بازدید 12393
۵
از سوی مدیر کل محیط زیست شهرداری تهران؛

دلایل آلودگی هوای پایتخت اعلام شد

مدیر کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران، وارونگی دما و تردد خودروهای دیزلی را از جمله علل اصلی آلودگی هوای این روزهای پایتخت عنوان می‌کند.
کد خبر: ۹۶۴۷۱۰
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۳ 09 March 2020

 

به گزارش تابناک به نقل از مهر، شینا انصاری، با اشاره به اقدامات این حوزه برای مقابله با ویروس کرونا در نشست خبری مجازی گفت: اداره کل محیط زیست شهرداری تهران به صورت مستقل کاری را انجام نداده اما در کنار مابقی ادارات و سازمان ها همکاری کرده است.

وی ادامه داد: پیگیری نحوه دفن پسماندهای عفونی، بازدید از اسکان‌های کارگری و لغو تمام برنامه‌های مناسبتی محیط زیست و همچنین نمایشگاه بین المللی محیط زیست از جمله پیگیری‌های این اداره بوده است.

انصاری همچنین در واکنش به این پرسش که آیا مواد ضدعفونی کننده به گیاهان و حیوانات شهری آسیب می‌رساند یا خیر، گفت: غلظت مورد استفاده ما از این مواد، مورد تایید سازمان بهداشت جهانی و وزارت ارشاد است و طبق پروتکل‌های آن‌ها عمل می‌شود.

مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران در واکنش به ادعایی مبنی بر اینکه آیا حیوانات ناقل بیماری کرونا هستند یا خیر نیز گفت: براساس اعلام سازمان بهداشت جهانی هنوز شواهدی وجود ندارد اما باید تماس با حیوانات چه خانگی و چه غیرخانگی کنترل شده باشد و بعد از تماس با پوست بدن حتماً فرد خود را ضدعفونی کند.

انصاری از جمع آوری بنرهایی با محتوای تماس کنترل شده با حیوانات خبر داد و گفت که؛ هرچند این بنرها حیوان ستیزانه نبود اما با توجه به دغدغه‌ای که برخی از فعالان حقوق حیوانات داشتند آن‌ها را جمع آوری کردیم.

مدیرکل محیط زیست شهرداری تهران با بیان اینکه شهروندان باید دستکش و ماسک خود را در نایلکس‌های در بسته بگذارند، گفت: همچنین از شهروندان می‌خواهم که از مصرف بی‌رویه شوینده‌ها به ویژه در فضای بسته خودداری کنند.

وی همچنین در پاسخ به این پرسش که چرا با وجود کاهش تردد شاهد آلودگی هوا در تهران هستیم، تاکید کرد: ما در این روزها شاهد وقوع پدیده اینورژن و انباشت آلاینده هستیم و همچنین حضور ذرات معلق کم‌تر از ۲.۵ میکرون که ناشی از تردد خودروهای دیزلی است. با توجه به اینکه محدودیتی در این مدت برای تردد این خودروها نداشتیم احتمالاً بخشی از آلودگی به دلیل حضور آنها است.

انصاری در پایان تاکید کرد: در عین حال نباید نادیده بگیریم که با وجود کاهش تردد اما بازهم استفاده از خودرو در تهران بسیار زیاد است و اگر شیوع کرونا نبود قطعاً وضعیت از این بدتر هم می‌شد.

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۱۰
انتشار یافته: ۵
چرا جلو خودروهای دیزلی که در خیابانها دارن جولان میدهند گرفته نمیشود ؟!!
برای هر چیزی یه بهانه ای دارن که از خودشون رفع تکلیف کنن و بتدازن گردن یه ارگان و سازمان دیگه. مملکت نیست که، عروس هزار داماده
وارونگی؟!!!
درکشورماچه خبراست همه میدانیم که منشائ بیماریهائی چون ایدزواخیراکووید۱۹وخیلی بیماریهای مهلک دیگرازطریق حیوانات به انسان منتقل شدند حالا برای اینکه فعالان حقوق حیوانات بدشان میآید این حقایق رانبایدگفت حتی نبایدگفت که اگرسگی یاگربه ای یاهرحیوان دیگری بابیمارکرونائی درتماس بودویادرمحلهای آلوده ای رفت وآمد داشت باعث انتقال بیماری میشود چون فعالان حقوق حیوانات که زورشان برفعالان حقوق انسانها میچربدبدشان می ایدولذا هیچکس حقیقت رانبایدبداند وباحیوان آلوده تماس داشته باشندمهم نیست واقعاعقب افتادگی ماراببین که کانالهای ماهواره ای باماچه میکنند ماهمیشه ازهول حلیم ته دیگ میافتیم ومانع اطلاع رسانی میشویم البته ای وظیفه سایتهای اجتماعی است که اگرخوب عمل کنند
این چرت و پرتا رو چرا به مردم تحویل میدین... بگو سوختمون ایراد داره ماشاالله گردن گیرمونم خرابه
خواهش میکنم فقط یه خورده از بنزین رو از پمپ بنزین ببرین توی ازمایشگاه تست کنید
متانول + اب و یه درصد کمی هم بنزین قاطی شده شده این مسخره بازی ها من خودم ماشینمو بردم کشو همسایه اونجا موتور ماشینی که با سوخت ایران بد کارمیکرد با سوخت شرکت شل جابه جا کردم ماشین عادی بدون مشکل کار میکرد
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # محرم