صدها نفر از مردم مونته نگرو با تجمع در پایتخت این کشور و پوشیدن جلیقه‌های زرد رنگ نسبت به اقدام دولت در بازداشت یک نماینده مخالف؛ اعتراض کردند.
کد خبر: ۸۵۹۱۲۳
تاریخ انتشار: ۱۹ آذر ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۳ 10 December 2018

صدها نفر از مردم مونته نگرو با تجمع در پایتخت این کشور و پوشیدن جلیقه‌های زرد رنگ نسبت به اقدام دولت در بازداشت یک نماینده مخالف؛ اعتراض کردند.

به گزارش تسنیم به نقل از خبرگزاری آناتولی، صدها نفر از مردم مونته نگرو با برپایی تظاهرات در پایتخت علیه اقدام دولت در بازداشت نبوژسا مدوژویچ نماینده مخالف اعتراض کردند.

تظاهرات مونته نگرو از سوی یک گروه حامی مخالفان دولت برگزار شده است. معترضان در برابر پارلمان مونته نگرو تجمع کردند تا به سوی دفتر رئیس جمهور و سایر ساختمان های دولتی تظاهرات کنند.

بسیاری از رهبران مخالف و نمایندگان حزب جبهه دموکراتیک نیز در این اعتراضات شرکت کردند.

آندریژا ماندیچ یکی از رهبران حزب جبهه دموکراتیک در این باره گفت: زندگی و جان مدوژویچ در معرض خطر قرار دارد.

این نماینده مخالف به 2 ماه زندان محکوم شده است. این نماینده مخالف افزود: ما زمانی قادر به تغییر و اصلاح مونته نگرو خواهیم بود که تعداد شرکت کنندگان در این تظاهرات اعتراض آمیز قابل مقایسه با تظاهرات گسترده پاریس باشد. ما باید شجاع و مصمم باشیم.

وی از مردمی که در تظاهرات اعتراض آمیز روز یکشنبه غائب بودند خواست تا در تظاهرات بعدی که چهارشنبه برگزار خواهد شد، شرکت کنند.

این تظاهرات بدون هرگونه حادثه و خشونتی پایان یافته است. این در شرایطی است که مردم فرانسه از اواسط نوامبر تاکنون در اعتراض به وضعیت معیشتی و افزایش هزینه های زندگی علیه سیاست های دولت امانوئل ماکرون، تظاهرات گسترده ای را آغاز کرده اند.

گرچه دولت ماکرون اجرای برنامه افزایش مالیات سوخت را لغو کرده است ولی تظاهرات گسترده در سراسر فرانسه همچنان ادامه دارد و نیروهای پلیس و امنیتی این کشور در حال سرکوب اعتراضات هستند. تازه ترین نظرسنجی ها نشان می دهد که 84 درصد مردم فرانسه که اکثر آنها از طبقه متوسط هستند، از این اعتراضات حمایت می کنند.

قیمت سوخت در فرانسه از ابتدای امسال تاکنون 20 درصد رشد داشته است.

اشتراک گذاری
روی خط سایت ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر: