کد خبر: ۸۸۶۳۲۷
تاریخ انتشار: ۲۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۵ 17 March 2019

معاون برنامه‌ریزی شهردار تهران گفت: در این اصلاحیه، چیزی به سرجمع اعتبارات اضافه نشده بلکه با جابجایی بخشی از ردیف‌های هزینه‌ای، ۳۰۰ میلیارد برای هزینه‌های ضروری شهر در نظر گرفته شده است.

به گزارش مهر، سکینه اشرفی صبح امروز در جلسه علنی شورای شهر تهران در خصوص بررسی لایحه دو فوریتی اصلاح بودجه شهرداری تهران توضیح داد: در لایحه ارسالی، تغییری در سرجمع اعتبارات بودجه‌ای شهرداری تهران ایجاد نشده و تنها ۳۰۰ میلیارد تومان از محل جابجایی سایر ردیف‌های هزینه‌ای که تاکنون هزینه نشده، برای هزینه‌های ضروری اختصاص یافته است.

معاون شهردار تهران با اشاره به موارد تخصیص بودجه سال ۹۷ تاکنون گفت: ۱۰۰ درصد بودجه مصوب در خصوص حقوق و مزایای پرسنل، ۹۹ درصد بودجه نگهداشت شهر و ۵۱ درصد بودجه اجرای برنامه‌ها تاکنون تخصیص یافته است که در بخشی از اعتبارات هزینه‌ای به لحاظ عدم امکان تخصیص، امکان جابجایی ردیف هزینه‌ای وجود دارد.
وی ادامه داد: با توجه به منابع مالی موجود در شهرداری و عدم افزایش تخصیص در هزینه‌ها می‌توانیم ۳۰۰ میلیارد را تأمین کنیم و نیازی به ایجاد منابع جدید بودجه‌ای نداریم.

اشرفی در خصوص ضرورت تخصیص این بودجه و جابجایی ردیف‌ها هم گفت: ۳۰۰ میلیارد تومان برای جبران هزینه‌هایی است که به سازمان‌ها و شرکت‌های خدمات‌رسان شهرداری تخصیص می‌یابد و این جبران هزینه د زمینه آتش‌نشانی، صندوق بازنشستگی، بازخرید رانندگان اتوبوسرانی و پرداخت ما به تفاوت قیمت بلیط اتوبوس است.

وی ادامه داد: در بخش مابه‌تفاوت قیمت بلیط اتوبوس، پرداخت این بخش بر عهده دولت است اما با توجه به عدم پرداخت سهم دولت، شهرداری خودش را موظف می‌داند که برای جلوگیری از روند خدمات رسانی به شهروندان این مبلغ را پرداخت کند تا مشکلی در شهر ایجاد نشود.

اشرفی از اعضای شورای شهر تهران خواست تا با تصویب این اصلاحیه بودجه، امکان ادامه خدمات‌رسانی ضروری به شهروندان را فراهم کنند.
کلیات لایحه پیشنهادی شهرداری تهران در خصوص اصلاح بودجه سال ۱۳۹۷ با ۹ رأی موافق از ۱۴ عضو حاضر در جلسه شورای شهر تهران تصویب شد.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
سهمیه بندی بنزین قیمت بنزین طرح حمایت معیشتی غزه بولیوی مذهب جعفری آلودگی هوا کارت سوخت