بازدید 24288
پیمانه اقتصادی
این پیمانه تیتر‌هایی همچون امکان فروش وکالتی سهام عدالت از طریق بانک‌ها، بورس آخرین روز هفته را هم قرمز به پایان رساند، سهام آسیا اقیانوسیه در نوسان، نگرانی از اوج گرفتن دوباره کرونا بورس آمریکا را منفی کرد، زمینه صدور مجوز اقامت به اتباع خارجی سرمایه گذار فراهم شد و کاهش قیمت نفت در بازار جهانی را در بر دارد.
کد خبر: ۹۷۸۳۳۸
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۰ 13 May 2020

تابناک هر روز بسته‌ای خبری از مطالب اقتصادی با اهمیت و مهم ایران و جهان همچون تغییرات در بازار انرژی، بازار طلا، سکه، مسکن، نفت، خودرو و ... تا خبر‌ها و رویداد‌های جذاب اقتصادی را گردآوری می‌کند.

به گزارش «تابناک اقتصادی»؛ این پیمانه تیتر‌هایی همچون امکان فروش وکالتی سهام عدالت از طریق بانک‌ها، بورس آخرین روز هفته را هم قرمز به پایان رساند، سهام آسیا اقیانوسیه در نوسان، نگرانی از اوج گرفتن دوباره کرونا بورس آمریکا را منفی کرد، زمینه صدور مجوز اقامت به اتباع خارجی سرمایه گذار فراهم شد و کاهش قیمت نفت در بازار جهانی را در بر دارد.

امکان فروش وکالتی سهام عدالت از طریق بانک‌ها

حسن روحانی در جلسه هیات دولت با بیان اینکه باید به گونه‌ای برنامه ریزی شود که سهام عدالت برای آن‌هایی که می‌خواهند بفروشند به سهل‌ترین روش انجام شود، مصوبه شورای عالی بورس در زمینه کمک بانک‌ها برای فروش بورس را خوشحال کننده دانست و افزود: بنابراین، هر کسی که می‌خواهد سهام خود را بفروشد، می‌تواند به بانک مراجعه کند و در آنجا وکالت دهد تا آن بانک در روزی که معلوم می‌شود، سهامش را در بورس فروخته و پولش را به صاحب سهام برمی‌گرداند.

بورس آخرین روز هفته را هم قرمز به پایان رساند

شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز، با کاهش ۳۷۸۲ واحدی معادل ۰.۳۷ درصد به رقم یک میلیون و ۱۷ هزار و ۶۶ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با افت ۳۳ واحدی به رقم ۱۱ هزار و ۲۹۹ واحد رسید. همچنین شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با کاهش ۱۰۰۵ واحدی معادل ۰.۳۷ درصد به رقم ۲۷۰ هزار و ۶۲۴ واحد رسید. شاخص کل هم وزن نیز، با افت ۲۱۶۱ واحدی معادل ۰.۶۸ درصد، عدد ۳۱۶ هزار و ۵۵ واحد را به نمایش گذاشت. شاخص قیمت (هم وزن) نیز با کاهش ۱۴۳۳ واحدی معادل ۰.۶۸ درصد به رقم ۲۰۹ هزار و ۵۹۹ واحد رسید. همچنین شاخص سهام آزاد شناور، ۷۱۸۰ واحد کاهش معادل ۰.۵۵ درصد را رقم زد و به سطح یک میلیون و ۲۹۹ هزار واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول با ۱۳۵۰ واحد افزایش معادل ۰.۱۸ درصد به رقم ۷۶۶ هزار و ۳۹۲ واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز، با ۲۴۷۴۲ واحد کاهش معادل ۱.۲۴ درصد همراه بود و عدد ۱ میلیون و ۹۶۶ هزار واحد را به نمایش گذاشت.

سهام آسیا اقیانوسیه در نوسان

روز چهارشنبه، با بازگشت دوباره رشد شیوع ویروس کرونا در برخی کشور‌های منطقه هم‌زمان با بازگشایی اقتصاد این کشورها، سهام آسیا اقیانوسیه دچار نوسان شد. نیکی ژاپن ۰.۴۱ درصد افت کرد. در بازار چین، کامپوزیت شانگ‌های ۰.۱۸ درصد پایین آمد و هانگ‌سنگ در هنگ‌کنگ بدون تغییر ماند. ای‌اس‌اکس استرالیا ۰.۳۹ درصد افت کرد، در حالی که کوسپی کره‌جنوبی ۰.۱۲ درصد بالا آمد. در بازار ارز، نرخ برابری دلار در برابر یوآن چین و ین ژاپن تقویت شد و به ترتیب با ۰.۱۳ درصد و ۰.۰۶ درصد رشد به ۷.۰۹۰۹ واحد و ۱۰۷.۱۹ واحد رسید. قیمت پیش‌خرید هر اونس طلای آمریکا با ۱ دلار کاهش به ۱۷۰۵.۸۰ دلار رسید.

نگرانی از اوج گرفتن دوباره کرونا بورس آمریکا را منفی کرد

روی آوردن سهامداران به شناسایی سود در پی هشدار کارشناس سازمان مؤسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی آمریکا نسبت به اوج گرفتن دوباره شیوع کرونا در این کشور باعث شد تا شاخص S&P۵۰۰ آمریکا در معاملات شب گذشته دو درصد منفی شود. این نخستین بار در چهار روز معاملاتی گذشته بود که شاخص S&P۵۰۰ منفی شد، چون سهامداران نگران شکل‌گیری موج دوم شیوع کرونا در این کشور هستند و این مساله کاملا برخلاف امید بازار نسبت به کاهش محدودیت‌های اعمال شده بر فعالیت‌های اقتصادی و آغاز روند بهبود اقتصاد این کشور است که به شدت از شیوع کرونا، آسیب دیده است.

آنتونی فائوچی، رئیس مؤسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی آمریکا، در جلسه استماع کنگره هشدار داد که ویروس کرونا که تاکنون ۸۰ هزار قربانی در آمریکا گرفته، هنوز در این کشور به کنترل درنیامده و بعید است تا ماه آگوست یا اوایل ماه سپتامبر شاهد تولید واکسن یا داروی درمانی برای این بیماری باشیم. وی درباره اجرای اقدامات زودهنگام برای بازگشایی اقتصادی در این کشور گفت: خطر جدی وجود دارد که در پی اجرای این اقدامات شاهد شدت گرفتن شیوع کرونا به گونه‌ای باشیم که نتوانیم آن را کنترل کنیم و این مساله می‌تواند روند بهبود اقتصادی آمریکا را به تعویق بیندازد.

زمینه صدور مجوز اقامت به اتباع خارجی سرمایه گذار فراهم شد

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت کشور از فراهم شدن زمینه‌های اجرای مصوبه صدور مجوز اقامت پنج ساله به اتباع خارجی سرمایه گذار و سپرده گذار در کشور به دستور وزیر کشور خبر داد.

تصمیمات جدید برای بازار خودرو؛ فروش فوق العاده خودرو تا چند روز دیگر

حسین مدرس خیابانی سرپرست وزارت صمت پیش از ظهر امروز در حاشیه جلسه هیات دولت با اشاره به اقداماتش برای بهبود وضعیت بازار خودرو گفت: ما باید تأمین خودرو و کاهش تعهدات خودروسازان به مردم را در نظر داشته باشیم تا این تعهدات انجام شود و در عین حال تولید را هم مدیریت کنیم. همچنین برای اصلاح شیوه تولید، باید عدالت توزیعی و واقعی کردن تقاضا‌ها را به وجود آوریم تا کسانی که به دنبال کاسبی از بازار خودرو هستند کنار روند. مدرس خیابانی با تاکید بر اینکه تا قبل از رسیدن به عید فطر حتما بازار بهتری در بخش خودرو خواهیم داشت، تصریح کرد: اقداماتی که در این زمینه انجام می‌شود اثرگذار است و روش فروش فوق‌العاده را در ایام عید فطر عملی می‌کنیم. اصلاح شیوه ثبت‌نام، فروش و تحویل را هم در بازار خودرو در نظر داریم و در این میان توجه می‌کنیم که برای ما مسجل شود کسی که برای خودرو ثبت‌نام کرده است آن را برای استفاده می‌خواهد یا به دنبال کاسبی است و به چشم سرمایه به آن می‌نگرد که با توجه به جمیع این موارد در فروش خودرو و تامین آن و کنترل توزیع، ان شاءالله حداکثر تا دو هفته آینده و در آستانه عید فطر از التهابات بازار خودرو کاسته می‌شود.

سرپرست وزارت صمت تاکید کرد: خودرو‌های صفر کیلومتر در فروش جدید بعد از سه ماه دیگر مشمول گارانتی صفر کیلومتر نمی‌شوند تا اگر کسی به نیت نگه داشتن خودرو و استفاده آتی، آن را خریداری می‌کند دیگر چنین اتفاقی رخ ندهد. سازمان حمایت هم اعلام کرده که تمام پارکینگ‌ها و انبار‌ها باید موجودی خودروی خود را اعلام کنند و ممانعت از این عمل نیز مشمول تخلفات احتکار است. پیشنهادی هم برای اولویت قائل شدن در تحویل خودرو به متقاضیان بدون پلاک داریم تا ابتدا کسانی که تاکنون خودرویی نداشتند، تقاضای خود را دریافت کنند و سپس کسانی که چند خودرو دارند و مجدداً درخواست داده‌اند به درخواستشان رسیدگی و تحویل داده شود.

کاهش قیمت نفت در بازار جهانی

قیمت نفت روز چهارشنبه به دلیل نگرانی سرمایه‌گذاران نسبت به موج دوم شیوع ویروس کرونا در کشور‌هایی که کاهش محدودیت‌های قرنطینه را آغاز کرده‌اند و همچنین رشد ذخایر نفت آمریکا کاهش پیدا کرد. بهای معاملات آتی نفت برنت ۵۸ سنت معادل ۱.۹ درصد کاهش یافت و به ۲۹ دلار و ۴۰ سنت در هر بشکه رسید. این شاخص روز سه شنبه ۱.۲ درصد افزایش داشت. بهای معاملات آتی وست تگزاس اینترمدیت آمریکا ۳۹ سنت، معادل ۱.۵ درصد کاهش پیدا کرد و به ۲۵ دلار و ۳۹ سنت در هر بشکه رسید. نفت آمریکا روز گذشته با حدود ۷درصد افزایش بسته شده بود.

قیمت سکه طرح جدید ۲۴ اردیبهشت

قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید امروز به ۷ میلیون و ۸۰ هزار تومان رسید. همچنین قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم ۶ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان، نیم سکه ۳ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان، ربع سکه ۲ میلیون و ۵۰ هزار تومان و سکه یک گرمی نیز یک میلیون تومان است. هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز ۶۹۷ هزار و ۱۶۷ تومان است.

برنامه صرافی‌های بانکی برای پایین آوردن دلار ۱۷ هزار تومانی

در معاملات امروز (چهارشنبه بیست و چهارم اردیبهشت ماه ۹۹) بازار ارز، شاهد افزایش قیمت خرید و فروش دلار و یورو در صرافی‌های بانکی سطح کشور هستیم؛ بنابراین، هر اسکناس دلار آمریکا در این صرافی ها، به نرخ ۱۶۷۵۰ تومان از مردم خریداری و به قیمت ۱۶۸۵۰ تومان به متقاضی دریافت دلار آمریکا فروخته می‌شود که نسبت به نرخ پایانی روز گذشته، ۲۵۰ تومان گران‌تر شده است. همچنین هر اسکناس یورو در صرافی‌های بانکی سطح کشور، به نرخ ۱۸۱۵۰ تومان از مردم خریداری و به قیمت ۱۸۲۵۰ تومان به متقاضی دریافت یورو فروخته می‌شود که همانند دلار، ۲۵۰ تومان رشد داشته است؛ اما در بازار آزاد ارز نیز خبر‌ها حکایت از روند افزایش دارد، به گونه‌ای که در لحظه انتشار این گزارش، هر اسکناس دلار آمریکا در این معاملات، به نرخ ۱۷۱۰۰ تومان رسیده است.

سودآوری سونی ۷۵ درصد سقوط کرد!

سونی که بدون شک یکی از بزرگترین شرکت‌های فعال در صنعت الکترونیک و سرگرمی در جهان به شمار می‌رود، به تازگی با انتشار گزارش مالی جدید خود اعلام کرده که سود عملیاتی آن در سه ماهه منتهی به مارس ۲۰۲۰ میلادی، ۳۵.۴۵ میلیارد ین ژاپن، معادل ۳۳۱ میلیون دلار بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ـ که معادل ۸۲.۷۳ میلیارد ین بوده ـ تحت تاثیر تبعات منفی ناشی از شیوع گسترده ویروس کرونا بر روی بخش‌های مختلف این شرکت نظیر دوربین، تلویزیون و سنسور گوشی‌های هوشمند، ۷۵ درصد کاهش یافته است. بر اساس گزارش رویترز، این شرکت ژاپنی همچنین به علت آینده نامعلوم صنعت الکترونیک و بحران پاندمی کرونا، از ارائه گزارش و چشم انداز سال مالی جاری خودداری کرده است. سونی همزمان با اعلام وضعیت اضطراری در قرنطینه و وضع محدودیت‌های سختگیرانه از سوی دولت ژاپن خطوط تولید و فعالیت بسیاری از کارخانه‌های خود را در این کشور و برخی دیگر از کشور‌های جهان متوقف کرده بود. البته تنها بخش موفق و درآمدزای سونی در بحران پاندمی کرونا و خانه نشینی بالغ بر نصف جمعیت جهان، صنعت سرگرمی و گیمینگ بخصوص کنسول‌های بازی پلی استیشن بوده است.

کرونا به جان غول نفتی عربستان افتاد

شرکت آرامکوی عربستان اعلام کرد که سود خالص این شرکت در سه ماهه نخست سال جاری، از ۲۲ میلیارد دلار در مدت مشابه سال گذشته به ۱۶.۶ میلیارد دلار رسیده است. در حالی آرامکو از سقوط ۲۵ درصدی سوددهی خود خبر داد که کارشناسان پیش‌بینی می‌کردند، این شرکت ۱۷.۸ میلیارد دلار سوددهی داشته باشد. بنا به اعلام آرامکو، کاهش حاشیه سود تولید فرآورده‌های نفتی و پتروشیمی در کنار کاهش قیمت نفت در بازار جهانی اصلی‌ترین دلیل افت سوددهی این شرکت، بوده است.

امین ناصر، مدیرعامل آرامکو، در این باره گفت: شیوع کرونا شبیه هیچ چیزی نیست که جهان تا پیش از این تجربه کرده باشد و ما با یک شرایط کاری بسیار پیچیده و به سرعت در حال تغییر مواجه هستیم. ۲۴ ساعت قبل از انتشار این آمار‌های مالی نا امید کننده از سوی شرکت آرامکو، دولت عربستان به این شرکت دستور داد تا تولید خود را بیش از پیش کاهش دهد. دو روز پیش، وزارت انرژی عربستان، اعلام کرد که قصد دارد از ابتدای ماه ژوئن تولید نفت این کشور را یک میلیون بشکه روزانه دیگر کاهش دهد.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۴
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۲۰
خويي
|
United States
|
۱۹:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۴
هيچ تصميمي در خودرو وديگر مسائل به نفع مردم نخواهد بود
مهران
|
Netherlands
|
۱۹:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۴
دوستان درست متوجه شدم؟خودرو سه ماه گارانتی داره؟؟؟؟!!!
ناشناس
|
France
|
۱۹:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۴
فروش فوق العاده و زورکیه همینه که هست بشما هموطنان عزیز که با پول همینا میتونستید حتی تو افغانستان بهترین ماشینها رو سوار بشید و از زندگی یکمی لذت ببرید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۴
یکی به حضرات وزارن صنعت بگه مشکل پول دادن به فرغون سازهای شما نیست! مشکل عدم تامین نیاز بازار و فروختن اتوموبیل های مردم در بازار آزاد توسط دلالان همون فرغون سازها هست!
sina
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۴
قیمت خودرو به شدت روند کاهشی گرفته همه فروشنده شدن اما کو خریدار
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۴
دلارشد ۵۰۰۰ تومان
همتی: وظیفه دارم ریسک سرمایه گذاری در بازار ارز راگوشزدکنم
دلارشد ۸۰۰۰ تومان
همتی: وظیفه دارم ریسک سرمایه گذاری در بازار ارز راگوشزدکنم
دلارشد ۱۰۰۰۰ تومان
همتی: وظیفه دارم ریسک سرمایه گذاری در بازار ارز راگوشزدکنم
دلارشد ۱۲۰۰۰تومان
همتی: وظیفه دارم ریسک سرمایه گذاری در بازار ارز راگوشزدکنم
دلارشد ۱۵۰۰۰ تومان
همتی: وظیفه دارم ریسک سرمایه گذاری در بازار ارز راگوشزدکنم
دلارشد ۱۷۰۰۰تومان
همتی: وظیفه دارم ریسک سرمایه گذاری در بازار ارز راگوشزدکنم
دلار میشود ۲۰۰۰۰ تومان
همتی: وظیفه دارم ریسک سرمایه گذاری در بازار ارز راگوشزدکنم
و قصه همچنان ادامه دارد !!!!
بابک
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۴
تابناک لطفا نشر بده
من با بدبختی پارسال پول جور کردم ماشین ثبت نام کنم و تا حالا نتونستم پولمم هر روز داره بی ارزش تر میشه واقعا این اقایون دارن چکار میکنن جز هر چند وقت یبار میان یسری حرف میزنن و میرن. تا حالا خودرویی هم نداشتم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۴
ممنون از مسئولین پر تدبیر مملکت که قیمتهارو اینقدر بردن بالا به قول معروف به مرگ بگیرن که به تب راضی شن ملت لابد فردا قیمتهای جدید اعلام میشه و مابقی ماجرا،دیگه حناتون برامون رنگ نداره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۴
برای اینکه نفت بتواند مانند سابق به سلاحی تبدیل گردد لازم است اعضای اوپک ، بگونهٔ شرکت تعاونی عمل نماید ؟ یک هفته کل صادرات را قطع نماید ،و بعد از آن با بیشترین ظرفیت و پایین تر از قیمت روز نفت عرضه نماید و این بازی را هوشمندانه ادامه دهد ؟ تا رقبای امیریکایی ،و روسی امریکای جنوبی را از میدان بدر نماید ؟،،
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۴
برنامه صرافی‌های بانکی برای پایین آوردن دلار ۱۷ هزار تومانی??????????????????????????????!!!!!!!!!!!کجا برنامه نوشنه شده
ناشناس
|
United States
|
۲۳:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۴
گفته اند پارکینگهای شهری هم باید گزارش خودروهای نو را بدهند
احسنت
منتهی اقازاده ها که انواع بی ام و ها را در پاریکنگها دپو کرده بودند و سانتافه ها و کیاها کجا هستند؟؟؟؟؟
این خودروهای داخلی را باید خواهش و تمنا هم بکنند مردم بخرند !!!!!
جوک امشب این بود خودروهای داخلی مشمول قوانین احتکار میشوند!!!!!!
بابا پراید چه میکنی تو ناقلا.
خودروسازها ورشکست میشوند با قوانین سختگیرانه ثبت نام خودرو چون خودروهای بالای ۱۰۰ میلیونی مشتری های خاص خود را دارد و چند درصد جامعه اماری در ثبت نام دنبال ان خودروها میروند ؟
این قوانین سختگیرانه ثبت نام برای خودروهای زیر ۱۰۰ میلیون باید باشد...
اگر مرسدس بنز میداشتیم چه میکردیم!!!!!
ناشناس
|
United States
|
۰۵:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
حالا که درمورد خودرو تصمیماتی گرفته شده چرا بانک مرکزی چک در وجه حامل را حذف نمی کند ودروجه شخص باکد ملی ویا در وجه شرکت با کد اخصاصی اعلام و جایگزین کند برای جلوگیری فرار از مالیات و پولشویی و گرانی که تاثیر چنین تصمیمی جامعه ان را حس کنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
گفته بودند تا سال 1400 دلار می شود 20000هزار تومان ...مردم باور نکرده بودند....راست هم میگویند الان کسی باور نمیکند
ناشناس
|
United States
|
۰۸:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
وظیفه بانک مرکزی است کاهش نرخ نه صرافی ها که نقش واسط دارند و تازه صرافی ملی که خودش در این چند روز مدام گران کرد؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
اقای وزیر صمت اگه میخواهی که بازار را کنترل کنی واردات خودرو برقی وحتی بنرینی را ازاد کن تا هم مشکل محیط زیست وهم رانت خواری این دوشرکت کم شود واگه واقعا میخواهید بیانات رهبر عزیز را عملیاتی نمایید با جهش تولیددرست وحسابی و به روز وقیمت گذاری عادلانه جامعه رااداره کنید البته این گرانی فقط ماشین نیست تمام اجناس درخفی چندین برابر شده وهیچ کس نیز کاری ازش برنماید علی برکت الله
ناشناس
|
United Arab Emirates
|
۱۳:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
امروز برنج ایرانی شده کیلویی ۲۶۸۰۰۰ تومان می گه چون دلار گرون شده.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
ما رو به مرک گرفتن تا به تب راضی بشیم. تو رو خدا یه وقت بابت قیمت های جدید خدا رو شکر نکنیدها؟ برید مقایسه کنید با بازارهای دنیا. ضمنا چقدر هم زرنگن. میگن بیایین واسه فروش فوق العاده نصف پول رو بدین دو هفته توو حساب ما بخوابه اگه اسمتون توو قرعه در نیومد پس بگیرین پولتونو.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
دلار ۱۷۰۰۰ و خورده ای تا شنبه، از یکشنبه بشمر سرو بالا...
طاهر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۶
اگر مردم صبر وتحمل داشتند وخودرو نمی خریدند خودروسازان به التماس می افتادند وبا شرایط بسیار خوب و با احترام خوردو تحویل می دادند و این مسئله در جوامع توسعه یافته امری است بدیع ، یادتان رفته پویش نخرید را انجام دادیم و آنها برای شکست این پویش با دادن تسهیلات پیروز شدند اما اگر صبرمی کردیم آنها از ما سود هم نمی گرفتند متاسفانه صبر نداریم و هر کس می خواهد از دیگری سبقت گرفته و بخیال خود زودتر سهمش را بگیرد باور کنید اگر همه باهم نخرند آنها ورشکست می شوند و باید بدانند مشتری سرمایه های آنهاست و همیشه حق بامشتری است وباید با احترام به ما خودرو بدهند کمی صبوری کنید و ایمان داشته باشید، یک بار برای همیشه تا آخر خط مقاومت کنید .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۶
چرا تمام اجناس رابا نرخ تورم قیمتش را بالا می برند اما حقوق کارمند و کارگر رابا ۱۵درصد !!!!،الان خودرو در عرض این دوسال ۳برابر شده و بازم میخواد ۲۳درصد گرون بشه گرون هم که میکنند میگن تحریمه کسی هم نیست کدوم قسمت نیاز به واردات داره فقط دو سه قطعه مثل ای سی یو و چند سنسور اونم که بالای ۹۰درصد شو توشرکتهای ایرانی زده میشه که حقوق کارگرش ۱۵درصد تو سال زیاد شده
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
برچسب منتخب
سامانه سعدی تعلیق فوتبال ایران امام خمینی اعتبارنامه نمایندگی آتش سوزی جنگل های زاگرس