بازدید 10810

چکاپ رایگان پزشکی با درمانکده!

کد خبر: ۸۷۴۰۷۹
تاریخ انتشار: ۰۹ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۲ 29 January 2019

سرسام آور در هزینه های سرسام آور درمان:

در طول زندگی همه ما، مراجعه به پزشک و دچار شدن به بیماری به دفعات زیادی اتفاق افتاده است. درد بیماری و مشکلات ناشی از آن یک سو، پیدا کردن پزشک خوب و مراجعه به او نیز در طرف دیگر مسئله قرار دارد.

اما از هرچه که بگذریم سخن پول خوش تر است. این هزینه ها که روز به روز رو به افزایش است به بزرگترین مشکل در حوزه درمان تبدیل شده است. اما چگونه می توان از ایجاد این هزینه های هنگفت جلوگیری کرد؟

کارهایی را که به عنوان یک بیمار باید انجام داد تا این هزینه ها و اتلاف وفت کاهش یابد، عبارتنداز:

  • مراجعه به هنگام به پزشک
  • مراجعه به پزشک مرتبط
  • ویزیت توسط پزشکی که بیشترین مهارت را در درمان آن بیماری دارد.

برای درک بهتر مسئله، چند نفر از ما تفاوت متخصص ارولوژ و نفرولوژ یا متخصص مغز و اعصاب و جراح معز و اعصاب را می دانیم؟ پزشکی که متخصص قرنیه است در چه بیماری و اعمال جراحی مهارت بیشتری دارد؟

آمارها نشان می دهد که کشور آمریکا به دلیل مراجعات اشتباه و غیر ضروری مردم به پزشکان سالانه حدود 2 میلیارد دلار دچار خسارت می شود.

با تکنولوژی به هوش باشیم!

در سالهای اخیر فناوری اطلاعات پیشرفت چشم گیری در حوزه سلامت و درمان داشته است. یکی از شاخه های این پیشرفت توسعه نرم افزارهایی به منظور کمک به تشخیص پزشکان و بیماران است. این راه حل ها با عنوان Symptom Checker، تست تشخیص بیماری یا تست نشانه بیماری به یکی از جذابترین حوزه های فعالیت متخصصان علم داده در صنعت سلامت تبدیل شده اند.

کارکرد این سیستم های نرم افزاری بدین گونه است که با توجه به داده های بسیار گسترده آماری مربوط به بیماری و بیماران در سرتاسر دنیا یک پایگاه دانش را شکل می دهند و براساس آن اطلاعات با پرسیدن سوالات مختلف محتمل ترین بیماری را تشخیص می دهند.

مطمئنا راه طول و درازی برای کاربردی شدن کامل این نوع از سیستم ها پیش رو است اما در همین سالها نیز تلاش متخصصان نشان داده که می توان بر تشخیص های این سیستم ها تکیه کرد

استارت آپ درمانکده که در حوزه خدمات هوشمند سلامت فعالیت می کند، توانسته با اتکا به چندین هزار مقاله پزشکی از پایگاه معتبر pubmed.com، یک سرویس تست تشخیص بیماری تولید کند.

این سرویس، بیش از چندین هزار مقاله پزشکی را توسط فن آوری های artificial intelligence (هوش مصنوعی) و machine learning (یادگیری ماشین) تحلیل نموده و بر این اساس با تکیه بر 400 علامت شایع بیماری، حدود 4000 بیماری را تشخیص می دهد.

به کمک این ابزار، می توان در هرلحظه از شبانه روز به یک تشخیص خیلی سریع دست پیدا کردو مهم تر از آن تخصص پزشکی که باید به آن مراجعه کنیم را به درستی بشناسیم.

این کار مهم می تواند به نوعی همان مشکل قدیمی ارجاع سطح 1 را در طرح تحول نظام سلامت، که از سال 91 دولت برای پیاده سازی آن دچار مشکل می شود را با استفاده از فن آوری حل کند.

برای استفاده از این تست کافی است همین حالا روی لینک زیر کلیک کنید

تست تشخیص بیماری

در آینده درمانکده خدمات بیشتری را برای رسیدن به این هدف ارائه خواهد کرد.

علائم بیماری یا هشداری بیماری!

با استفاده از این تست تشخیص بیماری دیگر لازم نیست تا علائم بیماری را نادیده بگیرید. این علادم که شاید از دید ما ساده به نظر آید در مواقعی می توانند خطرات بزرگی را به همراه داشته باشند. البته باید به یاد داشت که استفاده از این تست ها ما را دچار وسواس نکند و همیشه به یاد داشته باشیم بهترین راهکار برای سلامتی و درمان مشورت با پزشک است.

درمانکده در توسعه این سرویس چشم خود را بر روی نفاط محروم تیز کرده است، نقاطی که از لحاظ خدمات درمانی و تشخیصی شرایط نه چندان مناسبی را دارند اما نفوذ اینترنت و شبکه های اجتماعی می تواند فرصتی برای ارائه خدمات باشد.

آگاهانه به پزشک برویم!

برای استفاده از این تست کافی است وارد تست بیماری شوید و با پاسخ به سوالات پرسیده شده، نتیجه محتمل را مشاهده کنید.

در هنگام انجام تست حتما با صبر و حوصله کافی صحیح ترین گزینه را انتخاب کنیم، چون بر اساس گزینه های اتخابی شما بیماری ها تشخیص داده می شوند در انتهای تست به دلیل محرمانگی اطلاعات درمانی، ما نتیجه را برای خود شما ارسال می کنیم که خیال شما از این بابت راحت باشد.

بیان این نکته ضروری است که ما در حال تکمیل و بهبود این خدمت هستیم و مطمئنا این تست، هیچ گاه جایگزین مراجعه به پزشک و انجام معاینات دقیق پزشکی نمی شود و تنها به عنوان یک کمک دهنده ارجاع به متخصصِ مربوط به بیماریِ حدس زده شده در کنار شماست.

حرف آخر:

درمانکده به عنوان یک مجموعه پیشتاز در حوزه خدمات سلامت؛ در اولین گام، سامانه نوبت دهی مطب پزشکان را به صورت آنلاین پیاده سازی کرده است که شما می توانید با انتخاب تخصص از لیست تخصص ها، فهرستی از بهترین پزشکان را مشاهده و براساس رزومه و نظرات مردم در مورد پزشک، دکتر مورد نظر خود را انتخاب کرده و وقت ملاقات رزرو کنید.

تست تشخیص بیماری

 

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# قره باغ # بازیهای آسیایی 2022 # هفته وحدت # لایحه برنامه هفتم # فردوس کاویانی