بازدید 2518

طرح ملی توانمند سازی فارغ التحصیلان دانشگاهی اجرا می شود

کد خبر: ۷۷۸۴۷۳
تاریخ انتشار: ۰۹ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۵ 28 February 2018

بر اساس انعقاد تفاهم نامه ای بین وزارت علوم و سازمان فنی و حرفه ای طرح ملی توانمند سازی فارغ التحصیلان دانشگاهی اجرا می شود.

به گزارش مهر، امروز در حاشیه پنجاه و یکمین اجلاس سراسری معاونان پژوهشی دانشگاهها و مراکز آموزش عالی تفاهم نامه همکاری میان سازمان فنی و حرفه ای با وزارت علوم در راستای اجرای طرح ملی توانمندی سازی مهارتی دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی با رویکرد اشتغال منعقد شد.

ارتقا شایستگی ها و صلاحیت های حرفه ای دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاهی، فراهم سازی بسترهای اشتغال مولد، استفاده از ظرفیت های آموزشی و پژوهشی و استفاده حداکثری از سرمایه گذاری های انجام شده از جمله اهداف این تفاهم نامه است.

بر اساس این تفاهم نامه سازمان فنی و حرفه ای متعهد به بررسی و تصویب نتایج حاصل از تجزیه و تحلیل مشاغل مرتبط با هر یک از رشته های تحصیلی، بازنگری استانداردهای آموزشی موجود یا تدوین استانداردهای آموزشی مورد نیاز و همکاری با وزارت علوم در شناسایی مربیان مورد نیاز برای اجرای دوره های آموزشی و کارشناسان توانمند برای خدمات مشاوره آموزشی و شغلی شد.

ارائه عناوین و موضوعات پژوهشی مورد نیاز وزارت علوم و بستر سازی برای استفاده دانشجویان از کارگاه های مراکز ثابت و شعب شهری تحت پوشش برای گذراندن واحدهای کارگاهی از دیگر تعهدات سازمان است.

وزارت علوم نیز متعهد شد نسبت به اتخاذ تمهیدات لازم برای بهره برداری دانشجویان واحدهای آموزشی و پژوهشی تحت پوشش از امکانات کارگاهی مراکز آموزشی سازمان در راستای اجرای واحدهای کارگاهی، پیگیری لازم برای انجام اقدامات مورد نیاز برای تحقق تفاهم نامه توسط دفاتر ارتباط با صنعت دانشگاه ها؛ تجزیه و تحلیل بازار کار و شناسایی مشاغل اولویت دار، معرفی افراد متخصص و اساتید مجرب به سازمان و حمایت مادی و معنوی از مسابقات ملی و ازاد مهارت و تدوین روشهایی برای جایگزینی دوره های مهارتی سازمان به عنوان بخشی از دوره های کار اموزی دانشجویان اقدام کند.

مدت اعتبار این تفاهم نامه ۴ سال است و تمدید آن با توافق طرفین امکان پذیر است.

مسئولیت نظارت عالی بر حسن اجرای این تفاهم نامه در کلیه مراحل از سوی سازمان به عهده دفتر راهبری اموزش و از سوی وزارت علوم به عهده دفتر ارتباط با صنعت است.

در صورت بروز هر گونه اختلاف در تفسیر و اجرای تفاهم نامه کمیسون حل اختلاف متشکل از نمایندگان تام الاختیار طرفین تشکیل می شود.

اشتراک گذاری
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

برچسب منتخب
# عادی سازی روابط ایران و عربستان # عید نوروز # سال 1402 # سال مهار تورم و رشد تولید # دعای روز اول رمضان