بازدید 1603

نبرد سنگین در جنوب طرابلس/ ۱۴ نفر کشته شده‌اند

منابع نظامی در لیبی از نبرد سنگین میان نیروهای خلیفه حفتر و نیروهای دولت وفاق ملی در یکی از مناطق جنوب طرابلس خبر دادند.
کد خبر: ۹۰۹۹۹۷
تاریخ انتشار: ۱۶ تير ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۱ 07 July 2019

منابع نظامی در لیبی از نبرد سنگین میان نیروهای خلیفه حفتر و نیروهای دولت وفاق ملی در یکی از مناطق جنوب طرابلس خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، ارتش خلیفه حفتر از دفع حمله نیروهای دولت وفاق ملی در منطقه الاحیاء البریه در جنوب طرابلس پایتخت لیبی خبر داد.

المنذر الخرطوش مسئول رسانه تیپ ۷۳ پیاده ارتش حفتر اعلام کرد: درگیری از ساعات اولیه بامداد امروز تاکنون در منطقه الاحیاء البریه ادامه دارد. شبه نظامیان مسلح وابسته به دولت وفاق دست به حمله زده بودند که این حمله خنثی شد و نیروهای تیپ ۷۳ ارتش این حمله را دفع کردند. ۱۴ نفر از نیروهای دولت وفاق ملی در در جریان دفع این حمله کشته شدند و نبرد هنوز ادامه دارد.

شایان ذکر است که ژنرال حفتر که از فرماندهان سابق ارتش لیبی است، ۱۵ فروردین بعد از سال‌ها جنگ در لیبی، فرمان تصرف شهر طرابلس را که پایتخت رسمی لیبی و محل استقرار دولت وفاق ملی به ریاست «فایز السراج» است، صادر کرد.

دولت وفاق ملی لیبی بر اساس توافق «الصخیرات» و با حمایت آمریکا و اروپا در ۱۷ دسامبر ۲۰۱۵ در منطقه الصخیرات مغرب تشکیل شد. مطابق این توافق، نیروها و احزاب سیاسی لیبی از جمله ژنرال حفتر، بر سر تشکیل دولت وفاق ملی لیبی به توافق رسیدند. با این حال، آمریکا و برخی از کشورهای اروپایی و عربی از عملیات ژنرال حفتر علیه دولت وفاق ملی حمایت سیاسی و لجستیکی کرده‌اند.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # حج 1402 # رضامراد صحرایی # ارتحال امام خمینی # قیام 15 خرداد
وب گردی