با اشاره به جلسه هیات نظارت بر رفتار نمایندگان
کد خبر: ۸۳۸۵۴۷
تاریخ انتشار: ۰۸ مهر ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۳ 30 September 2018

سخنگوی هیات نظارت بر رفتار نمایندگان با بیان اینکه این هیات در حال پیگیری شکایت ۲۱ نماینده از ۲ نماینده تهران به دلیل نطقشان است، گفت: هیات نظارت یک شکایت از یک نماینده را به قوه قضاییه ارجاع داد و در حال بررسی ادعاهای مطرح شده در استیضاح آقای ربیعی است.

محمدجواد جمالی در گفت‌وگو با ایسنا، در توضیح جلسه هیات نظارت بر رفتار نمایندگان گفت: هفته گذشته چندین شکایت از نمایندگان در هیات نظارت مورد بررسی قرار گرفت. یکی از آنها مربوط به شکایت یک شرکت خودروسازی از یک نماینده بود مبنی بر این که مصاحبه یکی از نمایندگان باعث آسیب‌های جدی به این کارخانه خودروسازی شده است.

وی افزود: نتیجه گیری و تصمیم هیات نظارت این بود که این صحبت‌ها بر اساس وظایف نمایندگی نبوده است لذا چون هیات نظارت تشخیص داد این مصاحبه در حیطه وظایف نمایندگی نبوده، موضوع را به قوه قضاییه ارجاع داد درواقع نظر شرکت خودرو سازی را درست شتخیص داد.

جمالی ادامه داد: پرونده دیگر درباره‌ی مطالبی بود که یکی از نمایندگان در زمان استیضاح آقای ربیعی مطرح کرده بود این نماینده مدارکش را به صورت کتبی ارائه و شهودی را معرفی کرد. قرار شد در جلسه بعد با حضور شهود موضوع به صورت حضوری بررسی شود.

سخنگوی هیات نظارت بر رفتار نمایندگان خاطرنشان کرد:‌ یکی دیگر از پرونده‌ها مربوط به مطالبی بود که یکی از نمایندگان درباره‌ی جلسه غیر علنی ماه گذشته مجلس افشا کرده بود. قرار شد این نماینده در هیات نظارت احضار شود و توضیحات خود را ارائه کد.

جمالی افزود: پرونده دیگر مربوط به شکایت آقای کامران نماینده اصفهان از برخی از دخل و تصرف‌ها در مواردی از بودجه ۹۷ بود که قرار شد به دو مسئول مربوطه نامه کتبی دهد و جوابشان را بررسی کند.

جمالی اضافه کرد: شکایت دیگر از یکی از نمایندگان درباره‌ی صحبت‌هایش در گفت‌وگوی تلویزیونی ناظر به ورشکسته شدن یک شرکت بود این شرکت اعلام کرد که صحبت های این نماینده باعث ضرر و زیان زیادی به آنها شده‌ است. در نهایت نماینده با آن شرکت به توافق رسید و قرار شد موضوع حل و فصل شده و به هیات نظارت اعلام شود در این صورت موضوع منتفی است.

سخنگوی هیات نظارت بر رفتار نمایندگان در توضیح شکایت معاونت حقوقی رئیس جمهور از یکی از نمایندگان گفت: یکی از نمایندگان مصاحبه‌ای داشته مبنی بر این که وزرا ساعت ۹ یا ۱۰ سر کار می‌آیند همچنین راجع به خانواده رئیس جمهور مطالبی مطرح کردند. از آنجایی که خانواده رئیس جمهور شخصیتی حقیقی است لذا آنها می‌توانند جداگانه صحبت کنند اما درمورد وزرا مقرر شد که نماینده مستنداتش را به هیات نظارت ارائه دهد.

جمالی ادامه داد: پرونده دیگر در مورد مصاحبه یکی از نمایندگان بود که اعلام کرد برخی از نمایندگان عضو کمیسیون اقتصادی در استیضاح وزیر اقتصاد رانت گرفتند تا استیضاح لغو شود. این نماینده در هیات نظارت حاضر شد و اعلام کرد که در مصاحبه خود به کمیسیون اقتصادی اشاره نکردند بلکه مدنظرش یک نماینده بوده که قرار شد متن مصاحبه و صوت آن ارائه شود تا بعد هیات نظارت نظرش را اعلام کند.

وی با اشاره به شکایتی از محمود صادقی نماینده تهران گفت: آقای صادقی در موضوع خاصی اعلام نظر کردند که طبق مصوبه شورای امنیت ملی نباید آن را مطرح می‌کردند. هیات نظارت بعد از بررسی به این نتیجه رسید که اقدام ایشان خلاف وظایف نمایندگی نبوده است. با این استدلال که ایشان از مصوبات شورای امنیت ملی اطلاعی نداشته لذا تخلفی را انجام نداده است.

سخنگوی هیات نظارت بر رفتار نمایندگان در مورد شکایت تعدادی از نمایندگان از سلحشور و حیدری نمایندگان تهران گفت: در ۱۳ شهریور ۲۱ نماینده نامه‌ای به هیات نظارت نوشتند با این محتوا که در نطق خانم سلحشوری و آقای حیدری نمایندگان تهران برخی مطالب خلاف واقع مطرح شده که باعث تشویش اذهان عمومی نسبت به ارکان مقدس نظام شده است. لذا از هیات خواستم برای دفاع از حقوق مردم، مجلس و ارکان نظام این موضوع را پیگیری کنند. هیات در حال پیگیری موضوع است.

اشتراک گذاری
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
قیمت بنزین اعتراضات آبان 98 محمدرضا داورزنی هفته بسیج عبدالرضا داوری پیمان سنتو قرارداد مارک ویلموتس پالرمو درآمد سهمیه بندی بنزین