بازدید 24112

افرادی که با شیوع ویروس کرونا میلیاردر شدند

هرچند شیوع ویروس کرونا در کشورهای جهان موجب سقوط گسترده سهام شرکت‌های مختلف شده و بسیاری از سهامداران را به شدت متضرر کرده است، برخی از شرکت‌های کمتر شناخته شده نیز در سایه شیوع ویروس ثروت کلانی به جیب زده‌اند.
کد خبر: ۹۶۵۵۴۵
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۵ 13 March 2020

 

به گزارش تابناک به نقل از بلومبرگ، یک شرکت چینی تولیدکننده و صادرکننده محصولات گاز استریل و ماسک توانسته به لطف شیوع گسترده ویروس کرونا مالکان خود را به جمع میلیاردرهای جهان اضافه کند.

کوی جینهای، که شرکت آلمد مدیکال را در استان هوبی، یعنی استان محل اصلی شیوع ویروس کرونا تاسیس کرده از جمله شرکت‌های چینی فعال در زمینه محصولات درمانی و بیوتکنولوژی است که ارزش سهام آن‌ها همزمان با سقوط سهام سایر شرکت‌های جهان حدود ۱۷ میلیارد دلار افزایش یافته است. ارزش سهام شرکت آلمد امسال بیش از ۲ برابر افزایش یافته و موسس خود را میلیاردر کرده است.

ویروس کرونا یا کووید-۱۹ تاکنون بیش از ۱۳۰ هزار نفر را در سراسر جهان مبتلا کرده و اقتصاد جهانی را در سراشیبی رکود قرار داده است. اما این بلای جهانی در عین حال موجب جهش خیره کننده ارزش سهام تولید کنندگان کیت‌های تشخیص و ماسک‌های صورت در کشورهای آسیایی شده است. تقاضا برای این محصولات اکنون در کشورهای غربی نیز رو به افزایش است و موجب شده تا سهام شرکت آمریکایی ویر بیوتکنولوژی که با انستیتوی ملی بهداشت آمریکا در زمینه تحقیقات کرونا همکاری می‌کند نیز روندی افزایشی را طی کند. ارزش سهام این شرکت روز پنجشنبه ۱۱ درصد افزایش داشت و از ابتدای سال ۲۰۲۰ تاکنون تقریبا ۳ برابر شده است.

به گفته نیکی لو، تحلیلگر بازارهای بورس در موسسه بلومبرگ، افزایش ارزش سهام شرکت هایی همچون المد احتمالا نشان‌دهنده این واقعیت است که سرمایه‌گذاران درمانده برای یافتن محلی امن جهت سرمایه‌گذاری در اقتصاد تیره و تار این روزهای جهان راه دیگری جز سرمایه‌گذاری در شرکت‌های تولیدکننده محصولات مقابله با کرونا نیافته‌اند. دلیل اصلی جهش سهام شرکت آلمد، جهش فروش محصولات این شرکت در چین بوده است. سهام شرکت چینی ووندفو بیوتک هم که در زمینه تولید کیت های تشخیص کرونا و تست های آنتی بادی فعالیت می کند در سال جاری میلادی ۴۰ درصد رشد داشته و لی ونمی، رئیس این شرکت و همسرش را به زوج میلیاردر تبدیل کرده است.

همچنین آن کانگ، رئیس و بزرگ‌ترین سهامدار شرکت مهندسی بیولوژیک هوالان که قبلا واکنس آنفولانزای اچ ۱ ان ۱ را تولید کرده بود و هم اکنون در حال تحقیق بر روی ویروس کروناست، از شیوع ویروس کرونا در جهان سود سرشاری را نصیب خود کرده است.

منبع: تسنیم
تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # محرم