بازدید 15018
در نشست سخنگوی قوه قضائیه مطرح شد؛

امکان اخراج سفیر انگلیس از ایران به عنوان عنصر نامطلوب/ اعلام جزئیات حکم دادگاه سکه ثامن/ بازداشت ۳۰ نفر در اعتراضات اخیر

جان باختگان سقوط هواپیما از عزیزان ما و مهمانان جمهوری اسلامی بودند و ما داغدار این حادثه هستیم و آمریکا و انگلیس خونخوار این حادثه هستند، نه خونخواه بازماندگان و این کشورها دوستدار ایران و ایرانی نیستند. آن‌ها اگر دوستدار ایرانی هستند، این اقدامات را انجام نمی‌دادند.
کد خبر: ۹۵۱۶۷۹
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۷ 14 January 2020

هجدهمین نشست خبری سخنگوی قوه قضائیه امروز با حضور نمایندگان قضایی رسانه‌ها برگزار شد.

به گزارش «تابناک»، غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضائیه در هجدهمین نشست خبری خود با نمایندگان قضایی رسانه‌ها گفت: دشمنان قسم خورده اسلام کارهای زیادی کردند که مردم را از نظام جدا کنند، اما خون شهیدان باعث حضور مردم در صحنه شد و حضور مردم در تشییع پیکر سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در امتداد اربعین حسینی و رفراندم مردمی و خیابانی بود که مردم نظرشان را در خصوص راهبرد انقلاب اعلام کردند.

وی افزود: از سپاه دلاور و پاسداران مرزها تشکر می‌کنم که نخستین گام برای انتقام سخت را برداشتند و انشاالله گام‌های بعدی را برمی‌دارند.

سخنگوی قوه قضائیه تصریح کرد: شهید سلیمانی قهرمان بین المللی مبارزه با تروریسم به ویژه تروریسم دولتی بود.

اسماعیلی گفت: خون ایشان و شهدا روحیه انقلابی مجددی به جامعه ایران اسلامی بخشید.

وی افزود: حضور بی نظیر مردم در تکریم و تشییع این شهیدان همایش قدرت و پایگاه مردمی نظام جمهوری اسلامی ایران و نمایش انسجام همه نیروهای انقلاب در برابر دشمن جنایتکار و تروریسم دولتی آمریکا بود.

سخنگوی قوه قضائیه تصریح کرد: کار دشمن جنگ نرم است که هوشیاری مردم این توطئه را نیز خنثی می‌کند.

اسماعیلی گفت: در روزهای گذشته شاهد حوادث غم بار دیگری از جمله فوت چندین تن از شرکت کنندگان در مراسم تشییع پیکر سردار شهید سلیمانی در کرمان و هم جان باختن مسافران هواپیمای اوکراینی بودیم.

دستگاه قضا به دنبال استیفای حقوق جان باختگان سقوط هواپیما و اجرای عدالت

وی ضمن عرض تسلیت به بازماندگان جان باختگان حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی افزود: جان باختگان سقوط هواپیما از عزیزان ما و مهمانان جمهوری اسلامی بودند و ما داغدار این حادثه هستیم و آمریکا و انگلیس خونخوار این حادثه هستند، نه خونخواه بازماندگان و این کشورها دوستدار ایران و ایرانی نیستند.

سخنگوی قوه قضائیه گفت: آن‌ها اگر دوستدار ایرانی هستند، این اقدامات را انجام نمی‌دادند.

اسماعیلی با اشاره به وقوع حادثه سیل در استان سیستان و بلوچستان تصریح کرد: کار امروز ما کمک رسانی به استان‌های سیل زده است و دولت و ملت در خدمت مردم این مناطق هستند و با ابلاغ رئیس قوه قضاییه مراجع قضایی مامور کمک رسانی به مردم و بررسی علل و عوامل تشدید کننده حوادث ناشی از بارندگی شدند.

وی درباره حضور سفیر انگلیس در تجمعات غیر قانونی و اقدامات قوه قضاییه در این مورد گفت: سیاست ما این است که بین معترضان و آشوبگران تفاوت قائل هستیم و به هیچ عنوان از امنیت مردم و جامعه کوتاه نمی‌آییم که با کسانی که به هر شکل اقدامی علیه امنیت داشته باشند، در چهارچوب قانون عمل می‌کنیم و هیچ تعارفی با هیچکس نداریم، حتی اگر فردی مدعی داشتن سمت بین المللی باشد، البته به قوانین بین المللی احترام می‌گذاریم؛ ما به این قوانین قائل هستیم و در ماده ۴۱ کنوانسیون وین آمده است تمامی افرادی که دارای سمت بین المللی هستند باید به قوانین و مقررات کشور پذیرنده احترام بگذارند.

سخنگوی قوه قضائیه تصریح کرد: اینکه سفیر انگلیس در یک تجمع اعتراضی شرکت کند و نقش تحریک کننده برای ایجاد و گسترش تجمع غیرقانونی داشته باشد، به هیچ وجه پذیرفته نیست، البته این فرد ابتدا خودش را معرفی نکرد و انگلیسی صحبت می‌کرد و زمانی که خود را در معرض دستگیری دید، اعلام کرد که سفیر انگلیس است که این اقدام کمال شیطنت یک فرد است.

اسماعیلی گفت: بر اساس قوانین افرادی که این اقدام را انجام دهند عنصر نامطلوب شناسایی می‌شوند، لذا کشور پذیرنده می‌تواند این فرد را به عنوان عنصر نامطلوب از کشور اخراج کند، البته این موضوع و تصمیم گیری بر عهده وزارت امور خارجه است، اما ما و مردم اعتقاد داریم این فرد عنصر نامطلوب است.

وی در رابطه با حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی گفت: رئیس هوا و فضا و فرمانده کل سپاه جزئیات حادثه را به مردم اعلام کردند و در ستاد کل نیرو‌های مسلح کمیسیون‌های تخصصی تشکیل و ابعاد حادثه بررسی شد، البته هنوز تحقیقات ادامه دارد و این کمیسیون گزارش اولیه خود را اعلام کرده است.

سخنگوی قوه قضائیه تصریح کرد: بر اساس ابلاغ رئیس قوه قضاییه، سازمان قضایی نیرو‌های مسلح مأمور شده تا با بهره‌گیری از کارشناسان سایبری و جنگ الکترونیک و اطلاعات ضبط شده در جعبه سیاه هواپیما و اطلاعات سپاه به حادثه رسیدگی کند، برهمین مبنا سازمان قضایی نیرو‌های مسلح تحقیقات گسترده کرد و هر شب تیم قضایی ما در سازمان قضایی نیرو‌های مسلح تا ۲۳ شب مشغول سوال کردن و بررسی هستند و از افراد زیادی تحقیق شده است.

اسماعیلی گفت: محور اول ما استیفای حقوق جان باختگان و محور دوم کشف حقیقت و محور سوم اجرای عدالت است و ما تمام مسائل را بررسی می‌کنیم، در این بررسی‌ها مسئولیت مباشر و همچنین میزان مسئولیت آمریکا نیز مشخص می‌شود.

وی افزود: جعبه سیاه هواپیما به فرانسه ارسال شده است.

سخنگوی قوه قضائیه در مورد اقدامات قوه قضاییه در جلوگیری از زمین خواری در ۹ ماه گذشته گفت: قوه قضاییه در بازگشت اراضی به بیت‌المال نقش مهمی ایفا کرده است.

اسماعیلی افزود: ما بعد از سفر رئیس قوه قضاییه به استان آذربایجان شرقی و مطرح شدن پرونده‌های زمین خواری در یک مورد، بیش از ۳۰۲ هکتار از اراضی سهند به بیت المال بازگشت و در منطقه رودبار قصران نیز زمینی به ابعاد ۲۰۰ و ۳۰ هکتاری بود که بخشی از این زمین به نام دولت بود و سند ۲۰۰ و ۳۰ هکتاری آن به نام دولت زده شد.

وی گفت: در استان یزد ۱۰۰ هکتار از اراضی به دولت بازگشت و عناصر متخلف بازداشت شدند و اراضی از ید زمین خواران خارج شده است.

حکم بدوی پرونده سکه ثامن صادر شد

سخنگوی قوه قضائیه در رابطه با پرونده سکه ثامن گفت: با پیگیری‌های انجام شده پرونده به دادگاه رفت و جلسه دادگاه برگزار شد و دادگاه حکم را صادر کرد، اما هنوز حکم قطعی نشده و متهم به ۱۵ سال حبس تعزیری و پرداخت بیش از ۳ هزار و ۶۵۰ میلیارد ریال ردمال در حق شکات و پرداخت یک هزار و ۱۲ میلیارد تومان در حق دولت به اتهام کلاهبرداری و پرداخت بیش از ۹۹ میلیارد تومان هم بابت پولشویی محکوم شده است.

اسماعیلی با بیان اینکه این پرونده بیش از ۳۰۰ جلد بود، تصریح کرد: ۷۰۰ میلیارد تومان هم قبلا از این فرد اموال شناسایی شده بود.

وی درباره بازدید قضات از زندان‌ها گفت: یکی از آداب قضاوت رسیدگی به زندانیان است و ریاست قوه قضائیه تأکید زیادی به روسای دادگستری برای رسیدگی به کار زندانیان دارند و هیأت‌های زیادی به استان‌ها برای رسیدگی به پرونده‌های زندانیان اعزام شدند و در ۹ ماهه امسال علاوه بر قضات حاضر در زندان، حدود ۴۱ هزار بازدید توسط روسای دادگستری و قضات از زندانیان انجام شده و ملاقات چهره به چهره با آن‌ها صورت گرفته و همین موضوع موجب تعیین تکلیف پرونده تعداد زیادی از زندانیان در همان جا شده است.

سخنگوی قوه قضائیه تصریح کرد: با حضور این قضات پرونده بیش از ۱۵۰ هزار زندانی تعیین تکلیف شده است.

حکم اعدام برای ۳ حمله کننده به کلانتری در خوزستان

وی افزود: حکم گروه تروریستی مسلح که به یک کلانتری در خوزستان حمله کرده بودند، صادر شد.

اسماعیلی تصریح کرد: در این حادثه ۲ مأمور شهید و یک سرباز زخمی شده بود.

سخنگوی قوه قضائیه گفت: تروریست‌ها از حادثه فیلم تهیه کرده بودند و قصد ارسال آن به خارج از کشور را داشتند که دستگیر شدند.

اسماعیلی تصریح کرد: ۳ نفر از عوامل این حادثه به اعدام و چند نفر به حبس محکوم شدند.

وی در مورد رد صلاحیت تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی گفت: کار تأیید صلاحیت‌ها در شورای نگهبان انجام می‌شود که این بخش از حوزه قضایی خارج است، البته تعدادی از نمایندگان مجلس پرونده قضایی دارند که تعداد آن‌ها زیاد نیست، البته تعدادی از نمایندگان رد صلاحیت شده هم پرونده قضایی ندارند.

سخنگوی قوه قضائیه تصریح کرد: هر گزارشی به دست ما برسد به آن‌ها رسیدگی می‌کنیم و بعد از بررسی نتایج را اعلام می‌کنیم.

اسماعیلی بیان کرد: برخی اقدامات جرم و برخی موارد تخلف است که این موارد با هم تفاوت دارد.

وی افزود: ما در بررسی صلاحیت قضات هم در مورد نداشتن صلاحیت و تخلف تفاوت قائل هستیم.

سخنگوی قوه قضائیه گفت: من از حراست‌ دستگاه‌ها گلایه دارم و به آن‌ها می‌گویم به گوش باشند و اول جرایم را رصد کنند و دوم جرایم را به قوه قضائیه گزارش دهند.

شکایت ایران از اقدام تروریستی آمریکا در شهادت حاج قاسم سلیمانی به دادگاه لاهه

اسماعیلی در پاسخ به این سوال که قوه قضائیه درخصوص اقدام تروریستی آمریکا و محکومیتش در به شهادت رساندن سردار سلیمانی و همرزمانش چه اقداماتی کرده است؟ افزود: اولا تروریستی بودن اقدام آمریکا در به شهادت رساندن سردار شهید سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس واضح و آشکار است و دوما ترامپ خودش به این اقدام اقرار کرده است و حتما آن را پیگیری می‌کنیم.

وی افزود: سه مرجع برای پیگیری حادثه وجود دارد که یکی از آن‌ها محاکم کشور خودمان است و محاکم ما صلاحیت این کار را دارند.

سخنگوی قوه قضائیه تصریح کرد: دولت آمریکا اقدامی را علیه کشور ما انجام داده است و مرجع دوم محاکم کشور عراق است، زیرا عراق کشور وقوع جنایت است و از اتباع این کشور هم در حادثه شهید شدند و مرجع سوم دادگاه لاهه است و ما قصد داریم در محاکم علیه ارتش و دولت و رئیس جمهور آمریکا اعلام جرم کنیم و اگر این رسیدگی طولانی شود آن را دنبال می‌کنیم.

اسماعیلی گفت: ما تلاش می‌کنیم و صبرمان زیاد است و همه مسیر‌ها را باهم می‌رویم، چه بسا بتوانیم ترامپ را بعد از دوران ریاست جمهوری به ایران بیاوریم و در دادگاه محاکمه کنیم.

بازگشت پرونده عراقچی به دادسرا

وی در رابطه با بازپرسی از معاون سابق بانک مرکزی در پرونده فساد ارزی گفت: این پرونده نواقصی داشت که بعد از رفع آن‌ها، توسط دادسرا اطلاع رسانی خواهیم کرد.

سخنگوی قوه قضائیه در مورد واردات کالاهای خارجی که مشابه داخلی دارند، گفت: اولین اقدام ما اقدام نظارتی از طریق سازمان بازرسی کل کشور است.

اسماعیلی تصریح کرد: تلاش اولیه ما در حمایت از تولید و رونق تولید آن است که به کالا‌هایی که مشابه خارجی دارند ارز تخصیص داده نشود و حتی بدون تخصیص ارز هم این کالا‌ها وارد کشور نشوند و مجلس هم قوانین را اصلاح کند.

وی در پاسخ به سوال باشگاه خبرنگاران در مورد گم شدن ۱۸ میلیارد دلار ارز گفت: برخی از بر باد رفتن ۱۸ میلیارد دلار ارز صحبت کردند و ما در این بخش ارز‌های تخصیص داده شده را بررسی کردیم و در حال انجام تحقیقات درباره بخشی از پرونده در بانک مرکزی هستیم.

سخنگوی قوه قضائیه تصریح کرد: زمانی که ارز بالای ۱۰ هزار تومان بود، ارز ۴۲۰۰ تومانی تخصیص داده شد و افرادی برای سفر خارجی ارز دریافت کردند و ارز ۴۲۰۰ تومانی گرفتند و در بازار آزاد فروختند که این هم بخشی از باد دادن ارز است، البته بخشی از تخصیص ارز هم درست بوده است.

اسماعیلی گفت: بخشی از ارز‌های تخصیص داده شده هم در پرونده مدیران بانک مرکزی است که بعد از رفع نقص در دادسرا، در دادگاه به آن رسیدگی می‌شود.

وی افزود: ارز برای واردات کالا و کاغذ نیز اختصاص داده شده که در جای خود مصرف نشده است و پرونده‌های زیادی در این رابطه تشکیل و به آن‌ها رسیدگی شده است.

سخنگوی قوه قضائیه در مورد حمایت دستگاه قضا از واحد‌های تولیدی گفت: دستگاه قضا از بیش از ۵۰۰ واحد تولیدی حمایت و از تعطیلی واحد‌های زیادی جلوگیری کرده است.

وی افزود: برخی معترض هستند که چرا در پرونده‌‌ها، مدیران شرکت‌ها با لباس عادی در دادگاه شرکت می‌کنند، ما تلاش داریم مدیران این شرکت‌ها بیرون از زندان باشند تا کارگران بیکار نشوند و در کنار آن به پرونده‌ها رسیدگی می‌کنیم، به عنوان مثال در کرمان یک شرکت تولید رب و یک شرکت فرآوری زیتون در معرض تعطیلی بودند که از آن جلوگیری شد.

سخنگوی قوه قضائیه تصریح کرد: در هفت تپه برای اینکه این شرکت تعطیل نشود، فرد را آزاد گذاشتیم تا کارگران شرکت بیکار نشوند.

مسئول اعلام آمار کشته شدگان اعتراضات آبان شورای امنیت کشور است

اسماعیلی در پاسخ به این سوال که دو ماه از اعتراضات آبان ماه گذشته و آماری از تعداد زندانیان و کشته شدگان آن اعلام نشده است؟ گفت: آمار بازداشت شدگان اعتراضات آبان ماه در دست قوه قضائیه است و ما آمار آن را اعلام کردیم، تعداد بازداشتی‌ها روز به روز کمتر شد، چرا که ما بین معترض و کسی که بانک آتش می‌زند تفاوت قائل هستیم.

وی افزود: اعلام آمار کشته شدگان اعتراضات آبان با شورای امنیت کشور است و آن‌ها باید آمار اعلام کنند.

سخنگوی قوه قضائیه گفت: برای برخی از بازداشت شدگان پرونده قضایی تشکیل شده است.

وی در مورد پرونده مشایی و بقایی گفت: برای این افراد پرونده تشکیل و حکم صادر شده است، هر زندانی که نیاز به درمان داشته باشد به خارج از زندان اعزام می‌شود و این مرخصی‌ها به معنی این نیست که محکومیت این افراد اجرا نمی‌شود و این افراد نیز مانند دیگر زندانیان از مرخصی استفاده می‌کنند.

مسئول اصلی جاسازی قرص در کیک‌ها هنوز شناسایی نشده است

اسماعیلی در خصوص پرونده کیک‌های حاوی قرص گفت: با بررسی‌های انجام شده واحد‌های تولیدی هیچ نقشی در این کار نداشتند و نشان می‌هد که توطئه‌ای در کار بوده و این قرص‌ها در بیش از ۵۰ برند کشف شده است.

وی افزود: مطالعات نشان می‌هد که قرص‌ها بعد از تولید وارد کیک‌ها شده است، حتی یک مورد از پیدا شدن قرص در کیک‌ها پلمب بود که کشف نشد و تمام موارد کشف شده کیک‌هایی بودند که باز شده بودند و تحقیقات ادامه دارد و هنوز منبع اصلی این اقدام شناسایی نشده است.

بازداشت ۳۰ نفر در اعتراضات اخیر

سخنگوی قوه قضائیه در مورد حادثه سقوط هواپیما گفت: قوه قضائیه چند ساعت قبل از اعلام رسمی سپاه از موضوع اطلاع پیدا کرد.

اسماعیلی در پاسخ به این سوال که بعد از ترور سردار سلیمانی صفحات افراد در فضای مجازی حذف شد، آیا قوه قضائیه به این موضوع رسیدگی می‌کند؟ تصریح کرد: وزارت ارشاد به این موضوع ورود کرده و لازم است که وزارت ارتباطات هم در مورد آن اقدام کند، زیرا این نرم افزار‌ها از پهنای باند کشور استفاده می‌کنند و به لحاظ اینکه سرور‌های این پیام رسان‌ها خارج از کشور است، ما اعلام می‌کنیم که در پیگیری این موضوع در مراجع قضایی خارج از کشور به دو وزارتخانه مربوطه کمک می‌کنیم.

وی در پاسخ به این سوال که در اعتراضاات اخیر غیر از سفیر انگلیس فرد خارجی دیگری بازداشت شده است؟ گفت: به غیر از سفیر انگلیس گزارش دیگری به ما ارسال نشده است؛ درخصوص حوادث اخیر هم اعلام می‌کنیم که ما اجازه نمی‌دهیم امنیت کشور مختل شود و ما در روز‌های اخیر شاهد اقداماتی بودیم که صد درصد علیه امنیت کشور بوده است.

سخنگوی قوه قضائیه گفت: جایی که اقدامی علیه امنیت کشور صورت گیرد و دست بیگانگان پیدا باشد، اقدام خواهیم کرد.

اسماعیلی تصریح کرد: در اعتراضات اخیر حدود ۳۰ نفر بازداشت شدند.

وی در مورد بازداشت تعدادی از سلبریتی‌ها افزود: برای ما افراد فرقی با هم ندارند.

اسماعیلی در مورد اینکه دو روز بعد از حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی و اعلام جزئیات آن توسط سپاه، عده‌ای قصد تخریب سپاه را داشتند، گفت: سپاه برای دفاع از مردم در برابر گلوله ایستاده و شهدای زیادی تقدیم کرده است و از این نمی‌ترسد که در مقابل دشمنان ایستادگی کند، حتی اگر این دشمن دولت آمریکا باشد.

سخنگوی قوه قضائیه تصریح کرد: سپاه در عرصه‌های مختلف فداکاری خود را نشان داده است و ما به هیچ وجه تضعیف هیچ نیروی مسلحی را بر نمی‌تابیم و از آن جلوگیری می‌کنیم، زیرا به ضرر مردم است.

وی افزود: ما بیشترین تیم‌های خود را برای بررسی عوامل حادثه اختصاص دادیم و این اقدام که یک خطای انسانی بود، نباید منجر به تضعیف سپاه شود.

اشتراک گذاری
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۶
در انتظار بررسی: ۴۴
انتشار یافته: ۲۵
برای ما افراد فرقی با هم ندارند
چرا همه متخصص هستند اینجا ؟

مگر وزیر خارجه نداریم ؟ مگر مجلس نیست؟
سفیر اخراج کنید
سفیر انگلیس عنصر نامطلوب است
پانزده سال حبس واسه پرونده سالم خیلی زیادنیست؟!فقط اقتصادمملکت ومردم روازبین بردند!کارزیادخسارت باری انجام ندادندکه!
بنداز بیرون روباه مکارو
خبر خوب برای بورس ایران !
اروپا مکانیزم ماشه رافعال میکند (اغاز رسمی پایان برجام)
ازفردا بورس بجای ۱۰-۱۵ هزارواحد۲۰-۳۰ هزار واحد رشد خواهدکرد !!!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۲۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۴
بورسی ها به پیش برای فتح قله ۴۰۰ هزار واحد و بعد ازان یک میلیون واحد !!!!!!!!!!!!!
سفیر گشور انگلستان که بر علیه امنیت ملی کشورمان اقدام کرده است را آزاد میکنید .

بیرون کنید این سفیر کشور استعماری انگلیس را . یا زندانی و یا اعدام ..........
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۰۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۴
احساساتی نشیم
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۳۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۴
افرادی مانند شماست که مملکت را به این روز انداخته اید
بابا این لونه ی روباه رو برای همیشه ببندید . ما چقدر باید از دست این روباه پیر ضربه بخوریم. خباثت های انگلیس و تکه تکه کردن ایران و جدایی بلوچستان و هرات و بحرین و دودوزه بازی های تاریخی این استعمارگر از یاد ما نخواهد رفت
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۰۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۴
لطفا بزاریم دیپلماسی کار خودشو انجام بده
ناشناس
| Thailand |
۱۶:۵۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۴
. پس باید همه سفارتها را تعطیل بکنیم. فکر می کنی آلمان فرانسه چین و حتی ترکیه بهتر از روباه است.همه دنبال منافع خودشان هستند هر یک به نوعی..
بگذارید دستگاه دیپلماسی کار خودش را بکند.
تابناک هر وقت دلت میخواد نظرها رو منتشر میکنی؟
فقط 30 نفر؟
این 30 نفر فقط باید افراد مشهور سلبریتی بازداشت شوند که ضد امنیتی هستند
تماشا کردن و فیلم گرفتن از اعتراضات خیابانی جرم محسوب میشه ؟ چرا خبرناگر ایران در امریکا و انگلیس و المان و ایتالیا و فرانسه در دل تظاهرات کشورهای خارج از ایران از مردم معترض سوال میکند . شما برای چی نارحت هستید . مردم جواب میدهند از سرمایه داری .....در ایران آیا خبرنگار خارجی یا سفیر کشوری حتی نباید اعتراصات مردم را تماشا کند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۰۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۴
لطفا احساساتی نشیم - کار سفیر غیر از اینهاست که در اعتراضات شرکت کنه
هم سفیر ایران را اخراج می کنند و هم تحریم مان می کنند . واقعا اشتباه است که سفیرشان را اخراج کنیم.
کودتای28مرداد در پی اخزاج سفیر انگلستان بود.با شاخ گاو درگیر نشید، دیپلماسی داشته باشید تا از شیرش استفاده کنید.....سفیر روسیه رو باید از کشور اخراج کنیدوسفارتش رو ببندید که فتنه ی همه ی گرفتاریهای این مردم هست.
بابا جون اون خبرنگاره که مجاز به این کار هستند نه سفیر

باید در سطح بین المللی محکوم بشه

اون 30 نفر رو هم آزاد نکنند
یا اگر آزاد کردند مجبورشان کنند با توجه به حس مردم دوستیشان در مناطق بحران زده مثل این سیل سیستان و یا مناطق زلزله زده 1 سال خدمت کنند، اخه اونا خیلی دلشون برا مردم و کشور میسوزه
باید سفارت انگلیس جاسوسخانه روباه پیر را آتش زد
اوضاع کشور روزبه روز بدترمیشه به احتمال زیادترامپ هم ریس جمهور امریکا است تحریم روی تحریم
تابناک کاری نکن که تنها رسانه ایرانی که میام و سر می زنم شاید یه ذره حقیقت بشنوم اونم دیگه نیام.
نظرات رو تایید کن بی کم و کاست
برچسب منتخب
# غزه # آلودگی هوا # ایام فاطمیه # امیر تتلو # فساد چای دبش # اکبر رحیمی