بازدید 29219
معاون اول رئیس جمهور گفت: چیزی در حدود ۱۰۰ هزار میلیارد تومان در ستاد اقتصادی هفته گذشته دولت تصویب شد که به صورت تسهیلات به بخش هایی که آسیب دیده‌اند پرداخت شود.
کد خبر: ۹۶۹۴۸۱
تاریخ انتشار: ۱۳ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۳ 01 April 2020

 

به گزارش  تابناک به نقل از ایسنا، اسحاق جهانگیری صبح امروز ۱۳ فروردین در حاشیه جلسه هیات دولت با اشاره به منابع ارزی و ریالی که باید برای نیازهای سال ۱۳۹۹ شود، اظهار کرد: به این نیازها هم مساله اقتصادی بنگاه‌هایی که به شدت آسیب دیدند را باید اضافه کرد. بخش های وسیعی از کشور هم در بخش خدمات هم تولید به دلیل محدودیت هایی که ما اعمال کردیم و در جاهایی هم که محدودیت اعمال نکردیم شرایط طبیعی کرونا این بود که کارهای اقتصادی آنها ضعیف شود. چیزی در حدود ۱۰۰ هزار میلیارد تومان در ستاد اقتصادی هفته گذشته دولت تصویب شد که به صورت تسهیلات به آنها پرداخت شود.

وی اضافه کرد: از مردم خواهش می کنم افرادی که می شناسند نیازمند هستند مثلا در فضای مجازی پیرمردی دستفروش نشان داده شد که می‌گفت من پنیر می‌خواهم برای بچه‌ام بخرم ندارم که هر انسانی وقتی می‌شنود دلش به درد می آید که یک کسی به یک خوراکی نیاز دارد ولی تامین نشده است. ما برای این افراد از نظر خودمان فکر کرده‌ایم و گفته‌ایم سه میلیون نفری که هیچ جا مشغول نبوده‌اند و کارهای حاشیه ای داشته اند، با فروش جزیی با گاری یا کار دیگری زندگی خودشان را اداره می کرده اند ما برای سه میلیون نفر افراد اینگونه اعتباری اختصاص داده ایم که هر ماه بین ۲۰۰ هزار تا ۶۰۰ هزار تومان کمک کنیم تا زندگی اینها آسیب نبیند.

جهانگیری همچنین افزود: این افراد اگر معرفی شوند حتما وزارت تعاون تحت پوشش قرار می دهد. من از خیرین جامعه خواهش می کنم در این ایام به اینگونه افراد اگر در جایی از چشم دولت دور نگه داشته می شوند و دولت نمی تواند شناسایی کند در این ایام خیرین کمک کنند که این قشر آسیب نبینند. نهادهای حمایتی مثل کمیته امداد و بهزیستی در این ایام باید به این قبیل افراد که احتمالا تحت پوشش نیستند ولی نیازمند هستند یک توجه جدیی بکنند.

معاون اول رئیس جمهور با بیان این‌که در زمینه کرونا همکاری خوبی شکل گرفته است، یادآور شد: دستگاه‌های حاکمیتی، صداوسیما، نیروهای مسلح و همه دستگاههای دولت حالا که موضوع اصلی کشور مساله کرونا و سلامت مردم شده است و دولت با این اولویت در واقع پیش می‌رود به خوبی همکاری کرده‌اند. درست است که کرونا تبعات بسیار زیادی هم در بخش اقتصادی و هم در بخش مسائل اجتماعی خواهد داشت و ما باید از الان هم در دولت و هم دانشگاهها و نخبگان کشور که از اینجا از آن‌ها دعوت می‌کنم روی مسائل تبعات کرونا از الان تیم هایی تشکیل دهند و کار کنند و نظراتشان را در اختیار دولت قرار دهند تا ما بتوانیم در واقع برای بعد از کرونا با توجه به اتفاق هایی که می افتد بتوانیم برنامه های دقیق تری تهیه کنیم.

وی همچنین عنوان کرد: در بخش اقتصادی به هر حال دولت در شرایط سختی هست و مردم ایران شرایط دولت را خودشان بهتر می دانند. دولتی که در مقابل تحریم های ظالمانه آمریکا قرار گرفته است و مهم ترین منابع درآمدی کشور که نفت و صادرات غیرنفتی بوده در فشار آمریکا با کاهش روبرو شده و ما بخش زیادی از منابع درآمدی خود را طی سال های گذشته از دست داده بودیم و این از دست دادن منابع درآمدی اثر خود را روی تامین نیازهای مردم و بودجه گذاشته بود.

جهانگیری اضافه کرد: تلاش دولت این بود که با شرایط تحریم بتوانیم شرایط کشور را به نحوی مدیریت کنیم که هم بودجه منابع خود را تامین کند و و عملکرد سال ۱۳۹۸ بودجه از نظر منابع درآمدی و از نظر هزینه ای عملکرد بسیار مناسبی بود. ما حتی در شورای عالی هماهنگی تصویب کرده بودیم که سقف بودجه تا ۳۸۶ هزار میلیارد تومان نسبت به مصوب که ۴۴۸ هزار میلیارد تومان بود، کاهش پیدا کند ولی عملا آنچه که اتفاق افتاد ۴۴۱ هزار میلیارد تومان بود که معنایش این بود که دولت راهکارهایی پیدا کرد که بتواند منابع بیشتری به دست بیاورد و تعهدات و مطالباتی که وجود داشت را بتواند پرداخت کند.

معاون اول رئیس جمهور همچنین عنوان کرد: برای بنگاه های متوسط به بالا که آسیب دیده‌اند ۷۵ هزار میلیارد تومان (۱۲ درصد دو سال پرداخت) تسهیلات در نظر گرفته شده است. امیدواریم کسی بیکار نشود و برای کسانی که کار خود را از دست بدهند پیش بینی شده که پنج هزار میلیارد توامن به صندوق بیمه بیکاری کمک شود که بتواند این افراد را برای این ماه ها تحت پوشش قرار بدهد.

وی همچنین درباره تامین کالاهای اساسی مردم گفت: کالاهای مورد نیاز بخش بهداشت و نیازهای ضروری مردم تامین شده است و ما هم برای تامین ارز آن که فردا هم جلسه ستاد اقتصادی داریم، بحث خواهیم کرد. ارز این کالاها که ارز ۴۲۰۰ تومانی است باید تامین شود که کالاها در اختیار مردم قرار گیرد و اطمینان می‌دهم که در این بخش دغدغه‌ای نداریم و الان هم اگر گفته می‌شود در برخی از کالاها از ذخایرمان استفاده می‌کنیم همین الان ورودی هایی که به بنادرمان داریم بیش از ذخایری است که مورد نیازمان است که ان شاءالله آن‌ها را هم به موقع تامین خواهیم کرد.

جهانگیری با اشاره به گزارش هایی که در جلسه هیئت دولت ارائه شد اظهار کرد: گزارشی که داده شده گزارش بسیار مهم و قابل توجهی از کاهش سفرها بود که در سفرهای ریلی حدود ۹۴ درصد، اتوبوس ۷۵ درصد و هواپیما ۷۰ درصد سفرها کاهش پیدا کرده و سفرهای جاده ای هم کاهش چشمگیری داشته که این یک اتفاق مهمی است که در این ایام با این حجم کاهش روبرو شده ایم.

وی افزود: امروز هم سیزده بدر بود که به طور طبیعی مردم ایران به دامان طبیعت می رفتند و همواره جزیی از آیین ایرانیان بوده و امروز در خانه ماندند و طبق گزارش هایی که ما داریم و امروز در دولت اعلتام می شد مانگاری مردم در خانه در سراسر کشور خیلی قابل توجه و مهم بوده که صمیمانه تشکر می کنم و امیدوارم که نحسی کرونا در همین ایام از ملت ایران ان شاءالله دور شود.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۲
در انتظار بررسی: ۳۳
انتشار یافته: ۲۶
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
آقای جهانگیری : با 200 هزار تومان آیا می شوید یکی زندگی را چرخاند؟؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
پنیر که می شه خرید .
دلبندم
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
تو رو خدا مملکت داری رو نگاه کن و لذت ببر! معاون رییس جمهور میفرمایند: ... از مردم خواهش می کنم افرادی که می شناسند نیازمند هستند .. ! یعنی با اینهمه دبدبه و کبکبه شما قدرت تمیز نیازمندان کشورت رو نداری! در ممالک کفار دولتها برای همه ملت پرونده و کد اقتصادی دارند و نیازی به حیف و میل اموال به نام شناسایی نیازمندان است. کلا به سریال پایتخت ملحق بشیم ابرومون محفوظتره! علی برکت الله!
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
جناب جهانگیری از این دست آدما در جامعه فراوانند .به شخصه ودر سال قبل دو نفر خانم در صف نانوایی دیدم که یکی تقاضای نسیه یک عدد نان سنگک داشت و دیگری درخواست نان بدون پرداخت پول داشت. دیدیم افرادی که تقاضای کمک داشتند پیرمردی که می گفت پول ندارد برای دخترانش کفش و لباس بخرد.
دلتان بدرد نیارید. پرداختها را عادلانه کنید .فاصله طبقاتی را کاهش دهید.
این عدالت نیست که افزایش حقوق یک نفر ۴۰۰ هزار باشد و یک نفر دیگه ۵ میلیون. شخصی چند شغل داشته باشد و عد ه ای زیادی بیکار.
بانی و باعث این همه اختلاف طبقاتی سیاستهای غلط و پرداخت های ناعادلانه است.
تنها امید مردم فقط قوه قضاییه و دیگر نهادها مانند بازرسی کل کشور است که جلو این نابرابریها و ظلم را بگیرند.
چرا در ایران حقوق ها متفاوت هستند این اختلاف طبقاتی که درست کرد ه اید و به آن دامن میزنید با افزایش و توزیع ناعادلانه قطعا عواقب اجتماعی خواهد داشت.
چرا درآمد یک کارگر باید نزدیک یک میلیون باشد و افزایش حقوق عد ه ای چندین میلیون؟!!
پس برای چی شعار میدین عدالت اجتماعی؟!!!
اگر به قیامت اعتقاد داشته باشیم و یا حداقل به وجدان خود رجوع کنیم. فردا و بلکه الان باید جوابگو باشیم.
ناشناس
|
United States
|
۱۵:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
دروغ ۱۳ ! اصلا راست هم باشه دوتا ۶۰۰ هزار تومنم تو‌ماه بدی این بنده خدا ! میتونه فقط شکم خانواده رو‌سیر کنه ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
از چشم دولت کل ملت دور نگه داشته شده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
این هم مثل همون کمک معیشتی که برای 60 میلیون نفر دادید
حناتون رنگی نداره
جمع کنید برید
مرتضی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
وظیفه دولت کمک به تمام نیازمندان هست و شکی در آن نیست، ولی خود مردم هم در حد وسع اگر داشته باشند کمک کنند، خیلی از افراد میتونند راحت کمک کنن، بعضی از خانوارها برنج سالانه، گوشت یکماه رو یکجا خرید میکنن، جای دوری نخواهد رفت.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
همیشه انهایی که سر صدا می کنند تا تسهیلات بگیرند عدهایی بدبخت را علم می کنند .بعد که با سر صدا و گاندا دولت سرش بریدند تسهیلات دوستی به انها تقدیم میشه این افرا برای مظلوم نمایی جلو می اندازند ولی اخر سر این 100 هزار میلیارد به انها یی که پشت اینها پنهان شده می رسند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
جناب جهانگیری .سخنگوی دولت وهمچنین رییس بانک اطلاعات ایرانیان وحتی نوبخت دروغگو هم مرتبا در پاسخ به این سوال که بسته های کمک های معیشتی را به چه کسانی داده اید .یا سکوت اختیار میکنند ویا اعلام میکنند که بانک اطلاعاتیشان گزینش کرده .حال انکه خوشبختانه دم خروس از زیر.......بیرن زده وهمانطور که مشاهده فرمودید به احدی از ان بسته ها چیزی تعلق نگرفته تا جایی که شما از فضای مجازی وخیرخواهان تقاضای شناسایی این افراد رانموده اید.همچنین اعلام نمودید مبلغ 5000میلیلیاد تومان به صندوق بیمه بیکاری اختصاص داده اید.که علیرغم ثبت نام واجدین شرایط درسایت مربوطه ودریافت کد رهگیری تا .علیرغم مراجعه به ان سایت جهت پیگیری اعلام میشود سایت مسدود است.لذا به نظر میرسد .کرونا وتحریم ها دکانی شده برای اقایان .که بدون اراییه امار واطلاعاتی مبالغ اختصاص داده شده را به حسابهای خود واقازاده های دلبندشان در دیار شیطان بزرگ واریز نمایند/
حسین
|
-
|
۱۵:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
مسولین محترم کمی هم ازخودشون مایه بگذارند کمی از حسابهای شخصی وارد جامعه کنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
شما به مستضعفان امریکا برسید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
آقای جهانگیری اگر واقعا به دنبال خدمت به کشور و مردم هستید کافی است. کمی زحمت بکشید وصیعت نامه برادر شهیدتان واهدافی که بخاطر آن شهید شد را مطالعه کنید.
خدایا ما را آق شهدا نکنید.
بهشت اجباری
|
United Kingdom
|
۱۶:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
چرا در یک کشور که منابع چهارم نفتی و اول گازی دنیا را دارد مردمش باید در فقر و فلاکت باشند؟!!
یه مربی در چند مسابقه اگه نتیجه نگیره سیستم تیم رو عوض میکنه و اگه این تیم باز هم نتیجه نگیره خود مربی عوض میشه، آیا یه کشور ارزشش از یه تیم کمتره که این روش در موردش اجرا نمیشه؟!
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
بعد از چهل سال یک پیر مرد برای خرید پنیر برای سیر کردن شکم فرزندانش با مشکل مواجه شده .توی این چهل سال به کجا رسیدیم
پاسخ ها
طولابی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
جوابش تو 40 سال دوم اومده
عربلو
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
رسدیم سر خط 40 سال دوم و ... کلی
نیما
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
تجربه نشون داده این پول سرازیر میشه به جیب شرکتهای اقا زاده هایی که تازه از بحران سود هم کردند.
اگر به دست امثال این پیرمرد ها رسید منتشر کنید شاید من اشتباه میکنم
انشالله که اشتباه کنم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
۱۰۰هزار میلیارد تومان...
چه بخور بخوری بکنن مسئولین و ژنهای خوب....
بخوووووور بخوووووور
ناشناس
|
Czech Republic
|
۱۶:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
به مردم امریکا کمک کن
ناشناس
|
United States
|
۱۶:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
پولشو از کجا میارید حتما با چاپ پول بی پشتوانه و گسترش تورم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
آخه 600 هزار تومن چه مشکلی رو از اون پیرمرد بنده خدا حل می کنه؟!
ناشناس
|
Switzerland
|
۱۷:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
دلار جهانگیری، اینها پول چاپ میکنند اونم از نوع بی ارزشش
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
انتخاب خود مردم هستند...انتخاب غلط..مدیر ناکارامد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
قابل توجه جناب میرسلیم ....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
بعداز۴۲سال یه جمله ااز حرفهای مرذم روشنیدی
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
برچسب منتخب
سیروس عسگری بیماری کاوازاکی طرح شفافیت آراء مینیاپولیس اعتراض به کشته شدن جورج فلوید
آخرین اخبار