بازدید 163325
اتفاقی واقعی یا یک سکوت تبلیغاتی؛

احمدی‌نژاد کجاست؟!/ آیا «او» بازداشت شده است؟

به هر حال حضور احمدی نژاد در سال ۹۸ بسیار کمرنگ‌تر از آنچه پیشتر بوده، است. آن هم علیرغم وقوع اتفاقاتی که اتقافا او به خوبی می‌داند چطور باید از آن‌ها بهره برداری کند. خبر‌هایی در مورد بازداشت او به دلیل عدم حضورش طی روز‌های اخیر در چند رسانه عربی، برخی کانال‌های فضای مجازی و همچنین برخی رسانه‌های داخلی منتشر شده که صرفا با تکذیب داوری از نزدیکان احمدی نژاد مواجه شده و تاکنون فیلم، تصویر و یا خبر...
کد خبر: ۸۸۹۹۳۹
تاریخ انتشار: ۱۸ فروردين ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۴ 07 April 2019

محمود احمدی نژاد و جمع اندک یاران باقی مانده در حلقه او، پس از پایان دوره پر فراز و نشیب دولت داری شان بارها و بارها حاشیه ساز شده اند. اکنون دو یار نزدیک او، یعنی «اسفندیار رحیم مشایی» و «حمید بقایی» ماه هاست به دلیل ارتکاب برخی جرایم زندانی شده اند و خبر بازداشت رئیس دولت های نهم و دهم نیز طی سال های اخیر چندین و چند بار در رسانه های مختلف داخلی و خارجی منعکس شده، اما هر بار این خبر نادرست از آب درآمده است.

به گزارش «تابناک»؛ در روزهای اخیر به ویژه پس از اینکه احمدی نژاد در دیدار اخیر مسئولان با رهبر انقلاب حاضر نبود و البته در جریان سیل اخیر نیز خبری از او با کارهای خاص و ویژه اش نیست، برخی خبرها بار دیگر در مورد بازداشت احتمالی او منتشر شده است، اما در حالی که برخی رسانه های عربی مدعی شده اند او بازداشت شده است، برای اولین بار یک منبع نزدیک به وی این خبر را تکذیب کرد.

یکی از خبرنگاران نیز پس از فراگیر شدن این شایعه، در صفحه مجازی اش نوشت: «یک کانال تلگرامی حامی تروریست ها در سوریه که مدتی است اخبار اغتشاشات در ایران را هم پوشش می دهد، از بازداشت محمود احمدی نژاد، به علت تشویق به تظاهرات خبر داد! که تاکنون هیچ منبع داخلی این خبر را اعلام، تأیید یا تکذیب نکرده است. همچنین سایت النشره لبنان نیز در خبری، مدعی بازداشت احمدی نژاد در شیراز و حصر خانگی او شده بود.

احمدی‌نژاد کجاست؟!/ آیا «او» بازداشت شده است؟

البته کانال تلگرامی احمدی نژاد در این روزها پیام هایی از او خطاب به سیل زدگان و همچنین پیام تسلیت احمدی نژاد در پی درگذشت هنرمند پیشکسوت «جمشید مشایخی» منتشر کرده و حتی عکسی از رئیس دولت های نهم و دهم را در کنار نوه اش با اعضای این شبکه به اشتراک گذاشته است؛ اما همچنان این موضوع مورد ابهام است، هرچند پس از جدی شدن این ابهام درباره عدم حضور احمدی نژاد، یکی از نزدیکان او یعنی «عبدالرضا داوری» به صحنه آمده و موضوع را رسما تکذیب کرده است.

بیشتر بخوانید

عبدالرضا داوری، مشاور رسانه‌ای احمدی‌نژاد درباره چرایی عدم حضور احمدی نژاد علیرغم انتشار شایعه بازداشت او و در پاسخ به این که آیا خبر بازداشت آقای احمدی‌نژاد صحت دارد، گفت: ما هم این خبرها را دیدیم و فقط خندیدیم. او ادامه داد: برخی جریانات که مخالف حقوق مردم و آزادی و مخالف آقای احمدی‌نژاد هستند، آرزوهایشان را در قالب این اخبار کذب منتشر می‌کنند.

او افزود: آقای احمدی‌نژاد روال عادی فعالیت‌هایشان را دارد و در نوروز ملاقات‌هایش را در دفتر و منزل خود داشت و در همین ایام نوروز سه یا چهار جلسه مصاحبه با خبرنگاران داخلی و خارجی داشت. آخرین مصاحبه هم همین دیروز بود که مصاحبه مفصل دو ساعته داشت.

این فرد نزدیک به احمدی نژاد در پاسخ به این که اگر اتفاقی نیفتاده است این سکوت آقای احمدی‌نژاد برای چیست، چون به هر حال او معمولا در حوادثی مانند سیل و زلزله خودی نشان می‌دهد، گفت: ایشان پیام داد و این پیام در کانال تلگرامی‌ منتشر شد. فراموش نکنید آقای احمدی‌نژاد امروز موقعیت اجرایی ندارد لذا دسترسی و ابزار لازم را برای حضور در مناطق سیل‌زده هم ندارد بنابراین به صدور پیام اکتفا کرد.

داوری گفت: من نمی‌دانم چرا این دوستان که آرزوهایشان را در قالب خبر مطرح می‌کنند آنقدر غیرحرفه‌ای عمل می‌کنند. به هر حال بازداشت احمدی‌نژاد اتفاقی نیست که بخواهد در کانال‌های تلگرامی مطرح شود. بالاخره ایشان 8 سال نفر اول اجرایی کشور بودند؛ مگر چنین موضوعی می‌تواند به این سادگی رخ دهد؟!

وی با تأکید بر اینکه احمدی‌نژاد بعد از وقوع سیل پیام داده بود، گفت: «نکته این است که سیل مثل زلزله و دیگر بلا‌هایی طبیعی نیست که در چند ثانیه و دقیقه پایان یابد. سیل جاری است و مقابله با آن نیازمند حضور مستمر است. به نظر من احمدی‌نژاد از آنجایی که ظرفیت‌های اجرایی لازم را برای حل مسأله ندارد و تنها عضو یک نهاد مشورتی است در این باره سکوت کرده است. البته پیامی صادر کرده بود و اگر اقدام بیشتری می‌کرد، همین دوستان شایعه‌ساز می‌گفتند که قصد شوآف دارد».

مشاور رسانه ای احمدی نژاد در واکنش به اینکه رسانه‌ها بیشتر سمبل رفتار پوپولیستی می‌دانند تا کاریزما به همین خاطر انتظار داشتند که از این فرصت برای مطرح کردن خود استفاده کند، گفت: «آقای احمدی‌نژاد بعد از سال ۹۲ که رئیس جمهور نیست، بعد از هیچ حادثه طبیعی مقابل دوربین‌ها قرار نگرفته است. درست است که در سال‌های ریاست جمهوری خود در سوانح طبیعی حضور میدانی داشتند، اما به خاطر آن بود که مسئول اول اجرایی کشور بودند و مسائل را پیگیری و مدیریت می‌کردند. منصفانه نیست که به آن رفتار «رفتار پوپولیستی» بگوییم.»

داوری تأکید کرد: «اگر از این فرصت استفاده نکرد، به خاطر این است که فرد فرصت طلبی نیست. او نمی‌خواهد در جایی که درد و رنج و گرفتاری مردم است، خود را مطرح کند. شما با این فرض سراغ احمدی‌نژاد آمده‌اید که او بنا دارد از هر فرصتی برای مطرح کردن خود استفاده کند، اما این چنین نیست».

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر که آیا سکوت احمدی‌نژاد معنای سیاسی خاصی دارد، گفت: «خیر. او اگر به هر یک از این مناطق می‌رفت مورد استفبال توده‌های مردم قرار می‌گرفت، اما نخواست با حضور خود کمترین اختلالی در روند امدادرسانی ایجاد یا حاشیه‌سازی کند. به همین خاطر یک پیام تسلیت داد و در حد یک کنشگر سیاسی اقدام کرد. انجام ندادن اقدام بیشتر نشانه یا پیام سیاسی خاصی ندارد.»

بحث عدم حضور احمدی نژاد در ماجرای سیل اخیر و تلاش او برای بهره برداری از موقعیت به وجود آمده را هم که کنار بگذاریم، یکی از علامت سؤال ها عدم حضور او در دیدار اخیر مسئولان با رهبر انقلاب است که معمولا او تأکید و تلاش جدی برای حضور در چنین جلساتی داشته است؛ اما حضور نیافتن احمدی نژاد در جلسه اخیر با وجود مطرح بودن شایعه بازداشت او نیز یکی از شبهات دیگری است که در این زمینه وجود دارد.

از طرفی احمدی نژاد همواره حضور پررنگ و تلاش جدی در استقبال و بدرقه دو یار زندانی خود یعنی «اسفندیار رحیم مشایی» و «حمید بقایی» داشته است. نکته قابل توجه در این خصوص این که رئیس دولت های نهم و دهم عکس و فیلمی از دیدار نوروزی خود با این دو منتشر نکرد و حتی در مراسم استقبال و بدرقه شان نیز همچون گذشته حضور نیافت. عکس هایی که در این زمینه منتشر شده مؤید این مسأله است.

به هر حال حضور احمدی نژاد در سال 98 بسیار کمرنگ تر از آنچه پیشتر بوده، است. آن هم علیرغم وقوع اتفاقاتی که اتقافا او به خوبی می داند چطور باید از آنها بهره برداری کند. خبرهایی در مورد بازداشت او به دلیل عدم حضورش طی روزهای اخیر در چند رسانه عربی، برخی کانال های فضای مجازی و همچنین برخی رسانه های داخلی منتشر شده که صرفا با تکذیب داوری از نزدیکان احمدی نژاد مواجه گشته و تاکنون فیلم، تصویر و یا خبر دیگری که حکایت از عدم بازداشت احمدی نژاد داشته باشد منتشر نشده و مسئولان امر هم واکنشی در این خصوص دال بر تکذیب یا تأیید آن نشان نداده اند.

اشتراک گذاری
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱۴
در انتظار بررسی: ۱۵۴
انتشار یافته: ۸۹
تابناک! حالام که ایشون نمایش نمیده شما ولکن نیستی؟
فقط احمدی نژاد میتواند کشتی به گل نشسته اقتصاد و سیاست ما را به سرانجام برساند. خدا حفظش کنه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۰
ته این کشتی را احمدی نژاد سوراخ کرد.
بیچاره ملتی که محتاج قهرمان باشد!
احمدی نژادتنهامرد مملکت ایران در عرصه سیاست
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۸:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
البته به درد مملکت داری که نمی خوره. اما فعلا در کارایی رفع گرسنگی دارد. ضمن اینکه ایستادگی خوبی از خود بروز داد.
هر کس با دکتر مشکل دارد به من خبر دهد تا براش اب بیارم هر کس فرقی ندارد من هستم اینجا نوکر همه تون هستم اب خواستین دکتر رو بخیال شین که دنیارو بهم خواهم ریخت دکتر در قلب محرومان هست زنده باد دکتر احمدی نزاد
با آغاز ریاست جمهوری آقای احمدی نژاد در سال 84، ایران به بیراهه ای رفت که دیگر محال است از آن بیرون بیاید، چه برسد به اینکه یک بار دیگر به ابتدای آن برگردد و در مسیر صحیح قرار بگیرد. یادآوری آن روزهای عجیب که فضای سیاسی و اقتصادی کشور پر بود از شعارهای ساده زیستی و پاک دستی و آغاز مدیریت صحیح کشور و جلوگیری از حیف و میل بیت المال و آوردن پول نفت بر سر سفره مردم و بالا بردن سطح رفاه عمومی و خانه دار کردن همه مردم و... تن آدم را میلرزاند. پیش بینی مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی درباره سرانجام سپرده شدن کشور به دست این جریان عجیب و غریب، کاملا درست از آب درآمد.
آغازبدبختی مردم وتورم از زمان ریاست جمهوری احمدی نژادشروع شد وهمچنان نیز ادامه دارد وتغییر رئیس جمهور هیچ فرقی بحال مردم بیچاره نمی کند
این همه در مورد احمدی نژاد حرف وحدیث درست نکنیند به هرکال ایشان خدمات ارزندهای به مملکت کرد ومسن مهر را داد تحویا آخوندی وروحکانی ولی آنها دودستی دادند دست دلال وباعث گرانی میک شد به هرحال دولت بهار خدمات زیادی انگام داد وبدترین دولتها در ایران باستان تا حلا دولت هاسمی وذوحانی بوده
صد در صد
بازداشت یا عدم بازداشت ایشان چه تغییری میتواند ایجاد کند و یا حضورش در مناطق سیل زده چه تاثیری در بهبود شرایط میتواند داشته باشد؟ ایشان هشت سال سرنوشت ایران به گونه ای که نتیجه اش بر همگان مشخص است ،را رقم زد.البته ساده انگاری است اگر فقط ایشان را همه کاره بدانیم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۸:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
ناراحتی ایشون هم برا همینه که نفهمید اراده خودش در اداره دولت حاکم نیست! ؛.
سرما خورده
این خیاط هم در کوزه افتاد!
برای سرگرمی مردم دیگه چه داستانی دارن درست میکنند ؟
دکتر جان ! مواظب خودت نباشی مواظبت خواهند بود هــــــــــا !
محمود من کجایی، محمود چه بی وفایی ، مردم زعشق محمود ، محمود من کجایی ؟؟؟.
همه به گوش

دولت با پول پاشی اکثر رسانه ها از روزنامه تا سایت خبری را جذب خودش کرده
احمدی نژاد توی قلوب مردم رنج دیده همه دنیا جای داره و با این سیاه نمایی ها و بعضاً مبارزات منفی مرفهین بی درد نه تنها از چشم مردم نمیفته بلکه بخواست خداوند عزیز و عزیزتر میشه،شک داری تابناک؟همین نظر منو بدون ویرایش منتشر بکن و تعداد منفی و مثبت ها رو بشمار.
پاسخ ها
ناشناس
| United States of America |
۱۷:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
هنوز زنبور احمدی نژاد تو را نگزیده .هنوز باید پاتوم احمدی نژاد را فرق سرت خورده باشی بعد خواهی فهمید .‌آیا ایشان در حوزه سیاست نجیب هست ؟ یعنی دروغ نمیگوید . غیبت نمیکند ؟ریا کاری ندارد . تزویر چطور . ظلم و خود خواهی چی . قهرمان بازی .
روزگاری شد و کس مرد ره عشق ندید
هر کجا هست خدایا به سلامت دارش
پاسخ ها
سراب
| Netherlands |
۱۷:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
راه عشق از ره مردم نکند مرد جدا
خس و خاشاک همان بود که نیست آثارش
حمید کلباسی
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۰:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۰
من نمی گویم سمندر باش یا پروانه باش .
گر برای سوختن آماده ای ، مردانه باش .
اخ اونجات سوخته ...
احتمالا رفته از دنیای غیب ده فرمان بیاره، بازار خرافات در ایران واقعا گرم است، عوامفریبی مشتری میلیونی دارد.
احمدیی نژاد هم عینه همین دولت هست که درسال 91و92 اون بحران ارزی رو به وجود اورد و اطرافیانش امریکا رفتن تو همون سفری که خیلی سرو صدا داشت.اینها هم که کنارش موندن بی شک سود میبرن یا پولی یا غیره والا کسی نمیاد مفتی کار کنه.
چیه با این خبر می خواهید واکنش مردم را بسنجید؟؟؟

احمدی نژاد کبیر هیچگاه از مومنین و مستضعفان عالم و البته از قلب متخصصان و استکبارستیزان ایران پاک نخواهد شد

والسلام
احمدی نژآد عزیز دل همه ی مردم ایران است
همه از یک جنسند
دکترای نوبخت میگن دورغه
پاسخ ها
حمیدخان
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۰:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۰
دورغ چیه ؟ خوبه نگفتی دوغه
بهتره ب مشکلات واقعی جامعه بپردازید

مشکل دولتی ک پدر مردم دراورده

چند روز از سیل گذشته

سایت ب کجا وابسته ای و خط میگیری ک درد ملت نمیبینی نمیشنوی؟
به کوری چشم تو تابی جان دکتر هست و با قدرت داره فعالیت میکنه....خدا حفظش کند
نکنه رئیس دولت اصلاحات هم بازداشت شده هرکسی خبری نیست بازداشته
ای بابا چرا می خواهید از آین آدم اسطوره بسازید
محمود احمدی نژاد در تلاش برای شرکت در کاندیداتوری ریاست جمهوری در اینده است اما او دشمنان زیادی دارد و همه انان از به قدرت رسیدن احمدی نژاد وحشت دارند بعید است که او بازداشت شود چون او جزء چند مسئولی است که نقش مشاور را در اداره نظام دارند احمدی نژاد بسیار باهوش است و خوب میداند در مقابل افکار عمومی کی ظاهر شود و کی چند روزی افتابی نشود دراینده اگر او تایید صلاحیت شود تنها کاندیدایی خواهد بود که به وعده های خود عمل میکند
دقیقا کجایی!!!
بنظر میاد تو این شرایط ناگوار خوب خبری برای سرگرم کردن مردم هست.دستگیر شد دستگیر نشد؟خوب بمنچه
درود بر احمدی نژاد
فقط احمدی نژاد
عشق احمدی نژاد و یارانش
لعنت خدا و نفرین مردم بر پرونده سازان
درود بر احمدی نژاد و یارانش ... لعنت خدا و نفرین مردم بر پرونده سازان و دروغگویان و نان به نرخ روزخورها
الکی الکی دارید به دروغ سیزده دامن میزنید ها
خیلی بدجنسی تابی این چه شایعه سازیه
بازداشت هم شده باشد کمترین کاری است که کرده اند
این چه صیغه ایست. که روسای جمهوری اسبق کشور باید. متواری زندانی وحصر وممنوع التصویر وکلام. بشوند. حالا سرنوشت روحانی چه می شود.!!!؟ باید دید اشکال کار کجاست..
در اینستاگرام فیلم مشایعت بقایی و مشایی توسط ایشان به اشتراک گذاشته شده که در پایان مشایعت افاضاتی نیز داشتند
خب چیکار کنیم بیایم با شیکم گرسنه بیرون بگیم محمودتون کجاست؟
این بیچاره چه باشه و چه نباشه خس و خاشاکی رو مخ بعضیهاستا!!!
مملکت داره نابود میشه توسط مدیران نالایق اونوقت ادمی که میتونه ناجی باشه رو بازداشت میکنند؟؟
بوتاکس کرده .. ورمش بخوابه میاد
باشه
هرکجاهست لطفا" بیاد جواب بده که چرا میگفت تحریمها کاغذپاره ای بیش نیست.
دزد نبود ، همین یه نکته باعث شده من ایشونو به عنوان تنها سیاست مدار درستکار دوست داشته باشم
نتیجه ظلم و بی عدالتی بلایای طبیعی را به دنبال دارد
اولین نفر مسئولی که در ایران باید دستگیر و زندانی شود قطعا احمدی نژاد است
بالاخره یک جوری باید علاقه خودتان را بروز بدهید میگویند که تنفر نشانه علاقه مندی است!
چطور ممکن است فردی مثل احمدی نژاد که عاشق جلوی دوربین بودن است فرصت سیل را ازدست بدهد؟؟؟؟؟؟
درود بر احمدی نژاد و یارانش .
بازداشت یاغیربازداشت او یک.قهرمان ملی است.
کسی که دکتر احمدی نژاد رابازداشت کند هنوزازمادرش زائیده نشده
بعضی وقت ها بعضی سایت ها می شند
، پیرزن پرس،تابناک از تو بعيده، خبر موثق بده، نه با شک وتردید
آقای احمدی نژاد آزادی خواهان دردوران ریاست جمهوری شما خس وخاشاک بودن حالا چه اتفاقی افتاده که شماآزادی خواه شدی مدافع حقوق مردم
چه کسی ازشما خواسته که مدافع مردم باشی ؟؟؟؟ شمابرای دیده شدن به هرکاری دست زدی مردم نابود کردی خدانسل ات نابودکنه
جناب داوری میشه بفرمایید در ایام نوروز با کدام روزنامه های بقول شما داخلی وخارجی مصاحبه کرده که حتی یکی از آنها این مصاحبه را چاپ نکرده
جدی هاهاهاها اااا
آب هست آفتابه هم هست.
خخخخخ
بریزید اونجایی که میسوزه
سلام
این هم میشه ترفندِ بیشتر دیده شدن باشه ، مدتی سکوت خبری و رواج شایعه بازداشت و سپس آفتابی شدن ناگهانی و ادامه سناریوهای پوپولیستی
خدا همه ابناء بشر را از شر هوای نفسانی در امان دارد
اگر احمدی نژاد را محاکمه کنند .......گر حکم شود که مست گیرند ...ان موقع هرانچه هست گیرند ......این بد می شود
چاه کن خود در قعر چاه خواهدبود
عجب آدمهایی هستیم ما

بنده خدا احمدی نژاد مونده چیکار کنه ؛ حرف می زنه می گن پوپولیسته ؛ ساکت می شه می گن داره نقشه جدیدی می کشه.

کلآ برای ما ایرانی ها بهترین رقیب ، یک رقیب مرده هست.
چقدر جالبه! در سي سال اخير هر كي رييس جمهور شده يجوري به مشكل خورده! خوب يدفعه رياست جمهوري را جمع كنيد
اکثرشان فقط برای جلب توجه و حمایت های مردمی به مناطق سیل زده می‌روند. واقعاً کجایند آن مردان بی ادعا.... صد افسوس که آن زمان گذشت
احمدی نژاد مصونیت ویژه دازد و بازداشت نمیشود
مشکل جامعه ما اینه که هرکس رئیس جمهور بشه اختیار زیادی نداره! تفاوتها درمورد چیزهای کوچیکه فقط!
قدر نشناس نباشید احمدی نژاد خیلی کار کرد
این آدمها و مسایل اهمیتی نداشته و ندارند!
دراین میان مغرضین ورسانای بیگانه که خود نمیتوانستن بگوین، خوب توانسته حواس بعضیهارا پرت وسرگرم وعیب ازخودی که انهمه زحمت واثرات مثبت داشته وبامقاسه ظاهری و منفی نمایی خیلیهاراسرکارگذارن که بعضی جاهای خودی نیز دامن میزنن
شما که مطلبی رو منتشر می کنید لااقل شهامت انتشار نظرات رو هم داشته باشید،نه این نظر،نظر قبلی من در خصوص این مطلب.
عدم انتشار نظرات مخالف خیانت به اعتماد مخاطبین تابناکه.
خدا پدر و مادر احمدی نزاد بیامرزه خیلی مرد
تمام مفاسد اقتصادی از زمان احمدی نژاد شروع شد آدم خوب را باید از دوستانش شناخت بقایی و مشایی خودش هم مرتب توهم میزد
تا زمانی که فرهنگ درست نشود هر کسی که بخواد نقش قهرمان را دربیاورد این مملکت با اینچنین قهرمانان نه مملکتی درست میشه و ن جامعه ای آباد.
وای به حال مردمان قهرمان پوشالی پرست.
بخداوندی خدا تابناک مثبت و منفی ها رو دستکاری میکنه.منتشر نمیشه ولی می نویسم که بفهمه ما ملت بدون بصیرتی نیستیم.حیف که الان توی خوزستان درگیر مسائل سیلابیم وگرنه لشکر نظرات مخالف این مطلب رو راه می انداختیم.
پبر حامی مستضعفان،درود بر خادم ملت،زنده باد احمدی نژاد ✌✌✌✌✌✌✌✌
احمدی نژاد 8 سال سکاندار کشور بود و آنچنان کشور را نابود کرد که مغولان نکردند. متاسفانه به دنبالگل الود شدن اب کشور در پی ماهیگیری خود است و می داند که حافظه تاریخی مردم ایران کم است...اما توجه کنید که با تصمیمات احساسی چه بر سر کشور آورد و امروز باز در پی همان بدبخت کردن هاست
انشاالله هرکجای این نقطه خاکی هست خدا پشت پناهش باشدامین
احتمالا دکتر جان در هاله ای از نور گیر افتادند!!
احتمالا دکتر جان در هاله ای از نور گیر افتادند!!
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # اردوغان # اسدالله اسدی # حقآبه هیرمند # حج 1402 # انتخابات ترکیه 2023
وب گردی