بازدید 6804

تحریم‌های اخیر تاثیری بر منطقه گل گهر نخواهد داشت

نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی گفت: تحریم اخیر شرکت گل گهر توسط آمریکا تاثیری در پویایی و روند رو به پیشرفت صنعت و معدن در منطقه گل گهر سیرجان نخواهد داشت.
کد خبر: ۹۵۳۲۶۰
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۲ 20 January 2020
به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، شهباز حسن پور افزود: شاید در برخی نقاط کشور، تحریم صنعت فولاد مشکلات کمی را به وجود آورد، اما از آنجا که چرخه تولید فولاد در منطقه گل گهر سیرجان تکمیل شده است، این تحریم بر منطقه گل گهر تاثیری ندارد.

وی ادامه داد: با تدبیر مدیران شرکت‌های منطقه گل گهر سیرجان، کارخانجات این منطقه بسیاری از تجهیزات و قطعات خود را از قبل تهیه و تامین کرده اند. از سوی دیگر نیاز داخل کشور به محصولات فولادی منطقه گل گهر آن میزان هست که نیاز به صادرات آن‌ها را مرتفع کند.

حسن پور اظهار کرد: سیرجان به یک شهر فولادی تبدیل شده است و روند تولید فولاد در این شهرستان و شهرستان بردسیر رو به پیشرفت خواهد ماند و تحریم‌های اخیر تهدیدی برای صنعت فولاد و صنعت حمل و نقل در این منطقه ایجاد نمی‌کند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی به چشم انداز ایجاد شده در منطقه گل گهر سیرجان اشاره کرد و گفت: اگر بتوانیم بر اساس چشم انداز منطقه گل گهر در چند سال آتی، تولید محصولات شرکت‌های منطقه گل گهر سیرجان به ۱۰ میلیون تن در سال افزایش دهیم، موجب ایجاد اشتغال مستقیم و غیر مستقیم برای نزدیک به ۱۰ هزار نفر دیگر در این منطقه را فراهم می‌کند.

به گزارش ایسنا، وزارت خزانه داری آمریکا اخیرا شرکت‌های گل گهر، مس و ۱۳ شرکت معدنی، صنعتی و فولادی دیگر را در لیست تحریم‌های خود قرار داده است.
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# قره باغ # بازیهای آسیایی 2022 # هفته وحدت # لایحه برنامه هفتم