بازدید 6265

واکنش روسیه به بیانیه آژانس انرژی اتمی درباره ایران

نماینده دائم روسیه در سازمان‌های بین‌المللی اعلام کرد که بازرسی بازرسان آژانس از سایت‌های ایرانی ارتباطی با برنامه‌های نظامی ندارد.
کد خبر: ۹۶۳۷۹۲
تاریخ انتشار: ۱۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۱:۲۹ 04 March 2020
به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، میخائیل اولیانوف، نماینده دائم روسیه در سازمان‌های بین‌المللی روز چهارشنبه در پیامی توییتری نوشت: برای درک دقیقتر باید بدانید کل مسئله دسترسی بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به دو سایت در ایران برای نمونه‌برداری‌های محیط زیستی هیچ‌گونه ارتباطی با "بعد نظامی احتمالی" برنامه هسته‌ای ندارد.

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز گذشته در بیانیه‌ای که به طرفین برجام ارسال کرده است مدعی شده که ایران اجازه دسترسی به دو سایت هسته‌ای را نداده و به سوالات پیشین آژانس درخصوص فعالیت‌هایش پاسخ نداده است.

در گزارش آژانس ذکر شده است که ایران اجازه دسترسی به دو مکان را به آژانس نداده و برای انجام گفتگو‌هایی درخصوص شفاف‌سازی احتمال "وجود مواد یا فعالیت‌های هسته‌ای اعلام نشده"، اقدام نکرده است.

در ادامه این بیانیه آمده است: مدیر آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از ایران می‌خواهد که فورا به همکاری با آژانس بپردازد و اجازه دسترسی به اماکن مورد نظر را صادر کند.
اشتراک گذاری
مطالب مرتبط
برچسب منتخب
# غزه # آلودگی هوا # ایام فاطمیه # امیر تتلو # فساد چای دبش # اکبر رحیمی