بازدید 4465
آشتياني درباره‌ي وضعيت رضا عنايتي هم گفت: عنايتي چندي پيش با يكي از سايت‌هاي خبري گفت‌وگويي انجام داد كه در شوراي استيناف اعلام كرد چنين مصاحبه‌اي را انجام نداده است. قرار شد كه ما از اين سايت استعلام بگيريم. اگر آنها فايل صوتي داشته باشند درباره‌ي عنايتي تصميم مي‌گيريم اما، اگر فايل صوتي در اختيار آن سايت نبود، ما مي‌توانيم از ‌آنها شكايت كنيم.
کد خبر: ۷۹۹۴۶
تاریخ انتشار: ۱۴ دی ۱۳۸۸ - ۲۳:۳۷ 04 January 2010
مديرعامل باشگاه استقلال گفت: متاسفم كه يكي از مسوولان سازمان تربيت بدني فرق توهين و انتقاد را متوجه نمي‌شود. حال چگونه است كه چنين فردي مي‌تواند ادعاي مديريت در سازمان تربيت بدني را داشته باشد.

اميررضا واعظي آشتياني در گفت‌وگو با ايسنا، با بيان اين كه گفت‌وگوي چند روز پيش من و انتقاداتم از سازمان تربيت بدني واكنش محمد جوادي پور مديرکل دفترملي مديريت و توسعه ورزش کشور را در پي داشته است، گفت: اگر بحثي كردم، صرفا از نگاه مديريتي و برنامه‌اي بوده است و قصد پاسخگويي به چنين واكنش‌هايي را نداشتم اما، از آنجايي كه مي‌بينم اين پاسخ همراه با تناقض و از روي ناپختگي انجام گرفته بر اين شدم كه توضيحاتي ارايه دهم.

وي افزود: در هر دستگاهي نقاط ضعف و قوتي وجود دارد. اگر در مصاحبه‌ام به ضعف اشاره شده بيشتر براي تبديل شدن اين نقاط ضعف به نقاط قوت بوده است. هيچ دستگاهي نمي‌تواند مدعي باشد كه فاقد هرگونه ضعف است. بنده به عنوان اظهارنظر شخصي اعتقادم اين است كه با نگاهي همچون نگاهي كه اين فرد به ورزش دارد، ورزش كشور به جايي نمي‌رسد. وقتي مدير مجموعه‌اي تاب تحمل يك انتقاد كه ريشه در يك واقعيت دارد، را ندارد چطور مي‌تواند مدعي كمك به ورزش باشد؟ من در گفت‌وگويم تنها اظهار كردم كه بدنه‌ي كارشناسي سازمان تربيت بدني ضعيف است و نگفتم كه سازمان فاقد صلاحيت است.

آشتياني افزود: در گفت‌وگويي كه اين مسوول در سازمان تربيت بدني اظهار كرده، گفته از 724 كارمند حاضر در سازمان تربيت بدني 382 نفر ليسانس دارند كه اين آمار نشان دهنده‌ي اين است كه بيش از 50 درصد كارمندان سازمان تربيت بدني كارشناس هستند. اين در حالي است كه اگر بخواهيد آمار استاندارد كارشناسان در يك سازمان تخصصي را با سازمان تربيت بدني مقايسه كنيد، مي‌بينيد كه در سازمان تربيت بدني بيش از نيمي از استاندارد تعريف شده كارشناس فعاليت دارند. حال سوال اين است كه چرا با وجود چنين آماري ورزش كشور در اين نقطه قرار دارد؟ البته اين چيزي نيست كه محصول امسال يا پنج سال گذشته باشد. اين اتفاق نشان دهنده‌ي اين است كه در سازمان تربيت بدني افراد در جايگاه خود نيستند و از پتانسيل استفاده نشده است.

وي با انتقاد از مديرکل دفترملي مديريت و توسعه ورزش کشور گفت: صحبت‌هاي او نشان مي‌دهد كه از زير مجموعه‌اش اطلاعي ندارد كه اگر اين طور بود، چنين اظهارنظري نمي‌كرد. به اعتقاد من اظهارنظر او توهين به بدنه‌ي كارشناسي سازمان تربيت بدني است كه اين طور ناگاهانه صحبت‌هايي مطرح مي‌شود. آيا كسي مي‌تواند مدعي باشد كه همه‌ي كارشناسان ضعيف هستند يا همه قوي؟ اما وقتي معدل را بدست مي‌آوريم، به اين نتيجه مي‌رسيدم كه چون افراد در جايگاه خودشان نيستند و از ظرقيت آنها استفاده نمي‌شود، چالش كارشناسي به وجود مي‌آيد.

آشتياني افزود: اين فرد با اظهارنظري ناآگاهانه گفته كه آشتياني در فدراسيون دوچرخه سواري و استقلال برنامه‌اي نداشته است. اين عذر بدتر از گناه است. اگر من برنامه نداشته‌ام، چرا آنها از من برنامه‌اي نخواستند. بهتر است آقايان عملكرد فدراسيون دوچرخه سواري را در سال‌هاي 84 با 83، 85 با 84، 86 با 85 و غيره را مقايسه كنند و ببينند كه آيا اين موفقيت‌ها و مدال‌هاي كسب شده حاصل بي‌برنامگي بوده است. آيا وقتي كه در بازي‌هاي آسيايي دوحه سه مدال نقره و يك مدال برنز آورديم و در قبل‌تر از آن در بازي‌هاي آسيايي بوسان تنها يك مدال نقره كسب كرده بوديم، نشان دهنده‌ي بي‌برنامگي بوده است يا وقتي كه در بخش جاده از رده‌بندي 36 جهاني به رده‌ي هشتم تا دهم رسيديم و دو سال متوالي رنكينگ اول آسيا را در بخش جاده داشتيم و همين عامل باعث گرفتن سه سهميه‌ي المپيك شد، حاصل بي‌برنامگي ما بود؟ آيا خريد دوچرخه‌هاي مدرن و روز و بازسازي پيست آزادي و ساخت پيست‌ها در نقاط مختلف توسط سازمان تربيت بدني حاصل بي‌برنامگي بود؟ آيا آموزش انجام گرفته در رده‌هاي مختلف حاصل بي‌برنامگي بود و آيا گرفتن سهميه‌ي تحصيلي براي دوچرخه سواران از دانشگاه پيام نور باز هم حاصل بي‌برنامگي بود؟ متاسفم براي مديري در سازمان تربيت بدني كه به قوانين آشنايي ندارد.

وي افزود: اين فرد گفته كه آشتياني در استقلال هم بي‌برنامه بوده است. بايد بگويم باشگاه استقلال به يك شركت تبديل شده و تابع قانون تجارت است و مسووليت همه برنامه‌هايش هيات مديره است. متاسفم از اينكه اين فرد چنين نسبت به قوانين بي‌اطلاع است و گفته آشتياني برنامه‌اي براي مديريت استقلال به سازمان تربيت بدني ارائه نداده است. متاسفم از اينكه آقايان هنوز نمي‌دانند كه ظرف چهار سال حضورم در فدراسيون دوچرخه سواري يك كرسي در كنفدراسيون دوچرخه سواري آسيا براي ايران كسب كردم.

آشتياني ادامه داد: اي كاش يك نفر مطلع به صحبت‌هاي من واكنش نشان مي‌داد و من مي‌توانستم از آن تذكرها خوشحال شوم. وقتي يك نفر پزشك در سازمان تربيت بدني مسووليت برنامه‌ريزي را برعهده مي‌گيرد، حتما نشان دهنده‌ي استفاده از متخصصان است! وقتي رده‌بندي كشورها در رشته‌هاي مختلف در سايت فدراسيون جهاني قرار دارد، يك نفر فدراسيون‌ها را متهم به رنكينگ سازي مي‌كند كه تنها آدم بايد متاسف شود. من از نگاه مديريتي و برنامه‌اي اظهارنظر كردم و متاسفم مي‌بينم كساني به اين مساله ورود كرده‌اند كه كمترين اطلاعي از زير مجموعه‌ي خودشان ندارند. توضيحات من چه در گذشته و چه در حال تنها بر حمايت از پايه‌هاي كارشناسي استوار شده بود. شرايط حال وارث گذشتگان است. جالب اينكه رييس سازمان تربيت بدني روز گذشته در توصيه‌اي كه به كارشناسان داشته بر علمي ‌كردن ورزش و استفاده از نيروهاي متخصص تاكيد كرده و اين نشان مي‌دهد كه صحبت‌هاي من مورد دغدغه رييس سازمان تربيت بدني هم هست.

مديرعامل باشگاه استقلال در پاسخ به اين سوال كه فدراسيون فوتبال نگران تاخير در ارسال مدارك شما به كنفدراسيون فوتبال آسياست، گفت: من در اين زمينه با كفاشيان صحبت كردم و به او گفتم حق باشگاه‌هاست كه بخواهند از زمان خود استفاده كنند. ممكن است ما بخواهيم بازيكني را جذب تيم كنيم، به همين خاطر بايد از زمان‌مان سود ببريم. با اين حال اسامي اوليه‌ي بازيكنان را ظرف روزهاي آينده ارايه خواهيم كرد.

آشتياني درباره‌ي وضعيت رضا عنايتي هم گفت: عنايتي چندي پيش با يكي از سايت‌هاي خبري گفت‌وگويي انجام داد كه در شوراي استيناف اعلام كرد چنين مصاحبه‌اي را انجام نداده است. قرار شد كه ما از اين سايت استعلام بگيريم. اگر آنها فايل صوتي داشته باشند درباره‌ي عنايتي تصميم مي‌گيريم اما، اگر فايل صوتي در اختيار آن سايت نبود، ما مي‌توانيم از ‌آنها شكايت كنيم.

وي در پايان در پاسخ به اين سوال كه آيا اكبرپور و كاظمي مي‌توانند از اين هفته براي استقلال بازي كنند، گفت: احتمال اين اتفاق كم است. ما در حكمي كه صادر كرديم، اعلام كرديم كه اين بازيكنان بايد از نظر فني و رفتاري مورد تاييد كادرفني باشند و تاييد آنها هم دلالت بر اين نيست كه كل محروميت‌شان بخشيده مي‌شود.
اشتراک گذاری
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
برچسب منتخب
ال پالیتو محمد باقر قالیباف علی نیکزاد مجلس یازدهم دریای کارائیب قتل رومینا اشرفی