بنابر گزارش های منتشر شده، تعداد دکل های نفتی فعال در آمریکا برای نخستین بار از ۳ هفته ی گذشته تاکنون کاهش یافته و به ۷۹۷ عدد رسیده است. تعداد دکل های نفتی آمریکا در حالی کاهش یافته که قیمت نفت در بازار های جهانی به بالاترین حد خود از ۳ سال پیش تا کنون نزدیک شده است.
کد خبر: ۷۸۶۰۷۳
تاریخ انتشار: ۱۰ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۱ 30 March 2018

کاهش تعداد دکل‌های نفتی آمریکا برای نخستین بار از ۳ هفته‌ی گذشته تا کنونبنابر گزارش های منتشر شده، تعداد دکل های نفتی فعال در آمریکا برای نخستین بار از ۳ هفته ی گذشته تاکنون کاهش یافته و به ۷۹۷ عدد رسیده است. تعداد دکل های نفتی آمریکا در حالی کاهش یافته که قیمت نفت در بازار های جهانی به بالاترین حد خود از ۳ سال پیش تا کنون نزدیک شده است. 

به گزارش تابناک اقتصادی به نقل از رویترز، گزارش های موسسه ی بیکر هیوز نشان می دهد که در هفته ی منتهی به ۲۹ مارچ آمریکا با کاهش دادن ۷ دکل نفتی مجموع دکل های نفتی خود را به ۷۹۷ عدد رسانده است. همچنین، متوسط تعداد دکل های نفتی و گازی فعال آمریکا در سال جاری میلادی ۹۶۶ عدد ثبت شده است. باید به این نکته اشاره گردد که مجموع دکل های نفتی و گازی این کشور در سال های ۲۰۱۷، ۲۰۱۶ و ۲۰۱۵ میلادی به ترتیب ۸۷۶، ۵۰۹ و ۹۷۸ عدد بوده است. 

افزون بر این، تحلیلگران اقتصادی حوزه ی انرژی موسسه ی سیمونز آمریکا در پیش بینی جدید خود اعلام کرده اند که مجموع دکل های نفتی و گازی این کشور در سال های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ میلادی به ترتیب ۱۰۱۵ و ۱۱۲۸ عدد خواهد بود..باید خاطر نشان گردد که در هفته ی گذشته مبادله ی آتی نفت خام آمریکا با قیمت حدودا ۶۵ دلار در هر بشکه انجام شد. لازم به ذکر است که در أواخر ماه ژانویه ی سال جاری میلادی قیمت نفت با فتح قله ی ۶۶.۶۶ دلار در هر بشکه به بالاترین حد خود از ۳ سال پیش تا کنون رسیده بود. این در حالی است که میانگین قیمت نفت خام آمریکا در سال های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۶ میلادی به ترتیب ۵۰.۸۵ و ۴۳.۴۷ دلار بود. افزون بر این، در روزهای گذشته مبادله ی آتی نفت خام آمریکا برای  سال های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ میلادی به ترتیب با قیمت ۶۳.۵۰ و ۵۹ دلار صورت گرفته است.

علاوه بر این، اداره ی اطلاعات انرژی آمریکا ‍پیش بینی کرده است که آمریکا در سال های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ میلادی ۱۰.۷ و ۱۱.۳ میلیون بشکه نفت در روز تولید خواهد کرد. این در حالی است که در سال ۲۰۱۷ این کشور به طور متوسط ۹.۳ میلیون بشکه نفت در روز تولید کرده بود.

در پایان باید اشاره گردد که با وجود احتمال افزایش قیمت نفت در سال  ۲۰۱۸ در مقایسه با سال گذشته میلادی، گفته می شود که شرکت های آمریکایی فعال در حوزه ی نفت به میزان ۱۱ درصد بر هزینه های خود خواهند افزود.

در این خصوص، محاسبات موسسه مالی  Cowen نشان می دهد که این شرکت ها در سال ۲۰۱۸ میلادی حدودا ۸۰.۵ میلیارد دلار برای استخراج نفت و اتمام ‍پروژه های جاری صرف خواهد کرد. این در حالی است که این شرکت ها در سال ۲۰۱۷ برای پروژه های نامبرده ۷۲.۴ میلیارد دلار هزینه کرده بودند.

روی خط سایت ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر: