بازدید 12901
پیمانه اقتصادی؛
این پیمانه تیتر‌هایی همچون جهش شاخص کل بورس در آغاز هفته، پیش بینی روند قیمت طلا در بازار جهانی، ۲ میلیارد یورو ارز مورد نیاز کالا‌های اساسی و دارو تأمین شد، مورد عجیب «تسه ۹۶۰۲»، بوئینگ ۷۳۷ مکس۸ را نمی‌خواهیم!، نماینده مجلس: دلالان بازار خودرو از بدنه خودروسازان هستند، بازار خودرو‌های وارداتی؛ جوک به ۶۵۰ میلیون تومان رسید و افزایش ۲۵۰ تومانی دلار و یورو را در بر دارد.
کد خبر: ۸۹۶۶۵۹
تاریخ انتشار: ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۰ 05 May 2019

تابناک اقتصادیپیمانه اقتصادی، هر روز بسته‌ای خبری از مطالب اقتصادی با اهمیت و مهم ایران و جهان، همچون تغییرات در بازار انرژی، بازار طلا، سکه، مسکن، نفت، خودرو و ... تا خبر‌ها و رویداد‌های جذاب اقتصادی را گردآوری می‌کند.

به گزارش «تابناک اقتصادی»؛ این پیمانه تیتر‌هایی همچون جهش شاخص کل بورس در آغاز هفته، پیش بینی روند قیمت طلا در بازار جهانی، ۲ میلیارد یورو ارز مورد نیاز کالا‌های اساسی و دارو تأمین شد، مورد عجیب «تسه ۹۶۰۲»، بوئینگ ۷۳۷ مکس۸ را نمی‌خواهیم!، نماینده مجلس: دلالان بازار خودرو از بدنه خودروسازان هستند، بازار خودرو‌های وارداتی؛ جوک به ۶۵۰ میلیون تومان رسید و افزایش ۲۵۰ تومانی دلار و یورو را در بر دارد.

جهش ۴۴۸۰ واحدی شاخص کل بورس در شروع هفته

شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات روز شنبه، با افزایش  ۴۴۸۰ واحدی معادل ۲.۰۴ درصد به رقم ۲۲۴ هزار و ۵۸۹ واحد رسید. همچنین شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با افزایش ۱۲۹۱ واحدی معادل ۲.۰۴ درصد به رقم ۶۴ هزار و ۷۲۵ واحد رسید. شاخص کل هم وزن نیز با رشد ۱۲۳۶ واحدی معادل ۲.۷۷ رصد، عدد ۴۵ هزار و ۸۸۷ واحد را به نمایش گذاشت. شاخص قیمت (هم وزن) نیز با افزایش ۸۶۱ واحدی معادل ۲.۷۷ درصد به رقم ۳۱ هزار و ۹۷۳ واحد رسید. همچنین شاخص سهام آزاد شناور، ۵۴۷۱ واحد افزایش معادل ۲.۲۱ درصد را رقم زد و به سطح ۲۵۳ هزار و ۵۲۶ واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول با  ۳۵۰۱ واحد افزایش معادل ۲.۱۲ درصد به رقم ۱۶۸ هزار و ۸۴۱ واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز، با ۴۹۸۶ واحد افزایش معادل ۱.۸۹ درصد همراه بود و عدد ۴۳۱ هزار و ۲۴۲ واحد را به نمایش گذاشت. 

سیگنال افزایشی دلار به بازار سکه/ پنج هزار دلار یارانه برای خرید خودرو‌های برقی در کانادا/ زولبیا و بامیه هم قیمت گذاری شد/ افزایش نرخ دلار با بازی درهم/ نماینده مجلس: رانت‌خواری دلیل افزایش قیمت برنج است

پیش بینی روند قیمت طلا در بازار جهانی

طلا هفته گذشته پس از اظهارات جروم پاول، رئیس بانک مرکزی آمریکا که اعلام کرد نرخ ضعیف تورم موقتی است و بانک مرکزی بر خلاف انتظار برخی، قصد ندارد نرخ‌های بهره را کاهش دهد، سقوط کرد. طلا روز جمعه با وجود آماری که افزوده شدن ۲۶۳ هزار شغل جدید در آمریکا طی ماه آوریل را نشان داد، بخشی از افت قیمت خود را جبران کرد. برخی از تحلیلگران عنوان کردند که بخش‌هایی از گزارش اشتغال نشان داد رشد دستمزد به حد کافی نبوده است. در نظرسنجی کیتکونیوز از کارشناسان وال استریت، ۱۲ نفر شرکت کردند که از میان آن‌ها ۴ نفر یا ۳۳ درصد افزایش قیمت طلا و به همین تعداد کاهش قیمت طلا را پیش بینی کردند و چهار نفر یا ۳۳ درصد نیز نظری نداشتند. در این بین، ۴۷۵ نفر در نظرسنجی آنلاین کیتکونیوز از کارشناسان شرکت کردند که از میان آن‌ها ۲۰۷ نفر یا ۴۴ درصد افزایش قیمت طلا و ۲۰۵ نفر یا ۴۳ درصد کاهش قیمت این فلز ارزشمند را پیش‌بینی کردند و ۶۳ نفر یا معادل ۱۳ درصد نیز نظری نسبت به روند قیمت طلا نداشتند.

سیگنال افزایشی دلار به بازار سکه

تا ساعت 17 دیروز، هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید (سکه امامی) با رشد ۱۰ هزار تومانی نسبت به روز پنجشنبه، به رقم ۵,۰۹۰,۰۰۰ تومان رسید. هرچند در ابتدای روز (صبح) بهای این سکه با نرخ ۵,۰۶۰,۰۰۰ تومان کلید خورده بود. همچنین هر قطعه سکه تمام طرح قدیم، ۴,۸۳۵,۰۰۰ تومان قیمت گذاری شد که نسبت به پایان هفته گذشته، ۳۵ هزار تومان گران‌تر می‌باشد. هر نیم سکه بهار آزادی نیز، ۲,۷۹۰,۰۰۰ تومان و هر ربع سکه بهار آزادی ۱,۸۰۰,۰۰۰ تومان بود. هر سکه یک گرمی با افزایش ۱۰ هزار تومانی به رقم ۹۷۵ هزار تومان رسید و هر گرم طلای ۱۸ عیار با افزایش قیمت، رقم ۴۶۰۱۰۰ تومان بود. همچنین هر مثقال طلای ۱۷ عیار که به عنوان مبنا برای محاسبات نرخ گذاری است، ۱,۹۹۰,۰۰۰ تومان قیمت گذاری شد که نسبت به روز پنجشنبه، ۱۳ هزار تومان افزایش داشت. حباب سکه نیز با ۱۰ هزار تومان افزایش به ۵۹۰ هزار تومان رسید. به گفته کشتی آرای، روز شنبه افزایش نرخ دلار در بازار، باعث رشد قیمت ها در بازار سکه بوده است.

۲ میلیارد یورو ارز مورد نیاز کالاهای اساسی و دارو تأمین شد

از ابتدای سال تاکنون صرفاً در بازار ثانویه بیش از ۲.۲ میلیارد یورو ارز توسط بانک مرکزی و صادرکنندگان با متوسط نرخ هر یورو ۱۱ هزار تومان عرضه و در جهت تأمین نیازهای مواد اولیه و واسطه‌های بخش‌های صنعتی کشور قرار گرفته است. همچنین بانک مرکزی طی دو ماه اخیر معادل ۲ میلیارد یورو ارز مورد نیاز برای تأمین کالاهای اساسی و دارو تأمین کرده است.

مورد عجیب «تسه 9602»

اوراق تسهیلات مسکن دی ماه ۹۶ «تسه۹۶۱۰» در نخستین جلسه معاملاتی هفته بیش از ۴/ ۱ درصد ارتفاع گرفت و به قیمت ۴۸ هزار و ۹۳۹ تومان فروش رفت. با وجود ۴ افزایش متوالی، این اوراق هنوز هم نتوانسته از حبس بازه‌ای زیر مرز روانی ۵۰ هزار تومانی خارج شود. سایر سررسیدهای وام مسکن شرایط متفاوتی را نسبت به هم تجربه کردند. با این حال یکی از این اوراق به نام «تسه۹۶۰۲» که به پایان مهلت سررسید خود نزدیک شده، در ادامه افت‌های متوالی به کف قیمتی عجیب ۳۵ هزار تومانی رسید. اگر رشد ادامه‌دار قیمت هر متر‌مربع آپارتمان و کاهش چشمگیر تعداد معاملات مسکن خود دلیل کافی برای توجیه رکود «تسه‌ها» نباشد، افت ۵/ ۲ درصدی سهم خانه‌های نوساز دارای وام (رسیدن به ۴۰ درصد از حجم کل معاملات) از کیک خانه‌های مبادله شده به خوبی شرایط فعلی را توضیح می‌دهد.

پنج هزار دلار یارانه برای خرید خودرو‌های برقی در کانادا

دنیای اقتصاد: به‌ دلیل تصمیم دولت کانادا برای تشویق شهروندان به خرید خودروهای برقی تا سقف قیمتی ۳۴ هزار دلار از طریق پرداخت پنج هزار دلار یارانه تسلا‌موتورز نیز تصمیم گرفته در راستای افزایش استقبال از مدل «تسلا۳» در کانادا، قیمت پایه این محصول را کاهش دهد تا شهروندان کانادایی برای خرید آن بتوانند یارانه از دولت دریافت کنند.
 
Tesla 3
 
کارشناسان و تحلیلگران متعددی بر این باورند که این استراتژی فروش می‌تواند تا حد زیادی موفقیت تسلا در بازار کانادا را افزایش دهد، چون موجب خواهد شد حامیان محیط‌ زیست و خودروهای برقی بیش از پیش به‌ سوی خرید این خودروها حرکت کنند. اکنون انگلستان، فرانسه، نروژ، اسپانیا، یونان، مکزیک، چین و هند از جمله پیشگامانی هستند که قصد دارند به‌منظور جلوگیری از آلودگی هوا، حفظ محیط‌زیست و کاهش دمای کره زمین، تولید و فروش خودروهای بنزینی و دیزلی را تا دهه ۲۰۳۰ و در نهایت تا دهه ۲۰۴۰ میلادی متوقف کنند.
 
بوئینگ ۷۳۷ مکس۸‌ را نمی‌خواهیم!

آری آشکارا، مدیر ارشد اجرایی شرکت هواپیمایی گرودا ایندونزیا که ایرلاین حامل پرچم کشور اندونزی است، به تازگی اعلام کرده که سفارشات هواپیماهای بوئینگ ۷۳۷ مکس ۸ را با هواپیماهای دیگری جایگزین خواهد کرد. به گزارش ایسنا، از آنجایی که دو فروند هواپیمای مدل بوئینگ ۷۳۷ مکس ۸ در چند ماه اخیر بدون هیچ دلیل معلوم و مشخصی سقوط کرده و تمامی سرنشینان آن نیز کشته شده و از بین رفته‌اند، بسیاری از کشورها و ایرلاین‌های جهان پرواز و فعالیت این مدل خاص از هواپیما را ممنوع اعلام کرده و یا به حالت تعلیق درآورده‌اند.

نماینده مجلس: دلالان بازار خودرو از بدنه خودروسازان هستند

سیده حمیده زرآبادی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بعید به نظر می‌رسد مردم با درج آگهی در سایت‌های اینترنتی به دنبال افزایش قیمت خودرو باشند، تصریح کرد: دلالی که می‌تواند گرانی چند برابری خودرو را رقم بزند از خود خودروسازان یا وزارت صنعت، معدن و تجارت است چراکه مقرر شد؛ خودروسازان محصولات خود را 5 درصد زیر قیمت بازار به فروش رسانند بنابراین سود اصلی از افزایش قیمت خودرو در بازار به جیب خودروسازان می‌رود. وی با بیان اینکه خودروسازان قیمت خودروهای تولیدی را براساس بازار تعیین می‌کنند، گفت: همه، افزایش قیمت خودرو را ناشی از عملکرد دلالان می‌دانند اما واسطه یا دلالی که می‌تواند با نفوذ، قیمت کالاها را در کل کشور افزایش دهد دلال عادی و خرده پا نیست و احتمالا با وزارت صمت یا خودروسازان ارتباط دارد. /خانه ملت

زولبیا و بامیه هم قیمت گذاری شد

رئیس اتحادیه قنادان و شیرینی فروشان گفت: تاکنون ابلاغیه ای در خصوص قیمت قطعی زولبیا و بامیه به ما اعلام نشده است اما با توجه به مذاکرات صورت گرفته، قیمت این شیرینی در ماه رمضان ٢٠ هزار تومان خواهد بود. علی بهره مند روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: به نظر نمی رسد قیمت ٢٠ هزار تومان با تغییر همراه شود. وی ادامه داد: بسیاری از شیرینی فروشان نسبت به وضعیت موجود اعتراض دارند و احتمال اینکه به دلیل متضرر شدن نسبت به پخت زولبیا و بامیه برای ماه رمضان اقدام نکنند، وجود دارد. رئیس اتحادیه قنادان و شیرینی فروشان اظهار داشت: تمام صنف ها زمانی که قیمت ها افزایش می یابد همان روز افزایش قیمت را بر کالاها اعمال می کنند، در حالی که صنف قنادان و شیرینی فروشان باید یک سال صبر کند تا سازمان حمایت مجوز افزایش قیمت را صادر کند. علی توکلی که در یکی از مناطق مرکزی تهران قنادی دارد، در گفت و گو با  ایرنا گفت: هر کیلوگرم زولبیا و بامیه پارسال 15 هزار تومان بود اما شنیده ایم که سازمان حمایت روز چهارشنبه قیمت هر کیلوگرم زولبیا و بامیه را 20 هزار تومان تصویب کرده است. وی در مورد افزایش نرخ مواد اولیه تهیه زولبیا و بامیه گفت: پارسال هر گونی 40 کیلوگرمی آرد 55 هزار تومان بود که این رقم امسال به 165 تا 170 هزار تومان رسیده است. توکلی اظهار داشت: روغن مایع 16 کیلویی پارسال 55 تا 60 هزار تومان بود و قنادان وجه را دوماه پس از تحویل پرداخت می کردند اما اکنون این ماده اولیه با 100 هزار تومان افزایش به 160 هزار تومان رسیده است و فروش فقط به صورت نقدی انجام می شود. این فعال اقتصادی، اضافه کرد: پارسال هر کیلوگرم شکر دو هزار و 500 تا دو هزار و 800 تومان عرضه می شد اما امسال هر کیلوگرم شکر 9 هزار تومان قیمت خورده است و با کمبود در بازار نیز روبرو هستیم. وی با بیان اینکه زولبیا و بامیه به 15 ماده اولیه نیاز دارد، گفت: حتی جعبه زولبیا و بامیه از هر کیلوگرم چهار هزار تا چهار هزار و 200 تومان به 18 هزار تومان افزایش یافته است.

بازار خودروهای وارداتی؛ جوک به ۶۵۰ میلیون تومان رسید!

جوک به ۶۵۰ میلیون تومان رسید!

افزایش ۲۵۰ تومانی دلار و یورو در معاملات اولین روز هفته

دیروز سامانه سنا بانک مرکزی که نرخ‌های آن بیانگر میانگین وزنی نرخ خرید و فروش ارزبر مبنای معاملات ثبت شده در سامانه نظارت ارز (سنا) توسط بانک‌ها و صرافی‌های مجاز کل کشور است، نرخ خرید دلار آمریکا را ۱۴۴۰۰ تومان تعیین کرد و قیمت فروش دلار آمریکا به متقاضی دریافت دلار در صرافی‌های مجاز و بانکی را با رشد ۲۵۰ تومانی نسبت به روز پنج شنبه گذشته، به سطح ۱۴۵۰۰ تومان افزایش داد. همچنین هر اسکناس یورو بر اساس اطلاعات سامانه سنا، به نرخ ۱۶۲۵۰ تومان برای خرید از مردم و ۱۶۳۵۰ تومان برای فروش به متقاضی دریافت یورو بود. این رقم نسبت به پایان هفته قبل، همانند دلار، ۲۵۰ تومان افزایش داشت. هرچند بر اساس مشاهدات میدانی تابناک اقتصادی از سطح بازار آزاد تهران، حکایت افزایش نرخ دلار به محدوده ۱۴۹۵۰ تومان و یورو به ۱۶۷۵۰ تومان داشت. درهم امارات نیز به قیمت ۴۰۵۰ تومان فروخته شد. فعالان بازار معتقد بودند معاملات دیروز بیشتر تحت‌ تأثیر جهش درهم به کانال جدید قیمتی رخ داد. با توجه به نرخ برابری دلار و درهم، نوسان شدید هر‌یک از این دو ارز خیلی سریع بر قیمت دیگری اثر می‌گذارد.

مقام مسئول: مرغداران همچنان در حاشیه زیان هستند

برومند چهار آیین، عضو هیئت مدیره کانون سراسری مرغداران گوشتی از افزایش ۵۰۰ تومانی نرخ مرغ در بازار خبر داد و گفت: روز شنبه متوسط نرخ هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری ۸ هزار و ۲۰۰ تا ۸ هزار و ۵۰۰ و مرغ آماده به طبخ در خرده فروشی‌ها را ۱۲ هزار و ۵۰۰ تا ۱۳ هزار تومان بود. وی ازدیاد تقاضا برای خرید مرغ در آستانه ماه مبارک رمضان را دلیل اصلی افزایش قیمت در بازار اعلام کرد و افزود: با توجه به شرایط کنونی تقاضا پیش بینی می‌شود که در چند روز آینده نرخ هر کیلو مرغ مجدد ۲۰۰ تا ۳۰۰ تومان در بازار افزایش یابد. البته با افزایش مجدد قیمت، مرغداران از حاشیه زیان خارج نخواهند شد. چهار آیین نرخ واقعی هر کیلو مرغ زنده را ۹ هزار و ۵۰۰ و مرغ گرم در خرده فروشی‌ها را ۱۴ هزار تومان دانست و گفت: فروش مرغ با نرخ‌های کنونی بیانگر زیان یک هزار تا یک هزار و ۵۰۰ تومانی مرغداران است. /باشگاه خبرنگاران جوان

نماینده مجلس: رانت‌خواری دلیل افزایش قیمت برنج است

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه افزایش قیمت برنج در بازار ناشی از موج سواری دلالان در شرایط کنونی است، خاطرنشان کرد: متأسفانه رانت و رانت‌خواری باعث افزایش ناگهانی قیمت محصولات کشاورزی در بازار شده و مصرف‌کنندگان را با مشکلات بسیار زیادی رو به رو کرده است. علی وقف‌چی با تأکید بر اینکه خسارات ناشی از سیل شمال کشور تأثیری در میزان برداشت و افزایش قیمت برنج ندارد، عنوان کرد: در هنگام سیل به وقوع پیوسته در شمال کشور کشاورزان برنج کار محصول خود را برداشت کرده بودند. به همین دلیل، شاهد خسارت در این بخش نبودیم. وی ادامه داد: در زمینه برنج باید به این نکته توجه کنیم که آیا این ضرورت وجود دارد که بعد از نان، برنج به قوت قالب مردم تبدیل شود یا خیر، در سایر کشورها مصرف برنج بسیار پایین است. /خانه ملت

قیمت بیت‌کوین به بالاترین میزان در شش ماه گذشته رسید

در آخرین مبادلات بازار جهانی ارزهای مجازی قیمت بیت‌کوین با رسیدن به بیش از ۵۸۰۰ دلار به بالاترین میزان در شش ماه گذشته رسید. افزایش قیمت بیت‌کوین به بالا رفتن قیمت دیگر ارزهای مجازی در بازار منجر شد. به گزارش کوین مارکت کپ، هر توکن بیت‌کوین در آخرین مبادلات انجام شده ۶.۱۳ درصد افزایش یافته و ۵۷۹۶.۱۱ دلار به فروش رسید. البته طی روز جمعه قیمت بیت کوین حتی ۵۸۶۴ دلار را نیز تجربه کرد که از روز ۱۴ نوامبر سال گذشته تا کنون بی‌سابقه بوده است. با افزایش قیمت بیت‌کویین هم‌اکنون ارزش کل بیت‌کوین‌ها از مرز ۱۰۰ میلیارد دلار گذشته است. اتریم و ریپل نیز که از نظر ارزش بازار پس از بیت‌کوین در جایگاه دوم و سوم ارزهای مجازی جهان قرار دارند نیز به ترتیب ۵.۱۳ و ۲ درصد افزایش قیمت را تجربه کردند. البته هنوز مشخص نیست که عاملی به افزایش قیمت ارزهای مجازی در بازار طی ۲۴ ساعت گذشته منجر شده است. از ابتدای ماه گذشته میلادی تا کنون قیمت بیت‌ ارزهای مجازی روندی افزایشی را تجربه کرده است.

اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۷
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۴۱
ناشناس
|
Bulgaria
|
۰۸:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۵
کی قراره بازار متشکل ارزی تشکیل بشه؟ ممکلت زیر فشار ارزی قرار داره، باید فکری کرد.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۵
نماینده مجلس: دلالان بازار خودرو از بدنه خودروسازان هستند
چه عجب نمایندگان کم کم می فهمند مشکل از کجاست دقیقا مشکل از بدنه خودرو سازی است که به انحصار عادت کرده است
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۵
همین بازار هم بازی بیش نیست تا 1400 همینه...
ناشناس
| Germany |
۱۱:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۵
یکشنبه ۱۵ اردیبهشت ساعت ۱۱:۵۰
دلار ۱۵۱۰۰
یورو ۱۷۰۰۰
سکه ۵۱۹۰۰۰۰
قیمتها نه ساعتی بلکه دقیقه ای داره میره بالا !!!
ناشناس
| Germany |
۱۲:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۵
!!!!بازار متشکله ارزی میدانی چیه اصلا
اگر بازار متشکله ارزی مثل سکه اتی شد ان وقت قبول دارید دیگه؟
در بازار متشکله شناسایی ارزش واقعی دلاره ان وقت اگر دلار رفت بالا قبول می کنید؟سرنجام بازار متشکله دقیقا مانند طرح اتی سکه است که سکه ان وقت که ۱ میلیون بود در بازار اتی شد ۲ میلیون و در ان را بستند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۵
ترامپ با این همه تبلیغ فقط 263.000 تا شغل تولید کرده؟ بدبخت، تو هر دوره ریاست جمهوری بیش از یک میلیون شغل تولید باید بکنی، تا شاید به ما برسی
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۵
خوشبخت
خوشحال
پرفسور ندزدنت
قرصهاتو به موقع بخور
آفرین پسر خوب
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۵
آقا چرا منفی میدین؟ به طنز داره میگه!!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۵
منم اشتباه منفی دادم
ناشناس
| United States |
۱۵:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۵
اقا مملکت رو هواست شما گیر منفی مثبتید
مشاور
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۵
بانک مرکزی خوب داری در اّب گل الود خودرو ماهیگیری می کنی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۵
رانتخواران و انحصارگران متصل به قدرت ناظران و توليدکنندگان و خودروسازان عاملين اصلي گراني در کشورند مردم بيدارند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۵
زولبیا بامیه قیمت گذاری و متولی داره مسکن ندارد!!!!!
سیمینوف
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۵
با این وضعیت هیچکسی نباید زیر 10 میلیون درآمد داشته باشه!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۵
آقای جهانگیری در انتخابا 96: مردم! شما حقتون خیلی بیشتر از اینهاست! ما شما رو به حقتون می رسونیم.

آقای روحانی: از مشکلات عبور خواهیم کرد!
آنچنان رونق اقتصادی ایجاد کنیم که ...
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۵
دوست عزیز
جهانگیری میدونست حق ما چیه.... مارو به حقمون رسوند :))
ناشناس
|
United States
|
۰۸:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۵
واقعا گریه داره خودروهای خارجی این قدر گران شده.
دوره احمدی نژاد لااقل ورود خودرو خارجی را ازاد گذاشته بودند و گرانی خودرو در اثر نبود ان‌در بازار اتفاق نیافتاد.
پارسال هر چه همه میگفتند دلار ۴۲۰۰ را قطع کنید دارد به بیراهه میرود اقایون میفرمودند خیر درسته منتهی بعد از عید اقای نوبخت فرمودند بله دلار ۴۲۰۰ به جایی که باید نرسید.
خودروی خارجی را ازاد کنند ورودش را خواهید دید این قیمتها نصف میشود.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۵
عزیزم اینم رانتی بودبرای برخی ها
ali
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۵
عاملان افزایش قیمت خودرو : دلالان و کارخانه , قیمت برنج : رانت خواران , دلار : جمشید بسم اله و دوستان! , مسکن و اجاره خانه : بنگاه های مسکن و مالک , ارزاق عمومی : محتکران و حرص زدن مردم و ...
موارد بالا با توجه به سخنان حکیمانه و افشاگرانه مسئولین محترم و بعد از گرانی های وحشتناک که هنوز هم ادامه دارد عنوان شده حالا دو سئوال پیش می آید :
1) کشوری که به این راحتی دلالان , قاچاقچیان , رانت خواران و ... میتوانند همه چیز را به نفع خود تمام کنند مگر دولت , قانون , مجری قانون , ضابط و ... ندارد؟
2) در این گرانی های سرسام آور آقای روحانی و وزرایشان چه عملی انجام دادند ؟
3)چرا دولت در اوج فشار کمر شکن اقتصادی بر روی مردم نمایش گران کردن قیمت بنزین را اجرا میکند و بعد به گردن دیگران میاندازد و آنقدر دیر تکذیب میکند؟
4) دولت برای سیل زدگان فعلی و زلزله زدگان غیر از حرف چه کاری کرد ؟
...
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۵
تو ارزاق تحلیلت غلطه چون فقط و فقط صادرات بیرویه قیمت اقلام خوراکی رو بفلک رسونده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۵
با افزایش قیمت زولبیا بامیا محکم برخورد شود مانند برخورد قاطعی که دز ازتباط با دلار سرکش سه و ششصدی شد .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۵
خوب شد خدا این دلالان رو برای این مللکت فرستاد وگرنه این دولت چی باید جواب این ملت میداد ؟ هرچیزی گرون میشه میندازند گردن دلال و وسلام.
آرش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۵
پنج هزار دلار یارانه برای خرید خودرو‌های برقی در کانادا
اما در ایران دولت یک چهارچرخ پراید رو یکدفعه چندبرابر می کنه !!!! خدایا چی بر سر این کشور اومده؟؟؟ ما تاوان چه اشتباهی رو میدیم ؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۵
هنوزمونده بفهمی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۵
شاید خودرو برقی هم یه کلک باشه اونا نفت ندارن مجبورن یارانه بدن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۵
متاسفانه باید عرض کنم فساد سیستماتیک شده و کار بسیار سخت! باید عزم جدی برای اصلاح باشه که با این وضعیت جناح بازی و منفعت طلبی بعید بنظر میرسه
ممی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۵
امسال را بایدسال خدمت به مردم می گذاشتند چون تولید کننده داخلی قصد خیانت به ملت رادارد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۵
باسلام
بکجا می رویم چنین بیرحمانه؟وقتی این خبرهارا می بینم دلم یک هوامی ریزد،،نمی دانم چرا؟یک روز از روزهای دهه 60درمنطقه بودم ،بعداز ظهر ساعتی دور از سروصدای موجود آن زمان ،خوابیدم،یک هوابیدارشدم دیدیم هیچ صدای نمی آید وانگاردریک دونیای دیگرم ،کمی ترسیدم وگفتم نکند عراقیها آمده اند وهمه را گرفته وبردن وفقط من ماندم دراین بیابان ،بلندشدم سربی به دیگر سنگرها زدم ،دیدم همه الحمد الله سالم ودرحال استراحت وهرکدام مشقول کاری هستند، درآن زمان ما سنگر دیدبانی داشتیم واین سنگر به نحوی اداره می شدکه جومبنده ای هم جرات نزدیک شدن به آن منطقه را نداشت وباعث می شدکه شما در خط مقدم با فاصله 1000متری را حت وبا آرامش بخوابی،امروز چی با هزاران متروکیلومترها که بادشمنان داریید ،نمی توانی راحت بخوابی ویک استراحت بی استرس داشته باشی ،چه شده؟ مگرما سنگر دیدبانی نداریم پس چرا هرلحظه قیمت تخم مرغ ومرغ وارزوخودروهرروز و......درحال اوج گرفتن است ،پس این دیدبانها کجارفته اند ،چکارمی کنند،یعنی دیدبانهای آن روزها واقعا کارشان راحت تربودکه جلوی آن بعثی هامی خدانشناس می گرفتن وجرعت نزدی شدن به سنگرهای مارا نداشتن وامروز سنگرهای اقتصادی چه بسادروازه شده اند ... امروز همان روز است که مادرمنطقه جنگی بودیم وزمان همهمان زمان است منتها نوعش تغییر کرده پس هرکس کارخودش درست انجام بدهدوکمی هم وجدان چاشنی کارخودبکند،ببینید تعارف که نداریم ،وضعیت کشور چمونه است ،شدیم کشور چاوز،تورمان درحال سه رقمی شدن است،کاری نکنید که دیرباشد که دیگرآ وقت فایده ای ندارد.به خدا دلم تنگ شده برای آن صداقتها ،مهربانیهاوهمه آن روزها که هواهی همدیگر داشتم وامروز نداریم،امیدوارم که خداوند مارا فراموش نکندکه دیگر آن وقت سخت می شود،
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۵
مشکل از خودخواهی هاست من گاهی که موقع بارندگی با ماشین سرکار میرم و کلی مسافر چشم انتظار را می بینم چند نفری را سوار میکنم اما موقع کرایه دادن انقدر اذیت میکنن که گاهی با یک صلوات از خیرش میگذرم یا موقع پیاده شدن انقدر اصرار دارن که درجای مدنظرشون که بدجاست وایسم یا چند متر جلوتر دوباره وایسم که حیرت میکنم و دیگه سوار
نمیکنم! حالا اینو تعمیم بدید به کل موارد همزیستی در جامعه
امین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۵
۱. باید همه معاملات بانک مرکزی و شرکتهای دولتی پشت شیشه ها و شفاف بشه.
۲. فاصله ها با مالیات دقیق و شفاف پر بشه
۳. منافع بلند مدت را بر منافع کوتاه مدت فردی و عمومی ترجیح بدیم.
۴. بجای مصلحت اندیشی به منفعت اندیشی و درست اندیشی روی بیاریم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۵
پدر من یک کشاورز هست . هزینه برنجکاری شدیدا بالا رفته . کارگز دو برار . سم و کود چند برابر شده . مگه نباید برای کارگر غذا درست کنند . گوشت هم 4 برابر شده و ... اونوقت میگین چرا برنج شده 22000 تومان . حداقل میشه برنج با ی دونه تخم مرغ خورد. نخود و لوبیا چی ؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۵
هر هکتار 5 تن برداشت داره که با این قیمت میشه سود 110 میلیون تومانی فقط برای هر هکتار شالی . این کمه بی انصاف یا حداقل 80 میلیونش سود خالصه ؟
ناشناس
|
Germany
|
۱۲:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۵
ارزش پول ملی پایین پایین امده و اجناس قیمتهای جهانی اش فرقی نکرده
فرهاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۵
2
-- آخ آخ آخ نماینده مچلس گفت که هنگامی که سیل آمده بود در شمال کشور برنج را برداشت کرده بودند.
خاک وچوک
برنج اوائل اردیبهشت نشا میشه و مرداد برداشت و کشت دوم آبانماه برداشت میشه.
سیل به خزانه ی برنج آسیب زد که اواخر اسفند بذر در آن می پاشند و چهل روز بعد اماده ی نشا می شود.
ناشناس
|
United States
|
۱۶:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۵
سکه به‌ دلار گفته هر کی دیرتر بره بالا ...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۵
سلام بانک مرکزی دلار از مردم به قیمت 10500تومان خرید حالا داره 15000میفروشه مردم میرن میخرن یک ماه دیگه دوباره دلار خودشون وارد بازار میکن قیمت میشه 11000 دوباره همین بازی فقط دارند مردم سرکیسه میکنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۵
دلارشد۱۵ هزارتومان خداراشکر میکنیم بحث دراین است که اگر دلار دراواخر خردادبه ۳۵ هزارتومان رسید چه مقامی پاسخگواست این خط واین نشان با این بی تدبیری شک نکنیم دلار به مرز ۳۵ هزارتومان خواهد رسید ...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۵
چرا یارانه بازنشسته فرهنگی را قطع کرده اید ؟ این بی عدالتی است که ثروتمندان یارانه بگیرند ولی بازنشسته فرهنگی با حقوق زیر سه میلیون را قطع کنید ...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۶
آقای نماینده مجلس شک نکنید این گرانی هاو تبعیض ها و اختلاسها کار مردم عادی نیست . قطعا کار کسانی است که قدرت در دست دارند و از طرفی به تصمیمات و اطلاعات دسترسی کامل دارند.
کارمند دیپلمه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۷
برنج در فروشگاه شهروند یک شبه از بیست و یک هزار تومان به بیست و نه هزار پانصد تومان رسید حقوق کارمند چهار صد هزار تومان اضافه شده چطور می شود با حقوق کارمندی این زندگی را گذراند متاسفانه زندگی عادی از مردم گرفته شده ...
حقیقت
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۹
با این اوضاع اشفته فکر سلامتی خودتون باشین
طبق تحقیق یک دکتر گیاهی تمام زولبیا وبامیه بازار ازروغن پالم که چند مرتبه سر وگرم شده تهیه میشه
اگر دقت کنید رنگ اکثر این خوراکی بی فایده قهوه ای هست
ما وظیفه خودمون رو انجام دادیم
تابنا ک بجای حرفهای بیهوده برای سلامتی مردم منتشر کن
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
kilid search
برچسب منتخب
قیام مردم تبریز دادگاه روح الله زم انتخابات افغانستان سپندارمذگان آزادراه تهران شمال انتخابات مجلس یازدهم شورای ائتلاف نیروهای انقلاب