بازدید 2929

نقش کاهش ارزش پول ملی در تنزل سطح معیشت خانوارها چیست؟

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، بر لزوم جلوگیری از کاهش ارزش پول ملی تاکید کرد.
کد خبر: ۷۹۸۸۰۷
تاریخ انتشار: ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۸ 13 May 2018

 حمدالله کریمی در گفت‌ و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به رکود اقتصادی در چند سال گذشته گفت:سطح درآمدهای جامعه بصورت کلی به دلیل رکود اقتصادی در چند سال گذشته با کاهش روبرو شده و این موضوع روی سطح معیشت مردم نقش داشته است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی،افزود:متاسفانه سطح دستمزد بسیاری از خانوارهای کارگری با هزینه های موجود تناسبی ندارد بطور مثال در چند ماه گذشته روند افزایش قیمت مسکن و اجاره بهای مسکن با روند افزایشی روبرو شده است.

نماینده مردم شهرستان بیجار گروس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد:حقوق کارگران در سال 97 حدود یک میلیون و صدهزار تومان تعیین شده که بدیهی است جوابگوی هزینه های فعلی نیست البته شرایط نامساعد تولید نیز مانع از این شده که کارفرمایان بتوانند حقوق را خیلی بالا ببرند بنابراین باید با حمایت واقعی از تولید و رونق بازار تلاش کرد تا شرایط برای افزایش حقوق ها فراهم شود.

کاهش ارزش پول ملی سطح معیشت خانوارها را تنزل داد

کریمی در ادامه گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت تصریح کرد:کاهش ارزش پول ملی در چند ماه اخیر باعث شده سطح معیشت خانوارها تنزل کند چرا که در عمل قیمت بسیاری از کالاها با بالا رفتن نرخ ارز، با گرانی روبرو شد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد:در هرصورت باید تدابیری اتخاذ شود که سطح معیشت خانوارهای کم درآمد تقویت شود در این راستا باید علاوه بر جلوگیری از کاهش ارزش پول ملی زمینه تقویت پول ملی نیز با حمایت از تولید و صادرات فراهم شود.

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# حادثه سقوط بالگرد رییس جمهور # سید ابراهیم رئیسی # حسین امیر عبداللهیان # سیدمحمدعلی آل هاشم # مالک رحمتی
وب گردی