بازدید 2225
کد خبر: ۹۴۲۷۸۰
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۹ 09 December 2019

رئیس شورای اسلامی شهر تهران جمع‌آوری داده‌ها را در تحقق هوشمندسازی بسیار مهم خواند و گفت: اگر در جمع‌آوری داده‌های صحیح موفق عمل نکنید در تحقق هوشمندسازی نیز موفق نخواهیم بود.

به گزارش ایسنا، محسن هاشمی در سومین همایش و نمایشگاه تهران هوشمند، گفت: شهر هوشمند، تهران هوشمند و یا مدیریت هوشمند موضوعی است که در افزایش کارآمدی تهران بسیار موثر است. در یک دهه اخیر در ایران و در کشورهای توسعه یافته این موضوع مکرر مطرح بوده است.

وی افزود: بی تردید تهران هوشمند موضوع مهمی است که باید به آن پرداخته شود و در این مسیر دیتاها از اهمیت بسیاری برخوردارند. در حوزه هوشمندسازی تهران نیز این موضوع مورد توجه قرار گرفته است.

هاشمی ادامه داد: نمی‌شود نسخه واحدی برای شهرهای مختلف نوشته شود که با اجرای آن چالش‌های پیش روی شهرها در حوزه هوشمندسازی برطرف شود. بر همین اساس است که برخی شهرها در این حوزه پیشرفت خوبی داشتند و برخی عملکرد موفقی نداشتند.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به اینکه باید در حوزه تحقق هوشمندسازی نقشه راه مدونی داشته باشیم، افزود: باید نسبت به نقشه راه مدون خود فعالیت‌ها انجام شود و راهبرد مناسبی در این حوزه تدوین شود. قطعا آنچه که باید به صورت کلان روی آن کار شود و حمایت همه جانبه را می‌طلبد تامین سرمایه و پس از آن جلب و جذب نظر و فعالیت ذینفعان است تا این فعالیت به نتیجه برسد.

وی افزود: برای افزایش راندمان کار و موثر عمل کردن در حوزه هوشمندسازی جمع‌آوری داده‌ها از اهمیت بسزایی برخوردار است. نباید هوشمندسازی تهران به یک ویترین تبدیل شود. در جهان پیشرفته در موضوع نرم افزار نویسی می‌توان نرم افزارها را خریداری کرد و حتی برای تحلیل داده‌ها نیز نرم افزارهایی وجود دارد. هر چند که می‌توانیم خودمان نیز این نرم افزارها را بنویسیم اما آنچه که مهم است و نبود آن چالش بزرگی قملداد می‌شود وجود اطلاعات صحیح است. اگر در این امر نتوانیم مسئله خود را حل کنیم قطعا در حوزه هوشمندسازی نمی‌توانیم موفق عمل کنیم.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
kilid search
برچسب منتخب
مکانیسم ماشه رابرت مک ایر محمدرضا پهلوی تمساح گاندو سردار حاجی زاده زینب ابوطالبی شهاب حسینی سیلاب سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر