بازدید 15794
پیمانه اقتصادی؛
این پیمانه تیتر‌هایی همچون هر قطعه سکه تمام بهار آزادی ۴ میلیون و ۱۸۰ هزار تومان، اونس همچنان بالاتر از ۱۵۰۰ دلار معامله می‌شود، ثبات نرخ دلار در بازار آزاد و صرافی‌های بانکی، ورود شش میلیارد و ۶۸۰ میلیون یورو به سامانه نیما، قیمت بلیت هواپیما از شهریور ارزان می‌شود و زمان واریز یارانه ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومانی مرداد ۹۸ را در بر دارد.
کد خبر: ۹۱۸۲۷۶
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۰ 16 August 2019

تابناک اقتصادیهر روز بسته‌ای خبری از مطالب اقتصادی با اهمیت و مهم ایران و جهان، همچون تغییرات در بازار انرژی، بازار طلا، سکه، مسکن، نفت، خودرو و ... تا خبر‌ها و رویداد‌های جذاب اقتصادی را گردآوری می‌کند.

به گزارش «تابناک اقتصادی»؛ این پیمانه تیتر‌هایی همچون هر قطعه سکه تمام بهار آزادی ۴ میلیون و ۱۸۰ هزار تومان، اونس همچنان بالاتر از ۱۵۰۰ دلار معامله می‌شود، ثبات نرخ دلار در بازار آزاد و صرافی‌های بانکی، ورود شش میلیارد و ۶۸۰ میلیون یورو به سامانه نیما، قیمت بلیت هواپیما از شهریور ارزان می‌شود و زمان واریز یارانه ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومانی مرداد ۹۸ را در بر دارد.

ترامپ: ریاست جمهوری برای من ۵ میلیارد دلار ضرر داشته است

ان‌بی‌سی: دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا اظهار کرد که پست ریاست جمهوری باعث شده وی میلیارد ها دلار برای استخدام وکلا جهت دفاع از خود در دادگاه‌های مختلف هزینه کند. رییس جمهور آمریکا خاطرنشان کرد: در صورتی که وکلا بتوانند کار خود را به خوبی انجام دهند وی اهمیتی به میزان پول صرف شده نمی دهد. ترامپ گفت: آنها برای من سه تا پنج میلیارد دلار هزینه داشته‌اند، اما می‌دانید؟ من اهمیتی نمیدهم. وقتی شما ثروتمند هستید، پولی که خرج شده اهمیتی ندارد. صحت مبالغ صرف شده قابل اثبات نیستند زیرا رییس جمهور آمریکا هنوز داده‌های اظهارنامه مالیاتی خود را منتشر نکرده است. ترامپ همچنین در طی سخنرانی خود در پنسیلوانیا از اینکه هیچ کس به فروش ۶۰ میلیون دلاری کتاب باراک اوباما، رییس جمهور پیشین آمریکا توجهی ندارد، شکایت کرده بود. به عقیده وی، هیچ کس در تاریخ چنین پول زیادی از نوشتن یک کتاب به دست نیاورده است.

چین: هرگونه اقدام تعرفه‌ای آمریکا را تلافی سختی می‌کنیم

چین اعلام کرده در صورتی که آمریکا بخواهد روی کالاهای چینی به ارزش 300 میلیارد دلار تعرفه 10 درصد اعلام کند هر گونه تصمیم در حاشیه اجلاس G20 با دونالد ترامپ را کنار گذاشته و اقدامات تلافی‌جویانه سختی خواهد کرد. پیش از این دونالد ترامپ اعلام کرده بود که در حاشیه اجلاس جی20 با رئیس جمهور چین توافق کردیم که در سطح گسترده‌ای محصولات کشاورزی آمریکا را وارد کنند، اما چین به تازگی واردات محصولات کشاورزی که در آمریکا به عمل میاید را ممنوع کرده و قرار است روی آنها تعرفه اعمال کند. روز گذشته رسانه‌های ژاپنی اعلام کردند که دونالد ترامپ در دیدار با شیزوآبه به صورت رسمی از وی درخواست کرده که ژاپن محصولات کشاورزی آمریکا را وارد کند اما هنوز دولت ژاپن در این باره تصمیم نگرفته است.

هر قطعه سکه تمام بهار آزادی ۴ میلیون و ۱۸۰ هزار تومان

در معاملات روز پنج شنبه، بر اساس اطلاعات اتحادیه طلا و سکه تهران، هر قطعه سکه تمام طرح قدیم به رقم ۴ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان رسید. هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید (سکه امامی) ۴ میلیون و ۱۸۰ هزار تومان قیمت گذاری شد. هر نیم سکه بهار آزادی نیز ۲ میلیون و ۱۸۰ هزار تومان و هر ربع سکه بهار آزادی یک میلیون و ۱۸۰ هزار تومان ارزشگذاری شد. هر سکه یک گرمی، به قیمت ۹۷۰ هزار تومان معامله شد. هر گرم طلای ۱۸ عیار به رقم ۴۱۶ هزار و ۴۵۰ تومان معامله شد. همچنین هر مثقال طلای ۱۷ عیار که به عنوان مبنا برای محاسبات نرخ گذاری است، به یک میلیون و ۸۰۴ هزار تومان رسید.

اونس همچنان بالاتر از ۱۵۰۰ دلار معامله می‌شود

روز پنج شنبه در بازار‌های جهانی قیمت هر اونس طلا کاهش اندک ۱۰ سنتی را نسبت به روز گذشته تجربه کرد و به قیمت ۱۵۱۶ دلار معامله شد. قیمت فلز زرد روز قبل در کمترین زمان ۱۵۰۷ و در بیشترین زمان ۱۵۲۳ دلار به فروش رفت. قیمت این فلز گرانبها دیروز نسبت به یک ماه گذشته ۱۱۰ دلار و نسبت به یک سال گذشته ۳۴۱ دلار افزایش داشت. در گروه سایر فلزات گرانبها هم هر اونس نقره به قیمت ۱۷ دلار و ۱۹ سنت افزایش داشت و فلزات گرانبهایپالادیوم و رادیوم افزایش‌هایی به ترتیب ۱۴ و ۵۰ دلار را تجربه کردند، اما فلز پلاتینیوم کاهش ۸ دلاری داشت. خبرگزاری رویترز نوشت: قیمت طلا امروز پنج‌شنبه به دلیل سودگیری سرمایه‌گذاران از افزایش قیمت‌های روز‌های گذشته اندکی کاهش یافت. سرمایه‌گذاران به دلیل قیمت بالای طلا عرضه خود را در بازار افزایش داده بودند تا سود بیشتری نصیب‌شان شود و این مسئله قیمت طلا را اندکی کاهش داد. قیمت اونس طی روز‌های گذشته افزایش قابل توجهی داشته، هفته گذشته معادل صد دلار در هر اونس رشد کرد و همین عاملی شد تا سرمایه‌گذاران برای گرفتن سود بیشتر عرضه را در بازار افزایش دهند.  

ثبات نرخ دلار در بازار آزاد و صرافی‌های بانکی

روز گذشته، به نقل از سامانه سنا بانک مرکزی که بیانگر میانگین وزنی نرخ خرید و فروش ارزبر مبنای معاملات ثبت شده در سامانه نظارت ارز توسط بانک‌ها و صرافی‌های مجاز کل کشور است؛ هر اسکناس دلار آمریکا به نرخ ۱۱۶۰۰ تومان خریداری شد و به قیمت ۱۱۷۰۰ تومان به متقاضی دریافت دلار آمریکا فروخته شد. همچنین هر اسکناس یورو در آخرین روز هفته، به قیمت ۱۳۱۰۰ تومان خریداری شد و به قیمت ۱۳۲۰۰ تومان به متقاضی دریافت یورو فروخته شد.

کاهش قیمت نفت با وحشت از رکود اقتصادی

روز پنج‌شنبه ۲۴ مرداد ۹۸، با افزایش غیرمنتظره ذخایر آمریکا و وحشت از رکود اقتصادی جهان در پی معکوس شدن منحنی سود اوراق قرضه آمریکا،  قیمت‌های نفت سقوط کرد و به سقوط سنگین شب گذشته خود ادامه داد. تا ساعت ۱۴:۰۵ به وقت تهران، قیمت پیش‌خرید هر بشکه نفت خام برنت دریای شمال، بنچ‌مارک بین‌المللی قیمت نفت، ۷۸ سنت یا ۱.۳۱ درصد سقوط کرد و به ۵۸.۷۰ دلار رسید؛ این در حالی است که قیمت نفت برنت در معاملات دیشب هم ۳ درصد سقوط کرده بود. قیمت پیش‌خرید هر بشکه نفت خام تگزاس غرب آمریکا با ۵۴ سنت یا ۰.۹۸ درصد سقوط به ۵۴.۶۹ دلار رسید؛ ضمن اینکه نفت آمریکا هم در معاملات دیشب با سقوط ۳.۳ درصدی روبرو شده بود. بازارهای نفت در چند روز اخیر با نوسانات شدیدی همراه هستند؛ پس از سقوط ۸ درصدی قیمت نفت در روز پنجشنبه گذشته و بازگشت ۴ درصدی در روز جمعه هفته جاری، قیمت نفت برنت در روز سه‌شنبه ۴.۷ درصد جهش کرد، در حالی که در ابتدای معاملات دیروز قیمت نفت آمریکا با جهش ۴ درصدی روبرو شد.

ورود شش میلیارد و ۶۸۰ میلیون یورو به سامانه نیما

بر اساس جدیدترین آمار اتاق بازرگانی تهران، از ابتدای سال ۱۳۹۸ تا ۲۰ مرداد، شش میلیارد و ۶۸۰ میلیون یورو وارد سامانه نیما شده است. همچنین اتاق بازرگانی آمار عملکرد یک ماهه اخیر را نیز منتشر کرده که بر این اساس، در یک ماه منتهی به ۲۰ مرداد ماه سال ۱۳۹۸، ارز صادراتی وارد شده به نیما یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون یورو بوده است که در قیاس با ماه قبل از آن، کاهش ۲۴۰ میلیون یورویی را نشان می‌دهد. از سوی دیگر، در یک ماه گذشته حدود «۹۷۰ میلیون یورو» ارز در سامانه نیما برای واردات خریداری شده که این عدد نیز در قیاس با ماه قبل از آن، کاهش حدود ۳۰۰ میلیون یورویی را نشان می‌دهد. سامانه نظام یکپارچه معاملات ارزی (نیما) از اردیبهشت ۹۷ به صورت رسمی کار خود را آغاز کرد تا شرایطی امن برای خرید و فروش ارز ایجاد کند.

زمان واریز یارانه ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومانی مرداد ۹۸

یارانه‌های نقدی ساعت ۲۴ روز شنبه همزمان با ۲۶ مرداد به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود. دولت صد و دومین مرحله از پرداخت‌های یارانه نقدی را انجام خواهد داد که همچنان به ازای هر نفر، ۴۵ هزار و۵۰۰ تومان است. به همراه یارانه نقدی، افزایش حداقل مستمری خانوارهای هدف (که شامل بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی (ره) است) نیز به حساب سرپرستان واریز می‌شود. پرداخت یارانه نقدی به بیش از ۷۸ میلیون ایرانی در ماه حدود ۳۵۰۰ میلیارد تومان هزینه به همراه دارد که در سال به حدود ۴۲ هزار میلیارد تومان می‌رسد.

واردات برنج همچنان ممنوع

محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه در نامه‌ای به فرهاد دژپسند، وزیر امور اقتصادی و دارایی، خواستار رعایت ممنوعیت واردات برنج در گمرکات شد.

در این نامه آمده است:

جناب آقای دکتر دژپسند

وزیر محترم امور اقتصادی و دارایی

باسلام و احترام

پیرو مذاکرات مطروحه در جلسه ۹۸/۵/۲۰ هیات وزیران در خصوص ضرورت اجرای ممنوعیت فصلی واردات برنج در سال جاری، خواهشمند است مراتب به گمرکات کشور جهت رعایت این ممنوعیت ابلاغ گردد. با احترام مجدد/ محمدباقر نوبخت

قیمت بلیت هواپیما از شهریور ارزان می‌شود

شهرام آدم نژاد معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به پرسش تسنیم مبنی بر این‌که به تازگی نرخ پروازهای داخلی در برخی پروازها تا 800 هزار  افزایش یافته است، اظهار کرد: ساختار قیمت‌گذاری در جدول دامنه نرخ بلیت هواپیما تغییر می‌کند. این تغییر بر اساس فصول، نیاز، تقاضا و عرضه انجام خواهد شد که به این ترتیب انحراف معیار دامنه تغییر را کاهش می‌دهیم. وی با بیان این‌که مردم دیگر احساس نخواهند کرد بلیت هواپیما در برخی مسیرها افزایش می‌یابد، افزود: قیمت بلیت هواپیما از شهریور امسال کاهش می‌یابد.

هم‌آوایی عجیب کرمان‌موتور، مدیران‌خودرو و گروه‌بهمن

در اتفاقی عجیب سه شرکت کرمان‌موتور، مدیران‌خودرو و گروه‌بهمن، قیمت کارخانه‌ای برخی محصولات خود را به نحوی افزایش داده‌اند که بین ۲.۵ تا ۷۳ میلیون تومان بیشتر از قیمت همین خودروها در بازار آزاد است. به گزارش ایسنا، جدیدترین بررسی‌ها نشان می‌دهد شرکت کرمان موتور هر دستگاه "جکS۵ اتوماتیک" را ۲۹۹ میلیون تومان یعنی ۲۷ میلیون تومان بیشتر از قیمت این خودرو در بازار آزاد در اختیار مشتری قرار می‌دهد. شرکت مدیران خودرو هم، قیمت کارخانه هر دستگاه "چری‌تیگو۷ IE" را ۴۳۷ میلیون تومان تعیین کرده که ۷۳ میلیون تومان بیشتر از قیمت کنونی این خودرو در بازار است. این شرکت تقریبا برای همه محصولات خود این روند را حفظ کرده و قیمت برخی تولیداتش بین ۳۷ تا ۷۳ میلیون تومان بیشتر از نرخ کنونی بازار شده است. گروه بهمن هم برای برخی محصولات خود چنین روندی را در پیش گرفته‌ است. مثلا این شرکت هر دستگاه وانت کارا دو کابین را ۹۶ میلیون تومان می‌فروشد که حدود دو میلیون و ۷۰۰ هزار تومان بیشتر از قیمت بازار آن است.

 

 

 

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۶
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۳۰
ناشناس
|
United States
|
۰۸:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۵
به خاطر اینکه قیمت دلار این نیست پس نتیجه همه چیز از جمله خوردوهای چینی گران تر از بازار هست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۵
اگه تو خودروسازی دیدی روال عادی هست باید شک کرد و شاکی شد
بی قانونی و از اون بدتر عدم رسیدگی از طرف دولت بیداد میکنه
حامد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۵
درست متوجه طرح آقای وزیر یعنی 5 درصد زیر حاشیه بازار نشدم!!!
یعنی اول بیاییم حاشیه بازار درست کنیم بعدن بیاییم 5 درصد زیر آن چیزی که درست کردیم قیمت بزاریم؟؟؟ یا اول قیمتمون تعیین کنیم بعدا بیاییم 5 درصد بالای آن حاشیه بازار درست کنیم؟؟؟ یا اول بیاییم قیمت دلخواهمون را بزاریم بعدا ببینیم حاشیه بازار چه واکنشی نشون می ده؟؟؟ یا کلا منظورشون سریال حاشیه مهران مدیری بوده، بریم اونو نگاه کنیم بعد از سریال 5 درصد زیر سریال حاشیه قیمت گذاری کنیم؟؟؟ یا کلا منظورشون از حاشیه چیز دیگه ای بوده؟ مثلا حاشیه فرش؟ یا حاشیه لباس؟ فکر کنم منظورشون این مورد آخری بوده!!
ناشناس
|
France
|
۰۹:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۵
سازمان های نظارتی هم که رفتن لالا...این گزارشو نه به مردم که به سازمان تعزیرات باید بفرستین!! مردم چکار میتونن بکنن با این خبر؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۵
انتظار بیشتر از این نداشته باشید که خودرو سازان اینطور گرانفروشی نکنند . تنها راه برخورد با این گرانفروشان آزاد کردن ورود خودرو با تعرفه کم می باشد تا خودرو به قیمت واقعی بدست مشتری برسد .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۵
براي همينه كه قيمت برنج توي اين چندروزاخير بازافزايش داشته
پاسخ ها
حسین
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۵
چرا بایستی قیمت برنج داخلی به سی هزار تومان برسد؟
داود
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۶
سلام دوستان، بنده شالیکارم وقیمت برنج هاشمی درجه یک محصول مرداد 98 آستانه اشرفیه همین حالا 19000 تومان میباشد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۵
بی خیال اینجا ایران است
منتقد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۵
جناب ترامژ خان .
ریاست جمهوری تو برای هر ایرانی هم چند میلیارد ضرر داشته .
پس به کی نفع رسیده ؟
پاسخ ها
ناشناس
| Canada |
۲۱:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۵
منتقد عزیز بهتره انتقادهامون رو متوجه دیگران نکنیم. درسته که تحریم های ظالمانه امریکا به همه ما سالهای سال هست که ضرر می زنه اما کاش همین سوال ها رو بشه از مسئولین هم پرسید که چرا کاری در جهت رفع تحریم ها انجام نمی دهیم. اگه راه کارمون اینه که فعلا از دلارهای پس انداز شده در صندوق توسعه ملی خرج کنیم و منتظر بمونیم ترامپ برای بار دوم رای نیاره، سخت در اشتباه هستیم. به چند دلیل: اول اینکه هیچ تضمینی وجود نداره که ترامپ مجددا رئیس جمهور نشه. 2. از کجا معلوم ترامپ رای نیاره و رئیس جمهور بعدی امریکا باز هم همین روند رو در پیش نگیره. 3. تجربه این چهار دهه نشون داده که همیشه ایران توسط امریکا و متحدان اون تحت تحریم بوده، حالا بعضی وقت ها مثل الان خیلی شدید هست و بعضی اوقات کمتر. پس می شه نتیجه گرفت که عملا راه کار درست و منطقی جهت خروج از وضعیت موجود (رفع کامل تحریم ها) نداریم
حمید کرمی .کارشناس ارشد اقتصاد و مدیریت
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۵
با سلام
در حقیقت این شرکت ها با این قیمت گذاری پولی را که بابت سود به مشتریان پرداخت می کنند دوباره به جیب سرمایه گذاران شرکت برمی گردانند .یعنی علنا سودی به مشتری نمی دهند بابت پیش فروش.
ثانیا این شرکت چون ماشین ها را بصورت اقساط پرداخت می کنند . ومی دانند سطح توانگری مردم بابت خرید نقدی کاهش یافته ومردم تمایل دارند ماشین را اقساط بخرند لذا قیمت را بالاتر می گویند تا سود بیشتری ببرند . یک قیاس خرید ماشین نقدی و فروش ماشین اقساط همه نقاط کور را بیان می کند .
ثالثا چون در ایران کلا بازار خودرو انحصاری ومهندسی شده است لذا یکسره در حال تاخت وتاز هستند . بابت یکسری کارها نیز از دولت باج گیری می کنند. وده ها نکته دیگر.
قلمراد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۵
سرگردنه است دیگه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۵
گران بودن خودروهای چینی مانع بزرگی بزای کاهش قیمت خودروهای داخلی می باشد. چون قیمت خودروهای داخلی با چینی های گران مقایسه می شود. در حالیکه این چینی ها سهم نسبتا ناچیزی در بازار خودرو دارند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۵
ترامپ بیاد ایران چند واحد اختلاس بگذرونه سریع میتونه چندین برابر ضررشو جبران کنه.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۵
خودروسازان در تاریکی وجدانشان سقوط آزاد را انتخاب کرده اند

بزودی با مخ بخورن زمین همه خوشحال بشن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۵
همش مافیای دولتی است یک سری تو پستهای حساس نشتن و دستورالعملهای رانتی صادر می کنند
تا عده کمی سود میلیاردی بدون دردسر به جیب بزند. دیوان عدالت اداری و بازرسی تا کی می خواهد نظاره گر این دستورالعملها باشد. واردات خودرو را برای فرد ازاد کنید . به بهانه نمایندگی به چهار نفر مجوز به اصطلاح مونتاژ دادید
ناشناس
|
Canada
|
۱۴:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۵
ایران هم باید به کشورهای موافق با برجام ومدافع کشورهای مورد تحریم و مخالف سياستهاي ظالمانه آمریکا اعلام کند که از آمریکا محصولات کشاورزی نخرند و خرید محصولات غیر ارگانیک آمریکایی این کشور را ممنوع کنند.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۶
برادر ناشناس اخه كسي تو دنيا حرف ما را ميخره!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۵
راست میگه آقای ترامپ چون اونجاها بسازبفروشی یابه اصطلاح امروزیها برج سازی یاسازندگی سودش ازریاست جمهوری بهتراست آنجاهادیگررفیق داری وغیره وامتیازات رئیس جمهوربودن سودی برایشان ندارددلشان خوش است که مقام بالائی دارندومیتوانندعقائدشان که بنظرشان شاخ فیل رامیشکنددرکشورنهادینه کندازنظردرآمدی حقوقی معمول میگیرندوخلاص ولی ساختمان سازی سودی داردالی ماشاال...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۵
دولت به مقدار زیادی برنج به حساب خودش وارد کرده و بعد در واردات رو بسته و با عدم عرضه به بازار قیمت هارو هر روز بالاتر میبره تا سود کلانی به جیبشون واریز بشه . مسلما نوبخت پیش از اینکه به فکر مردم بیچاره باشه فکر خود و اطرافیانشه . امثال آخوندی کم نداریم .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۵
خدا لعنت کنه طالمین رو
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۵
خودروهای چینی واقعاً بدرد نمی خورند. تیگو۷ و تیگو۵ و خصوصاً جک بیشتر از ۵۰ تا ۷۰ میلیون تومان ارزش ندارتد(درحد پراید و سمند). مردم هم بسیار مقصرند. کدام آدم عاقل ۴۳۷ میلیون تومان به تیگو۷ که ۷۰ میلیون هم برایش زیاد است می دهد؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۵
من فکر میکردم ترامپ فقط به دیگران ضرر می رسونه نگو برای خودش هم مضره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۵
برنج اکنون قوت غالب مردم ایران شده است ، فقط برای گران کردن برنج شمال این گونه عمل میکنند ، آیا برنج کیلویی بیست ،و اندی هزار تومان ، به سختی معیشت قشر پایین جامعه که اکنون بیش از ۸۰٪ جمعیت ایران را شامل میگردد ، آسیب نمی زند ؟،، در طی این شش سال برنج از کیلویی شش هزار تومان اکنون همان برنج شده کیلویی بیست ،و پنج هزار تومان ، بگذارید مردم حداقل ، توان تهیهٔ برنج هندی را داشته باشند ؟،، ...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۶
ما هم که خونه زندگیمون و تو این تورم از دست دادیم
کورش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۶
با سلام
من دو سال قبل و بعد از چندین ماه تاخیر یک ماشین از کرمان خودرو گرفتم و طبق قرارداد ، این شرکت بابت تاخیراتی که داشت باید حدود 5 میلیون به من می داد ولی الان که دو سال گذشته ، هرچقدر که پیگیری می کنیم ، می گویند که بعدا می دهیم و زمان آن هم مشخص نیست و ما هم دستمان به جایی بند نیست ، متاسفانه این شرکت ها هر کاری که دلشان می خواهد با مشتری می کنند و ظاهرا مطمئن هستند که کسی کاری با آنها ندارد
ایرونی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۶
بونجول چینی 200 تا437 میلیون؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!
هم وطن اگر پول به اینها میدید با این قیمتها پس خلایق هرچه لایق
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۷
ترامپ با این حرف میخواد زمینه سازی کنه که در دور بعدی شرکت نخواهد کرد. با ترفند جلوی تمرکز حمله مخالفانش را خواهد گرفت.
وقتی به انتخابات نزدیک شود دوباره نامزدیش را اعلام خواهد کرد و سوار موج هیجان آن خواهد شد.
ترامپ؟؟؟ عمرا نخواد نامزد بشه...
ایرونی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۷
وقتی طرف توو بونجول چینی میشینه با یه عینک آفتابی 2000 تومانی که از دست فروش خریده پشتش ژست سانتافه رو میگیره انتظار داری ماشین خوب وارد بشه ؟؟؟
خلایق هرچه لایق همین چینیهارو بخرید حال کنید
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
kilid search
برچسب منتخب
کروناویروس کرونا در ایران بیمارستان کامکار انتخابات آزادراه تهران شمال اف ای تی اف انتخابات مجلس یازدهم شورای ائتلاف نیروهای انقلاب