بازدید 11210
پیمانه اقتصادی؛
این پیمانه تیتر‌هایی همچون پرواز چهار هزار واحدی دماسنج بازار سرمایه، بازار اوراق مسکن؛ صعود جبرانی «تسه» ها، دو نیمه متفاوت برای دلار، اسکار بزرگ‌ترین مقصد گردشگری جهان به مسکو رسید، خط لوله انتقال گاز روسیه به ترکیه ۸ ژانویه ۲۰۲۰ افتتاح می‌شود، رکورد جدید در بازار سکه تهران و حمایت کرملین از بازار خودروی روسیه را در بر دارد.
کد خبر: ۹۴۱۰۳۱
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۰ 02 December 2019

تابناک اقتصادیتابناک هر روز بسته‌ای خبری از مطالب اقتصادی با اهمیت و مهم ایران و جهان، همچون تغییرات در بازار انرژی، بازار طلا، سکه، مسکن، نفت، خودرو و ... تا خبر‌ها و رویداد‌های جذاب اقتصادی را گردآوری می‌کند.

به گزارش «تابناک اقتصادی»؛ این پیمانه تیتر‌هایی همچون پرواز چهار هزار واحدی دماسنج بازار سرمایه، بازار اوراق مسکن؛ صعود جبرانی «تسه» ها، دو نیمه متفاوت برای دلار، اسکار بزرگ‌ترین مقصد گردشگری جهان به مسکو رسید، خط لوله انتقال گاز روسیه به ترکیه ۸ ژانویه ۲۰۲۰ افتتاح می‌شود، رکورد جدید در بازار سکه تهران و حمایت کرملین از بازار خودروی روسیه را در بر دارد.

معافیت مالیاتی ۱۰۰ درصدی هنرمندان در سال آینده

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با صدور یک دستور فوری با کاهش معافیت مالیاتی هنرمندان در لایحه بودجه ۹۹ مخالفت کرد. به نقل از سازمان برنامه و بودجه کشور، معافیت مالیاتی فعالیت‌های انتشاراتی، مطبوعاتی، فرهنگی و هنری در لایحه بودجه ۹۹ پایدار شد. دستور فوری معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در خصوص پیش نویس یکی از تبصره‌های لایحه بودجه۹۹ بوده است که بر اساس یکی از بند‌های آن "تمامی فعالیت‌های انتشاراتی و مطبوعاتی، فرهنگی و هنری دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مشمول ۵۰ درصد معافیت مالیاتی می‌باشند." که با دستور دکتر نوبخت این بند حذف شد لذا فعالیت‌های مزبور کماکان از معافیت صد درصدی برخوردار خواهند بود. گفتنی است این تصمیم به منظور حمایت از هنرمندان، کمک به بهبود صنایع فرهنگی و تقویت مشاعل فرهنگی و هنری اتخاذ شده است که تاثیر مضاعف و مهمی بر سرانه مصرف کالا‌ها و محصولات فرهنگی نیز خواهد داشت.

پرواز چهار هزار واحدی دماسنج بازار سرمایه

در معاملات روز یکشنبه، شاخص کل بورس تهران با افزایش 4083 واحدی در ارتفاع 318 هزار و 670 واحدی قرار گرفت که بیشترین گردش نقدینگی را در فلزات اساسی، خودرو، مواد دارویی و نمادهای شیمایی شاهد بودیم. به نقل از نبض بورس، شاخص کل هم‌وزن با رشد 1697 واحدی در ارتفاع 96 هزار و 517 واحد ایستاد، شاخص قیمت وزنی ارزشی با افزایش 1093 واحد به رقم 85 هزار و 371 واحد را به نمایش گذاشت، شاخص قیمت  هم‌وزن 1134 واحد رشد  به رقم 64 هزار و 523 واحد صعود کرد و شاخص آزاد شناور با جهش 5 هزار و 567 واحد به کانال 374 هزار و 406 واحد  قدم گذاشت، شاخص بازار اول بورس با افزایش 2هزار و 806 واحد به 228 هزار و 837 واحد رسید و شاخص بازار دوم بورس با افزایش 9028 واحد به رقم 660 هزار و 531 واحد رسید. ارزش معاملات بورس تهران از 1730 میلیارد تومان فراتر رفت که ناشی از جابجایی و داد و ستد بیش از 3.5 میلیارد اوراق، حق تقدم و سایر اوراق مالی طی 453 هزار نوبت معاملاتی بود.

شاخص کل بورس

بازار اوراق مسکن؛ صعود جبرانی «تسه»ها

یکشنبه قیمت پایانی هر ورق تسهیلات مسکن دی 96 به 39 هزار و 487 تومان رسید که رشد اندکی را نسبت به روز ماقبل نشان می‌دهد. با وجود این، قیمت «تسه9610» در آخرین معامله با افت 7/ 1 درصدی مواجه شد. بر این اساس شروع منفی معاملات این امتیاز وام مسکن در دوشنبه دور از انتظار نخواهد بود. عمده امتیازهای وام مسکن دیروز افت روز شنبه را جبران کردند. دیروز قیمت 79 درصد امتیازهای تسهیلات مسکن افزایش یافت و مجموع این اوراق به‌طور متوسط رشد 4/ 1 درصدی را تجربه کردند. میانگین قیمت این اوراق دیروز با رشد 600 تومانی به 40 هزار و 800 تومان رسید. درحالی‌که قیمت واحدهای مسکونی بر مدار نزولی قرار دارد، آخرین بررسی‌ها در بازار مسکن حاکی از افزایش قیمت پیشنهادی برخی آپارتمان‌ها در مناطق مصرفی طی روزهای اخیر است.

دو نیمه متفاوت برای دلار

در دومین روز هفته، قیمت دلار برای دقایقی به زیر سطح ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومانی رفت ولی به سرعت از آن بازگشت. در ابتدای روز یکشنبه اوضاع بازار کاملا به سود کاهشی‌ها رقم می‌خورد؛ فروش‌ها در بازار زیاد شده بود و قیمت تا محدوده ۱۲ هزار و ۴۵۰ تومانی پایین رفت که ۷۰ تومان کمتر از روز شنبه بود. باوجود این افت، به یکباره میزان خریدها در بازار بالا گرفت و شاخص ارزی بار دیگر از سطح مقاومتی عبور کرد. ساعت ۴ بعدازظهر دومین روز هفته هر دلار در بازار با قیمت ۱۲ هزار و ۷۰۰ تومان به فروش می‌رسید که افزایشی ۱۸۰ تومانی نسبت به روز کاری قبل داشت.

رکورد جدید در بازار سکه تهران

در معاملات روز یکشنبه، بازار طلا و سکه تهران با رشد قابل توجه قیمت ها همراه شد. به گونه ای که هر قطعه سکه تمام طرح قدیم به رقم 4 میلیون و 380 هزار تومان و هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید (سکه امامی) به رقم 4 میلیون و 440 هزار تومان رسید. هر نیم سکه بهار آزادی نیز 2 میلیون و 350 هزار تومان و هر ربع سکه بهار آزادی یک میلیون و 520 هزار تومان، قیمت گذاری شد. هر سکه یک گرمی در بازار امروز به نرخ ۸9۰ هزار تومان معامله شد. هر گرم طلای ۱۸ عیار با افزایش قیمت، به رقم 444 هزار و 400 تومان معامله شد. همچنین هر مثقال طلای ۱۷ عیار که به عنوان مبنا برای محاسبات نرخ گذاری است، به یک میلیون و 925 هزار تومان رسید.

حذف دلار از مبادلات تجاری ایران با روسیه

حسین مدرس خیابانی قائم مقام وزیر صمت در همایش بزرگ اوراسیا با برشمردن امتیازات انعقاد توافق نامه مشترک میان ایران و اتحادیه اقتصادی اوراسیا گفت: بر خلاف تحریم های آمریکا، ایران مسیر توسعه تجارت با دنیا را ادامه داده و پیوستن به بلوک های تجاری و پیمان های منطقه ای را با قدرت دنبال می کند. 

وی یکی از الزامات مهم جهت اجرایی شدن کامل توافق نامه تجاری ایران و اوراسیا را فراهم ساختن زیرساخت های بانکی و تقویت و توسعه آن دانست و خاطرنشان کرد: ایجاد شعب بانک های ایرانی در اوراسیا و اعلام آمادگی مجموعه سیستم بانکی کشور برای همکاری مشترک با بانک اوراسیا از جمله این الزامات است چرا که نقل و انتقالات پول ایجاد زمینه افتتاح اسناد تجاری  برای مبادلات بسیار مهم به شمار می رود که اتفاق معناداری در روابط رخ دهد. وی اقدام دوم را حذف دلار و به رسمیت شناختن ارزهای رسمی کشورهای طرف  قرارداد اوراسیا با ایران دانست و تاکید کرد: ایران موضوع حذف دلار را با بسیاری از کشور از جمله روسیه شروع کرده و برای گسترش روابط تجاری با سایر کشورها نیز باید زمینه را برای استفاده از ارزهای ملی طرفین فراهم کرد. مدرس خیابانی الزام سوم برای گسترش روابط تجاری ایران با اوراسیا را ایجاد مکانیزم تهاتر کالا به کالا و مبادله کالایی بین دو طرف دانست و خاطرنشان کرد: علاوه بر سیستم بانکی و افتتاح ال سی باید بتوان زمینه تهاتر کالا را هم فراهم کرد.

اسکار بزرگ‌ترین مقصد گردشگری جهان به مسکو رسید

راشاتودی: مسکو به عنوان پایتخت روسیه توانسته است طی سال جاری با پشت سر گذاشتن رقبا به بزرگ‌ترین مقصد گردشگری جهان تبدیل شود. مسکو توانسته است در این مسیر از رقبای خود شامل پاریس و لندن به همراه 16 شهر دیگر و حتی سن‌پترزبورگ خود روسیه سبقت گرفته و عنوان محبوب‌ترین مقصد گردشگری جهان را از آن خود کند. اخیرا مراسم فرش قرمز جایزه گردشگری جهان در شهر مسقط عمان برگزار شد که در آن به پیشگامان صنعت گردشگری و خطوط هوایی، هتل‌ها و دیگر بخش‌های مرتبط جوایزی اهدا می‌شود. سرگئی سوبیانین، شهردار مسکو، با ابراز خرسندی از انتخاب مسکو به عنوان بزرگ‌ترین مقصد گردشگری جهان از تمام کسانی که به این شهر رای دادند تشکر کرد. وی در اینستاگرام خود نوشت: مسکو در حقیقت بهترین شهر روی زمین است. ما یک جایزه بزرگ در حوزه گردشگری را برده‌ایم. از شما به خاطر توجه‌تان تشکر می‌کنم. به گفته سوبیانین، طی سال جاری 20 میلیون گردشگر از مسکو بازدید کرده‌اند. شرکت خطوط هوایی ایروفلوت روسیه هم توانسته است در این مراسم هم جایزه بهترین برند خط هوایی جهان و هم جایزه بهترین شرکت هواپیمایی در بخش بیزینس کلاس را از آن خود کند.

واکنش وزیر صنعت به کمبود لاستیک در بازار

رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت در واکنش به کمبود لاستیک در بازار به دلیل تصمیم کارخانه‌های تولیدی برای عدم توزیع محصولات، گفت: این موضوع مربوط به بنزین است. براساس گزارش‌های رسیده بسیاری از بنکداران از عرضه کالا خودداری می‌کنند زیرا می‌خواهد از نرخ دلار پس از افزایش قیمت بنزین آگاه شوند. وی در گفت‌وگو با خانه ملت با بیان اینکه عدم عرضه کالا مانند احتکار است، افزود: خودداری از عرضه کالا به بازار پس از افزایش قیمت بنزین مصداق تخلف است و با آنها برخورد می‌شود. وزیر صنعت، معدن و تجارت معتقد است پس از افزایش قیمت بنزین عده‌ای می خواهند از فرصت سوءاستفاده کنند که با آنها برخورد خواهد شد.

آغاز دوباره ثبت‌نام مسکن ملی

ثبت‌نام در طرح اقدام ملی مسکن که به حالت تعلیق درآمده بود با اتصال اینترنت مجددا از روز چهارشنبه آغاز می‌شود که در این مرحله نام‌نویسی از متقاضیان در پنج استان همدان، یزد، چهارمحال‌وبختیاری، خوزستان و کرمانشاه انجام خواهد شد.

اردوغان: خط لوله انتقال گاز روسیه به ترکیه 8 ژانویه 2020 افتتاح می‌شود

رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه، اعلام کرد که خط لوله انتقال گاز روسیه به ترکیه موسوم به "ترک‌استریم" در روز 8 ژانویه سال 2020 افتتاح خواهد شد. وی تاکید کرد:‌ مراسم افتتاح این خط لوله در استانبول برگزار خواهد شد و بهره‌برداری از آن به معنای پایان یافتن موفقیت آمیز یک پروژه مهم در حوزه انرژی برای ترکیه است. این خط لوله سالانه بیش از 31 میلیارد متر مکعب گاز را از روسیه به ترکیه منتقل خواهد کرد و در نهایت به دیگر خطوط انتقال گاز در نزدیکی ساحل ترکیه در دریای سیاه متصل خواهد شد. این پروژه از سوی شرکت‌های ترکیه‌ای و روسی اجرا شد و برای اجرای آن از دو کشتی لوله‌گذاری برای نشاندن لوله‌ها در عمق 2200 متری بستر دریای سیاه استفاده شد.

دلالی با بنزین ۲ هزار تومانی در برخی جایگاه‌ها

کمتر از سه هفته پس از دو نرخی شدن بنزین و بازگشت نظام سهمیه‌بندی، در برخی نقاط تهران و شهرستان‌ها بازار خرید و فروش بنزین سهمیه‌ای به نرخ کمتر از ۳ هزار تومان داغ شده است. خبرنگار مهر با خودروی شخصی به تعدادی از پمپ بنزین‌های پایتخت سر زد و بعنوان کسی که قصد سوخت گیری دارد، با جایگاهداران وارد گفتگو شد؛ تقریبا در بیشتر آنها امکان سوخت گیری با بنزین آزاد بانرخی پایین تر از سه هزار تومان وجود دارد. 

ارزان هم داریم؛ گران نزنید

متصدی جایگاه: چند لیتر بزنم؟

خبرنگار: ۱۰ لیتر

متصدی: با نرخ کمتر هم هست اگه می خوای!

خبرنگار: سهمیه‌ای ؟

متصدی : نه، آزاد.

خبرنگار: چند؟

متصدی : الان اینی که دارم ۲۸۰۰ تومنیه !

خبرنگار: کارت خودته؟

متصدی : نه

خبرنگار: کی از سهمیه اش سیر شده که حراج کرده؟

متصدی : زیاده، خب تاکسی ها سهمیه شون تو ماه از بین میره، مجبوره.

خبرنگار: ۲۰ لیتر بزن؛ ولی باز گرونه.

متصدی : خواستی آخر ماه بیا ۲ هزار تومنی هم هست؛ خودت کارت نداری؟

خبرنگار: دارم، ۱۰ روز اول تمومه.

مامور: ۲۰‌ام ماه به بعد بیا ارزون تر هم گیرت میاد. 

متصدی یکی دیگر از جایگاههای سوخت نیز به خبرنگار مهر گفت: اغلب بنزینی که خارج از کارت، اما کمتر از سه هزارتومان عرضه می شود، سهمیه تاکسی‌ها بخصوص تاکسی های دوگانه سوز است. چرا که سهمیه سوخت تاکسی ها به ماه بعد منتقل نمی شود و همین محدودیت زمانی باعث ایجاد بازار قیمتی ویژه ای شده است؛ به طوری که در روزهای ابتدای ماه، میزان فروش سهمیه کمتر و به همین دلیل نرخ این بنزین بعضا بالای ۲۵۰۰ است اما با نزدیک شدن به روزهای آخر ماه که تاکسی های بیشتری اقدام به فروش مانده سهمیه خود می کنند، نرخ این بنزین حتی تا دو هزار تومان هم پایین می آید.

حمایت کرملین از بازار خودروی روسیه

دنیای اقتصاد: دولت روسیه برنامه دارد تا در قالب یارانه‌ ۷۸ میلیون دلاری در سال ۲۰۲۰ برای حمایت از خرید خودرو به مردم وام دهد. انتظار می‌رود که فروش خودرو در سال ۲۰۱۹ با افت ۲/ ۲ درصدی به ۷۶/ ۱ میلیون دستگاه برسد. گفته می‌شود رشد کند اقتصادی و کاهش درآمدها، در افت رونق بازار خودروی روسیه بیشترین تاثیر را بر جای گذاشته‌اند. دولت روسیه طی سال‌های گذشته راهکارهای مختلفی را برای حمایت از خرید خودرو اجرا و حتی تلاش کرده تا با پایین آوردن سود وام‌های بانکی برای خرید خودرو را خود جبران کند. در ماه اکتبر، فروش خودرو در روسیه با افت ۲/ ۵ درصدی نسبت به همین زمان در سال گذشته مواجه و به ۱۵۲ هزار و ۵۷ دستگاه رسید. به‌علاوه تا پایان اکتبر و در بازه ۱۰ ماه سال ۲۰۱۹، رقم فروش با ۴۲/ ۱ میلیون دستگاه نسبت به ۱۰ ماه سال گذشته، افت ۴/ ۲ درصدی را ثبت کرد.

 

 

اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۷
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۴۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۱
معافیت مالیاتی رو چه حسابی؟
بی زحمت بقیه مشاغل رو هم معاف کنید، بخصوص کارمندان
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۱
از همین رو سلبرتی ها برای حمایت این و آن خود را به آب و آتش می زنند.
گرنه باید صدها ملیون تومن مالیات بدهند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۱
بهتر نبود دولت بنزین را تک نرخی 1500 یا 2000 می کرد و سود آن را به جیب دولت می رفت نه دلال؟!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۱
وقتی معافیت مالیاتی بی حساب و کتاب و صرفاً با 4 تا دیدار برقرار میشه، چرا باید انتظار داشته باشیم عدالت مالیاتی برقرار و اقتصاد اصلاح بشه؟؟؟؟؟
اصلا معافیت مالیاتی هنرمندان (!) چه معنی داره؟؟
اونها هم دارن درآمد کسب میکنن و باید مالیات پرداخت کنند...
وقتی دارن از کارمند جماعت فلان مقدار مالیات میگیرن یا از شرکتهای خصوصی که دارن بار اشتغال زایی دولت رو به دوش میکشن و فعالیت سالم اقتصادی می کنن و مالیات هاشون رو در چارچوب قانون و شفاف و صادقانه به موقع پرداخت میکنن، مالیات های نجومی به بهانه های واهی می گیرن و صدای این شرکتها هم به هیچ جا نمیرسه، چرا یک عده نورچشمی نباید مالیات بدن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
یک نفر تو این مملکت هست که جواب قانع کننده برای این سوال داشته باشه؟
آقای نوبخت فرمودن جهت حمایت از هنرمندان این تصمیم رو گرفتن. سوال اینجاست که بقیه مردم چی؟؟
بقیه مردم باید مالیات (شما بخونید پول زور!) بدن تا آقایون و خانم های هنر مند مورد حمایت واقع بشن و آخر سر هم مهاجرت کنن و به ریش ما بخندن.
دریغ که تو این مملکت گوش شنوا و زبان پاسخگویی وجود نداره
اگر ذره ای به آنچه که خودتون پیوسته تو گوش این ملت میخونید، اعتقاد دارید، اون دنیایی هم هست!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۱
جمعی از کارمندان و کارگران
چرا هنرمندان با دستمزدهای نجومی معاف میشوند اما امثال ما باید مالیات بدهند؟؟؟؟؟؟
ما به دیوان عدالت اداری شکایت خواهیم کرد!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۱
آقای نوبخت این معافیت مالیاتی برای چه چیزی است؟؟؟
قرار است در انتخابات آتی از چه کسی حمایت کنند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
پاسخ ها
بی نام
| China |
۰۹:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۱
خوب گفتی
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۱
آفرين .. اين معافيت در ازاي حمايت 4تا هنربند از كانديدهاي انتخاباتيه..مردم هم كه هيچ فقط نگاه .. همين و بس...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۱
مقصر خودمان هستیم
در محله ما چند بار برای خرید لاستیک دولتی به فروشنده ای که پنجاه متر فاصله با ما نداره مراجعه کردم میگه لاستیک نیومده در حالیکه هر سه هفته یکیار لاستیک براش میاد
پرس و جو کردم گفتند در منزل کناری داره احتکار میکنه !!!!!

شما بگید آیا این هم به آمریکا و تحریم ها ارتباطی داره ؟

خدا وکیلی مردم ایران چرا اینقدر نسبت به هم بیرحم شدند !!!!؟؟؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۱
چرا هنر پیشه هایی که میلیاردی درآمد دارند معاف هستند من با ماهی 3 میلیون باید مالیات بدهم؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۱
چون سرمایه گذاران کارهای هنری خودی هستند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۱
معافیت مالیاتی ۱۰۰ درصدی هنرمندان در سال آینده :
چرا ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۱
سلیبریتی های پولدار ، معاف از مالیات
پزشکان و وکلای جوان که حتی توان اجاره محل کار ندارند ، مورد اتهام فرار مالیاتی
این یعنی عدالت مالیاتی
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۱
اینکه به انتشاراتی کتاب, انهم از نوع کتابهای علمی نه هر کتاب یا روزنامه معافیت بدهند کار خوبی است اما یک مجله یا روزنامه یا هر رسانه مشابه یا هنرمند چرا باید از مالیات معاف باشد?
بر اساس کدام ایه و یا حدیث و روایت میتواند بین افراد تبعض قایل شد?....
مسولان وقتی ۸۰% مردم رو محتاج یارانه کرده اند چه حقی برای بخشش دارند اگر واقعا راست میگویند از جیب خودشان انفاق کنند?
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۱
باسلام
براساس بند ماده 139 قانون مالیات های مستقیم مصوب 27/11/1380 فعالیت های فرهنگی - مطبوعاتی، انتشاراتی و هنری از پرداخت مالیات معاف هستند. لذا چنانچه سازمان برنامه و بودجه و دولت این معافیت را در لایحه بودجه 1399 حذف می کردند با قانون فوق الاشاره مغایرت پیدا می کرد و به احتمال قوی در مجلس و یا شورای نگهبان لغو می شد. ...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۱
ما همیشه درزمان اجرای قانون از تبصره ها واستثنا های ان لطمه میخوریم از سال بعد شاهد خواهید بودتمامی دلالان وافراد سودجو با برچسب انجام کار فرهنگی از پرداخت مالیات معاف خواهندشد .بهتر ان بود که میزان معافیت مالیاتی وتخفیف ان را با میزان درآمد هر هنرمند و یا هربخش تعریف و تنظیم می گردید . وقتی برای کارگران وکارمندان سقف معافیت مالیاتی تعریف ومشخص میگردد وارزوی یک سفر یا زیارت مشهد بر دلشان مانده میبایست مالیات پرداخت کنند وهنرمندانی که صفحات مجازی پر شده از تصاویر سفرهای خارجی (خدابیشترش کند ) مستحق این معافیت هستند .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۱
بیشتر هنرمندا دیگه نه نماینده مردم نه صدای مردمن بلکه قشر حق به جانب و بدون رنج اجتماعی رو تشکیل میدن . هر جا ببینن براشون منعفت داره همونجا میچسبن با ژست مردم داری. به نظرم اینها رو خوب شناختن
بابک
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۱
زورشان فقط به قشر ضعیف کارمند وکارگر میرسه،خوش به حال قشر مرفهین بی درد،بهشتیه ایران برای اینها در امدهای بی حساب کتاب ودریغ از حساب پس دادن ومالیات دادن!،انوقت من حقوق بگیر حقوق نگرفته مالیاتشان نقد میشه ،درسال حداقل یک از هشت باید مالیات حقوقمو بدم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۱
واقعا که چه عدالتی من کارمند با چندغاز حقوق زیر یه میلیون باید مالیات بدهم ولی یک خواننده وبازیگر بادارمد چند صد میلون تومانی معاف مالیعات باشد این هم از یک یدیگر از نشانه های عدالت اجتماعی ...
محسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۱
کسی که درامد میلیاردی داره از پرداخت مالیات معاف و کسانی که هر ماه چندرغاز حقوق می گیرند مالیاتشان تمام و کمال گرفته می شود ،در حقیقت مالیات پرداخت نشده اونها هم از ماها گرفته میشه،به کی پناه ببریم ؟به کی بگیم؟
آشنا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۱
پایتخت روسیه به اولین مقصد گردشگری دنیا تبدیل شده است ما چه برنامه ای برای توریسم داریم ؟ اگر مسئولین از برنامه ها برای قطع یا وصل یارانه فارغ شدند لطفا به این موضوع هم بپردازید .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۱
هر روز خبر یک بدبختی را رسانه ای می کنن
روزی بنزین
روزی دلار
روزی یارانه
روزی ....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۱
خود جایگاه داران کم فروشی می کنند!
بنزین یک ظرف با گنجایش 3 لیتری را 4 لیتر محاسبه می کنند! اینکار هم سهمیه را کم می کند و هم بنزین را گرانتر می کند!
باید نظارت درستی در عرضه بنزین به میزان و حجم درست صورت گیرد!
ناشناس
|
Germany
|
۱۱:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۱
سلام
جناب نوبخت...
پس کارگران و کارمندان چه میشوند ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۱
براي معافيت مالياتي اميدوارم منظور از هنرمند مثلا شاعرها يا نويسنده ها يا نوازنده ها و آهنگسازا و تدوين گر و ... باشه نه اينهايي كه اسم خودشونو گذاشته ان هنرپيشه!!!! ...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۱
یک کارمند با حقوق ماهی دومیلیون تومان معاف از مالیات نشده این هنرمندان بینوابا دویست میلیون درآمد درماه معاف شدن واقعا دست هرعدالت پروری را از پشت بستید
ناشناس
|
-
|
۱۲:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۱
این دولت خودش رو مدیون سلبریتی ها می دونه باید یک جور از خجالتشون در بیاد یانه ... انتخابات مجلس هم در پیشه
محسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۱
...
اشتباه پشت اشتباه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۱
معافیت مالیاتی در همه جای دنیا تعریف وهدف داره و محدود هم هست مثلا میگن هر کی در این مناطق سرمایه گذاری کنه تا 5 سال معافیت مالیاتی داره به عبارتی معافیت هدفی را دنبال میکنه اینکه بگن هنرمندان معافیت مالیاتی دارن این یعنی چه بابا هر کسی که درآمدی داره باید مالیات بده یا میگن مطبوعات معافه از مالیات چرا وبه چه دلیل؟ وده ها وصدها نوع معافیت مالیاتی دیگه ...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۱
هر که برفش بیش بامش کمتر
هاااااااااااااااااااااااااان
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۱
راستی خدا کنه یارانشون و کمک معیشتی هنرمندان رو قطع نکنند بیچاره ها از گرسنگی میمیرند
ناشناس
|
France
|
۱۴:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۱
خب این کارها رو میکنید بعد میگید چرا مردم اعتراض میکنند. فعلا تمام تصمیماتی که میگیرید به نفع طبقه ثروتمند بوده و به ضرر طبقه فقیر.
حسن
|
Luxembourg
|
۱۷:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۱
آقای روحانی آقای نوبخت که از طرف 80 میلیون نفر تصمیم می گیرید چرا در این کشور باید پزشک و هنرمند با درآمد بالای 100 میلیون معافیت مالیاتی داشته باشند یا مالیات ندهند و کارگر و کارمند با درآمد زیر خط فقر مالیات بدهند!!!!! سقف معافیت مالیاتی را باید حداقل 10 میلیون در ماه به اندازه خط فقر ماهانه بگذارید!!!!! دولت با آمار خودش خانواده 6 نفره با درآمد 6 میلیون در ماه را فقر می داند و سقف معافیت مالیاتی ماهانه کارگر 2.75 میلیونه!!! کدام عقل و منطق پشت این تصمیماته!!! چرا فقط پزشکان و هنرمندان و مدیران و کارکنان نفت و گاز و وزارت بهداشت در این کشور زندگی کنند مگه بقیه درس نخونده اند زحمت نکشیدند!!! ...
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۷:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
واقعا برات متاسفم از پزشكان ٣٥ درصد ماليات ميگيرن به فرار مالياتي هم متهمشون مي كنند براي اينكه خود خبرنگار و نويسنده و مجري صدا و سيما عنوان هنرمند رو يدك مي كشند شما هم با ساده باوري قبول مي كني
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۱
معافیت مالیاتی ۱۰۰ درصدی هنرمندان در سال آینده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

امامعلی ع اگر معافیت مالیاتی طلحه و زبیر را مثل دوران قبل تمدید میکرد و حقوقشون را مثل قبل پرداخت میکرد

جنگی به اسم جنگ جمل بوجود نمیامد

...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۱
اقایان مسول مالیات و ارزش افزوده

بازنشسته هستم در طول کارمندی تمام وکمال مالیات حقوقمان را گرفته اند. پس این حقوقهایی که ارداره تامین اجتمایی به ما می دهند مالیات انها داده شده چرا اگر روغن ماشین را تعویض می کنیم مالیات کسر می شود لوازمی می گیریم مالیات می گیرند. هر چه میگیریم مالیات وارزش افزوده میگیرند.ما این حقوق ناچیزی را که میگیریم ابتدا مالیاتش را کرفته اند .جواب بدهید..
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۱
اقای پوبخت این تقمبم باز هم عجولانه از کجا امد باید از تمام هنرمندانی که در امد بالا دارند مالبات بالا مثل همه دنیا کرفته شود چرا باید مستثنی باشند
ناشناس
|
Ukraine
|
۲۲:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۱
روچه حسابی ؟ من بدبخت تو این کسادی بازار به خاک سیاه نشسته ام ولی اداره مالیات ول کنم نیست اونوقت هنرپیشه های میلیاردی برای چی باید معاف بشن؟؟برای ساختن این فیلمهای در پیتی ؟؟...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
نه درآمدهاشون خیلی کمه !!! بیچاره قشر کارمندی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۳
برای معافیت مالیاتی هنرمندان نیز باید سقف درآمد در نظر گرفته شود یعنی کم درآمدها معاف و پردرآمدها مالیات معقول
ناشناس
|
Austria
|
۱۴:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۴
معافیت از مالیات که چی بشه؟
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
kilid search
برچسب منتخب
مکانیسم ماشه اجلاس داووس سردار حجازی زینب ابوطالبی سم آفلاتوکسین سیلاب سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر لیگ قهرمانان آسیا حمید ابوطالبی