بازدید 38120
یک فعال سیاسی اصولگرا در گفت‌وگو با «تابناک»؛
۸۳ درصد از کاندیدا‌های تایید صلاحیت شده در سطح کشور از اصوالگرایان هستند و فقط ۵ درصد از جریان مستقل و اعتدالگرا و ۱۲ درصد هم از اصلاح طلبان؛ بنابراین، به نظر می‌رسد این رقابت در شرایط برابر انجام نمی‌شود. ما آمار دقیق داریم که ۱۳۴ تن از چهره‌های شاخص اصلاح‌طلب در سراسر کشور تأیید صلاحیت شده‌اند، بنابراین طرح موضوعاتی مبنی بر اینکه ما کاندیدایی نداریم، ترفندی برای مظلوم‌نمایی است...
کد خبر: ۹۵۵۵۴۰
تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۴ 30 January 2020

آش نه آنقدر شور است که اصلاح طلبان می‌گویند و نه آنقدر بی نمک که اصولگرایان بر آن تاکید می‌کنند. معنی این حرف، آن است که حقیقت ماجرای بررسی صلاحیت داوطلبان نمایندگی در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، نه آنی است که جریان اصلاح طلب می‌گوید و نه آن چیزی است که اصولگرایان درباره آن حرف می‌زنند.

به گزارش «تابناک»؛ نتایج اعلام شده بررسی صلاحیت‌ها در شورای نگهبان آنطور که انتظار می‌رفت نبوده است. شورا خود از آنچه کرده دفاع می‌کند و برخی اصولگرایان هم همینطور، اما در طرف مقابل چهره‌های جریان اصلاح طلبی، اعتدالی و حتی برخی اصولگرایان اعتقاد دارند که حتما شورای نگهبان برای ایجاد شور و نشاط و مشارکت بیشتر در انتخابات می‌توانست عملکرد بهتری داشته باشد.

عزت‌الله ضرغامی رئیس اسبق صدا و سیما هم به جمع منتقدان روند رد صلاحیت‌ها پیوسته و در توییتر خود نوشت: بسیاری از نیرو‌های متدین و انقلابی ردصلاحیت شده‌اند. بخوانید احراز نشده‌اند. باید از آنان عذرخواهی کرد و برای حفظ شانیت و آبروی آنان کوشید و به امید اصلاح قانون انتخابات نشست. او در این توییت افزوده است: در عصر فناوری اطلاعات، برخی تحقیقات محلی هم اجمالا شوخی است!

«دو روز پیش هم محمدرضا باهنر» از چهره‌های اصولگرا در نشست ماهانه جامعه اسلامی مهندسین، به روند رد صلاحیت‌ها انتقاد کرد. باهنر با اشاره به اشتباهات در احراز صلاحیت نامزد‌های انتخابات مجلس گفته بود که بسیاری از افراد ردصلاحیت شده، معتقد به اسلام، نظام و رهبری هستند و از همه دلسوزان نظام می‌خواهم برای تجدیدنظر در تایید صلاحیت‌ها تلاش کنند. به گفته باهنر ثبت‌نام ۱۶ هزار نفر برای حضور در انتخابات، کار را برای شورای‌نگهبان سخت کرد و امروز شاهدیم که برخی از افراد صلاحیت حضور در انتخابات را پیدا نکرده‌اند که حتی امام جمعه هستند، ولی عدم‌التزام به اسلام خورده‌اند. باهنر تاکید کرد که این ساختار بررسی باید متحول شود.

آمار دقیق داریم که ۱۳۴ نامزد شاخص اصلاح‌طلب تایید صلاحیت شده‌اند/ جریان اصلاحات می‌خواهد کاندیداهایش را چراغ خاموش وارد مجلس کند

نزدیک بیست روز دیگر به یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی مانده و هم اکنون طیف‌های مختلف سیاسی، مشغول رایزنی و گپ و گفت‌های انتخاباتی برای لیست انتخاباتی هستند.

دو طیف اصلی سیاسی کشور یعنی اصولگرایان و اصلاح‌طلبان بررسی‌های کارشناسی و تخصصی خود را برای بستن لیست انتخاباتی شروع کرده‌اند. اصولگرایان فقط دو قدم دیگر برای رسیدن به لیست سی نفره فاصله دارند، اما اصلاح‌طلبان می‌گویند که نامزدی ندارند تا بتوانند لیست سی نفره خود را در تهران تکمیل کنند.

اصلاح‌طلبان معتقدند که بسیاری از چهره‌های شاخص آن‌ها نتوانسته‌اند از فیلتر شورای نگهبان عبور کنند و صلاحیت بگیرند. آن‌ها حتی می‌گویند که در سراسر کشور نیز با معضل نبود نامزد شاخص رو به رو هستند.

«محمدرضا عارف» که ریاست شورای عالی سیاست گذاری اصلاح‌طلبان را بر عهده دارد، به همین منظور با شورای نگهبان وارد رایزنی و گفت‌وگو شده است و گفته، خوشبین است که داوطبین اصلاح‌طلب به گردونه رقابت‌ها برگردند.

عضو ارشد حزب موتلفه اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار «تابناک»، با بیان اینکه آمار دقیق داریم که ۱۳۴ نامزد شاخص اصلاح‌طلب در سراسر کشور تایید صلاحیت شده‌اند، گفت: می‌خواهند نامزد‌ها را چراغ خاموش وارد مجلس کنند.

«حمیدرضا ترقی» عضو ارشد حزب موتلفه اسلامی، اعتقاد دیگری در این باره دارد و می‌گوید: اینکه اصلاح طلبان می‌گویند نامزدی ندارند، جوسازی است.

وی گفت: اصولا اصلاح‌طلبان در مقاطعی که دچار ریزش و ضعف سرمایه اجتماعی می‌شوند و احتمال رأی‌آوری خود را پایین می‌بینند، دست به گریه و زاری و مظلوم‌نمایی می‌زنند. ما آمار دقیق داریم که ۱۳۴ تن از چهره‌های شاخص اصلاح‌طلب در سراسر کشور تأیید صلاحیت شده‌اند؛ بنابراین، طرح موضوعاتی مبنی بر اینکه ما کاندیدایی نداریم، ترفندی برای مظلوم‌نمایی است.

عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی خاطرنشان کرد: رصد ما از جناح رقیب نشان می‌دهد که تحرکات اصلاح‌طلبان در شهر‌های مختلف کشور برای دادن لیست بسیار بوده و آنان کار انتخاباتی را جدی دنبال می‌کنند.

وی معتقد است که اصلاح‌طلبان بنا دارند نامزد‌های این گرایش سیاسی را چراغ خاموش وارد مجلس کرده و بعد از رأی‌آوری اعلام کنند که این‌ها نامزد‌های مورد حمایت آنان بوده‌اند.

ترقی در ادامه این گفت‌وگو درباره ساز و کار اصولگرایان ـ که برای یازدهمین دوره انتخابات مجلس با نام "شورای ائتلاف نیرو‌های انقلاب" گرد هم جمع آمده‌اند ـ نیز گفت: بحمدالله در حال پایش ۱۵۹ نامزد به وسیله رأی‌گیری بین بدنه نیرو‌های انقلاب هستیم و تا چند روز آینده لیست سی نفره را اعلام می‌کنیم.

وی در مورد سازوکار رسیدن به لیست سی نفره از سوی اصولگرایان نیز تصریح کرد: از همه این ۱۵۹ نفر مصاحبه‌های متعددی صورت گرفته، پرسش و پاسخ کامل و جامعی انجام شده و براساس این اقدام، از میان این افراد قرار است با توجه به امتیازات، رزومه و مشخصاتی در اختیار مجموعه عمومی تهران قرار بگیرد و الکترونیکی رأی دریافت و درنهایت سی نفر برتر در لیست گنجانده شوند.

نخستین آمار رسمی از درصد و میزان تایید صلاحیت کاندیدا‌های جریانات سیاسی برای انتخابات مجلس را رییس جبهه مستقلین و اعتدالگرایان ارائه کرده و گفته است: ۸۳ درصد کاندیدا‌های تایید صلاحیت شده در سطح کشور از اصوالگرایان هستند و فقط ۵ درصد از جریان مستقل و اعتدالگرا و ۱۲ درصد هم از اصلاح طلبان؛ به نظر می‌رسد این رقابت در شرایط برابر انجام نمی‌شود.

«قدرت‌علی حشمتیان» در این خصوص عنوان کرد: من کاندیدا نیستم، ولی وظیفه بررسی را دارم و برابر گزارش های رسیده از سراسر کشور، از حدود ۵۲۰۰ کاندیدای تایید صلاحیت شده در سطح کشور، بیش از ۴۲۰۰ نفر اصولگرا و حدود ۳۰۰ تن مستقل و اعتدالگرا و حدود ۷۰۰ تن هم اصلاح‌طلب هستند که اگر شورای محترم نگهبان در تایید صلاحیت‌ها تجدیدنظر نکند، عملا رقابتی شکل نمی‌گیرد.

آنچه مشخص مشهود است، لزوم بررسی صلاحیت‌ها در راستای حضور حداکثری مردم در پای صندوق‌های رأی است. حتی برخی چهره‌های اصولگرا هم در خصوص آنچه توسط شورای نگهبان انجام شده گلایه‌هایی دارند و بر این باورند که شورای نگهبان باید با نگاه بازتری بررسی کند و شرایط را برای حضور هرچه بهتر همه جریانات سیاسی و حامیان آن‌ها پای صندوق رأی فراهم سازد.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۵
در انتظار بررسی: ۱۰
انتشار یافته: ۱۰۸
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۰
همه فیلم دیگه مردم خر نمیشوند....رای بی رای....
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۱۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۰
دقیقا رای بی رای
خان محمدعلی آقا
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۳۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۰
پیرو سفارش بسیاری از دوستان تابناکی، حسابی در توییتر ایجاد کردم که بعضی از حرفهایی رو که اینجا نمیشه زد، اونجا مطرح کنم

به هرحال خواستم که گفته باشم!

به امید اینکه بتونیم مقابل جبهه منافقین و لشکر سایبری سعودیها، در این جنگی که در فضای مجازی در جریان است، مقاومت و پایداری کنیم

ضمن اینکه هر حسابی بغیراز این حساب متعلق به بنده نیست و فیک میباشد

خان محمدعلی آقا
@Khan_Mo_AliAgha
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۴۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۰
اصلاح طلبها بازی تکراری ما رد صلاحیت شده ایم پس خوبیم را میخان راه بندازن در انتخابات ریاست جمهوری هم بازی اگر اون یکی رئیس جمهور بشه شما را میخوره را راه میندازن
برای مجلس بعدی هم بازی دفعه قبل رای ندادین دیدین چی شد را راه میندازن
تکراری شده کارهاشون
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۰۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۱
این خان محمد علی آقا ظاهرا مثل محمد علی شاه ، اصلا طاقت نحمل دموکراسی حتی نیم بند رو هم نداده ... همین روزهاست که مانند شاه همفکرش، مجلس اطلاح طلبان رو به توپ ببنده ! کوتاه بیا خان عزیز
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۱۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۱
اصلاحطلب = اصولگرا ( به حالت تساوی 3 ضلع و 3 زاویه با هم برابر هستند)
اصلاح طلب اصولگرا یک تفکر یک فکر یک جناح هستند ولی به دو گروه تقسیم شدن که به ظاهر با هم رقابت
کنند
مثل یه باشگاه فوتبال که به و گروه الف و ب تقسیم میشن دست گرمی با هم بازی می کنن
امیر
| Turkey |
۱۱:۳۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۱
این یارو خان علی منو یاد مثل طرف رو تو ده راه نمیدادن سراغ کد خدارو میگرفت میندازه،یک مشت جوک میاد مینویسه مایه خنده بعد حساب توییتری معرفی کرده حاجی‌نمیدونی ایران فیلتره؟از کجا مینویسی کانادا هستی!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۰
گفت: می‌خواند نامزدها را چراغ خاموش وارد مجلس کنند.) مزاح می کنید یا منوجه نیستید چه چیزی می گویید . اخه مگه میشه بدون اینکه شما اعلام کنید کاندیدا هستید از مردم بخواهید به شما رای بدهند ؟باید مردم بدانند کی کاندیداست ضمنا تا اونجایی که دهها بار قبلا تکرار شده اطلاعات موثق اصولگرایان علی الخصوص پایداریچی ها معمولا فیک از اب در میاد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۵۹ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۰
عزیز این یعنی رای من و شما اصلا لازم نیست!‌
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۰
۱۳۴اصلاح طلب در مقابل ۴۲۰۰اصولگرا مظلوم نمایی است؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۰۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۱
اینا مظلومند ... حتی اگه همه کاندیداها از اصولگرا ها باشند. بمیرم برای مظلومیت شما
علی
|
United Arab Emirates
|
۱۵:۳۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۰
یعنی ۱۳۴ نفر از نظر برادران اصولگرا زیاد محسوب میشه؟ پس چند هزار نفر اونا چی حساب میشه؟ بابا یک کم انصاف داشته باشید!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۵۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۰
سال ۹۲ هم روحانی فقط اصلاح طلب بود کسی که می خواد به اصلاح طلب رای بده حتی اگه یه نفر هم باشه به اون رای میده تازه این رای های اصلاح طلبا رو متمرکز میکنه و احتمال
رای آوردن بیشتره ورای اصولگرا ها بینشون پخش میشه اتفاقا این یه تاکتیک اتخاباتی هست که در گذشته هم ازش استفاده شده و الان اصلاح طلبایی که تایید صلاحیت شدند خیلی هم از این اتفاق خوشحالند اما می خاند بایه تیر چندین نشون بزنند این انتخابات برا اصولگرا ها خیلی سخت تره
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۰
هم ریاست جمهوری هم مجلس هم شورای شهر دست اصلاح طلبان بود ماشاله حسابی از خودگذشتگی، آبادی کشور، موضوعات مهم همیشه در دستور کارشان بود.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۰۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۰
" همه بدون اختیار "
یک نهاد هواپیما رو با موشک میزنه بعد میگن دولت باید پاسخگو باشه
در تشییع جنازه سردار در آخرین شهر ۷۰ نفر زیر پا له میشه میگن دولت باید پاسخگو باشه ، اقتصاد رو به هم میریزن بعد میگن چرا دولت نتونست جمع و جورش کنه
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۲۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۰
تابناک،لطفا تیتر روزنامه ها بعد از انتخابات مجلس شورای اسلامی،یک بار برای همیشه منتشر کنید،تا عزیزانی که ادعای اکثریت اصلاح طلبی مجلس کنونی را دارند،از خواب ناز بیدار شوند،در ضمن اسامی نمایندگان با گرایش سیاسی آنها را هم اعلام فرمایید تا حقیقت ،مشخص شود.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۰
نامزدهای ضعیف اصلاح طلبا رو تایید میکنند و عملا فقط برای این که بگن نامزد اصلاح طلب هم داریم ولی عملا ده درصد قابل چشم پوشی است علی الخصوص که ده درصد افراد ضعیف این حزب رو تایید کنند که هیچ فایده ای نداره و مردم اکثریت در انتخابات شرکت نخواهند کرد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۵۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۰
شما اگه یه چوب هم به اسم اصلاح طلب بزارند به اون رای میدی لطفا از نظر شما فرقی بین اصلاح طلب خوب و اصلاح طلب بد وجود داره؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۰
خودتونو خسته نکنید، اگه قراره مردم رای بدن، مردم رای نخواهند داد.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۰۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۱
مرحبا
محمود
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۰
چراغ خاموش رو خوب اومدی
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۱۴:۱۹ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۱
این کنترول انقدر وحشتناک است که با فرض. اینکه چراغ خاموش به مجلس برود مثل قبل می اندازنش بیرون.
چراغ خاموش هم برای اصولگراها صدق می کند.
ناشناس
|
Germany
|
۱۶:۰۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۰
اصلاحطلب جماعت کارش مظلومنماییست. وقتی در قدرت است می گوید که اختیاری ندارد و قبل از انتخابات مردم را تشویق به شرکت در آن می کند. البته آنها قبل از انتخابات افکار مردم را به بی راهه می برند یعنی بجای پرداختن به وضعیت بد اقتصادی مردم, اشتغال جوانان, کاهش ارزش پول ملی و ازدواج جوانان بحثهای انحرافی مثل حقوق زنان, رفتن زنان به ورزشگاه و حق نگه داشتن سگ خانگی را به رسانه های خود می کشانند. من هم مخالف حجاب اجباری هستم, شما با امنیتی کردن مسئله حجاب به همه ظلم می کنید. الآن هم حجاب انطور که شما تبلیغ می کنید سختگیرانه نیست. آقای اصلاحطلب تو اگر اختیاری نداری چرا نامزد می شوی و زمانی که به حق صلاحیتت به دلایل فسادهای اقتصادی رد می شود چرا اینقدر داد و بیداد می کنی؟ همین شماها با فریب مردم باعث به قدرت رسیدن روحانی شدید. خدا را شکر که اصولگراهای مسئله دار هم رد صلاحیت شدند. درود بر شورای نگهبان.
پاسخ ها
آلزایمر سیاسی
| United Arab Emirates |
۲۰:۴۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۰
درود بر شما.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۵۹ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۰
نامزد قوی و ضعیف نداره بزار میدون باشه اونوقت ببین همین جماعت چه فوتبالی بازی می گنن
ناشناس
|
United States
|
۱۶:۰۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۰
معلومه شماها خوابيد
پيش مردم اصلاح واصول ومستقل ديگه بي معني هست
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۴۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۰
همه اینا یکی هستن هیچ فرقی با هم ندارن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۰
انتخابات فرمایشی اینا همش چرنده
007
|
Russian Federation
|
۱۶:۲۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۰
رای نمیدم تمام
ناشناس
|
United States
|
۱۶:۲۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۰
اصلاح طلب یعنی چی؟ چه چیزی را می خواهند اصلاح کنند؟ فقط مردم را سرکار گذاشته اند.
از سال ۷۶ جنجال اصلاح طلبی بالا گرفت و هنوز آقایان روشن نکرده اند دنبال اصلاح چه چیزی هستند.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۱۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۰
اصولگراهارا اصلاح کنند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۴۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۰
اینکه میگن اصللاح می حواهیم بکنیم معلوم شد که دروغی بیش نیست و تا حالا نگفتن دنبال اصلاح چی هستن فقط یه بهانه برای ماندن در قدرت پیدا کرده اند فرقی با اصولگرا ندارن
ناشناس
|
United States
|
۱۶:۲۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۰
باید نخبگان دو جناح سیاسی و نخبگان‌مستقل در مجلس ها حضور داشته باشند وگرنه ادم های معمولی جناح ها ۲ سال در مجلس طول میکشد کار یادگیرند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۰۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۰
اتفاقا یک جوری نخبه می شن که نگو و نپری
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۴۹ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۰
این دو جناح سیاسی تخصص ندارن تعهد دارند و نخبه ای بینشون نیست
ناشناس
|
Australia
|
۱۶:۲۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۰
ما قرار نیست رای بدیم، دعوا نکنید خوبیت نداره ! برای صندوق خالی که کسی دعوا نمی کنه!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۴۹ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۰
ترک عادت موجب مرض است
ناشناس
|
-
|
۱۶:۲۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۰
آمار داریم خیلی ها قصد ندارند در انتخابات شرکت کنند

همش مال خودتان.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۰۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۰
ای بلا
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۴۹ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۰
چراغ خاموش شرکت نمی کنند در انتخابات
سلطان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۰
بی کفایترین افراد جامعه نمایندگان مجلس هستند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۰۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۰
مهمترین منشا کفایت انسانیت است
ناشناس
|
Germany
|
۱۶:۳۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۰
لین اصلاحطلبان که تایید شده اند،اصلاحطلب صوری می باشند.
این انتخابات ،در تاریخ ایران بعنوان باز گشت به گذشته ضبط خواهد شد.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۰۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۰
یعنی تو بهشون رای نمیدی؟!
ناشناس
| Germany |
۱۴:۲۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۱
شرکت کردن و یا نکردن در وضعیت چندان تاثیری ندارد ،فقط تاییدی بر انتخابات استصوابی است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۰
مهم مردم هستند که حضور ندارند حالا اصلاح طلب و اصولگرا هر چقدر دوست دارند با هم رقابت کنند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۵۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۰
اصولگراها با یه رای حداقلی ناچیزی وارد مجلس خواهند شد و انرا فتح الفتوح خواهند نامید در حالی که عموم مردم رای نمیدن دیگه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۰
مهم مردم هستند که حضور ندارند حالا اصلاح طلب و اصولگرا هر چقدر دوست دارند با هم رقابت کنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۰
انتخاباتی برای سرگرمی آقازاده ها بچه ها بازی کنیم یک تیم اصلاح طلب یک تیم اصولگرا
حیدر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۰
سلام بیشتر اصلاح طلبان انگلیسی و از عوامل خارجی هستند که هدفشون نابودی ایرانه همون بهتر که رد صلاحیت بشن اصول گراها هم اگر مذهبی خشن و خشک نباشن بهتره ما آدم متفکر با ایمان و وطن دوست کم نداریم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۰
من نه اصلاح طلب ها را قبول دارم و نه طرف مقابلشان را، و البته از طرفداران گمراه ضد انقلاب هم نیستم، ولی مطمئن هستم تایید شده های طرف مقابل چندین برابر نامزدهای تایید صلاحیت شده اصلاح طلب هستند، هر چند که در هر صورت مجلس آینده هم چیز بی بو و خاصیتی مانند مجلس فعلی خواهد بود و شاید بدتر، و ما ملت ایران از این مجالس و نامزدها هیچ خیری ندیده ایم و نخواهیم دید!!! مجلسی که حتی پس زا شلیک به هواپیمایی که از قلب کشور بلند شده بود، عرضه نداشت کوچکترین اعتراضی بکند. در حقیقت همه این آقایان اگر هم بتوانند به چیزی فراتر از منافع شخصی خود فکر کنند، آن چیز منافع جناحی ایشان خواهد بود، ژن های خوبی که ما بدژنها برایشان هیچ ارزشی نخواهیم داشت.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۵۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۰
کلا کشور نیاز به مجلس ندارد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۰
حالا انقلاب اسلامی که به همت و تلاش مردم به نتیجه رسید به دست دشمنان دوست نما به سمتی رهنمون شده که از اکثریت جامعه فاصله گرفته اند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۰
در انتخابات فرمایشی درقصد دیگه چیه که در موردش صحبت میکنید
ناشناس
|
France
|
۱۷:۴۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۰
میشه بگید رقابت اصولگراها و اصلاحطلبا سر چیه دقیقا؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۵۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۰
یکی هستند فقط دو گروه شده اند که مثلا بگن دو جناح داریم نوبتی سر سفره انقلاب می نشینند
یک انسان ساده
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۰
انهایی که اشتباهاتی کردند « رانت و ... » را خواهشا به مجلس راه ندهند این هایی هم که می خواهند بروند باید قول شفاف سازی بدهند وگرنه کاری میکنند مردم به خوب وبدش لعنت بفرستند شفاف سازی یک اصل است اموال قبل و بعدشان هم باید مشخص باشد خلاصه اگه کاری کنند کسی نتواند کاری کند خیلی ها انصراف می دهند آن وقت دیگه هر کی از هر جناحی بره رفته وقت آدم باشند چوب یک برجام دیگه رو به کله ملت نکوبند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۰
اولا مجلس هيچ قدرتي نداره حتي به اندازه يك عضو كوچك . دوما مردم رايي نميدن خودشون انتصاب كنند
پاسخ ها
مجید
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۴۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۱
قدرت دارند ولی در جای دیگری استفاده می کنن اصلا نماینده ها کار اصلیشان که قانونگذاراریست رو فراموش کردن و فقط به فکر حوزه های انتخابیشون هستند که اصلا جزو وظایف آنها نیست و با قدرت تمام فعالان ستادهای تبلیغاتی و آشنایان خود را در ادارات و سازمانهای حوزه های انتخابی به استخدام می رسانند و یا ارتقای پست می دن ، این معضل رو باید متوجه شده باشید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۰
شما که آمار دقیق داری آمارتو افشا کن تا اونا هم رد صلاحیت بشن و دیگه چراغ خاموش راه نرن.
فقط یه سوال این چه مدل چراغ خاموشی بود که شما ملتفت شدی؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۰
درد اینه که فقط ۵ درصد مستقلن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۹ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۰
واقعا که اصلاح طلب ها زیاده خواهند وقتی فقط در تهران 155 نفر چهره شاخص اصولگرا تایید شدند ودر مقابل در کل کشور 134 چهره شاخص اصلاح طلب دارند دارند .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۰
این اصولگرایان و اصلاح طلبان چه خودشون رو جدی گرفتن!! آقا جان من امسال به هیچ احدی رای نمیدهم. تمام
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۰
اصلاح طلب واصولگرا دو روی سکه اند..دیگه گول حرفاشونو نمیخوریم
ناشناس
|
Switzerland
|
۱۸:۲۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۰
رای بی رای، زور نزنید دیگه تموم شد، ضمنا هیچ چشم اندازی هم وجود نداره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۰
دیگه تموم ماجرا . رای بی رای
خويي
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۹ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۰
كل اصلاح طلبان در مجلس ودولت به اندازه يك اصولگرا قدرت واختيار ندارد
ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۰
واقعا سنگ پای قزوین رو از رو بردین با این پر رویی!!! اصلاح طلبها باید 1300 کاندیدا داشته باشن نه 130 تا اقای اصولگرا...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۰
اصلاح طلب ها همیشه با مظلوم نمایی کار میکنند
از اصول گرها یاد بگیرید که رد شدن ولی مظلوم نمایی نکردن
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۰
اصطلاح طلبان اینقدر وطن فروشی نکنن تا صلاحیتشان قبول شود. شورای نگهبان که نمی تواند کسانی خلاف کرده اند را تایید کند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۴۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۱
شورای نگهبان خودشون اصولگرا هستند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۹ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۰
اصلاح طلب ها مثلا بچه گول می زنند و می گویند 700 نفر از ما تایید شدن
خوب خیلی دلت بند تعداد بود ماند طرف مقابل تعداد بیشتری ثبت نام می کردین که تعداد شما بیشتر شود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۰
نه به اصول گرا نه به اصلاح طلبان هر دو به فکر منافع خوشونند نه ملت.
کمالخان
|
-
|
۱۹:۱۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۰
انتخاباتی که انتصابات نباشد انتخابات نیست
ناشناس
|
United States
|
۱۹:۳۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۰
این تبلیغات چندش اور کاشت مو را در سایت نگذارید حال ادم بهم میخوره
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۵۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۰
اد بلاکر نصب کن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۰
همه می دانند که کاندیدای زیاد مایه پراکندگی رای می شود
اگر دو جناح هم وزن باشند، یقینا اصلاح طلبها با کاندیدای کمتر برنده اند.
مشکل تنها وجود دولت روحانی است که با محبوبیت پایین خود اصلاح طلبها را زمین گیر کرده است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۰
خدا به نماینده گانی که طرح نظارت استصوابی را در مجلس طرح و تصویب کردند . اگر تا قیامت هم مجلس در صدد اصلاح قانون انتخاب برآید شورای نگهبان با تکیه بر نظارت استصوابی ان را رد خواهد کرد . سعی بیهوده نکنید و منتظر عواقب خطرناک و اسفناک این نظارت استصوابی باشد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۰
خخخخ با ۱۳۴ کاندید در مجلس ۲۹۰ نفری با فرض محال رای آوری همگی شون حداکثر میشن فراکسیون ضعیف امید .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۰
⚫️ لیست نمایندگانی که رد صلاحیت شدند.

ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۰
بنابراین آش آنقدر شور است که صدای آشپز را هم درآورده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۰
الان مگه اصلاح طلبا تو مجلس نیستن مگه خوشون نگفتن انتخابات مجلس رو ما بردیم خب تو این چهار سال چیکار کردید که الا ن بازم حرص می زنیدبازم برین تو مجلس هنوزم چن ماه تا اتمام نمایندگیتون مونده خب یه کاری برا مردم بکنید مثلا ترمیمم حقوق کارگرا و کارمندا که تو این چن سال بدجوری آسیب دیده
ناشناس
|
Russian Federation
|
۲۰:۱۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۰
مال خودتون. اصلاح طلب، اصولگرا طلب یا هرچی دیگه. همه اش مال خودتون.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۹ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۰
از اقای ترقی عزیز خواهش میکنم که اسامی این ۱۵۰ نفر اصلاح طلب را منتشر کنند تا دوستان اصلاح طلب به کمک این اسامی بتوتنند لیست انتخاباتی خود را ببندند و اعلام کنند
علیرضا
|
Kuwait
|
۲۰:۳۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۰
بگو اسفند ش کنن چشم نخوره. اصلاح طلبی که نه خودش می دونه اصلاح طلبه نه قراره مردم و یا شورای نگهبان بفهمن اصلاح طلبه چجوری قراره رای اصلاح طلبها را بگیره. پیشنهاد من تعطیلی مجلس، شورای نگهبان و رییس جمهوری و اختصاص بوجشون به اقشار کم درامده. باور کنید دیگه کسی احساس مردم سالاری با این ادمهای خط خطی نمی کنه.
ناشناس
|
-
|
۲۰:۴۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۰
تمام فکر و ذکرتان شده از چه راهی وارد مجلس شوید .من کارمند امروز دو میلیون داده ام یک دیسک و صفحه پژو تعوبض کردم ماشینی را که کلش را ده میلیون خریده بودم . عمه من رئیس جمهور بود وضعیتمان از امروز بهتر بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۰
اعضاي مجلس بايدنمايندگان واقعي مردم باشندماآش پخته كه نميدانيم داخل آن چيست رانمي خوريم
محرم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۹ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۰
اصلاح طلب ها معلوم نیست دنبال چی هستند بس کنید بسه دیگه
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۰
حوزه ی انتخابیه ما هم دوتا اصلاح طلب تایید شدن و سه تا اصولگرا و نماینده ی فعلی که از فراکسیون مستقلین هست. کاندیدای اصلی اصلاح طلبا در دوره قبل رد صلاحیت شد مردم ناچار شدن نماینده ی فعلی رو انتخاب کنن که دوره های قبل 2هزار رای بیشتر نداشت. امسال هم کاندیدای اصلی اصلاح طلبا که نماینده مجلس ششم و هفتم بود رد صلاحیت شده و مردم ناچارا ازبین اصلاح طلبان موجود و نماینده فعلی یکی انتخاب کنن. اصولگراها با 3 نفر از تیم اصلی به میدون اومدن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۰
نمایندگان .فقط جیب خودشونو پر کردن و ..
حسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۰
دیگه رای نمیدیم . شما هم تیتر چپ و راست و اصلاح طلب و اصول گرا بزن . دروغ چهار دهه است شوخی نیست . هر کسی ذینفع نباشه رای نمیده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۰
پشیزی برایم ارزش ندارند! همش فرمایشیه!‌
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۰
در تکمیل حرفام بگم که دوتا اصلاح طلبی که گفتم تایید شدن در حد تیم نونهالان هم نیستن که باید با تیم اصلی اصولگراها مسابقه بدن. در حدی ضعیفن که خودم که از سال 74در مباحث انتخابات درگیر امور اجرایی هستم تا حالا ندیدمشون. یکی شون یه معلمه که سالهای دور انتقالی گرفته و رفته تهران یا یه شهر دیگه که نمیدونم و میگن اصلاح طلبه. دومیش هم خانواده ش هم بهش رای بدن هنر کرده. ااین میشه رقابت؟؟
بیکاربیدم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۰
هم ریاست جمهوری هم مجلس هم شورای شهر دست اصلاح طلبان بود ماشاله حسابی از خودگذشتگی، آبادی کشور، موضوعات مهم همیشه در دستور کارشان بود. بابا اینها همش بازیه همشون هم اصلاح طلب برن مجلس هیچ کاری نمی کنند فقط بلدند فیلم بازی کنند این اصلاح طلب های عوام فریب رانت خوار برو وزرا دقت بکنید نمایندگانشون تو این دوره نگاه کنید بابا مردم دیگه گول بازی شما اصلاح طلبها رو نخورید .
dayani
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۹ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۰
اصولگرایان شورای نگهبان دیگری درست کرده اند و قبلا خودشان تصمیم میگیرند چه کسانی در لیست بیایند!! دذ این میان مردم اصلی که قرار است در انتخابات شرکت کنند، قبلا با دو فیلتر روبرو شده اند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۰
سلام تو کشور ما رییس‌جمهور و مجلس دکوراسیون اند و هیچکاره. هرگز رای نمیدهیم. رای بی رای
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۱۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۱
ریاست جمهوری و مجلس بهتره حذف بشه پست های تشریفاتی هستند
قلی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۹ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۰
هر دو تیغه یک قیچی اند.
مجلس و دولت مفهومی ندارند.
همان بهتر 300 نفر را بفرستید
انتخابات در این اوضاع احوال فقر ونداری وتحریم کاغذ برگزارنشود بهتر است . حداقل 20 درصد بودجه سال 99 را می بلعد. بدهند به بازنشستگان تا هماهنگ پرداخت شود.بدهند کمیته امداد و بهزیستی واقعی .......
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۰
وقتی 70 درصد اختیارات و تصمیم گیری های مهم و اساسی مملکت در دست افراد و یا نهادهای غیر انتخابی است ، اصلاحات از طریق انتخابات یا غیر ممکن و یا حرکت آن لاک پشتی است.
نه به انتخابات نمایشی و فرمایشی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۱
روزنامه های اصولگرا و سایتهای آنها هر روز اسامی کلیه نامزدهای اصلاح طلبان را با تیتر درشت منتشر کنند تا اینها یا از خجالت اب شوند یا این که اعلام کنند که اینها از ما نیستند و ما به اینها رای نمیدهیم مردم هم اینها را بشناسند و به آنها رای ندهند تا درغگو رسوا شود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۵۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۱
١٣۴ نفر درمقابل٢٠٠٠!!!
چه چراغ خاموشی عزیزم، کشور وانقلاب مال همه ی مردم ایرانه، باید از هر طیف وجناحی که انقلاب رو قبول داره در انتخابات باشه تا مردم دستشون باز باشه برای انتخاب، والا مردم خودشون عقل دارن ومی تونن خوب رو از بد سوا کنن
ارسلان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۵۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۱
هر آنچه این سرزمین میکشه و هرآنچه به سرمان می آید نتیجه این کارهایی است که شورای نگهبان در سالهای گذشته کرده است . وقتی یک نماینده مجلس ببیند برای حرفهایی که میزند یا مثلا شفاف سازی هایی که میکند دوره بعدی تایید صلاحیت نمیشود قطعا این تجربه ای میشود برای خودش و دیگران که بداند برای تاییده گرفتن باید طبق نظر چه گروهی رفتار کند و این رفتار کردن مطابق نظر دیگران میشود مدیران ضعیف و ناکارآمد میشود فساد سیستماتیک میشود افراد ترسوی ضعیف که صرفا منافع شخصیشان بر خواسته های عموم مردم اولویت دارد. وقتی اصولگرایی چون مطهری تایید نمیشود پیامش چه خواهد بود ؟ نمایندگان مجلس باید بله قربان گو باشند و این فرهنگ ریا کاری و منفعت طلبی در تمام پیکر بیمار و سرطان زده ایران ریشه میدواند . شورای نگهبان و قانونی که این نهاد را در سیستم اداره کشور گنجاند کاری با این سرزمین کرد که مغول نکرد ، بلایی سر این ملت و مملکت آورد که جهود هزار سال خوابش را هم نمی بیند . قطار توسعه به لطف بمب گذاری شورای نگهبان کیلومترها از ریل به دورترها پرتاب شده و عملیات نجات نیازمند انرژِی بسیار است . امیدوارم همه پیش از آنکه دیر شود اقدامی انجام دهند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۱
حضرات موتلفه ای خیالشان راحت میشه در برابر این تعداد بالای تایید صلاحیت شده های هم جناحی خودشان، کلا از جناح مقابلشان هیچ رقیبی وجود نداشته باشه؟! دیگه اینطوری کل مجلس را یک جا می بلعند و دستشان برای حمایت از امثال بابک زنجانی باز باز خواهد بود!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۱
فکر کنم ترقی حزب موتلفه را جزء اصلاح طلبان منظور کرده‌اند
ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۱
اگر 90درصد نمایندگان از اصلاح طلب باشد ورییس جمهور نیز اصلاح طلب باشد باز کاری از دستشان ساخته نیست چون سیاست گذاری و تصمیمات درجاهای دیگر گرفته می شود و نهادهای دیگر مانند شورای نگهبان ومصلحت نظام رشته های بافته شده را پنبه میکنند وباب میل اصولگرایان درمی آورند و عدم پیشرفت وعدم کارایی را به گردن اصلاح طلبان می اندازند .
بهزاد
|
United States
|
۱۴:۲۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۱
متاسفانه مشکل از قانون اساسی ماست که آنقدر ضعیف نگارش شده که اکثر قوانینش نعوذ بالله مثل آیات قران نیاز به تفسیر دارند و طبیعتا این تفسیر به سود کسانی خواهد بود که کنترل شورای نگهبان را در اختیار دارند. متاسفانه حوزه ی اختیارات همین شورای نگهبان هم آنقدر سربسته و غیر شفاف تعریف شده که نتیجه اش سوءاستفاده مسئولین آن از اختیاراتشان شده به نحوی که میبینید نهادی که قرار بود بی طرفانه قوانین مصوب مجلس را نظارت کند و در انتخاباتها مراقب باشد تا مبادا مجرمین و مفسدین خطرناک با سوءاستفاده از دموکراسی وارد صحنه سیاسی کشور نشوند، امروز باعث حذف فله ای کلیه افرادی شده که منتقد وضعیت جاری کشور هستند و نظراتشان با نظرات جناح اقلیت حاکم یکسان نیست. این جمهوری نیست و این دموکراسی نیست و آقایان اصولگرایی که ین روزها مشغول ماله کشی کارهای شورای نگهبان هستند بهتر است بیشتر از این به شعور مردم توهین نکنند و از فضای رانتی که برایشان مهیا شدن لذت ببرند و مطمئن باشید نتیجه ی این مجلس از مجلس قبلی هم بدتر خواهد شد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۱
انتخابات انتصابی است و مصلحت نیست در این انتخابات شرکت کنیم، درسته که جریان اصولگرایی همین رو میخاد که مردم سر صندوق نرن تا نمایندگان خودشون بی دردسر از صندوق در بیان ولی نمایندگانشون با حداقل ارا به مجلس خواهند رفت و مجلسی بدون پشتوانه مردمی خواهد بود
ابراهیم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۱
به عمد شورای نگهبان با حضور افراد گمنام مجلس رو تضعیف میکنه تا بعضی از نهادهای قدرت طلب پشت پرده هر جور تمایل دارند عمل کنند....
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
مذاکرات وین سیل جنگ یمن بودجه 1401 روابط ایران و روسیه پنجمین سالگرد پلاسکو