بازدید 57588

ماهان دلیل پرواز به چین را اعلام کرد

شرکت برابر درخواست‌های مکرر وزارتخانه‌های محترم خارجه و بهداشت و سازمان هواپیمایی کشوری مبنی بر بازگرداندن دانشجویان نخبه و ایرانیان گرفتار‌ آمده در چین، مبادرت به انتقال دانشجویان نمود.
کد خبر: ۹۶۵۳۴۹
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۵ 12 March 2020

به گزارش «تابناک» شرکت هواپیمایی ماهان در پاسخ به انتشار گزارش «نقش ماهان در پرونده کروناگیت» که در شماره ۳۶۶۷ مورخ ۲۱ /۱۲/ ۹۸ روزنامه شرق به چاپ رسید، متنی را برای دفتر روزنامه «شرق» ارسال کرد.

پاسخ منتشر شده به این شرح است:

«شرکت هواپیمایی ماهان، شرکتی خصوصی است که تمام سهام آن متعلق به خیریه‌ا‌ی عام‌المنفعه و تحت نظارت‌های قانونی است. این شرکت افتخار دارد به صورت مستقیم و غیر‌مستقیم، ۱۰ هزار نفر پرسنل شاغل خود را مدیریت و اداره می‌کند و بزرگ‌ترین ناوگان هوایی کشور است؛ این شرکت پس از اطلاع از شیوع بیماری کرونا تمامی پرواز‌های چین خود را در مورخ ۱۲ /۱۱/ ۹۸ و یک روز پیش از ابلاغ رسمی مصوبه هیئت محترم دولت مبنی بر محدودیت پروازها، قطع کرد.

برابر درخواست‌های مکرر وزارتخانه‌های محترم خارجه و بهداشت و سازمان هواپیمایی کشوری مبنی بر بازگرداندن دانشجویان نخبه و هم‌وطنان ایرانی گرفتار آمده در چین، شرکت هواپیمایی ماهان و کادر داوطلب و ایثارگرش (درحالی‌که ماهان هرگز پروازی به ووهان چین تا به آن روز نداشت) مبادرت به انتقال دانشجویان در شرایط خاص و ویژه پزشکی و قرنطینه‌ای نمود که بحمدالله مشخص شد هیچ‌یک از دانشجویان و پرسنل پروازی مبتلا به کرونا نشده و پس از پایان مدت زمان قرنطینه به سلامت مرخص شدند.

همچنین بنا به تأکید و درخواست وزارت محترم بهداشت و وزارت محترم خارجه ده‌ها تن اقلام پزشکی شامل کیت‌های تشخیصی، لباس‌های محافظتی، تیم پزشکان متخصص چینی، دستگاه اکسیژن‌سنج، دستگاه اکسیژن‌ساز و سایر اقلام پزشکی و دارویی را از مبدأ چین و با رعایت ضوابط سازمان بهداشت جهانی به ایران منتقل کرد و از سوی دیگر با توجه به اینکه با بروز بحران پیش‌آمده و ارتباط این بحران با کشور چین از یک سو و وابستگی صنایع تولیدی کشور به اقلام مورد نیاز صنعت از چین، یکی دیگر از مشکلات صنایع کشور و دولت محترم این بود که در صورت عدم دسترسی به اقلام مذکور، کشور علاوه بر مواجهه با بحران بیماری کرونا با بحران دیگری مواجه می‌شد و آن تعطیلی کارخانجات تولیدی بود به نحوی که ممکن بود بالغ بر ۵۰۰ هزار شاغل بی‌کار شده و کشور را با تعطیلی مواجه کند، بدیهی است که این شرکت در چنین شرایطی بدون توجه به منافع مادی و حتی با پذیرش ضرر و زیان، دولت محترم و صنایع کشور را همراهی نموده و بالغ بر صد‌ها تن اقلام صنعتی را به کشور حمل کند.

از سویی خوشبختانه در ماهان و در بین پرسنل خود در نتیجه ابتلا به کرونا فوتی نداشته‌ایم، هرچند ما نیز از جمله مردم ایران عزیزی هستیم که این روز‌ها گرفتار بحران این بیماری است و اگر از خانواده ۱۰ هزار نفری ما کسی گرفتار این بحران شود، امر بعیدی نیست و لیکن فوت یکی از پرسنل ما به این دلیل مقرون صحت نیست و ناگفته نماند که اساسا شرکت ماهان مالک کترینگی به نام سامان نیست.

این شرکت افتخار دارد به‌عنوان سرمایه‌ای ملی در خدمتگزاری به مردم، مشفقانه تمام تلاش خود را جهت ارتقای سلامت، امنیت و عزت کشور و مردم خود مصروف داشته و بعید است مردم عزیز میهنمان این مهم را نادیده بگیرند.

مایه تعجب آن است در‌حالی‌که کشور در چنین موقعیت بحرانی و ناخواسته قرار گرفته است، روزنامه‌ای وطن‌پرست و فاخر همچون روزنامه شرق، ناآگاهانه و با کتمان حقیقت همان را بگوید و بنویسد که رسانه‌های معاند و دشمنان ایران می‌گویند. پرسنل خدمتگزار ماهان همگام با پزشکان، پرستاران و کادر درمانی میهن عزیزمان که فداکارانه در خط اول مبارزه با بیماری کرونا قرار دارند؛ شبانه‌روز در تلاش هستند تا با غیرت از سلامت و امنیت هم‌وطنان عزیز ایرانی صیانت کنند و امیدوارند در این تلاش توفیق الهی نیز یارشان باشد».

«شرق»: با توجه به اظهارنظر دیرهنگام شرکت هواپیمایی ماهان، قدردانیم که سرانجام این شرکت پاسخ‌گویی را در دستور کار خود قرار داد. ناگفته پیداست که روزنامه «شرق» نیز تلاش خود را در راستای اعتلای آرمان‌های میهن داشته و قدردان فعالانی است که در این عرصه قدم برداشته‌اند و در کنار آن، برای روشن‌شدن اذهان عمومی، به رسالت اصلی خود پایبند است. زیبنده نیست که پرسشگری از سوی این رسانه با رسانه‌های معاند در کنار یکدیگر قرار گیرد.

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۲۲
در انتظار بررسی: ۲۱
انتشار یافته: ۸۴
شما هم اکنون هم پرواز دارید به چین
بحث یک پرواز و دو پرواز نیست
شاید هم چون در تحریم هستیم و فقط چین به ما جنس میده ما رو تهدید کرده باشن پرواز داشته باشیم چون کشورهای دیگه قطع کردن
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۰۲ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۲
خودش در نامه گفته که پروازها برای واردات همچنان ادامه دارد تا صنایع و مشاغل وابسته به محصولات چینی نخوابد
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۰۴ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۲
چین کشور بزرگی است و به ووهان پرواز ندارن
ناشناس
| Germany |
۱۴:۳۵ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۲
توجیه میکنید که 500هزارنفر را نخواستید بیکار کنید که منجر به تعطیلی کشور نشه، الان کشور همه جاش با تمام ظرفیت داره کارمیکنه و مردم سالم و کاروکاسبی ردیفه؟پاسخ بسیار جامع و بی نقض و قابل قیولی بود.وقاحت محض..
ناشناس
| Germany |
۱۴:۴۹ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۲
در تاریخ 16 اسفند ماهان به ووهان پرواز رفت و برگشت داشته. ننگ برشما.
ناشناس
| Germany |
۱۶:۳۵ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۲
آره ! مدیونید اگر فکر کنید یک ریال از سود این پروازها توجیب سهامدارانش رفته یا اینکه جز خدمت به افرادتحت پوشش خیریه هدف دیگری داشته اند. فقط نمیدونم چرا دهها تن لوازم و تجهیزات بهداشتی و قطعات صنایع تولیدی را قبل از اطلاع از شیوع ویروس در ایران 30بهمن برای چی وچه جوری آوردند که از تاریخ شروع ویروس در چین همه گمرکاتش تعطیل بودند و اجازه ترخیص هیچ کالایی را به هیچکس نمیدادند.جهت اطلاع همگان با رصد پروازهاي ايرباس 310 هواپيمايي ماهان به شماره رجيستر EP-MNX که براي انتقال 70 نفر دانشجوهاي ايراني در ووهان رفته بود، مشخص شد اين هواپيما برخلاف ادعاي عدم به‌کارگيري در روت‌هاي داخلي، به‌ دفعات پروازهاي مسافربري به مقاصدي نظير بندر عسلويه، کرمان و ... داشته که اولين آن پرواز تهران- بندر عسلويه در تاريخ 18 فوريه (29 بهمن) بوده است. همچنین بر اساس اطلاعاتي که در سايت مرجع هوانوردي فلايت رادار 24 به‌عنوان مهم‌ترين سايت رهگيري پروازها در جهان موجود است، در شرکت هواپيمايي ماهان از 12 بهمن تا 15 اسفندماه، ۳۴ پرواز بين ايران و چين انجام شده و اين پروازها در مسير شهرهاي ووهان، شانگهاي، پکن، گوانگ‌ژو و شنژن به‌ صورت رفت‌و‌برگشت انجام گرفته است ....
خوشم مياد از ماهان كه اصلا بخاطر پول كار نميكنه، اخى ، ميخواى يه پولى به پاس اين خدمات ارزنده بديم خدمتتون،
تا کی میخواید با این دروغ ها مردم رو سرگرم کنید؟؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۴۱ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۲
تا وقتی مردم بخواهند !!!!!!!
ناشناس
| Germany |
۱۶:۱۴ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۲
ماهان میگه تمامی پرواز‌های چین خود را در مورخ ۱۲ /۱۱/ ۹۸ و یک روز پیش از ابلاغ رسمی مصوبه هیئت محترم دولت مبنی بر محدودیت پروازها، قطع کرده پس ده‌ها تن اقلام پزشکی شامل کیت‌های تشخیصی، لباس‌های محافظتی، تیم پزشکان متخصص چینی، دستگاه اکسیژن‌سنج، دستگاه اکسیژن‌ساز و ............ و قطعات صنایع وابسته را چه وقت از چین به ایران منتقل کرده است؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ .
جدیدا گوشام دراز شده. این هم از علائم کروناس؟
روزنامه های زنجیره ای همیشه دنبال........
کم دروغ بگو جناب ماهان!
اولا کدوم ضرر و زیان! با سوبسید بنزین پرواز مسافربری حمل کالا میکنید بعد دم از ضرر و زیان میزنید؟!(البته اگر راست گفته باشی!)
دوما شما بین استانبول و تهران و تهران چین به خواست سفیر چین مشغول به مسافرکشی بودید! کتمان هم نمیتونید بکنید عکس مدیر عامل با سفیر منتشر شده و پیام سفیر چین!
سوما شکر خدا با یک نرم افزار ساده میشه فهمید هواپیماهای شما به کجا پرواز دارن شما دیشب پرواز پکن و دیروز پرواز گوانگجو داشتید! همه این پروازها برای انتقال اقلام پزشکی هست؟! اگر بله چرا اینقدر کمبود داریم و پزشکان و پرستاران رو داریم از دست میدیم؟!
چهارما این عدد ۵۰۰ هزار نفر مال صنعت خودروسازی بود شما طبق کدوم فرمول به این اعداد و ارقام رسیدید؟!
شما به جای فرار به جلو باید پاسخگوی انتقال یک ویروس کشنده به کشور و از بین رفتن هموطنان ایرانی باشید.
دروغ نگید.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۲۶ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۲
جناب دانا
هیچ شرکتی تا سازمان هواپیمایی اجازه ندهد نمی تواند نشست و برخاست کند
بفهم اگر فهمید
ناشناس
| Germany |
۱۳:۳۹ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۲
جناب با فهم!
صحبت سر اجازه پرواز نیست! سر مسافرکشی مثل اتوبوس
تعاونی ۱۵ برای چینی ها و انتقال بیماری به ایران هست! همون ترامپ که امثال شماها میگید نمیفهمه پروازهای اروپا رو ۱ ماه تعطیل کرد اما بزرگترین خط هوایی ما هنوزم به چین پرواز داره!
راستی هواپیمایی کشوری همونی نبود که ۷۲ ساعت میگفت غیر ممکنه موشک به هواپیمای اوکراینی شلیک شده باشه و بعدش معلوم شد دروغ گفتن؟!
حالا تو بفهم گرچه شک دارم بفهمی!
ناشناس
| Germany |
۱۴:۳۲ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۲
از رئیس سازمان هواپیمایی کشور چه انتظاری داریی ؟ ایشون همون کسی بود با آنکه میدونست هواپیمای اکراینی با موشک سپاه سرنگون شده چندبار مصاحبه رسمی حتی در تلویزیون داشت وصراحتا" میگفت فرضیه سرنگونی هواپیما با موشک نه منطقیه و نه علمی .آخرش سرداران سپاه آمدند گفتند اره هواپیما را ما با موشک زدیم..
ناشناس
| Germany |
۱۴:۴۸ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۲
طبق مستندات وزارت بهداشت هشدارهای لازم را به مقامات ذیربط داده بودند که در همان ابتدا کلیه پروازها به چین متوقف شود ولی ماهان اظهارداشته ما شرکت خصوصی هستیم باید به منافع شرکتمون فکر کنیم و دلیلی نمیبینیم به دستورهای دولت گوش بدیم.. سازمان هواپیمایی هم همان تشکیلاتیه که با علم به سرنگونی هواپیمای اکراین در دیماه حاشا میکرد که نه پای موشک در میان نیست. مسئولین ماهان بخدا که هرگزنمی بخشیمتون. اسمتون به سیاهی در تاریخ این مملکت تا ابد نقش بسته.انشالله ویروس بجان خودتون بیفته. .
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۳۵ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۲
دوست عزیزی که پاسخ دادی
بازنگری در پاسخت بکن تا متوجه بی ربط بودنش به موضوع بشوی
مثل اینکه پلیس رو مقصر شمال رفتن مردم بدونی
پروازهای ماهان بدون رعایت ایمنی و بهداشتی صورت گرفته ، کلی مسافرهای چینی را مثل مسافرعادی از چین به تهران و بالعکس وترانزیت جابجا کردم وسپس همان هواپیماهادر پروازهای داخلی مورداستفاده کرده.ماهان فقط با یک پروار دانشجویان را از ووهان به تهران آورده وبس. حالا با مرگ و میری که درجامعه ایجاد کرده بجای از دست رفتن 500هزارشغل منجر به تعطیلی کل کشور گردید. این توجیهات نادرست عذر بدترازگناهه ومتاسفانه عذرخواهی هم که بلدنیستند.
اگه هدف بازگرداندن ایرانی های نخبه و خانواده های ایرانی از چین به ایران بود، چرا اتباع دیگر کشورها مثل عرق، لبنان و ... را نیز وارد ایران کرده و از اینجا راهی کشورهای خود می کردند؟!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۸:۳۰ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۳
نخبه بود همینجا کتابداری را می تونست بخونه
با مدرک باید صحبت بشه،،،،، بدون مدرک همون کتمان محسوب میشه و مردم قبول نمیکنند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۰۰ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۲
عزیزم!عده ای نمی خواهند قبول کنند.عده ای مامورند ماهان را بخاطر آنچه که راجع به مالک آن فکر می کنند زمینگیر نمایند.عده ای که یک روز یک نانوایی را مدیریت نکرده اند راجع به کشورداری در شرایط بحران حرف می زنند که مایه تعجب است.نمی توان پذیرفت که فقط منتقدین ماهان و متهم کنندگان آن
دلسوز ایران باشند .
ناشناس
| Germany |
۱۳:۴۲ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۲
ناشناس ساعت ۱۲
شما اول به نانوایی خودت برس بعد برای دیگران نسخه بپیچ!
۵ تا دو رو بده!
ناشناس
| Germany |
۱۶:۴۱ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۲
دیگه کار از این حرفها گذشته .مالک ماهان خودشو خیلی وقته به مردم شناسونده ، عملکرد ماهان اصلا" قابل دفاع نیست. این چیزهایی که در بالا آورده شده یه مشت دروغه. با مدارک بنادر و فرودگاه های چین و سایت رادار 24 براحتی معلوم میشه که ماهان 98/11/12 سفرهایش به چین را متوقف کرده یا تا همین حالا هم پرواز داره. .
مگر هواپیماهای ماهان باری است. ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
چرا از پرواز ترکیه به چین حرفی نمیزنه ماهان؟؟
کدوم نخبه نخبهها یا آقا زاده ها
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۱۵ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۲
نخبه ها را که در هواپیمای اوکراینی کشتید !!!!!!!!!
ناشناس
| United States of America |
۱۶:۰۰ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۲
استفاده از لفظ آقازاده برایاین افراد درست نیست
دروغ میگه در حد دروغهای که تو جنگ جهانی دوم میگفتند.

یعنی الان دانشجویان میخواهند به ایران برگردند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ واقعا؟
چند دانشجو تو این کشور بی فرهنگ چین داریم؟
کاش عوامل ماهان به خاطر این جنایت که در حق مردم ایران و جهان کرده اند محاکمه شوند. انتقال مسافران چینی از ترکیه به ایران و سپس چین و بعد از این خدمت به دیدت سفیر چین رفتن هم که شایعه نیست .
تسویه حساب مردم و بازماندگان با ماهان و صاحبان معلوم الحالش به پس از عبور از کرونا
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۵۷ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۲
خاطرت جمع جمع باشه هیچ اتفاقی نمیفته هیچ تسویه حسابی هم با هیچکس در کار نیست ... توی این مملکت هیچ مسئول و مدیری بابت هیچ کاری به هیچکس پاسخگو نیست این هم مثل هزارتا افضاحت دیگه
شرکت های هوایی مسئول پرواز هستند، وزارت بهداشت و سازمان هوایی مسئول پاکسازی و ایزوله
پس بهتر همه چیز رو باهم قاطی نکنید
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۱۳:۴۴ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۲
چرا وقتی چیزی نمیدونی حرف میزنی؟! برو ببین پرسنل امارات چطوری هواپیماها رو ضد عفونی میکنند و پس از هر پرواز فیلترهای ضد ویروس هواپیما رو عوض میکنند!
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۵۷ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۲
جمع کن بابا خودتو نمیفهمی چی داری میگی
مورخ ۱۲ /۱۱/ ۹۸ یعنی درست بعد از مرگ دسته جمعی کلی سهراب و .....
در ضمن میشه بین مردم ایران سود حاصل از این شرکت "عام المنفعه" رو در کجای زندگیشون احساس میکنن؟
مردم ماهان را نمی بخشند مخصوصا داغداران
چندتا پرواز مربوط به انتقال دانشجو ایرانیان بود؟!!!!
باقی پروازها چی ؟!!!!
همش دروغ
کلا دروغ ریشه دوانده در این کشور
1پرواز برااونا بوده بقیه اش چی که اومدن فیگور گرفتن وعکس گرفتن با سفیر چین و به ریش هممون خندیدن تو عکسا بعد گفتن ما چنینیم و چنان
هر جوری بود بلایی سر این مردم آوردید که دیگه هیچ یک از حرفهای شما رو قبول نمی‌کنند بیخود آسمون و ریسمون نبافید، هر جا مشکل هست بعد بررسی مشخص میشه یک خیریه ای پشت قضیه هست
ماهان بزرگترین خیانت رو به ایران کرد.هیچوقت این خیانت ماهان از ذهن ما ایرانیها پاک نخواهدشد.
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۱۴:۳۹ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۲
تمام کسانیکه تصمیمگیری کردند که پروازها به چین و ترکه برای جابجایی مسافران چینی بدون رعایت اصول بهداشتی انجام بشه و همان هواپیماهارو در اختیار پروازهای داخلی قرار دادند که ویروس اینجور در ابعاد گسترده شیوع پیداکنه بمعنای واقعی در مرگ تک تک کروناییهای مظلوم کشور مقصرندو در تاریخ از یزید روسیاهتر خواهند بود.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۳۶ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۲
اگه گفتی ماهان مطعلق به کدوم نهاده.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۳۷ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۲
حسن ختام
خودتی دادا ؛ با یک پرواز میشد دانشجویان را منتقل کرد ؛ شما چندین پرواز داشتید !!!!!!!
لطفا توضیح بدن که چجوری با هواپیمای مسافربری،کار هواپیمای کارگو رو انجام میدن؟؟!!
آفرین ماهان ... احسنت من که کلا قانع شدم!! اصلا از همون اول هم معلوم بود شما فقط برای رضای خدا و مردم و اعتلای کشور و ... این کارها رو انجام دادی!! باریکلا ... ماشالله!! اصلا با این جوابت نه برای پروازهای ماهان به چین بلکه برای عدم اعلام کشته های آبان ماه و قرنطینه نکردن قم و زدن هواپیمای مسافربری و هزارتا اتفاق افتاده و نیفتاده دیگه هم قانع شدم!!
چند تا نکته هست :
1- کسی کاری به پروازی که برای دانشجوهای ایرانی ساکن چین بود نداره ، مشکل با سایر پروازهایی هست که چینی ها رو میبرد چین...
2- یه پرواز چقدر می تونه باز حمل کنه ؟ یعنی الان باری که باید توسط کانتینر و کشتی حمل می شد همه اش داره با پرواز میاد ؟ اصلا شدنیه ؟ ممکنه چهار تا جنس فوق العاده حساس و مهم رو با این روش حمل کرد و الا نه مقرون به صرفه است نه هواپیما اون گنجایش رو داره.
عجب سرعت عملی داشتن تو پاسخگویی! آدم متحیر می مونه واقعا!!!!
شرکت ماهان کترینگی به نام سامان نداره سامان شرکت هندلینگ مسافر ماهانه..
اسم کترینگ متعلق به ماهان کترینگ آرمانه
اگه ماهان بگه پشتش به کی گرمه، ما جواب همه سوالات رو میفهمیم و ماهان هم نیاز به اینهمه آسمون و ریسمون گفتن نداره.
برای اینکه شرکت ماهان را بهتر بشناسید از کرمانی ها سوال کنید که چه به روزشان آورده است گران ترین هزینه حمل و نقل هوایی بر اساس کیلومتر برای کرمان - تهران است وماهان روزانه بین 8 تا 10 پرواز رفت و برگشت در این مسیر انجام می دهید با بالاترین نرخ پروازی و طوری رفتار می کند که هیچ شرکت دیگری نتواند در این مسیر یا مسیر کرمان -مشهد با هزینه کمتر خدمات ارایه دهد و مردم کرمان هر چه شکایت می کنند به جایی نمیرسد
41سال است که مردم درحسرت یک کلمه حرف راست وقبول اشتباه مسئولین هستند
الکی آسمون ریسمون نباف مملکت به فنا دادی حالا چرت میگی
چقدرررررررررررر مزخرررررررررررررف
باید واقع بین بود اگر ماهان مسافر نمی اورد از یه جای دیگه ویروس وارد کشور می شد
الان 120 کشور درگیر هستن ما ایرانیا عادت داریم یکیو مقصر می کنیم بقیه راحت باشن
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۹:۳۸ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۲
بخشی از این مشکل دنیا هم کار ما بوده از کشورهای همسایه تا بقیه جاها مثل کانادا ما ایرانی ها رفتیم ماهان یک مشکل بین المللی ایجاد کرد از این دید با شما موافقم که نه فقط برای کشور مشکل ایجاد کرد که برای کل دنیا مشکل ایجاد کرد
ماهان دروغ گوست توجیه گره فقط حقیقت انست که شرق میگویدو اصلا روابط عمومی ها را واسه چنین مواقعی تنها میتونه در خدمت سازمانش باشد
اگر عدالتی در میان باشد باید مدیرعامل و هیات مدیره ماهان دادگاهی شوند و در آنجا همه چیز بررسی شود. چطور برای مثال اقتصادی در شرکت های خصوصی با افتخار اعلام میکنیم که فلانی را گرفتیم ولی برای این شرکت ها که رانت و ارتباط دارند به این شیوه برخورد نمیشه
کدام نخبه؟!!! کسانی که تو چین و روسیه و اوکراین و مجارستان رفتن و پزشکی میخونن(مثل برادر خانم اینجانب) اینجا با معدل ۱۳ و ۱۴ در کنکور سراسری رتبه های ۵ رقمی آوردن و رفتن اونجا با پول تو رشته هایی که آرزو دارن درس میخونن!
حداقل تو این شرایط معنی نخبه رو عوض نکنیم
اینم بگم به اون دوستان که بنده عقده پزشکی ندارم که بعضیا نگن حسودی برادر خانومت رو میکنی! خودم با رتبه ۸۴ فارق التحصیل از علوم پزشکی بهشتی هستم و پزشکم
شرکت درپیت ماهان.فکرکرده مردم مثل خودشن.ویروس واردکشورکرده حالامیخواد خودشو تبرئه کنه.چرا شرکت هماپروازانجام نداد؟پس معلوم شدکه دروغ گفتی مسول ماهان.امیدوارم خودت وشرکتت به زمین گرم بخوریدتامردم راحت بشن.تمام کشورولنگ کردی همه چی تعطیل کردی تازه میگی رفتم که بحران حل کنم توخودت عین بحرانی.گرون ترین بلیطها هم مال توهست نفرین ببر شما...
مردم ایران باید با سوار نشدن وتحریم شرکت ماهان جواب این پول پرستی شرکت فوق را بگیرند وبا شکایت در دادگاه خواستار تعطیلی وغرامت از شرکت فوق را خواستار شوند ....
يادتونه تو تلوزيون نشون دادين چهار نفر وايساده بود هواپيما پياده ميشدن تب سنج ميزد. همون موقع فاتحه رو ديدم خوندم.
دروغ پشت دروغ. در ووهان هفتاد دانشجو بود. ولی شما پرواز هر روزه به چین داشتید. هر دفعه یکی از انها را می اوردید ؟!!!!!!
خودتی
عجب خیریه قدری داریم ما که فقط به ثروتمندان سرویس میده!
ملت ایران باید یک قرن این لاین رو بلاک کنن وهرگز خرید بلیت نکنن ازش تا عبرتی بشه برای باقی که‌جان ملت و مردم بیش از مشتی دلار وتجارت ارزش منده
بله حاج ماهان برادر ماهان شما توضیح دادید و ما هم باور کردیم ممنونیم از صداقت شما ؟!؟!؟!؟!
سلام چه قدرتی داره ماهان که یه تنه مثل یک وزارتخانه جواب میده اون هم از طریق تابناک دلم میسوزه برای اون همه سخاوت ....مرسی که هستید !!@@
برای محاکمه یک نفر که جان و مال و افتصاد و حتی اعتبار یک نظام را به این صورت دراورده فکر کنم دیگه مدرک بیشتری نیاز نیست مگر مفسد فی الارض دیگه باید چکار کنه ؟ به نظر من مدیر ماهان باید سریعا محاکمه شود
ملت را به خاک سیاه نشاندید با این پرواز....
من در همینجا اعراف میکنم که خر هستم! خیلی هم خر هستم !!!!!!!
من با چشمان خودم فرودگاه استانبول ۲۰ بهمن دیدم که مسافران سایر کشورها را سوار میکرد به مقصد چین
چقدر راحت دروغ میگن وجان مردم را می گیرند...مگه قران را قبول ندارند که گفته اگر بی گناهی را بکشی مثل این است که تمام مردم دنیا را کشته اید.
عامل اصلی بحران کرونا در ایران:
ماهان، قم، برخی از مسئولین بی تدبیر
تاریخ هرگز فراموش نخواهد کرد.
پرواز که داشتن شکی نیست ولی اینا زیر نظر زیر وزیر راه و دولت بی کفایت هستند اونا باید اجازه پرواز نمی دادند شرکت هواپیمایی که سر دل خود نمیتونه کاری بکنه
با سلام و احترام
از محضر دادستان محترم کشور در مقام مدعی‌العموم تقاضا داریم به موضوع عدم تمکین شرکت ماهان ورود بفرمایند.
دولت انگلستان با توجه به گسترش کرونا در اروپا هنوز به چین پرواز دارد و علاقمند به متوقف کردن ان تا این لحظه نیست.چرا مشکلات را سعی میکنید از روی عقیده برخی که ماهیت انها روشن است رونویسی کنید.کرونا به هواپیما چه ارتباط دارد. به مسافرهواپیما ار تباط دارد که با هر هواپیما واز هر مبدئی میتواند وارد شود. کنترل فرودگاهی در این موردضروری است.
کدام خیریه؟؟؟
پروازهای داخلی وانتشار داخلی ویروس از طریق هواپیمای آلوده از بنادر وجزایر تا تهران وشمال خدا ازتون نگزره باید محاکمه شوید
همه با هم تحریم ماهان بجهت خیانت به مردم و دروغگویی
شرکت هواپیمایی ماهان قاتل این همه انسان بی گناهه
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # محرم