کد خبر: ۸۰۹۱۲۱
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۲ 18 June 2018

پليس قلابي كه پس از 11سال حبس از زندان آزاد شده بود شروع به اخاذي از مردان سالخورده در پوشش پليس كرد تا اينكه دوباره بازداشت شد.

به گزارش جوان، 29‌ارديبهشت‌ماه امسال مردي سالخورده وارد كلانتري‌159 بي‌سيم شد و به مأموران پليس خبر داد كه راننده يك پرايد مشكي با معرفي كردن خودش به عنوان مأمور پليس كارت عابربانك او را سرقت و موجودي حسابش را برداشت كرده است. بعد از مطرح شدن شكايت، پرونده به دستور بازپرس دادسراي ناحيه‌34 براي تحقيق بيشتر به اداره پنجم پليس آگاهي تهران فرستاده شد و شاكي جزئيات بيشتري از ماجرا را براي كارآگاهان شرح داد.

او گفت: روز حادثه در حال عبور از خيابان بودم كه يك خودروي پرايد مشكي توقف كرد و راننده‌اش كه مردي جوان بود من را صدا زد. او خودش را مأمور پليس معرفي كرد و از من خواست كه مدارك شناسايي‌ام را در اختيار او بگذارم كه اعتماد كردم و مداركم را در اختيارش گذاشتم. او همچنين دو كارت عابربانكم را گرفت و با تهديد خواست رمز كارت را در اختيارش بگذارم كه قبول كردم. آن مرد خواست كه براي پس گرفتن مدارك به كلانتري بروم و بعد از محل دور شد. در راه كلانتري بودم كه پيامكي برايم آمد كه 22‌ميليون تومان از حسابم برداشت شده است.

با اطلاعاتي كه شاكي در اختيار پليس گذاشت كارآگاهان با بررسي بانك اطلاعات مجرمان سابقه‌دار، متهم را كه از مجرمان سابقه‌دار اخاذي در پوشش پليس بود شناسايي كردند. متهم 40‌ساله كه نظام.‌س نام داشت بارها به اتهام سرقت در پوشش پليس بازداشت شده و به زندان افتاده بود و آخرين بار 11سال قبل به همين اتهام بازداشت شده و به زندان افتاده بود و پس از آزادي دوباره جرائم خود را شروع كرده بود.

بعد از شناسايي تصوير متهم از سوي مرد سالخورده مخفيگاه او در منطقه ملارد شهريار شناسايي و متهم 13‌خردادماه بازداشت شد. او در اولين بازجويي‌ها به سرقت از مرد سالخورده و دهها سرقت مشابه در تهران و مشهد اعتراف كرد.

سرهنگ كارآگاه داوود‌فرد، معاون مبارزه با سرقت‌هاي خاص پليس‌آگاهي تهران بزرگ گفت: دستور انتشار تصوير بدون پوشش متهم از سوي قاضي دادسراي ناحيه‌34 صادر شده است و كساني كه از متهم شكايت دارند به اداره پنجم پليس آگاهي تهران بزرگ در خيابان وحدت اسلامي مراجعه كنند.

بازگشت دوباره پلیس قلابی به زندان

اشتراک گذاری
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
آرامکو عربستان هپکو اراک انتخابات اسرائیل مایک پمپئو تعلیق جودوی ایران حزب لیکود
آخرین اخبار