بازدید 34249
درخواست نشریه «عرب ویکلی» از اعراب؛

با اسرائیل سازش کنید، پیش از آنکه ایران بر تمام جهان عرب مسلط شود!/ «شیاطین ایرانی» تهدید اصلی برای جهان عرب!

در واقع با تغییر دینامیزم های نظم منطقه ای خاورمیانه، شاهد تغییر در الگوهای دوستی و دشمنی در منطقه بوده ایم. در این میان، نزدیک شدن اعراب به اسرائیل و تصور تهدید آن ها از ایران، کانون اصلی این تغییرات بوده است. به غیر از برجام، گسترش کم سابقه نفوذ منطقه ای ایران و حاکم شدن دیدگاه های تهران در عراق، سوریه، لبنان و یمن، زمینه های نزدیکی هر چه بیشتر برخی کشورهای عربی و اسرائیل را فراهم آورده است.
کد خبر: ۸۶۷۱۹۱
تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۹ 06 January 2019

در چند سال اخیر و به ویژه از سال 2015 به بعد و پس از امضا و اجرای برجام، رابطه اعراب (مشخصا برخی کشورهای عربی) و اسرائیل دچار تحولاتی شده و این بازیگران در راستای مقابله با ایران در حال عادی سازی روابط با یکدیگرند.

به گزارش «تابناک»؛ در واقع با تغییر دینامیزم های نظم منطقه ای خاورمیانه، شاهد تغییر در الگوهای دوستی و دشمنی در منطقه بوده ایم. در این میان، نزدیک شدن اعراب به اسرائیل و تصور تهدید آنها از ایران، کانون اصلی این تغییرات بوده است.

به غیر از برجام، گسترش کم سابقه نفوذ منطقه ای ایران و حاکم شدن دیدگاه های تهران در عراق، سوریه، لبنان و یمن، زمینه های نزدیکی هر چه بیشتر برخی کشورهای عربی و اسرائیل را فراهم آورده است.

به همین جهت، برخی تحلیلگران عرب که تمایلات ضد ایرانی دارند، بر این باورند که نفوذ فعلی ایران در منطقه در 300 سال گذشته بی سابقه بوده و اگر سدی در برابر این نفوذ ایجاد نشود، ایران به غولی تبدیل خواهد شد که کنترل ناپذیر می شود.

در همین زمینه، روزنامه نشریه «عرب ویکلی» در مطلبی به مقایسه تهدید ایران و اسرائیل برای اعراب پرداخته و نوشته است: دیگر غیرممکن است که واقعیت حضور اسرائیل در خاورمیانه را نادیده بگیریم. بازی قدیمی دیگر نباید کسی را فریب دهد. از طریق این دروغ، اعراب به دنیا پشت کرده اند و بسیاری از حقوق خود را از دست دادند. به جهت آنکه عرب ها پذیرش یک واقعیت سیاسی مسلم (رژیم اسرائیل) را رد کردند، آن ها تبدیل به یک دشمن برای تمام دنیا شدند.

در مرحله بعد، اعراب از روابط و ملاقات های مخفی با اسرائیل به عنوان یک دستاویزی برای تخریب یکدیگر استفاده کردند و به همین جهت هر گونه عادی سازی روابط با اسرائیل با مشکل مواجه شد.

آنچه ما در مورد فلسطین می دانیم، این است که هیچ راه حلی جز مذاکره مستقیم با اسرائیل برای حل مناقشه وجود ندارد. بگذارید حزب الله و حماس به هر جهنمی که می خواهد بروند.

با اسرائیل صلح کنید پیش از آنکه ایران بر تمام جهان عرب مسلط شود!/ «شیاطین ایرانی» تهدید اصلی برای جهان عرب!

جهان تغییر یافته و اسرائیل نیز همراه با آن تغییر کرده است؛ اما آیا آن ها به اندازه ای تغییر کرده اند که بتوان گفت دیگر دشمن فلسطینی ها نیستند؟

در پاسخ می توانیم بگوییم که حداقل اسرائیلی در حال برخورد و تعامل با اعراب به شیوه و روش سیاسی هستند؛ اما مسلما این روشی نیست که ایرانی ها در برخورد با اعراب پیش گرفته اند. خصومت آن ها با اعراب یک خصومت ایدئولوژیک است که نمی توان بر آن غلبه کرد؛ بنابراین، ایران یک نقش خطرناک در تغییر ادراک جهان و اعراب در مورد اسرائیل بازی می کند.

احمقانه است که خطر ایران را نادیده بگیریم. باید در مقابل ایرانی ها صف آرایی کرد. آن ها همانطور که شعار مرگ بر اسرائیل را سر می دهند، با صدای بلند، شعار «مرگ بر عرب ها» را نیز سر می دهند.

جهان تغییر کرده است و ایران بزرگترین تهدید برای زندگی و مرگ ماست. ایران ما را از درون نابود کرده است؛ چیزی که اسرائیل نمی تواند با وجود برتری ارتش و اطلاعات خود، آن را انجام دهد. بنابراين، اعراب باید دروغ ها را کنار گذاشته و به شیوه ای منطبق با واقعیت های دنیای در حال تغییر عمل کنند.

لذا، «شیاطین ایرانی» که در درون ساختار اجتماعی عرب نفوذ پیدا کرده اند، تهدید بزرگتری نسبت به سرنوشت جهان عرب نسبت به اسرائیل هستند. بنابراین باید با اسرائیل سازش کرد و در برابر خاورمیانه ایرانی ایستاد!

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱۸
در انتظار بررسی: ۲۳
انتشار یافته: ۷۷
در خاورمیانه جای ایران با اسرائیل عوض خواهد شد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۵۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
فرقش این است که سران این کشورها سقوط خواهند کرد و مردمانشان با ایران یکی می شوند
در تاریخ دو سه دهه اخیر تجربه نشان داده شده است
علی
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۰۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
نتیجه اشتباه استراتژیک ۴۰ ساله خودمان است و دقیقا اکثریت اعراب خطر ما را چندین برابر اسرائیل میدانند
چون ما خواستار شیعه کردن و نابودی عربستان و اسرائیل و آمریکا و اردن و امارات و هر آنکه با عقاید ما مخالف بوده هستیم
ولی اسرائیل از این نقطه ضعف ما در برخورد منطقی با سایر مسلمانان عرب فاصله خودش را با اعراب کم کرده و با استفاده از اشتباهاتی که هر روزه در مجالس رسمی و تریبونهای مختلف فریاد زده ایم مشکلاتش را با اعراب رفع کرده و با تبلیغات وسیع باعث شده تا خطاهای ما بزرگتر از آنچه هستند برای اعراب نمایش داده شود
بهر حال ما خودمان را از همه برتر دانسته و حق مطلق و رهبر مسلمین جهان معرفی کردیم و در داخل هم مردم خود را اذیت کرده و ناراضی کردیم و خلاصه اینکه در آلمان مردم را کشته و بیرونشان همسایه هایمان را
و بجایی رسیده ایم که از سر بی رفیقی دست در گردن طالبان و جهاد اسلامی و احتمالا سال دیگر دماغش خواهیم انداخت
هر کسی ان چیزی را درو میکند که کاشته است
ما خشونت و تفرقه و خودخواهی کاشتیم و باید قهر و تحریم و جنگ و فقر و بدبختی را درو کنیم
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۱۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
جناب استراتژیک تاریخ را بخوان تا دچار اشتباه فکری نشوید
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۲۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
علی،خیلی خامی.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۲۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
اسراییل بهانه است و اینها با شیعه مشکل دارند و قبل از به وجود امدن این رژیم هم جنگ بوده و
دشمنی هم وجود داشته
خطاب به۱۷:۰۶
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۲۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
کسی که خواب است را می شود بیدار کرد ولی کسی که عمدا خودش را به خواب زده اصلا نمی شود
حتما به خاطر همین استراتژیک اشتباه است که از امریکا گرفته تا اروپا و همین عرب ها خودشان را کشتند تا ایران ضعیف شود ولی نتوانستند
برو عمو با تبلیغات زندگی نکن و با واقعیات زندگی کن
منظورم با این ناشناس سهل انگار
استراتژیک بود
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۳۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
جناب علی
مثل اینکه در تبلیغات و حرف ها ماندی؟
ولی ایران دارد عملگرایی می کند در منطقه و نه فقط حرف پشت تربیون
ناشناس
| Germany |
۱۸:۱۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
همگرایی!
چرا در داخل کشور از این همگرایی خبری نیست؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۰:۲۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
خیلی بده که کشورهای اسلامی اینقدر از ما می ترسند
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۲۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
این که بعضیا میگند که عربا از ایران می‌ترسند و دشمن ایران هستند کاملا اشتباه و به عبارتی دروغه ، این که میگند عربا از ترس ایران با اسراییل دوستی خواهند کرد کاملا اشتباه و به عبارتی دروغه
البته به شرطی که منظور از اعراب ملتهای عرب باشه ولی اگر منظور حکومت‌ها ( اون هم فقط بعضی از حکومت‌های عربی) عربی باشه این حرف که از ایران می‌ترسند و به دلیل این ترس به سمت اسراییل میرند کاملا درسته
در بین کشورهای عربی فقط عربستان امارات و تا حدودی اردن هم حکومتهاشون و هم اکثریت مردمشون‌به ایران به چشم یک دشمن و دشمن خطرناکتر از اسراییل نگاه میکنند ولی در کشورهای عمان قطر کویت سوریه عراق لبنان یمن الجزایر تونس فلسطین ، دولتها و یک اکثریت نسبی از مردم این کشورها نه تنها به ایران به چشم دشمن نگاه نمی‌کنند بلکه ایران رو بعنوان دوست میشناسند و در کشورهای مصر لیبی سودان بحرین و بعضی دیگه از کشورهای کوچکتر عربی آفریقایی که حکومتهاشون با ایران مشکل دارند یک اقلیت قوی از مردمشون نسبت به ایران نگاه دوستانه تری دارند
درکل ، کشورهای عربی که با ایران مشکل دارند کشورهایی هستند که تحت نفوذ پول سعودی‌ها و یا افکار وهابیون هستند وگرنه هر کشور عربی که نیاز مالی به سعودی نداشته ، حکومت و یا مردمش هیچ نگاه ایران ستیزانه ای نداره و اگر هم نگاه ایران ستیزانه داره به دلیل تبلیغات رسانه ای عربستان و رسانه های صهیونیستیست که اگر به اونها اطلاعات واقعی رسانده بشه قطعا نگاهشون تغییر میکنه
یکی به این ادم توضیح بده که بیچاره هر چی باشه شیاطین ایرانی که بهتر از عزراییل اسراییلیه .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۴۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
یادشون رفته ولی دیر یا زود خواهند فهمید که چه کلاهی سرشان خواهد رفت
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۵۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
مطمنی؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۱۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
جرا بهتره؟کشتار سوریه هزار برابر کشتار اسراییل تلفات داد.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۲۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
چقدر ساده لوح زیاد تشریف دارند در کشور
سوریه ای که ۱۰۰ هزار تروریسم می روند انجا و کشتار راه می اندازند از طرف غرب و همین عربستان و ترکیه و اسراییل
معلوم است وقتی دنبال واقعیت نباشی حق و باطل را اشتباه می گیری و نظر می دهی
خطاب به۱۷:۱۰
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۳۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
ناشناس۱۷:۱۰
کشتار سوریه رو چه کسی راه انداخت ؟ همین اسراییل
چه کسی از تروریست‌های سوریه حمایت کرد و افسران ارتشی و اطلاعاتی چه کسی توی اطاق فرماندهی تروریستها حضورداشت و به اونها کمک میکرد ؟ همین اسراییل ، و البته اسراییلیا اصلا هم این مسأله رو کتمان نمی‌کردند و این کارو کاملا علنی انجام میدادند ، و اگر شما و بعضیای دیگه بخواید برای تطهیر اسراییل ، کمک اسراییل به تروریستها و حمایتشون از همون تروریستایی که مردم سوریه رو سر می‌بریدند کتمان کنید پس باید فیلم عیادت نتانیاهو از تروریست‌های مجروح رو که برای درمان در بیمارستان‌های اسراییل بستری بودند رو ماست‌مالی کنی
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۰۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
ی چیز دیگه هم به این بیچاره باید گفت ، اینکه آخه بیچاره توی پرچم ایرانی ها ی رنگ سفید هست که نماد صلح و دوستیه ولی تو پرچم اسراییل دوتا خط آبی هست که یکیش نماد رود نیل و یکیش نماد رود فراته و اون ستاره داوود نماد صهیونیستاست‌که قرار بین دوتا رود نیل و فرات حکومت کنند ، آخه بیچاره به اسراییلیا بگید قبل از برقراری ارتباط حداقل پرچمشون رو عوض کنند
بهتراست سران كشورهاي عربي كمي به خودشان زحمت بدهند سرنوشت صدام حسين را مطالعه كنند ودرس عبرت بگيريد. صدامي كه از هرنظر وقبل از شما به آمريكا واسراِييل نزذيك بود. ودر نهايت هم به دست آنها نابود شد.پس توبه كرده وبه دامن جمهوري اسلامي ايران پناه آوريد واز ايران كمك وياري بخواهيد در غير اين صورت سرنوشت صدام حسين در انتظار تك تك شما سران كشورهاي عربي مثل عربستان وامارات مي باشد.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۲۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
خداییش خودت فهمیدی چی نوشتی.
ناشناس
| United States of America |
۱۷:۵۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
برادر من صدام دشمن اسراییل بود و در طول جنگ چند تا موشک به اسراییل زد
soroosh
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۸:۳۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
تو نفهمیدی؟!
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۹:۳۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
بنظر میرسد مقاله بالا را یک اسراییلی نوشته وسپس یکسری یهودی افراطی داخلی شروع به گذاشتن کامنت هواداری
کرده اند . با به حال کجا اسراییل هوادار بک کشور بجز منافع خود بوده که حالا این دومین ایشان باشد . اسراییلی ها به صورت ایده لوژیک بامسلمانان مشکل دارند ماکه حداقل در باورهای مذهبی حداق در 80 درصد موارد مشترکات داریم . چه بلایی سر مردم فلسطین در میاورند حالا یکسری ادم خوش خیال فکر میکنند این گرگ درنده ادم شده است .
امضاء :

بنیامین نتانیاهو !
با اسراییل سازش کنید تا چنان خنجری از پشت به شما بزند که نتوانید از زمین بلند شوید.
پاسخ ها
ناشناس
| Canada |
۱۸:۳۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
مگر دوستي با اعراب و خنجر آنها به همه جاي ايران را نديده ايد؟ اسراييل به ايران حمله كرد يا عراق؟ بهتر نيست اعراب را به حال خودشان واگذاريم و دايه مهربانتر از مادر نشويم؟
نفوذ ایران ، نفوذ معنوی و ناشی از استکبار ستیزی انقلاب اسلامی است که مورد قبول ملت های منطقه است...این نفوذ برای ایران امنیت هم به همراه اورده که دستاورد بزرگی است.
تندروهایی مثل زیبا کلام می گن استکبارستیزی چه دستاوردی داشته ؟!
شما ها پیگیر همان کنسرت و ورود زنان به ورزشگاه باشید و در امور استراتژیک دخالت نکنید...
همین ها هم داعش رو سال ۹۱ ، معارضه سیاسی می دونستن! ساده لوح ها..
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۵۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
یادش بخیر در زمانی که جنگ سوریه شروع شده بودخیلی از روشنفکران قلابی و حتی نظر دهندگان این سایت می گفتند که بای بای اسدولی همان زمان ما می گفتیم با حضور ایران می گفتیم بای بای سلطه غرب و غرب پرستان بر متطقه
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۰۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
با همین دست فرمون برو و ته دره میبینمت
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۲۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
درود بر تو هموطن آگاه
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۲۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
مواضع امثال تاج زاده و زیبا کلام ،بیشتر از سر لجبازی است..اگر ایران در سوریه نبود ،همین ها باز می گفتند چرا ما نیستیم و این چه سیاستیه و...خیلی تحویل نگیرید
ناشناس
| Germany |
۱۸:۲۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
با وارونه سخن گفتن نمیشود مردم را قانع کرد.
تاجزاده حرف حساب میزند .
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۴۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
ناشناس ۱۸:۲۲
دوست عزیز ، وای به حال شما که حرفای کسی مانند تاج‌زاده رو حرف حساب میدونی
توی ایران حرف ناحسابزن تر از تاج‌زاده نداریم
این کامنت رو برای هشدار و بیدار کردن شما فرستادم
داداش من اگه خوابی بیدارشو و اگه خودتو بخواب زدی که پس فایده ندارد ، به خوابت ادامه بده
زنده باد ایران...پیش به جلو...
شعار «مرگ بر عرب ها» ؟؟؟ کجا؟؟کی؟ ما که شب و روز یا برای عرب ها داریم گریه می کنیم یا جشن می گیریم!!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۹:۳۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
عزیز دل برادر! ما برای عربها جشن نمی گیریم ما برای ان ۱۴ نفری که خداوند تمام عالم را برای وجود مقدس آنها آفرید و اشرف مخلوقات به معنای واقعی می باشند جشن یا عزا می گیریم.از قضا خداوند حکیم آنها را در دل تاریک ترین تمدن قرار داد.
چون ایران نگذاشت اسراییل کشورهای عربی را تصرف کند وگرنه معلوم نبود کشورهای امروز عربی وجود داشت یا نه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۵۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
بعععله بهتره یه پیشنهاد به این عربای اسراییل دوست بدیم ، بهتره این اعراب زرنگ‌و باهوش به اسراییلیا بگند که قبل از برقراری ارتباط با همدیگه تکلیف اون دوتا خط آبی و ستاره وسطش رو حل کنند
آیا اون خط‌های آبی نماد نیل تا فرات هستند یا منظور ی چیز دیگریست ، و اگه اسراییل دوست داره با عربها ارتباط برقرار بشه بهتره قبلش پرچمش رو تغییر بده
دوستي با مردم دانا نكوست دشمن دانا به از نادان دوست

دشمن دانا بلندت ميكند بر زمينت ميزنت نادان دوست
سیاست های خارجی غلط باعث تحقق ایران هراسی و هل دادن کشور ها به سمت دشمنان ظاهری ایران کرده
از سخنرانی های جنجالی در سازمان ملل گرفته تا شعار های بدون پشتوانه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۲۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
جناب سیاست زده بهترین دفاع دفاه پیشگیرانه است
یعنی نگذارید به شما نزدیک شوند که مجبور به جنگ در مرزها شوید
افتاد الان
سروش
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۸:۳۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
کدوم سیاست غلط؟
"نفوذ تهران در سوریه، عراق، لبنان و یمن"، زهی خیال باطل. اینها تا زمانی که بتوانند از قبل ایران منافعی بدست بیاورند با شما هستند و به محض اینکه سروسامانی یافتند به دیگر برادران عرب خود خواهند پیوست. نمونه بارز آن صحبت همین یکی دو هفته پیش رئیس فدراسیون فوتبال عراق که اظهار امیدواری کرده که عراق و یمن به عنوان دو کشور عربی از گروه خودشان صعود کنند.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۲۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
مردمشون با ایرانن.برو بررسی کن.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۳۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
همه دنیا باور کردند و قبول دارند که ایران نفوذ زیادی پیدا کرده ولی عده ای سیاست زده به خاطر مشکلات اقتصادی نمی خواهند باور کنند ولی دیر یا زود باور می کنید دیر یا زود دارد و سوخت و سوز ندارد
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۹:۴۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
ناشناس 17:23 شما از کجا به چنین نتیجه ای رسیده اید. ما که حداقل به سه کشور عربی عربستان بر اعمال حج، عراق برای زیارت و امارات بر کار اداری رفته ایم و بطور اتفاقی با مردم عادی هر سه کشور (نه با سیاستمداران) که صحبت کرده ایم ایران را دشمن شماره یک خود می دانندبه خاطر داشته باشید همین مردم عراق بودند در فاصله سالهای 1359 تا 65 نزدیک به 300 هزار جوان برومند ایرانی را به شهادت رساندند و نزدیک به 800 هزار نفر را معلول و بخش بزرگی از کشور را بطور کلی نابود کردند. پس لطفاً به جای شعار دادن بی مورد بهتر است به فکر مردم خودمان ایران باشید که از اعراب سودی به ملت ایران نخواهد رسید.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۰:۱۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
اخه چه ربطی به فوتبال داره ماهم حاضریم ویتنام تایلند یا کره شمالی بره بالا ولی حتی یک تیم عربی صعود نکنه همین الان به نحوه گزارش بازی ها نگاه کن. بعد برو زیارت عراق ببین مردم طرفدار مردم مسلمان ایران هستند یا نه
نفوذ ایران از منطقه خارج شده و تازه از خواب بیدار شدند
گذشته از نفوذی که امریکا بر این حاکمان عربی دارد و سیاستهای خود را بانها دیکته میکند و گذشته از برنامه ریزی صهیونیستها برای انها که سعی میکند از انها یک دیوار بسازد و در مقابل ایران در کنار این دیوار پناه بگیرد و ارزو میکند که اگر بشود یک جنگ بین اینها و ایران راه بیاندازد تا هر دو شان را از بین ببرد گذشته از همه اینها که هر کدامش یک عامل مهم است ولی واقعا هم این شیوخ مستکبر خیلی ترس برشان داشته است. این ترس همانطور که در متن مقاله فوق بوضوح مشخص است ناشی از نفوذ معنوی ایران در بین ملتهای عرب است.
ملتهای عرب و بطور کلی مسلمانان از این تحقیر چند قرنی که اروپائیها و بعد امریکائیها انها را تحقیر کرده اند به جان امده اند و دیگر نمیتوانند عدم توسعه و عقب افتادگی و تحقیر را تحمل کنند. تمام فرهنگهای دیگر غیر از فرهنگ غرب عملا نابود شده و در فرهنگ غربی حل شده اند بطوریکه نگاه یک ژاپنی و یک چینی و یک غربی به زندگی و به جهان فرق مهمی نمیکند ولی فرهنگ اسلامی ابدا با همه تلاشی که غربیها کرده اند در فرهنگ غرب حل نشده است. مسلمانها جهان بینی خود را دارند و بجز لایه های خیلی سطحی از اجتماع، انها در همه سطح این کره خاکی اعتقادات و رسوم مذهبی خود را حفظ کرده اند. در همه جا نماز میخوانند و روزه میگیرند حتی وقتیکه در کشورهای غربی سکونت دارند. معذالک انها بحق احساس میکنند عقب افتاده هستند و غربیها را (بحق) عامل این عقب افتادگی میدانند (بخصوص از طریق حاکمان دست نشانده که در بسیاری کشورهای اسلامی توسط غربیها نفوذ داده شده اند و حمایت میشوند).
خوب! عکس العمل این وضع خیلی واضح است که چیست. ملتهای مسلمان قیام میکنند و حکومتهای دست نشانده را ساقط میکنند و امیدوارانه به مقاومت در مقابل غرب میپردازند. این دقیقا همان چیزی است که در ایران اتفاق افتاد و اتفاق افتادن ان در دیگر کشورهای اسلامی همان کابوس وحشتناکی است که چهل سال است بر جهان مستکبرین و نوکران دست نشانده انها حاکم است و هر روز برای فرار از ان حیله ای میاندیشند و هر روز فشار خود را برای از پا در اوردن کانون ان یعنی ایران افزایش میدهند.
چه اتفاقی در اینده میافتد کسی نمیداند. ایا ایران نهایتا تحت این فشارها خواهد شکست و این کابوس تمام خواهد شد یا برعکس دیگر مسلمانان تحقیر شده هم بان خواهند پیوست و به پایان تسلط غرب (و شاید هم پایان غرب) میانجامد؟
چیزی که هست این است که مطمئنا هر روز این درگیری تشدید خواهد شد.
انگار یه کودک دو ساله این مقاله رو نوشته. با عصبانیت و بی منطق و بی دلیل!
ببینید با این دشمنی که با اسراییل و کشورهای عربی کردید بزرگترین خدمت را به اسراییل کردید واین نا بخشودهترین و بزرگترین خیانت به آرمانهای فلسطین و قدس شریف است تا دیر نشده با کشورهای عربی آشتی کنید اسراییل نه تنها در منطقه دیگر منزوی نیست بلکه در جهان و به خصوص این اواخر در کشورهای آمریکای لاتین دارد قدرتمند و صاحب نفوذ میشود بعضی از مسیولان نظام خیلی از حرفها و اعمالشان صد در صد در خط اهداف اسراییل و آمریکا حرکت میکنند و نفوذی هستند
پاسخ ها
سروش
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۸:۳۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
داداش ما دشمنی کردیم یا اعراب؟
زمانی که آلمان به روسیه حمله کرده بود تبلیغاتی با این مضمون راه انداخته بود.
استالین کشور روسیه برادران ما را به مغول ها بخشیده ما باید مغول ها را از روسیه بیرون کنیم.
در حالی که خود هیتلر دشمن درجه یک روسها بود.
اعراب نیز نسبت به ما این چنین فکر می کنند.
شیشه عمر اسرائیل وجود ارتجاع عرب است که اگر اطراف اسرائیل را کشورهایی مقاوم ولو معتدل هم می گرفتند اسرائیل در بین انها خفه می شد حتی بدون شلیک یک گلوله.الان هم این مرتجعین نگران سرنوشت محتوم خود هستند که نه ایران بلکه مردم خودشان در بهار عربی دوم برای انها رقم خواهند زد لذا فرا فکنی می کنند.بزرگترین ارزوی من این است که همین فردا همه این کشورها بیرق اسرائیل را در مملکتشان بیافرازند تا مرگ محتوم خود را با انزجار مردمشان تسریع کنند و هیچ امری به اندازه این کار به نفع منافع ایران نیست.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۰:۳۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
از این فکر بهار عربی بیا بیرون... بنده بیچاره ی خدا...
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۰:۳۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
برو فکر نان کن که خربزه آب است
آخر برادر عزیز نابودی اسرائیل
چطوری بنفع ما خواهد شد ؟
خودمان در اداره کشور و معاش مردم خودمان ماندیم و چرا باید نابودی یک کشور در فاصله دو هزار کیلومتری ما بنفع ما باشد ؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۲:۳۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۷
ناشناس۲۰:۳۸
متفکر عزیز ، اگر ایران جلوی پیشروی اسراییل رو توسط حزب‌الله لبنان و مقاومت نگرفته بود ، الان بجای اینکه اسراییل از جنوب لبنان عقب نشینی کنه و در مرزهای ادعایی خودش دیوار بکشه ، رسیده بود به فرات ، و اسراییلی که از نیل تا فرات رو تصرف کرده باشه و تا این حد قدرت پیدا کرده باشه مطمئن باش از فرات هم رد میشه و اون وقت همین بلایی که داره سر فلسطینیا میاره رو سر شما هم میاره
من میدونم جنگ میشه جنگ اخرالزمان
سیاست کشورها بر اساس بدست اوردن منافع برای ملتهایشان است، اگر این سیاستهای ایران درست است چرا منافعی برای ملت ندارد و جز گرانی و فقر وفساد برای ملت ایران چیزی نصیبش نشده است لطفا اقایان واقع. گرا جواب بدهند
پاسخ ها
ناشناس
| Georgia |
۰۱:۰۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۷
سیاست کشورها بر اساس اهدافشون هست ،این اهداف
میتونه اقتصادی ، ایدئولوژی ویا‌ ژئوپلیتیک باشه که اولویت ان اهداف در دولتها متفاوت هستش
مشکل ما این است که جای ایدئولوژی و تاکتیک را اشتباه گرفتیم از اول شمشیر را برای غرب و شرق از رو بستیم . می خواستیم زود به همه اهدافمان برسیم هم ایران را گلستان کنیم هم منطقه و هم دنیا را آن هم در کمترین زمان ! نتیجه این شد که همسایگان ابله را دشمن خود کردیم و دشمن عاقل بیشترین بهره را برد. مردم خودمان هم که تکلیفشان معلوم است !
اگر ما به جای اینکه صدها میلیارد دلار از منافع ملی و بیت المالمان را که حق مردم مان در مناطق محروم بود را به پای فلسطین و دشمنی با اسراییل، آمریکا و دنیا دود نمیکردیم و به جای آن این پول رو صرف مردم محروم در ایران و مردم محروم آفریقا مینمودیم الان میتوانستیم علاوه بر اینکه فقر را در ایران ریشه کن نماییم نفوذ گسترده ای در آفریقا که دارای بازار چند میلیارد نفری هست را از آن خود نماییم.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۵:۲۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۷
ایران هیچوقت نخواسته پول خرج کنه،این آمریکا بوده که با نا امن کردن منطقه کشورهای منطقه رو از جمله ایران رو وادار به هزینه میکنه.فهمیدنش خیلی سخت بود؟
آمریکا و اسرائیل نگران سقوط گاوهای شیرده هستند. همین و بس! تحلیلهای به اصطلاح سیاسی عرب ویکلی و غیره، بیان مثلا عالمانه این نگرانیست.
آن مردک یک حرفی زده شما چرا باد به غبغب انداختید. از این خبرها هم نیست. ایران و کشورهای عربی مسلمانند منتها هر کدام با برداشت منحصر به خودشان.که هیچ کدام یکدیگر را قبول ندارند!!!
واقعا ً اين سران عرب بي عرضه هستند
مسولیین عزیزبه بچه هاتون اموزش نظامی بدید به زودی بایدباکشورهای عربی بجنگید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۰۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
اسرائیل دنبال قراردادن اعراب مقابل ایران هستند تا دیرتر نابودی آنها به سرانجام برسد
یعنی این همه زور زدیم جای اسرائیل را پر خواهیم کرد؟!!!
این ها با ایرانی ها و شیعیان مشکل دارند
از نام ایران وحشت دارند، درود بر ایران و همه کسانی که با تلاششان ایران را روز بروز بهتر می کنند
ایران امروز وارث تمدن و تاریخ درخشان ایران زمین است و باید جایگاهش بیش از این ها باشد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۵۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۷
نژادپرستی ممنوع
این عرب های مخالف فراموش کرده اند که قرار بود اسرائیل پروژه از نیل تا فرات را دنبال کند که بدلیل دفاع جریان مقاومت که خود عرب است از اهداف خود عقب نشینی کرد و فراموش کرده اند که چگونه اسرائیل اتحاد اعراب در مقابل خودش را چنان به ذلت کشاند که مجبور شدند در برابر اسرائیل کوتاه و قراداد کمپ دیوید را امضا کنند شک نکنید که کسانی از عرب که حامی اسرائیل هستند نفوذی اسرائیل و جاسوس آنها هستند
متاسفانه متقاعد کردن عرب ها که اسرائیل دشمن شما است و ایرانی ها خواهان ثبات در کشورهای همسایه و توسعه جهان اسلام است بسیار سخت و شبیه راه رفتن در خار و خاشاک است جایی که حتی در قرآن هم به آن اشاره شده است . حالا شما مدام به این عرب ها بگویید اسرائیل غده سرطانی و عامل بیگانگان با اسلام است مگر قبول می کنند!
سیاست های اشتباه ایران باعث شده اعراب به اسرائیل پناه ببرن..!!!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۱:۴۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۷
کامنتها تابلو هست که تعداد زیادش مزدور اسراییلی هستن
اووه.... چقدر سیاستمدار داریم و خبر نداشتیم
بنده به عنوان یک پزشک از سطح درآمد خود ناراضی ام. توی این شلوغی و ترافیک صبح زود ساعت 9 میرم مطب تا غروب. شاید 80 تا مریض رو معاینه کنم
با ویزیت ناچیز 50هزارتومنی مگه میشه یه ماشین معمولی مثل بنز اس 500خرید؟
پس ما دکترا دردمون رو به کی بگیم؟؟
برچسب منتخب
# انتخابات # محمدباقر قالیباف # مصطفی پورمحمدی # سعید جلیلی # علیرضا زاکانی # امیرحسین قاضی زاده هاشمی # مسعود پزشکیان # انتخابات ریاست جمهوری