بازدید 3365

حکم دو آمریکایی در ویتنام به جرم تلاش برای براندازی

کد خبر: ۸۲۷۹۰۷
تاریخ انتشار: ۰۳ شهريور ۱۳۹۷ - ۰۶:۳۵ 25 August 2018

دادگاهی در کشور ویتنام دو شهروند آمریکایی را به جرم تلاش برای «براندازی حکومت ویتنام» به ۱۴ سال زندان محکوم کرد.

به گزارش مهر به نقل از وبگاه خبری مایس تایمز آو اِیژیا، دادگاهی در ویتنام «آنجِل فنگ» و «جیمز اِنگویِن» را به جرم تلاش برای «براندازی حکومت کنونی ویتنام» به ۱۴ سال زندان محکوم کرد.

این دو شهروند آمریکایی به فعالیت از طرف سازمانی مستقر در ایالت کالیفرنیای آمریکا موسوم به «حکومت موقت ویتنام» مجرم شناخته شدند.

این سازمان مستقر در آمریکا که در کشور ویتنام به عنوان یک سازمان تروریستی شناخته می شود، توسط آمریکائیان ویتنامی تبارِ وفادار به دولت معزول ویتنام جنوبی و مخالف با حکومت سوسیالیست و کنونی ویتنام اداره می شود.

طبق اعلان وزارت امنیت عمومی ویتنام، سازمان «حکومت موقت ویتنام» فِنگ ۶۲ ساله و اِنگویِن را در فوریه ۲۰۱۷ به منظور اجرای حملات تروریستی در تعطیلات ملی این کشور به ویتنام فرستاد.

این دو شهروند آمریکایی به جرم دست داشتن در سه حمله از جمله اقدام به بمب گذاری در بزرگترین فرودگاه بین المللی ویتنام در آوریل ۲۰۱۷ و منفجر ساختن یک پاسگاه پلیس در ژوئن سال جاری محکوم شدند.

لازم به ذکر است که فنگ و انگوین پس از گذراندن دوران محکومیت خود از کشور ویتنام اخراج خواهند شد.

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# انتخابات # محمدباقر قالیباف # مصطفی پورمحمدی # سعید جلیلی # علیرضا زاکانی # امیرحسین قاضی زاده هاشمی # مسعود پزشکیان # انتخابات ریاست جمهوری