بازدید 11068
در صورت رعايت نكردن الگوي مصرف انرژي ابتدا اخطار و در صورت تكرار، گاز اين ادارات قطع مي شود./ سوخت جايگزين براي واحدهاي توليدي، صنايع، بيمارستان‌ها و مدارس در شرايط بحراني ذخيره مي شود.
کد خبر: ۷۸۵۱۶
تاریخ انتشار: ۰۲ دی ۱۳۸۸ - ۱۴:۰۲ 23 December 2009
استاندار تهران از اتخاذ تدابير ويژه براي تامين انرژي به ‌خصوص گاز شهروندان شهر و شهرستان‌هاي استان تهران در فصل سرما خبر داد و گفت: با پيش‌بيني‌هاي انجام شده در سخت‌ترين شرايط جوي در فصل سرما براي تامين گاز با مصرف خانگي مشكلي نخواهيم داشت.

به گزارش ايلنا، مرتضي تمدن در جلسه‌ اضطراري ستاد سوخت استان تهران با بيان اين ‌كه از 14 ميليون و 700 هزار خانوار كه در سطح كشور از نعمت گاز برخوردارند و بيش از چهار ميليون خانوار در استان تهران ساكنند، گفت: بر اساس بخشنامه‌ي دولت، تمامي ادارات دولتي موظف به رعايت الگوي مصرف انرژي و به‌خصوص گاز هستند كه در صورت رعايت نكردن اين الگو ابتدا اخطار و در صورت تكرار، گاز اين ادارات قطع مي شود.

تمدن با بيان اين كه مصرف گاز در 30 آذر سال گذشته و با وجود شرايط جوي منفي هفت در استان 102 ميليون متر مكعب بوده است، تصريح كرد: در 18 آذر سال جاري با شرايط جوي مثبت دو همان ميزان گاز در استان مصرف شده است.

تمدن از تشكيل كميته بازرسي و مميزي براي نظارت بر نحوه مصرف گاز در ادارات دولتي استان تهران خبر داد و با ذكر اين ‌كه 7600 ساختمان دولتي در استان تهران مصرفي حدود روزانه سه ميليون متر مكعب گاز دارند، گفت: اگر در استان تهران تنها پنج درصد از مصرف گاز صرفه‌جويي شود مي‌توان دو تا سه استان در نقاط سردسير كشور را بهره‌مند از اين نعمت كرد.

استاندار تهران يادآور شد: در استان تهران طي 30 روز آذر ماه سال گذشته دو ميليارد و 410 ميليون مترمكعب گاز مصرف شد كه اين ميزان در مدت مشابه سال جاري دو ميليارد و 751 متر مكعب بوده است. يعني طي يك ماه سال جاري در مقايسه با مدت مشابه سال گذشته 342 ميليون متر مكعب با متوسط روزانه 11 ميليون متر مكعب گاز بيشتري مصرف شده است.
تمدن با تاكيد بر لزوم صرفه‌جويي در مصارف خانگي، تصريح كرد: خانوارهاي تهراني در صورتي كه زير 250 متر مكعب گاز در ماه مصرف كنند از حداكثر تخفيف بهره‌مند خواهند شد.

قبض گاز به رنگ‌هاي زرد، آبي و قرمز به خانه ها مي‌آيد
استاندار تهران با ذكر اين ‌كه از اين پس سه نوع قبض گاز به رنگ‌هاي زرد، آبي و قرمز به مشتركان خانگي گاز در استان تهران ارسال مي‌شود، يادآور شد: قبض به رنگ زرد به معني رعايت كامل الگوي مصرف، آبي به معني رعايت در مرز الگوي مصرف و قبض‌هاي به رنگ قرمز به معني اخطار به مشتركان است.

استاندار تهران با ذكر اين‌ كه در سال گذشته و امسال گاز هيچ ‌يك از صنايع قطع نشده است، از ذخيره‌سازي سوخت جايگزين براي واحدهاي توليدي، صنايع، بيمارستان‌ها و مدارس در شرايط بحراني خبر داد و گفت: تاكنون 880 نانوايي در سطح استان مجهز به سوخت دوم شده‌اند كه بايد تمامي نانوايي‌ها به‌خصوص نانوايي‌هاي آزادپز در سطح شهر و شهرستان‌هاي استان با همكاري اداره كل دفتر بازسازي و حوادث غيرمترقبه استان مجهز به سوخت جايگزين براي شرايط احتمالي و مواقع بحراني شوند.

تمدن احداث خط لوله پنجم گاز تهران در سال گذشته را موجب رفع نگراني‌هاي چندين ساله تامين كامل گاز به شهروندان استان توصيف و تصريح كرد: براي روستاهايي كه هنوز از نعمت گاز بهره‌مند نيستند تامين سوخت و ذخيره‌سازي براي اين امر انجام شده است.

وي به برخي مشكلات در سال گذشته براي تامين و توزيع گاز مايع اشاره كرد و با اشاره به افزايش 20 درصدي ميزان گاز مايع در سال جاري در استان تهران اظهار كرد: در سال جاري نظام توزيع گاز مايع در سطح شهرستان‌ها به مديريت فرمانداران براي جلوگيري از هرگونه بي‌نظمي بر عهده اجرا مي‌شود.

مصرف بيش از 40 درصد گاز مايع به شكل غيراستاندارد در خودروها
استاندار تهران گفت: متاسفانه هم‌اكنون بيش از 40 درصد گاز مايع به شكل غيراستاندارد و با شرايط كاملا خطرناك براي مصرف خودروهاي گازسوز توسط برخي افراد استفاده مي‌شود كه اين مساله نه تنها سبب بروز حوادث خطرناك خواهد شد، بلكه ميزان تامين و توزيع گاز مايع را تحت تاثير قرار مي‌دهد.
تمدن با اشاره به انجام ذخيره‌سازي سوخت در نيروگاه‌هاي توليد برق سطح استان تهران، خواستار افزايش ظرفيت ذخيره‌سازي سوخت در اين نيروگاه‌ها با احداث مخازن ذخيره‌سازي بيشتر شد.
استاندار تهران با تاكيد بر رعايت الگوي مصرف انرژي در ميان خانواده‌هاي سطح شهر و شهرستان‌هاي استان تهران در بخش مصرف گاز و برق، تصريح كرد: شركت برق استان تهران پيش‌بيني‌هاي لازم براي تامين برق كافي براي مصارف مختلف را كرده است.

بازبيني سوخت‌رساني به سيستم حمل و نقل شهري
تمدن با تاكيد بر كنترل مصرف گاز ادارات دولتي بر نوسازي ناوگان حمل و نقل سوخت‌رساني تاكيد كرد و با ذكر اين ‌كه سيستم حمل و نقل براي سوخت‌رساني مورد بازبيني و كنترل نهايي براي ماه‌هاي سرد سال جاري قرار گرفته است، تصريح كرد: روزانه 540 ميليون متر مكعب گاز براي جمعيت 70 ميليون نفري كشور توليد، پالايش و عرضه مي‌شود كه اين ميزان مي‌تواند كل قاره‌ي اروپا 260 ميليون نفري را پوشش دهد.

استاندار تهران با ذكر اين ‌كه تبليغات و فرهنگ‌سازي براي صرفه‌جويي تا كنون روند خوبي داشته است، شركت گاز استان تهران را موظف به انجام تبليغات بيشتر كرد و گفت: در صورتي كه دماي هوا در زمستان امسال به زير 10 درجه زير صفر برسد اجازه نخواهيم داد گاز منازل و مصارف خانگي قطع شده و شهروندان دچار مشكل شوند.

تمدن تصريح كرد: بيش از 98 درصد جمعيت شهري و 85 درصد جمعيت روستايي استان تهران از نعمت گاز برخوردارند.
اشتراک گذاری
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
برچسب منتخب
سیروس عسگری امام خمینی قیام 15 خرداد طرح شفافیت آراء بیماری کاوازاکی اردشیر مطهری