بازدید 13838

افزایش سن معافیت کفالت پدر به ۷۵ سالگی

افزایش سن معافیت کفالت پدر یا پدر بزرگ به ۷۵ سالگیرئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا گفت: برابر ابلاغیه ستاد کل نیرو‌های مسلح شرط سنی درمعافیت کفالت تنها فرزند ذکور پدر و یا تنها نوه ذکور پدر بزرگ از ۷۰ به ۷۵ سالگی افزایش یافت.
کد خبر: ۹۶۵۱۸۷
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۶ 11 March 2020

 

به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، سردار تقی مهری در این باره اظهار کرد: برابر ابلاغیه ستاد کل نیرو‌های مسلح شرط سنی در معافیت کفالت تنها فرزند ذکور پدر و یا تنها نوه ذکور پدربزرگ از ۷۰ به ۷۵ سالگی تمام تغییر کرده است.

وی ادامه داد: ضوابط و مقررات جدید معافیت کفالت پدر یا پدر بزرگ از اول فروردین سال ۹۹ اجرایی می‌شود، بنابراین مشمولانی که از ابتدای سال ۱۳۹۹ از طریق دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+۱۰) درخواست خود را ثبت کنند، برابر ضوابط جدید یعنی سن ۷۵ سالگی تمام پدر یا پدر بزرگ به درخواست آنان رسیدگی می‌شود.

رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا تصریح کرد: به درخواست‌های معافیت مشمولان واجد شرایطی که تا پایان سال ۹۸ از طریق دفاتر مذکور ثبت شده اند، برابر مقررات قبلی یعنی معافیت کفالت پدر بیش از ۷۰ سال رسیدگی می‌شود.

وی با بیان اینکه در معافیت کفالت پدر یا پدر بزرگ به علت بیماری شرط سنی وجود ندارد، افزود: در مواردی که پدر یا پدر بزرگ به علت بیماری نیازمند به مراقبت است، بدون در نظر گرفتن شرط سنی فرد نیازمند به مراقبت، مشمول می‌تواند درخواست خود را از طریق دفاتر پلیس +۱۰ ثبت و در صورت تایید شورای پزشکی وظیفه عمومی از خدمت وظیفه عمومی معاف شود.

براساس گزارش سایت پلیس، رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا در مورد شرایط کلی معافیت کفالت عنوان کرد: تنها فرزند ذکور بالای ۱۸ سال پدر و یا تنها نوه ذکور بالای ۱۸ سال پدر بزرگ در صورت نداشتن غیبت اولیه می‌توانند از این معافیت بهره‌مند شوند.

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۱۱
انتشار یافته: ۱۰
واقعا؟ ۷۵؟
یعنی فرزند ۳۰ سالشم باشه بخواد بره سربازی پدرش باید ۴۵ سالگی بچه‌دار شده باشه تا با کفالت معاف بشه! حذفش کنید بره دیگه! فرزندان مربوطه معاف شدن به مردم که رسید حذف شد؟!
اصلن مردم برای شما مهم هستن؟؟؟
ظاهرا یک بیماری در سازمان نظام وظیفه کشور حاکم شده است که به هیچ وجه قابل علاج نیست و آن این است که با یک لجاجت در مقابل تشکیل ارتش حرفه ای حقوق بگیر مقاومت می کنند و با یک لجاجت بیشتراز نوع مارکسیستی می خواهند جلوی هر نوع معافیت یا دسترسی به حقوق اجتماعی افراد را بگیرند تا به زعم ایشان همه افراد مجبور به رفتن به خدمت وظیفه شوند و این لجاجت را تا جایی ادامه داده اند که حتی دو سال زیر بار اجرای مصوبه مجلس در زمینه عدم نیاز به مدرک نظام وظیفه برای اخذ گواهی نامه رانندگی نرفتند تا اینکه به زور قوه قضائیه ایشان را مجاب کردند.حال خروجی این کار چه بوده است؟2 میلیون فراری از خدمت که هرگز به خدمت نظام نخواهند رفت تا به سن 50 سالگی که سن پایان مشمولیت است برسند.برادر پول دارها قبل از سن مشمولیت فرزندان خود را از کشور خارج می کنند و فقرا هم از خدمت فراری می شوند و تنها حاصل این کار محرومیت نیروهای مسلح از عایداتی خواهد بود که می توانستند بابت معاف کردن افرادی که ابدا هم به ایشان نیاز ندارند اخذ کنند.جالب است که بدانیداگر نیروهای وظیفه را جزو نیروهای مسلح حساب کنیم،تعدادنیروهای مسلح ما 1/5 میلیون نفر می شوند که حتی 500000 نفر از ارتش ابرقدرتی مثل روسیه بیشتر است و دوسوم کل نیروهای مسلح ارتش امریکا و نصف ارتش چین 1/5 میلیارد نفری است.واقعا ما این همه سیاهی لشگر نیاز داریم یا سامانه های موشکی ،تانک و بمب افکن؟
خجالت بکشند. یک دفعه ورش دارند.
خیلی دوست دارم ثبت احوال، تعداد مردان در قید حیات که بالای 75 سال سن دارند و ضمنا تک پسر حداقل 18 ساله دارند (یعنی این تک پسر بعد از 57 سالگی مرد بدنیا اومده) را بدهد. یعنی تعدادشون چند نفر میتونه باشه؟
آفرین به شما که همیشه برای مردم و به نفع مردم کار می کنید.
اگر قانون را يكباره تغيير داده و به 120 سال برسانيد خودتان را واقعا"
از شر اين قانون راحت كرده ايد
کرونا نمیزاره کسی به۷۵ برسه
مغزهای کوچک زنگ زده !
تا سال 90، قانون برای 59 سال بود که اون موقع کلا حذفش کردین. بعد چند ماه گذاشتین 65 سال. بعد سه سال و در زمانی که کسی از این قانون 65 سال استفاده نکرده بود (چون هیچ مشمولی پدرش به 65 سال نرسیده بود و اگر هم رسیده بود قبلا از قانون 59 استفاده می کرد) سن رو به 70 سال اضافه کردین. الان هم که بنا به همون استدلال کسی هنوز نتونسته از قانون 70 سال استفاده کنه، شما سن رو به 75 سال رسوندین. این یعنی چی؟ چرا یک قانون ثابت (ولو ناعادلانه) وجود نداره تا آدم بتونه طبق همون قانون (ولو ناعادلانه) برای زندگیش برنامه ریزی کنه؟
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # محرم