بازدید 4202
۳
گزارش «تابناک اقتصادی» از نبض تالار شیشه‌ای حافظ؛
شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز (چهارشنبه ۳۰ مردادماه ۹۸)، با افزایش ۳۱۸۶ واحدی معادل ۱.۲۱ درصد به رقم ۲۶۶ هزار و ۱۲۷ واحد رسید. این در حالی است که در فرابورس نیز شاخص کل با رشد ۴۴ واحدی به رقم ۳ هزار و ۵۷۹ واحد رسید
کد خبر: ۹۱۹۲۸۰
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۵ 21 August 2019
رکورد زنی جدید دماسنج بازار سرمایه/ شاخص کل بورس تهران در ارتفاع ۲۶۶ هزار واحدی
 
تابناک اقتصادیشاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز (چهارشنبه ۳۰ مردادماه ۹۸)، با افزایش ۳۱۸۶ واحدی معادل ۱.۲۱ درصد به رقم ۲۶۶ هزار و ۱۲۷ واحد رسید. این در حالی است که در فرابورس نیز شاخص کل با رشد ۴۴ واحدی به رقم ۳ هزار و ۵۷۹ واحد رسید

به گزارش تابناک اقتصادی، به نقل از نبض بورس؛ امروز تالار شیشه‌ای در پنجمین روز کاری هفته، شاهد روند صعودی شاخص‌های منتخب بود؛ به گونه‌ای که، شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با افزایش ۸۶۰ واحدی معادل ۱.۲۱ درصد به رقم ۷۱ هزار و ۸۹۴ واحد رسید. شاخص کل هم وزن نیز، با رشد ۱۶۵۹ واحدی معادل ۲.۳۶ درصد، عدد ۷۲ هزار و ۱۲۵ واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص قیمت (هم وزن) نیز با افزایش ۱۱۱۲ واحدی معادل ۲.۳۶ درصد به رقم ۴۸ هزار و ۳۳۹ واحد رسید. همچنین شاخص سهام آزاد شناور، ۳۹۳۰ واحد افزایش معادل ۱.۳۱ درصد را رقم زد و به سطح ۳۰۳ هزار و ۷۶۳ واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول با ۱۷۷۴ واحد افزایش معادل ۰.۹۳ درصد به رقم ۱۹۳ هزار و ۳۶۷ واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز، با ۸۸۸۴ واحد افزایش معادل ۱.۶۷ درصد همراه بود و عدد ۵۴۱ هزار و ۴۰۵ واحد را به نمایش گذاشت.

رکورد زنی جدید دماسنج بازار سرمایه/ شاخص کل بورس تهران در ارتفاع ۲۶۶ هزار واحدی

در معاملات امروز بازار سرمایه، نماد معاملاتی فارس متعلق به صنایع پتروشیمی خلیج فارس با ۳۱۶ واحد، نماد همراه متعلق به شرکت ارتباطات سیار ایران با ۱۹۶ واحد، نماد شبندر متعلق به پالایش نفت بندرعباس با ۱۴۳ واحد، نماد وپاسار متعلق به بانک پاسارگاد با ۱۱۶ واحد، نماد کچاد متعلق به معدنی‌وصنعتی‌چادرملو با ۱۱۰ واحد، نماد حکشتی متعلق به کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با ۹۵ واحد و نماد پارسان متعلق به گسترش نفت و گاز پارسیان با ۸۷ واحد افزایش، بیشترین تاثیر مثبت را در روند صعودی شاخص کل بورس داشتند و در مقابل نماد معاملاتی شرکت‌های معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) با ۷۸ واحد و بانک اقتصاد نوین (ونوین) با ۵۵ واحد بیشترین تاثیر منفی را بر دماسنج بازار سرمایه ثبت کردند.

بانک اقتصاد نوین این روز‌ها درگیر تغییرات مدیریتی است و هر روز شایعه جدیدی از این بانک منتشر می‌شود و سهامداربنفش پوش این بانک چندی است که از دیده‌ها پنهان است.

ارزش معاملات امروز بورس تهران به بیش از ۱۱۵۰.۹ میلیارد تومان بالغ شد که ناشی از دست به دست شدن بیش از ۳ میلیارد و ۱۳۹ میلیون برگه سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۳۳۵ هزار و ۱۲۸ نوبت معاملاتی بود.

بیشترین ارزش معاملاتی در نماد‌های خودرویی رقم خورد و بیش از  میلیارد تومان ارزش معاملات این گروه بود و پس از آن نماد‌های شیمایی و فلزات اساسی و بانک‌ها بیشترین ارزش معاملاتی بورس تهران را در اختیار داشتند.

کد به کد‌های بورس تهران

به گزارش نبض بورس،  در معاملات امروز شاهد کد به کد سهامداران حقوقی در چند نماد از جمله حریل، شیراز و غبهنوش بودیم و براین اساس بیش از ۲۵.۷۵۸ میلیون برگه سهم پتروشیمی شیراز در قیمت ۹۳۵۰ ریال بین کد‌های حقوقی دست به دست شد، همچنین ۳.۸۴۳ میلیون برگه سهم شرکت بهنوش ایران با نماد غبهنوش در سقف قیمتی ۱۴۴۴۵ ریالی و به ارزش بیش از ۵.۵ میلیارد تومان و تعداد ۱۹.۵ میلیون برگه سهم ریل پرداز سیر در قیمت ۲۷۰۰ ریال و با ارزش ۵.۲ میلیارد تومان در کد‌های سهامداران حقوقی جابجا شد.

عرضه و تقاضا

به گزارش نبض بورس،  در معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت غلتک سازان سپاهان (فسازان)، بیمه البرز (البرز)، سرمایه گذاری شاهد (ثشاهد)، صندوق سرمایه گذاری پاداش سهامداری توسعه ۱ (سپاس)، تامین سرمایه نوین (تنوین)، سیمان شمال (سشمال) و تایدواترخاورمیانه (حتاید) با بیشترین صفوف تقاضا و خرید همراه بودند و در مقابل نماد معاملاتی شرکت‌های صندوق سرمایه گذاری پاداش سهامداری توسعه ۱ (سپاس)، سرمایه‌گذاری‌توسعه‌آذربایجان (وآذر)، صکوک اجاره خلیج فارس (صفارس ۴۱۲)، سیمان تهران (ستران)، لبنیات‌کالبر (غالبر)، صندوق بادرآمد ثابت فیروزه آسیا (فیروزا)، سایپا (خساپا) با بیشترین صفوف عرضه و فروش همراه شدند.

رفت و آمد‌های بازار

نماد معاملاتی شرکت لعابیران (شلعاب ۱) با توجه به تغییرات بیش از ۵۰ درصدی قیمت سهام، به منظور برگزاری کنفرانس اطلاع رسانی توسط ناشر، تولیدی چدن سازان (چدن ۱) و سرمایه گذاری صنایع‌شیمیایی‌ایران (شیران ۱) با توجه به افشای اطلاعات با اهمیت گروه الف، پتروشیمی مبین (مبین ۱) و صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس ۱) با توجه به افشای اطلاعات با اهمیت گروه ب، ماشین سازی نیرو محرکه (تمحرکه) جهت برگزاری مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده به منظور انتخاب اعضای هیئت مدیره، حق تقدم شرکت سرمایه گذاری توسعه آذربایجان (وآذرح) با توجه به پایان مهلت پذیره نویسی  توقف شدند.

در مقابل نماد معاملاتی شرکت‌های سیمان اصفهان (سصفها)، کارخانجات ایران مرینوس (نمرینو)، البرز (بالبر)، افست (چافست) باتوجه به تغییرات بیش از ۵۰ درصدی قیمت سهام واطلاعیه منتشر شده در سایت کدال، صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس)، قند اصفهان (قصفها)، نوش مازندران (غنوش) با توجه به افشای اطلاعات با اهمیت گروه ب، بازگشایی شدند.

نماد معاملاتی شرکت کشت و صنعت چین چین (غچین ۱)، لامپ پارس شهاب (بشهاب ۱)، گروه‌صنعتی‌سپاهان (فسپا ۱)، بین‌المللی‌توسعه‌ساختمان (ثاخت ۱)، کاشی سعدی (کسعدی ۱) سیمان شمال (سشمال ۱)، لعابیران (شلعاب ۱) با توجه به تغییرات بیش از ۲۰ درصدی قیمت سهام با وقفه همراه شدند و همچنین نماد معاملاتی حق تقدم شرکت سیمان هرمزگان (سهرمزح) باتوجه به عدم کشف قیمت در روز معاملاتی قبل بدون محدودیت نوسان قیمت حراج شد.
اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۳
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۰
ازعجایب روزگار (فقط درکشورما) اینست که باوجودشرکتها وبانکهای بیشمار ورشکسته ورشدمنفی اقتصادی ۶-۷ درصدی وافت (دستوری) قیمت ارز همچنان شاهدرشدورکورد زنی بورس هستیم !!!!
ناشناس
|
United States
|
۱۷:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۰
با عررض معذرت.
امکان ندارد پولی در بورس بیاورم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۰
همش عددسازیه
بچه ۵ ساله هم اینو میدونه
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
برچسب منتخب
ال پالیتو محمد باقر قالیباف علی نیکزاد مجلس یازدهم دریای کارائیب قتل رومینا اشرفی