بازدید 4639
شیوه غیرمرسوم و حتی غیرطبیعی معرفی شورای صنفی جدید به هیچ وجه مورد تائید خانه سینما، تهیه کنندگان و کارگردانان نمی­باشد. لذا از جنابعالی تقاضا داریم عاجلاً این روند متوقف گردد و نمایندگان مرسوم و ذی مدخل با نظارت عالیه خانه سینما معرفی شوند. هشدار جدی، روشن و صریح خانه سینما این است که بیم آن می‌رود در شرایطی که حداکثر آرامش در این روزها و ماه‌های آتی نیاز مبرم جامعه سینمایی است دور جدیدی از کشمکش‌های بی حاصل شروع شود که متضرر اصلی آن سینمای کشور است.
کد خبر: ۹۷۸۳۵۲
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۲۱:۱۵ 13 May 2020

خانه سینما در واکنش به اقدامات عجیب و غیرمنتظره در شورای صنفی نمایش، در نامه‌ای به رئیس سازمان سینمایی، ضمن هشدار جدی نسبت به روز کشمکش‌های بی حاصل که متضرر اصلی آن سینمای ایران خواهد بود، خواستار توقف شیوه غیرمرسوم و حتی غیرطبیعی معرفی شورای صنفی نمایش جدید شد.

به گزارش «تابناک»؛ جامعه اصناف سینمایی طی نامه ای به حسین انتظامی رئیس سازمان سینمایی نسبت به شورای صنفی واکنش نشان داد. متن به شرح زیر است.


به نام خدا

جناب آقای دکتر انتظامی
ریاست محترم سازمان سینمایی

با سلام

در شرایطی که همه توان سینمای ایران می بایست در مسیر عبور از بحران اجتماعی – اقتصادی ناشی از دوران کرونا تجمیع شود. وقایع رخ داده پیرامون دوره جدید شورای صنفی نمایش به انباشت افزون تر معضلات منجر می شود.

مجموعه پیامدها در دوران تغییرات پی در پی، فن­آوری های نوین، کیفیت بازار، سیستم ها ی آموزشی، فرصت های در اختیار همگان، تغییر کارکرد ابزار، سرمایه و محل عرضه، همه ما را وادار می کند، در معنای فعالیتی خود تجدیدنظر کنیم. در چنین شرایطی کدام عقل سلیمی تشدید تقابل با نهاد صنفی را جایگزین تعامل سازنده برای فردای بهتر سینمای جمهوری اسلامی ایران کرده است؟

مشی صواب آن است دولت و سازمان سینمایی اگر توان رفع کل مضایق را ندارند، زخمی بر این پیکرة گرفتار وارد نسازند.

روشن است که شورای صنفی نمایش در سال جاری و پس از بازگشایی نیازمند حداکثر عقلانیت، تدبیر و تمشیت امور است و این میسر نمی‌شود، مگر آنکه هم از جهت سازوکار اجرایی، این شورا واقعاً منتخب اصناف و اصناف نیز مقید به معرفی نمایندگانی باشند که برای معضلات پساکرونا طرح و برنامه داشته باشند.

شیوه غیر مرسوم و حتی غیر طبیعی معرفی شورای صنفی جدید به هیچ وجه مورد تائید خانه سینما، تهیه کنندگان و کارگردانان نمی­باشد.

لذا از جنابعالی تقاضا داریم عاجلاً این روند متوقف گردد و نمایندگان مرسوم و ذی مدخل با نظارت عالیه خانه سینما معرفی شوند.

در غیر این صورت هشدار جدی، روشن و صریح خانه سینما این است که بیم آن می‌رود در شرایطی که حداکثر آرامش در این روزها و ماه‌های آتی نیاز مبرم جامعه سینمایی است دور جدیدی از کشمکش‌های بی حاصل شروع شود که متضرر اصلی آن سینمای کشور است.

بدیهی است خانه سینما بنابر وظیفه ذاتی و قانونی خود ملزم به صیانت از اصناف ذینفع (انجمن سینماداران، انجمن صنفی پخش کنندگان، شورای عالی تهیه کنندگان و انجمن صنفی کارگردانان) خواهد بود. و از هر اقدامی در تثبیت آرامش و دفاع از اصناف عضو خود دریغ نخواهد کرد.


خانه سینما

رونوشت :
1- شورای عالی تهیه کنندگان
2- انجمن صنفی کارگردانان
3- انجمن سینما داران
4- انجمن صنفی پخش کنندگان

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
نحوه برگزاری امتحانات مدارس 1399 1400 نشست وین انتخابات 1400 غزه اکبر ترکان