بازدید 2484

پرداخت ارز دولتی به دانشجویان بر اساس شیوه قدیم

کد خبر: ۸۳۰۲۵۶
تاریخ انتشار: ۱۱ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۷ 02 September 2018

رئیس دانشگاه تهران با بیان اینکه تا شهریور ماه قرار است ارز دولتی به دانشجویان بر اساس همان شیوه قدیم پرداخت شود اما هنوز مشکل پرداخت ارز به اساتید حل نشده است، گفت: امیدواریم معادل ریالی این تأمین ارز پرداخت شود.

به گزارش فارس، محمود نیلی آبادی در حاشیه کنفرانس بین‌المللی جامعه و محیط‌زیست در جمع خبرنگاران گفت: از دانشجویان این دانشگاه برای برگزاری این کنفرانس بین‌المللی بسیار تشکر می‌کنم ؛ با اینکه چنین کنفرانس‌های بین‌المللی در دانشگاه تهران زیاد برگزار می‌شود اما برگزاری این کنفرانس برای ما اهمیت بسیاری دارد.

وی افزود: برگزاری کنفرانس بین‌المللی جامعه و محیط‌زیست توسط انجمن علمی محیط‌زیست دانشگاه تهران، برای کشورمان بسیار مهم و قابل توجه است؛ چراکه هم‌اکنون بیش از ۷۰ دانشجو و محقق بین‌المللی در این کنفرانس حضور پیدا کرده و به لحاظ آموزشی برگزاری چنین کنفرانس‌هایی اهمیت بسیاری دارد.

رئیس دانشگاه تهران درباره نامه اخیر ۱۳ دانشگاه سطح یک ایران در خصوص ارز دولتی گفت: قرار است تا پایان شهریور ماه ارز دولتی به دانشجویان به همان شیوه قبل پرداخت شود ولی هنوز مشکل پرداخت ارز به اساتید حل نشده است ضمن اینکه امیدواریم معادل ریالی تأمین ارز به دانشگاه‌ها هم اختصاص پیدا کند و اگر این کار صورت نگیرد بسیاری از فعالیت‌های دانشگاه‌ها زمین‌گیر شده و انجام نخواهد شد.

وی افزود: امروز برای تأمین برخی از مواد اولیه آزمایشگاه و تجهیزات پزشکی با محدودیت روبه‌رو هستیم و اگر این محدودیت مرتفع نشود، قطعاً به مشکل برخورد می‌خوریم.

نیلی‌ احمدآبادی تأکید کرد: خوشبختانه قول مثبتی برای تأمین ریالی ارز از مسئولان دولتی دریافت کرده‌ایم.

رئیس دانشگاه تهران در خصوص حضور حسن روحانی در مراسم آغاز سال تحصیلی دانشگاه‌ها اظهار داشت: هر ساله مراسم آغاز سال تحصیلی در دانشگاه تهران برگزار می‌شود و امسال نیز از حسن روحانی برای حضور در دانشگاه تهران دعوت کردیم؛ چراکه این یک سنت دیرینه در دانشگاه تهران به حساب می‌آید.

وی در پایان گفت: با توجه به تقارن مراسم آغاز سال تحصیلی جدید دانشگاه‌ها با حضور رئیس‌جمهور در اجلاس عمومی سازمان ملل زمان دقیق حضور حسن روحانی در دانشگاه تهران مشخص نیست.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# غزه # آلودگی هوا # ایام فاطمیه # امیر تتلو # فساد چای دبش # اکبر رحیمی