کد خبر: ۸۵۸۴۳۵
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۴ 08 December 2018
قائم مقام دانشگاه ارومیه بابیان اینکه به نظر می‌رسد برخی نقد جامعه دانشگاهی را تهدید می‌دانند تا یک فرصت، افزود: متاسفانه شاید دلیل این کار، عدم شناخت صحیح از دانشگاه باشد، در صورتی که دانشگاه محل تمرینی است برای ایفای مسئولیت اجتماعی.

به گزارش ایسنا، عبدالناصر نظریانی باتاکید براینکه راه درست حل مشکلات از دانشگاه می‌گذرد؛ اما دانشگاه پیشرو هم شاخصه هایی دارد گفت: تک صدایی در دانشگاه نتیجه نخواهد داد. باید سلایق فکری گوناگون مورد تایید نظام را در دانشگاه به رسمیت بشناسیم و ایمان داشته باشیم که دانشگاه محل تضارب آرا و نتیجه آن رشد است.

وی بابیان اینکه به نظر می رسد برخی نقد جامعه دانشگاهی را تهدید میدانند تا یک فرصت افزود:  متاسفانه شاید دلیل این کار، عدم شناخت صحیح از دانشگاه باشد، در صورتی که دانشگاه محل تمرینی است برای ایفای نقش مسئولیت اجتماعی. اگر شیوه توجه به مسائل و تعامل در امور، آموخته نشود، خلائی در جامعه ایجاد می شود که آنرا دچار مشکلات مضاعف خواهد کرد.

نظریانی گفت: مهمترین تفاوتی که بین دانشگاه ها و دانشجویان دیروز و امروز دیده می شود، گسترش باور نکردنی کمی آنهاست که قطعا تاثیر انکار ناپذیری برکیفیت دارد و به طور طبیعی یکی از نتایج این امر می تواند عدم توجه دانشجو به رسالت و مسئولیت خود در قبال مسائل جامعه باشد. 

قائم مقام دانشگاه ارومیه بااشاره به دغدغه های دانشجویان امروز افزود: دغدغه بیشتر دانشجویان در شرایط فعلی، مشکلات خودشان  از قبیل آینده شغلی، مسکن و ازدواج است و به نظر دغدغه کمی هم نیست. 

نظریانی بااشاره به اهمیت برگزاری کرسی های آزاد اندیشی در دانشگاه افزود: برگزاری کرسی های آزاد اندیشی، بی گمان ایده بسیار کارساز و پیشرفته ای بود که توسط مقام معظم رهبری پیشنهاد شد؛ اما عدم اطمینان دانشجویان و نگرانی آنها از عواقب اظهار نظرهای واقعی در موضوعات مختلف، این ایده را هم به حاشیه برد. 

قائم مقام دانشگاه ارومیه ادامه داد: باید همه باور داشته باشند که اختلاف نظر در مسائل مختلف وجود دارد و این مسئله خود موجب رشد است. ایجاد امکان بیان عقاید بدون ترس و نگرانی، خطر زیر زمینی شدن بسیاری از موضوعات را از بین می‌برد.
اشتراک گذاری
روی خط سایت ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر: