اقتصاد در گذر زمان
موضوع "اقتصاد ایران و جهان در گذر زمان" در این نوشتار به وقایع تاریخی بیست و هفتمین روز فروردین ماه اختصاص دارد که به طور مستقیم و غیر مستقیم اقتصاد ایران و جهان را متاثر کرده است.
کد خبر: ۷۹۰۵۳۹
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۳۹۷ - ۰۷:۰۰ 16 April 2018

به گزارش تابناک اقتصادی، تاریخ اقتصاد ایران و جهان آینه ای است تمام نما از رویدادهای اقتصادی که در گذشته رخ داده است و بیانگر ریشه های تاریخی بسیاری از واقعیت های امروز ایران و جهان است. موضوع "اقتصاد ایران و جهان در گذر زمان" در این نوشتار به وقایع تاریخی بیست و هفتمین روز فروردین ماه اختصاص دارد که به طور مستقیم و غیر مستقیم اقتصاد ایران و جهان را متاثر کرده است.

 

27 فروردین 1335، بین دولت ‌های ایران و لهستان موافقت ‌نامه بازرگانی امضا شد. همچنین در این روز، سرانجام کنسرسیوم نفت موافقت کرد که میزان استخراج نفت ایران را دو و نیم میلیون تن افزایش دهد.

27 فروردین 1336، موافقتنامه بازرگانی ایران و شوروی برای مدت سه سال تمدید شد. در این مدت قرار شد هجده میلیارد ریال کالا مبادله شود.

27 فروردین 1337، کارخانه داروسازی تولید دارو آغاز به کار کرد.

27 فروردین 1338، کارخانه سیمان لوشان با ظرفیت سالانه صدهزار تن آغاز به کار کرد.

27 فروردین 1339، موافقتنامه بازرگانی ایران و آمریکا امضا و مبادله شد.

27 فروردین 1345، شرکت ملی گاز ایران به منظور تمرکز بر امور مربوط به گاز و استفاده از آن تشکیل شد.

27 فروردین 1346، قرار شد شوروی در اکتشاف نفت ایران مشارکت کند.

27 فروردین 1353، دولت به مجلس لایحه‌ای داد که هرگاه والدین طفل از تحصیل فرزندان جلوگیری کنند به حبس محکوم شوند. همچنین در این روز، بنا به اعلام بانک مرکزی هزینه زندگی در سال ۱۳۵۲، 20.11 درصد افزایش پیدا کرده بود.

 

منابع: موسسه مطالعات و پژوهش های سیاسی و روزنامه دنیای اقتصاد

 

برچسب ها
خبرهای مرتبط
روی خط سایت ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار