بازدید 6125
مصباح یزدی با ذکر این مطلب که ما هیچ پیام خاضعانه‌ای برای دشمنان نخواهیم داشت، بیان کرد: اگر در جامعه یا در بین مسؤولان چنین روحیه‌ای وجود داشت باشد کفران نعمت الهی است.
کد خبر: ۹۴۷۷۰۹
تاریخ انتشار: ۰۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۹ 30 December 2019

رئیس موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی (ره) بیان کرد: امید داشتن به دشمنان و پیشنهاد مذاکره به آنان در خفا اقدامی احمقانه است.

به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، آیت الله محمدتقی مصباح یزدی امروز ۹ دی ماه در تجمع مردم قم در مدرسه فیضیه به مناسبت سالروز حماسه ۹ دی ۸۸ گفت: دشمنان از ابتدای انقلاب تا کنون به دنبال ایجاد ناآرامی در کشور هستند.

وی افزود: آشوب آفرینی یکی از حربه‌های دشمنان علیه انقلاب است. در این مسیر باید به خدا تکیه کنیم، زیرا کار ما در ید توانای خداوند متعال است و به همین دلیل اگر در مقابل آمریکا هم ایستاده ایم نباید به خود غره شویم، زیرا این مساله مطابق با آموزه‌های دینی ما نیست.

رئیس موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی (ره) گفت: باید بدانیم در هر شرایط و با وجود مشکلات و دشمنان توکل به خداوند است که ما را در مقابل مشکلات و امتحانات الهی سربلند می‌کند.

وی با ذکر این مطلب که نباید هیچگاه به کمک دشمنان چشم بدوزیم، تصریح کرد: چشم دوختن به دست دشمنان اشتباه است، زیرا آن‌ها با همه قدرتشان به دنبال نابودی ما هستند. امید داشتن به دشمنان و پیشنهاد مذاکره به آنان در خفا اقدامی احمقانه است.

مصباح یزدی با ذکر این مطلب که ما هیچ پیام خاضعانه‌ای برای دشمنان نخواهیم داشت، بیان کرد: اگر در جامعه یا در بین مسؤولان چنین روحیه‌ای وجود داشت باشد کفران نعمت الهی است.

وی گفت: در ایران اسلامی پس از ۱۴۰۰ سال حکومتی شکل گرفته که در آن ارزش‌های اسلامی حاکم است، امروز خداوند نعمتی را در اختیار ما قرار داده که به هیچ قومی در طول ۱۴۰۰ سال اعطا نشده است.

وی با ذکر این مطلب که مصباح یزدی ادامه داد: هیچ کشوری در دنیا وجود ندارد که کسی بر آن حکومت کند که مور د. قبول امام عصر (عج) است و چه نعمتی بالاتر از این می‌خواهیم و البته شیطان به دنبال این است که ما این نعمت را فراموش کنیم.

مصباح یزدی گفت: دشمنان به دنبال آن هستند که از طریق فضای مجازی ما را از ولایت فقیه غافل کنند. مشکلات همیشه وجود داشته است حتی وقتی رسول خدا هدایت جامعه اسلامی را عهده دار بودند مردم با مشکلات مالی فراوانی روبه رو بودند.

وی با ذکر این مطلب که در عاشورا نیز بدترین اتفاقات برای مسلمان رخ داد، ولی آیا می‌توان رهبر دینی را مقصر آن اتفاقات دانست؟ افزود: قطعا همه این سختی‌ها زمینه‌ای برای ظهور امام عصر (عج) است.

مصباح یزدی حفظ نظام اسلامی را وظیفه ویژه روحانیت دانست وگفت: ضمن دفاع از کیان نظام اسلامی، وظیفه دیگر این است کسانی باید مسؤول پست‌های حکومتی باشند که بتوانند به وظیفه خود به درستی عمل کنند.

رئیس موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی با اشاره به اینکه کار برای خدا و نه برای تامین منافع شخصی و حزبی از مهمترین افرادی است که باید عده دار مسؤولیت‌ها شوند، یادآور شد: راه پیروزی کشور قطع امید از دشمنان است.

وی در پایان گفت: شناخت وظایف اسلامی خود، بصیرت و کار برای خدا و نه برای منافع شخصی و حزبی سه ویژگی مهم افرادی است که باید مناصب و پست‌ها را در اختیار بگیرند.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
kilid search
برچسب منتخب
کروناویروس مناجات شعبانیه جهش تولید محمد باقر صدر حسن نوروزی روز جهانی بهداشت