کد خبر: ۹۰۴۲۲۲
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۹ 09 June 2019

عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران گفت: معاونت شهرسازی نیاز به خانه تکانی دارد.

به گزارش مهر، زهرا نژاد بهرام در واکنش به ارائه گزارش معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران، در صحن شورای اسلامی شهر تهران، گفت: انتظار داشتیم گزارش خوبی از کمیسیون حساس ماده ۵ ارائه شود؛ گزارش مقایسه‌ای با دور قبل و اینکه در چه محورهایی فعالیت می‌کند اما چیزی در این خصوص ارائه نشد؛ همین انتظار در حوزه بازآفرینی شهری و بافت فرسوده شهر تهران هم وجود دارد و این موضوع با توجه به چند برابر شدن بودجه بافت فرسوده از اهمیت بیشتری برخوردار می‌شود.

رئیس کمیته شهرسازی در ارتباط با حوزه حریم تهران هم گفت: تهران نه حریم دارد و نه ندارد و ما مدام طرح‌های توسعه‌ای را طراحی می‌کنیم اما هیچ نگهدارندگی در این زمینه وجود ندارد.

وی گفت: تنها جایی که از تعرض به حریم جلوگیری می‌کرد، شرکت (حریم بان شهربان) بود که بدون مجوز حقوقی شورای شهر به زیر مجموعه یگان حفاظت درآمد و قابل تأمل است و رویکرد ما توقف این اقدام است تا طرح‌ها متوقف نماند؛ ضمن اینکه در این خصوص دو نامه هم به حناچی، شهردار تهران هم ارسال شده اما هنوز اقدامی صورت نگرفته است.

نژادبهرام همچنین در ارتباط با تکالیف طرح تفصیلی گفت: در این حوزه همچنان بسیاری از تکالیف دست نخورده روی دست ما باقی مانده است.

وی با بیان اینکه ساختار معاونت نیاز به خانه تکانی دارد، گفت: ۸۰ درصد درآمدهای شهر تهران را معاونت شهرسازی ایجاد می‌کند؛ چطور نمی‌تواند در حوزه ساختاری انقلابی برای بهبود در حوزه عملکردی ایجاد کند؟ انتظار دقت و جدیت بیشتری در معاونت شهرسازی می‌رود.

کمیته‌های نما و مناطق و ساختارهای نامشخص آن موضوع دیگری بود که نژادبهرام به آن اشاره کرد و گفت: در ارتباط با برنامه‌های آینده معاونت شهرسازی، طرح‌های آینده معاونت را نمی‌دانیم و بسیاری از طرح‌ها همچنان در دست اجراست.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
جبهه پایداری اسحاق جهانگیری بیت کوین سکه ثامن پاتوسی معامله قرن رضا علاءالدین داماد روحانی کمال خرازی