بازدید 3464
۸

افزایش ۲۶ درصدی قیمت خوراکی‌ها طی یک سال

کد خبر: ۸۲۷۹۲۵
تاریخ انتشار: ۰۳ شهريور ۱۳۹۷ - ۰۸:۰۰ 25 August 2018

مرکز آمار با انتشار تازه ترین گزارش از روند قیمت هاو نرخ تورم، از رشد سریع قیمت ها در مرداد ماه خبر داد. براساس این گزارش، نرخ تورم سالانه با یک درصد رشد به 9.7 درصد رسید.

به گزارش روزنامه خراسان، با این حال تورم نقطه به نقطه با رشد 5.5 درصدی طی یک ماه به 19.3 درصد رسید. در این میان قیمت خوراکی ها رشد قابل توجهی از خود نشان داد و در مرداد امسال نسبت به مرداد سال قبل 26.3 درصد افزایش یافت.

تورم نقطه به نقطه به 19.3 درصد رسید

به گزارش مرکز آمار ایران، در مرداد ماه ١٣٩٧ عدد شاخص کل نسبت به ماه قبل 5.2 درصد افزایش یافت. در این ماه درصد تغییر شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل 19.3 درصد اعلام شد؛ یعنی خانوارهای کشور به طور میانگین 19.3 درصد بیشتر از مرداد ١٣٩٦ برای خرید یک «مجموعه کالا و خدمات یکسان» هزینه کردند که نسبت به همین شاخص در ماه قبل که 13.8 درصد بود، 5.5 واحد درصد افزایش یافته است.

نرخ تورم 12 ماهه منتهی به مرداد ماه ١٣٩٧ به 9.7 درصد رسید که نسبت به همین شاخص در ماه قبل که 8.7 درصد بود، یک واحد درصد افزایش را نشان می دهد.

در این میان رشد سریع قیمت کالاهای خوراکی قابل توجه است که نشان می دهد قیمت این کالاها در مرداد امسال نسبت به مرداد سال قبل 26.3 درصد افزایش یافته است.

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۱۱
انتشار یافته: ۸
بیچاره کارگر وکارمند وبازنشسته هر دوصنف با ان 10 درصد کذایی چگونه تاب مقاومت در برابر این افزایشها را داشته باشند
روند افزايش نرخ خوراكيها و همچنين بيشتر كالاها بصورت روزانه و بعضاً لحظه اي شده .
خیلی بیش از این حرفها افزایش پیدا کرده و مردم واقعا ناراضی هستند
تورم بطور متوسط در طي يكسال گذشته بيش از 30% بوده .لطفا" حقيقت را بيان كنيد.
مردم تحت فشارند . افزايش حقوق كاركنان بين 6 تا 10 درصد بوده .با اين اختلاف درآمد و هزينه مردم با مشكلات زيادي روبرو هستند .بجاي داستانسرائي بايد فكر اساسي اعمال كرد.
26 درصد؟ از سال قبل تا الان گوشت مرغ ماهی برنج تخم مرغ میوه سبزیجات شوینده پوشاک و باقی وارد حداقل 60 درصد گرون شده
تورم دیگه سالانه نیست ، ماهانه و در بعضی موارد هفتگی شده است ، اگه باورتون نمیشه کافیست قیمت یک کالا را هر هفته یا هر ماه یادداشت و در هفته و یا ماه بعد مقایسه نمایید .
عیبی نداره عوضش تورممون هنو زیر 10 درصده!!!! هه هه
ولی آخرش تورم 8.3% میشه!! از عجایب آمار دولت
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # بیتا فرهی # پروانه معصومی # ایام فاطمیه