومان رسیده است.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱۲
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۴۵
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۵
آقای وزیر بسم الله از خودتون شروع کنید برای اجاره دادن و فروختن ملک زیر قیمت، اکر به برکت و خدا اعتقاد دارید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۶
شما بعنوان وزیر مسکن باید ایده و طرح و برنامه اجرایی داشته و اقدام کنید
و مردم را از این نابسامانی در تهیه مسکن نجات بدهید
چرا با دادن پند و اندرز اخلاقی از زیر بار مسولیتتان طفره می روید ؟
مگر شما را بعنوان معلم اخلاق و آموزش و واعظ دینی استخدام کرده اند ؟
اگر نمی دانید و نمی توانید، خوب مردانه استعفا داده و اجازه بدهید کس دیگری ، بیاید که بداند و بتواند تا کاری موثر انجام بدهد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۵
بجای مدیریت به موعظه روی آورده دولت در سال آخرش
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۶
رییس جمهور و وزرا و معاونانشان
فقط در حد دادن پند و نصیحت و سخنرانی با رعایت فاصله و ماسک زده تنزل پیدا کرده اند !!؟؟؟
بابا اگر نمی توانید ، کنار بروید
شاید کسانی دیگر بیایند و کاری بکنند !!!!؟
مردم تحت فشار و زیر بار گرانی و تورم و بیکاری و بیماری و هزار بدبختی کمرشان شکسته است
یعنی چه ؟؟؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۶
کار مملکت با موعظه و نصیحت پیش نمیرود اگر برنامه ندارید کنار روید و از مردم شهید داده خجالت بکشید
asd
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۵
...وزیر راه داره به برکت خدا دخیل میبنده که صاحبخانه ها کمتر از تورمی که دولت ساخته،اجاره را افزایش دهند تا خدا برکت بدهد! شما با الفبای اقتصاد دنیا دشمنی می کنید و از مردمی را که به فلاکت رسانده اید انتظار همکاری دارید؟ پس شما چکاره اید ؟! چرا مستاجران را پشتیبانی نمیکنید ؟باز هم از مردم انتظار کمک دارید؟ با پولهایی که امثال خاوری ها و طبریها و ... و دانه درشت و دانه ریز از بیت المال برده اند دولت میتوانست یک شهر مدرن برای همه مستاجران بسازد ولی الان باز هم دست به دامن مردم شده اند!! کفگیر مردم به ته دیگ خورده ! موجر و مستاجر فرقی نداره !
علی
|
France
|
۲۰:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۵
من صد بار بیشتر رفتم صرافی بانک توی شیراز اصلا دلار ندارد به کارمندش میگم پس چرا قیمت نصب کردی روی تابلو میگه بانک دستور داده قیمت بزن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۵
لااقل نمک رو زخم مستاجران نپاشید

حرف های نپخته شما اوج بی انصافی است
ناشناس
|
United Kingdom
|
۲۰:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۵
....اجاره ها سر به فلک گذاشتن...باعث تضعیف بنیان خانواده و هزار تا مشکل میشه این قضیه....این حرفها رو میزنیم که چی اخه، برو به صاحب خونت بگو تخفیف بده تا برکت داشته باشه پولت....ببین چه بد و بیراهی بهت میگه.....حرف نزنیم سنگین تره...
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۶
پس شما که وزیر مسکن هستید
چکاره اید ؟
اگر مشکلات مردم با این کارها حل گردد
پس چرا شما دارید بودجه و هزینه سنگین حقوق و مزایا و دفاتر و ساختمان و ماشین و دهها و هزاران کارمند را به گردن مردم
درمانده و گرفتار می اندازید ؟
خويي
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۵
سيمان گران ميشود تيراهن 50درصد گران ميشود مصالح دهها برابر گران ميشوند هزينه هاي پروانه ساختماني وانواع مجوزها سربه فلك ميزند انوقت ازخودشان ميپرسند قيمت خانه ها چرا گران ميشوند حباب قيمتها را خودتان ميسازيد نه مردم كوچه بازار
ناشناس
|
Switzerland
|
۲۱:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۵
مسولین هم بخاطر انصافشون این همه بابرکته زندگیشون؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۵
آقای محترم جناب وزیر مسکن، بنظر بنده جنابعالی آدرس وزارتخانه رو اشتباه رفتی! بایستی تشریف میبردید وزارت ارشاد و ....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۵
با التماس وبرکت وخدا خیرت بده کاری انجام نمیشه اقای وزیر مگرنگفتی سامانه املاک و،،، برای گرفتن مالیات تحویل وزارت اقتصاد شده ومالیات ازاملاک شروع میشود؟ امروز وزارت اقتصاد اعلام کردهنوز تحویل مانگردیده...
پاسخ ها
حححح
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۶
زبانتان را سه بار دور دهان بچرخانید و سنجیده حرف بزنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۵
جناب وزیر هر دو طرف باید منصف باشند با انصاف بودن موجر کفایت نمیکند . خانه ی تمیز و مرتب تحویل مستاجر میدهید در انتها یک خرابه پس میدهند . البته نه همه شان ، اغلبشان اینطوری هستند متاسفانه .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۵
بجای دل بستن به انصاف صاحب خانه ها مالیات بر عایدی سرمایه و مالیات بر خانه های خالی و مالیات بر مجموع درامد را اجرایی کنید و از محل درامد ان تولید مسکن را سرعت دهید اگر تدبیر ی دارید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۶
جناب متخصص اگر مالیاتی هم به مسکن مقرر شود موجر حتماً از مستاجر بیچاره آنرا می گیرد و آنوقت به نفع دولت و به ضرر مستاجر. پس لطفاً از این پیشنهادها ندهید که دولت زود به آن عمل می کند و بار اضافی به مستاجرها اضافه.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۶
... در مورد مالیات بر عایدی سرمایه و مالیات بر خانه های خالی تحقیق کن بعد انتقاد کن مالیات بر عایدی سرمایه بر روی سود فروش خانه دوم به بعد است و مالیات بر خانه
های خالی هم باعث افزایش خانه های اجاره ای می
و کسی دیگر به امید سود 600 تا خانه در پردیس احتکار نمی کنه و خالی نگه نمی داره
پیمان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۶
بگید بانک مسکن هم انصاف داشته باشه چند برابر وام رو از مردم طلب نکنه تا شاید مردم با وام مسکن بتونن یه آلونک بخرن
سلطان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۶
هر سال میگیم دریغ از پارسال
سیدمحسن
|
United States
|
۰۴:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۶
مسولین‌ وقتی نمی توانند مشکلات کشور را حل کنند حرف از برکت والطاف الهی می زنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۶
مصالح ساختمانی از جمله سیمان، آهن و... مجوز افزایش از دولت می گیرد. مجوزها برای ساخت، برق، آب، گاز و... افزایش داده می شوند. لوازم خانگی از بهمن ما تا بحال ۱۰۰ درصد افزایش قیمت داده می شوند! و دهها قلم دیگر از مایحتاج زندگی. بعداً انتظار دارید مسکن که دست مردم است ارزان شود!؟. واقعاً چی فکر می کنید؟ تا زمانیکه دولت محترم تصمیم به کاهش قیمت خدمات دولتی و کالاهای تولیدی خود نگیرد و کاهش ندهد نباید انتظار داشت مسکن و خودرو کاهش قیمت داشته باشند. ضمناً سری به پزشک ها و سپس به داروخانه ها بزنید تا متوجه بشوید دارو چند صد درصد افزایش داشته!؟بله چند صد؟ درصد!؟
ناشناس
|
Sweden
|
۰۷:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۶
با سلام واحترام...آقای وزیر صاحب خانه های منصف ومومن نیازی به توصییه وسفارش ندارن ویقینا به برکت درامدعادلانه واقفند چیزی که مستاجرا ن از شما بعنوان مسیول میخواهند راهکاری جدی وقابل اجرا وموثر است.قانون مالیات بر خانه های خالی با هر زیر بنایی باید زودتر اجرایی گردد ودر عوض معافیتها ومشوق های مالیاتی برای موجرانی که رعایت حال مستاجران را هم میکنند نیز در همین قانون پیش بینی شودودر درازمدت سیاست ساخت وساز مسکن باید بگونه ای باشد که مسکن از حالت سرمایه گذاریبرای سود خارج شود
حامد 2020
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۶
اقای میری اگه صادرات زعفران وجود ندارد پس چرا شرکتها فقط جهت صادرات از کشاورزان خرید می کنند...چرا همین زعفران هایی که شرکت ها خریدند رو در بازار داخلی عرضه نمی کنند.....به فرض که حرف شما درست باشه پس وظیفه ی شما چیست؟....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۶
خیلی با حاله
تو همین صفحه یه خبر زده
" با افزایش قیمت سیمان هم موافقت شد"
دقیقا زیرش نوشته
"محمد اسلامی وزیر راه وشهرسازی در حاشیه جلسه ستاد هماهنگی اقتصاد با بیان اینکه افزایش قیمت مصالح ساختمانی یکی از دلایل اصلی در رشد قیمت مسکن به شمار می‌رود، افزود: در این جلسه به وزیر صمت دستور داده شد که نظارت و کنترل قیمت‌ها روی مصالح ساختمانی افزایش یابد. چرا که هم اکنون با رشد لجام گسیخته قیمت‌ها در حوزه مصالح ساختمانی رو به رو هستیم. "

مملکت باحالی داریم. طفلک مردم!!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۶
شاید منظورشون نظارت بر اینه که فروشنده ها سیمان رو بالاتر از این قیمت مصوب نفروشند.
ابراهیم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۶
کاش یه نفر تو دولت ها که اومدن و رفتن پیدا میشد که از شعار دادن دست برمیداشت یه چند سالی واقعا کار میکرد و مشکل مسکن و معیشت مردم رو جل میکرد و به سرانجام میرسوند و مردم یکمی هم زندگی میکردن.
محمود
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۶
ممنون از راهکار فنی و اقتصادی وزیر محترم راه و شهرسازی
كامران
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۶
در نظر اول با حذف واردات طلا،نقره و پلاتين،قاعدتا" بايستي نرخ طلا و سكه بيا پايين.

حال تحليل بازار از قيمت سكه چيه ؟
آيا ارزون ميشه يا باز قيمت صعودي خودشو طي ميكنه.
آيا اين دستورالعمل تأثيري در قيمت طلا و مخصوصا" سكه داره؟

بيشتر تأكيد من بر كاهش نرخ سكه و براي پرداخت سكه بابت مهريه هست.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۶
هزاران آفرین به وزیر باذکاوت راه و شهرسازی که با یک فرمول خیلی ساده تمام مشکلات مستاجران رو مث آب خوردن حل کردند. چرا به فکر ما مستاجران ناقص العقل نرسیده بود تا الان؟؟؟ خدایاااا شکرت...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۶
وزیر راه و شهرسازی: برکت درآمد صاحب خانه‌های با انصاف بیشتر می‌شود ... علی برکت الله!
ناشناس
|
-
|
۱۰:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۶
وزیر راه و شهرسازی: برکت درآمد صاحب خانه‌های با انصاف بیشتر می‌شود
آقای وزیر با برکت گفتن مشکل مسکن کشور رو حل کردی.............. آقای احمدی نژاد هم مشکل سیب زمینی رو سرکوچه حل کرد..................
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۶
قاعدتا آقای احمدی نژاد واقعیت خرید شخصی خودش رو مثال زده و اون روز قیمت سرکوچه ایشون این قدر بوده.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۶
تورا به خدا به این جمله وزیر یک مملکت خوب توجه کنید:
"مالکان باید انصاف را راعایت و در راه رضای خدا اقدام کنند"
این راه کار حل مشکلات اقتصادی مردم توسط وزیر است.
ناشناس
|
United States
|
۱۱:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۶
دوشنبه ۲۶ خرداد ساعت ۱۱:۲۵
دلار (اسکناس) ۱۸۲۰۰
دلار (حواله) ۱۸۶۰۰
سکه ۷۷۰۰۰۰۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۶
اگه واقعا اعتقاد به برکت مالتون دارید یک ماه حقوق نگیرید .خسته شدیم از بس شعار دادید . فقط نگران این یه ذره ایمانمونم که با این حرفها از دست نره .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۶
آقاي وزير وقتي 6سال مسكن مهر را تعطيل كرديد فكر اينجا را نكرديد وزير سابق بگويد افتخار مي كنم يك مسكن مهر افتتاح نكردم....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۶
هموطن فقط کافیه چشماتونو ببندین و کمی تفکر کنید و ببینید ما تو این مملکت چی داشتیم چی داریم و چه امیدی به آینده داریم دیگه نظر و گلایه و نقد و صحبت ............. فایده ای نداره
پس زیاد خودمون رو خسته و اذیت نکنیم فقط بزن بر طبل بی عاری !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
درود بر کرونا و هدیه بشریت به این ملت، ایران مهد دلیران وشیران!!!!!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۶
مسکن = !!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۶
گرانی ،و تورم ، در همهٔ موارد به قیمت دلار باز میگردد ، اگر حکومت بتواند زندگی روزمرهٔ مردم را از گرهٔ دلار خلاص کند ،و اولویت را به بازار داخلی بدهد و از صادرات برای ارز آوری رها گردد و مایحتاج مردم را از ید دلالان نجات دهد ، بیشترین مشکل اقتصادی مملکت برطرف میشود ؟ با دادن وام ،و تسهیلات مشکل برطرف نمیگردد زیرا بدهکاری باعث ناتوانی معیشت مردم میشود ،باید دولت توانمندی را در نظر بگیرد ؟،،،
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۶
مردم باید چکار کنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۶
بابا همه چی را صد برابر کنید تا بترکید ولی یکسالی اینقدر خبر گرانی ندید
علیرضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۶
صاحب خونه ها تورو خا ب حرف وزیر گوش گنید بنده خدا خیلی مطلب اخلاقی رو بیان کرد خب دیگه بیشتر از این از دستش بر نمیاد ...
ali
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۷
سلام علیکم
کار از اساس خراب است مسکن و خودروی خانواده (نه خودروی لاکچری و لوکس) اقلام مصرفی هستند که به آسانی هر خانواده ایرانی برای خرید و یا اجاره آن باید بتواند با کمترین هزینه تهیه کند . کافی است و سری به کشورهای دیگر بزنید با توجه به اینکه نصف منابع خدادادی ما را هم ندارند مردم دغدغه ای برای تهیه مسکن و خودرو ندارند. حالا تازه مسئولین محترم می خواهند فکر بکنند ... میخواهند از مستاجر حمایت کنند ..... می خواهند راهکار بدهند .... آقا اینها اقلام سرمایه ای نیستند تا این کار را نکنید نه رونق تولید نه جهش تولید و نه اصلا تولیدی خواهیم داشت وقتی که طرف یکسال پیش خانه اش 500 میلیون تومان بوده شب عید یک میلیارد شده و الآن کمتر از 2 میلیارد نمیدهد آنوقت توقع دارید طرف برود برای کار تولیدی سرمایه گذاری کند آنهم با مشکلات تحریم و ارز و صادرات و مالیات و وامهای بانکی شبهه ناک.... آخر یکنفر نیست جلوی این روند سرمایه داری اشتباه و کثیف قد علم کند؟!!! چه جوابی برای مردم محجوب و مظلوم داریم ؟ چه جوابی برای خیل کثیری از مردم محروم جامعه داریم که سال به سال فقیر شده اند ؟ چه جوابی برای خانواده های شهدا جانباز و بیمار داریم که به سختی مایحتاج زندگی را تهیه می کنند و برای خرید داروی خود مشکل دارند؟؟ آنوقت کارشناسان خارجی که به کشور ما می آیند می گویند ایران با این همه ثروت چرا اینقدر فقیر و قشر محروم دارد؟؟!! چرا نمی خواهیم قبول کنیم که مدیریت کشور ما بسیار مشکل دارد ؟؟!!
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
مذاکرات وین سیل جنگ یمن بودجه 1401 روابط ایران و روسیه اومیکرون