بازدید 3701
گزارش «بورس تابناک» از نبض تالار شیشه‌ای حافظ؛
شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز چهارشنبه بیست و هشتم فروردین ماه ۹۸، با کاهش ۱۹۷۲ واحدی معادل ۰.۹۸ درصد به رقم ۱۹۹ هزار و ۹۱۸ واحد رسید. پیش از این نماگر کل در یازدهم فروردین ۹۸ قرمز شده بود. هرچند در رو‌زهای اخیر شاهد رکوردشکنی‌های پی در پی در بازار سهام بوده ایم.
کد خبر: ۸۹۲۵۷۲
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۵ 17 April 2019
تابناک اقتصادیشاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز چهارشنبه بیست و هشتم فروردین ماه ۹۸، با کاهش ۱۹۷۲ واحدی معادل ۰.۹۸ درصد به رقم ۱۹۹ هزار و ۹۱۸ واحد رسید. پیش از این نماگر کل در یازدهم فروردین ۹۸ قرمز شده بود. هرچند در رو‌زهای اخیر شاهد رکوردشکنی‌های پی در پی در بازار سهام بوده ایم.

به گزارش بورس تابناک؛ امروز تالار شیشه‌ای در پنجمین و آخرین روز کاری هفته جاری، بر خلاف روند صعودی روز‌های قبل،   شاهد روند نزولی شاخص‌های منتخب بود؛ به گونه‌ای که، شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با کاهش ۵۶۸ واحدی معادل ۰.۹۸ درصد به رقم ۵۷ هزار و ۶۴۹ واحد رسید. شاخص کل هم وزن نیز، با افت ۲۶۴ واحدی معادل ۰.۶۷ رصد، عدد ۳۹ هزار و ۴۷۰ واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص قیمت (هم وزن) نیز با کاهش ۱۸۴ واحدی معادل ۰.۶۷ درصد به رقم ۲۷ هزار و ۵۴۴ واحد رسید. همچنین شاخص سهام آزاد شناور، ۲۴۴۰ واحد کاهش معادل ۱.۰۷ درصد را رقم زد و به سطح ۲۲۵ هزار و ۵۷۱ واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول با  ۱۵۵۹ واحد کاهش معادل ۱.۰۳ درصد به رقم ۱۵۰ هزار و ۸۴ واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز، با ۳۴۲۵ واحد کاهش معادل ۰.۸۸ درصد همراه بود و عدد ۳۸۴ هزار و ۸۶۵ واحد را به نمایش گذاشت. شاخص کل بورس بیشترین پیشروی را در ساعت ۰۹:۰۰ داشت و در سطح ۲۰۱ هزار و ۹۱ واحد قرار گرفت.
 
تعدیل شاخص کل در رالی صعودی بورس تهران/ دومین قرمزپوشی در سال ۹۸
 
در معاملات امروز بازار سرمایه، نماد معاملاتی کچاد متعلق به معدنی‌وصنعتی‌چادرملو با ۱۸۹ واحد، نماد رمپنا متعلق به گروه مپنا (سهامی عام) با ۱۵۹ واحد، نماد تاپیکو متعلق به س. نفت و گاز و پتروشیمی تأمین با ۱۵۰ واحد، نماد فولاد متعلق به فولاد مبارکه اصفهان با ۱۴۵ واحد، نماد اخابر متعلق به مخابرات ایران با ۱۲۳ واحد، نماد وتجارت متعلق به بانک تجارت و نماد فملی متعلق به ملی صنایع مس ایران با ۱۲۲ واحد و نماد وبملت متعلق به بانک ملت با ۱۱۸ واحد کاهش، بیشترین تاثیر منفی را در روند نزولی شاخص کل بورس داشتند.
 
در مقابل، نماد معاملاتی کگل متعلق به معدنی و صنعتی گل گهر با ۲۲۲ واحد، نماد فارس متعلق به صنایع پتروشیمی خلیج فارس با ۱۰۲ واحد، نماد پارسان متلعق به گسترش نفت و گاز پارسیان با ۳۸ واحد و نماد‌های وب متعلق به داده گسترعصرنوین-های وب با ۲۱ واحد افزایش، بیشترین تاثیر مثبت را در برآورد نماگر کل بورس داشتند.
 
بر اساس این گزارش، معامله‌گران بورس امروز ۸ میلیارد و ۴۸۹ میلیون برگه بهادار و سهام را در قالب ۳۰۵ هزار و ۳۳۲ نوبت معامله و به ارزش یک هزار و ۷۹۹ میلیارد تومان داد و ستد کردند.
 
طی معاملات آخرین روز کاری هفته نماد‌های شرکت فرآورده‌های نسوز پارس (کفپارس۱) و سرمایه گذاری صنعت ومعدن (وصنعت۱) متوقف و در آنسو نماد‌های معاملاتی شرکت معادن بافق (کبافق)، کارخانه‌های تولیدی و صنعتی ثابت خراسان (قثابت)، سرمایه گذاری ساختمان ایران (وساخت)، گروه دارویی البرز (والبر)، مارگارین (غمارگ)، سرمایه گذاری ایران خودرو (خگستر)، تامین سرمایه نوین (تنوین)، گلوکوزان (غگل) و سیمان فارس (سفار) بازگشایی شدند.
 
در معاملات امروز در حالی که در ساعات نخستین سهامداران بر فروش اصرار می‌ورزیدند و اکثر سهام باارزش و زیر قیمت ذاتی بازار با صفوف عرضه مواجه بودند، ولی در میانه بازار و با خبر افزایش قیمت نفت اندکی از فشار فروش خصوصا در گروه شیمیایی‌ها و مواد نفتی کاسته شد.

در معاملات امروز بیشترین حجم و ارزش معاملات در اختیار گروه‌های بانکی و خودرویی بود و شاخص دو گروه اطلاعات و ارتباطات و انبوه سازی با سبزپوشی همه نماد‌های خود مواجه بودند و بیشترین رشد را ثبت کردند.

بر این اساس شاخص گروه ارتباطات و اطلاعات با ۷ واحد مثبت افزایش معادل ۳.۴۹ درصد و شاخص گروه انبوه سازی با ۳۰ واحدی معادل ۲.۰۷ درصد بیشترین رشد شاخص را ثیت کردند.

بیشترین افزایش ارزش بازار در نما کگل، فارس، پارسان،‌های وب، والبر، سفارس و ومعادن ثبت شد و بیشترین ارزش معامله نیز در نماد‌های فملی ۴، وتجارت، وتجارت ۲،‌های وب، کگل، وبملت و رمپنا رقم خورد.

بیشترین حجم معامله نیز در نماد وتجارت، فملی ۴، وتجارت ۲، خپارس، وپاسار، خزامیا، و خریخت رقم خورد.

در معاملات امروز بیش از ۱.۳۸۹ میلیارد برگه سهم بانک تجارت (وتجارت) به ارزش بیش از ۶۱.۹ میلیارد تومان کد به کد شد، همچنین بیش از ۶۲.۷۸۴ میلیون برگه سهم بانک انصار (وانصار) به ارزش بیش از ۱۳ میلیارد تومان به کد‌های دورن گروهی سهامدارعمده منتقل شد، همچنین بیش از ۹.۳۸۴ میلیون برگه سهم توسعه صنایع بهشهر (وبشهر) به ارزش بیش از ۲.۲ میلیارد تومان به کد‌های سهامدار عمده منتقل شد.

۲.۷۲ میلیون سهم صندوق سکه طلای کیان به ارزش بیش از ۲.۷۲ میلیارد ریال کد به کد شد، همچنین ۱.۷ میلیون برگه صندوق سرمایه گذاری آرمان آتی کوثر به ارزش بیش از ۱.۷ میلیارد ریال به کد‌های سهامدار عمده منتقل شد.

در معاملات امروز نماد‌های سیمان فارس و خوزستان (سفارس)، سیمان تهران (ستران)، سرمایه‌گذاری مسکن (ثمسکن)، صندوق سرمایه گذاری با درآمد ثابت کمند (کمند)، صندوق سرمایه گذاری پاداش سهامداری توسعه ۱ (سپاس)، سیمان‌هگمتان (سهگمت) و سیمان فارس نو (سفانو) با بیشترین صفوف خرید و تقاضا مواجه بودند و درمقابل نماد‌های فرآورده‌های‌غدایی‌وقندپیرانشهر (قپیرا)، تولیدی‌مهرام (غمهرا)، پارس سرام (کسرام)، کاشی الوند (کلوند)، کشاورزی ودامپروی مگسال (زمگسا)، قند مرودشت (قمرو) و محورسازان‌ایران‌خودرو (خوساز) بیشترین صفوف عرضه و فروش را داشتند.

امروز نماد معاملاتی شرکت‌های قند ثابت خراسان (قثابت)، سرمایه گذاری البرز (هلدینگ (والبر)، سرمایه گذاری ساختمان‌ایران (وساخت)، گلوکوزان (غگل)، معادن بافق (کبافق)، دشت مرغاب (غدشت) و سیمان سفید نی‌ریز (سنیر) بیشترین افزایش قیمت را ثبت کردند و در مقابل نماد شرکت‌های فرآورده‌های‌غدایی و قندپیرانشهر (قپیرا)، تولیدی‌مهرام (غمهرا)، پارس سرام (کسرام)، کاشی الوند (کلوند)، کشاورزی ودامپروی مگسال (زمگسا)، قند مرودشت (قمرو)، محورسازان ایران‌خودرو (خوساز) بیشترین کاهش قیمت را ثبت کرد.
اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۸
اسم ابن کاهش شدید تعدیل نیست سقوط است
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۸
بعد اسم اون جهش بی سابقه چند روز اخیر هم حتما از نگاه شما حباب و عددسازی بوده؟؟؟؟
ناشناس
| France |
۱۶:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۸
بورس خطرناک و حباب و بادکنکی است
علی
| France |
۰۲:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۹
دوستانی که در بورس تخصص دارند الان را زمان ورود اعلام کرده اند چون پول بک به مقاومت شکسته شده و کم کم به فصل برگزاری مجامع هم نزدیک می شویم
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۹
حالابایددید روزنامه بشدت حامی بورس بازهم مثل زمان رشد برای سقوط بورس هم ازدرشترین فونتش استفاده میکند یا بازهم شتر دیدی ندیدی !!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۸
اصلاح فعلی بهترین فرصت برای ورود کسانی هست که قصد ورود به بازار سرمایه رو دارند از لحاظ تکنیکال شاخص باید یک پولبک به مقاومت شکسته شده در ۱۹۷۳۰۰ واحد داشته باشد تا سهم بین سهامداران دست به دست بشه
پاسخ ها
رضا
| France |
۰۲:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۹
دقیقا بهترین زمان ورود است
با مطالعه وارد سهم های کم ریسک شوید
نرگس
|
United States
|
۱۶:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۸
حالا دعوا نکنید هر صعودی فرودی داره این لازمه بازار برای رشده نه اون حباب بود نه این سقوطه ذات بازار اینه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۸
البته از نیمه های زمان معاملات خیلی از سهم ها به مدار مثبت برگشتند و حتی صف خرید شدند. جو منفی دیروز و امروز بخاطر بازگشایی نماد بانک تجارت و هجوم برخی از سهامداران برای فروش سهم های دیگه و کسب نقدینگی برای خرید سهم وتجارت بود. اینو از حجم بالای معاملات وتجارت میشه متوجه شد. دیروز ۵ میلیارد سهم وتجارت داد و ستد شد.
بیشتر دقت کنیم
|
-
|
۰۸:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۹
بیشتر دقت کنیم !

ارزش معاملات دیروز به 2600 میلیارد تومان رسید .
واقعا عالی و بی سابقه بود .

2600 میلیارد تومان !!!
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
انتخابات مجلس یازدهم قطعنامه 2231 گاز مرکاپتان روز دانشجو استیضاح ترامپ فسخ قرارداد مارک ویلموتس حادثه تالار عروسی سقز سقز