بازدید 5833

جهانگیری: آمریکا وارد بازی «باخت ـ باخت» شده

کد خبر: ۸۵۱۱۰۵
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۰ 12 November 2018

جهانگیری اعلام کرد: چندین طرح عمرانی با اعتبار ۱۰ هزار میلیارد تومان در استان خوزستان افتتاح یا عملیات آن آغاز می‌شود.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز آبادان، اسحاق جهانگیری که امروز برای افتتاح چند طرح عمرانی به آبادان و خرمشهر سفر کرده قرار است پس از فرودگاه آیت الله جمی آبادان به منظور افتتاح کارخانه کک سبز وارد خرمشهر شود.

معاون اول رییس جمهور در گفتگو با خبرگزاری صدا و سیما طرح آبرسانی غدیر۲ آبادان،کلنگ زنی تاسیسات نمک زدایی آب آبادان، کارخانه کک سبز خرمشهر، نیروگاه سیکل ترکیبی بهبهان، طرح تصفیه خانه فاضلاب اهواز را از جمله طرح هایی برشمرد که امروز در خوزستان افتتاح می شوند.

اسحاق جهانگیری مجموع اعتبار این طرح ها را افزون بر ده هزار میلیارد تومان اعلام کرد.

باخت از آن آمریکا

معاون اول رییس جمهور در ادامه گفتگو با خبرنگار ما گفت: آمریکا وارد بازی باخت باخت با ایران شده است.
اسحاق جهانگیری افزود: آمریکا در قبال ایران با تخلفات قانونی که تخلف عرف بین المللی هم است با خروج از برجام قصد داشت فضای اقتصادی کشور را ناامن کند و امنیت سرمایه گذاری خارجی و داخلی را با علامت تحریم متاثر کند.
وی یادآور شد: با آمریکا پس از مذاکره طولانی به یک توافق بنام برجام دست یافتیم که طرف ایرانی طبق اعلام آژانس بین المللی انرژی اتمی به همه تعهدات خود عمل کرد.

معاون اول رییس جمهور خاطر نشان کرد: آمریکا بخشی از تحریم ها را ۱۳ مرداد و بخش دیگر را ۱۳ آبان برگرداند و سعی داشت با استفاده از تحریک کشورهای خارجی فضای اقتصادی کشور را ملتهب کند.
جهانگیری گفت: فضا سازی آمریکایی ها علیه کشور با تحریم نفت بجایی نرسید و مجبور شدند برخی از کشورها را معاف از تحریم نفتی کنند، ضمن اینکه اکثر کشورهای مهم کشور آمریکا را همراهی نکردند.
بدون شک این توطئه آمریکا با همراهی و کمک همه مردم و مسولان خنثی و بی اثر خواهد شد.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # بیتا فرهی # پروانه معصومی # ایام فاطمیه