کد خبر: ۷۷۵۶۹۷
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۲ 19 February 2018

مراسم اعطای جوایز هفتادویکمین دوره جوایز بفتا با اعطای جایزه بهترین فیلم به «سه بیلبورد» و بهترین کارگردانی به «گیرمو دل تورو» به کار خود پایان داد و جایزه «بهترین فیلم غیرانگلیسی» نیز به نماینده کره جنوبی رسید.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از هالیوود ریپوتر، مراسم اعطای جوایز هفتادویکمین دوره جوایز بفتا با اعطای جایزه بهترین فیلم به «سه بیلبورد» و بهترین کارگردانی به «گیرمو دل تورو» به کار خود پایان داد و جایزه بهترین فیلم غیرانگلیسی نیز به نماینده کره جنوبی رسید.این در حالی است که «فروشنده» ساخته اصغر فرهادی کارگردان ایرانی در شب 26 فوریه همزمان با برگزاری مراسم اسکار، در میدان ترافالگار در قلب لندن برای عموم مردم به نمایش گذاشته شد و برای فیلم کره ای چنین تبلیغات گسترده ای در سطح شهر لندن صورت نگرفت.

آکادمی هنرهای سینمایی و تلویزیونی بریتانیا بیشترین جوایز خود را به فیلم «سه بیلبوردخارج ایبینگ میزوری» اهداء کرد و این فیلم با کسب 5 جایزه بیشترین جایزه را دریافت کرد و شانس خود را در مراسم اسکار بیش از پیش کرد. «شکل آب» ساخته «گیرمو دل‌تورو» با نامزدی در 12 شاخه موفق به کسب جایزه «بهترین کارگردانی» نایل شد.

در بخش بهترین فیلم غیرانگلیسی جوایز بفتا که فیلم برنده اسکار «فروشنده» ساخته اصغر فرهادی با فیلم‌های «او» ساخته «پل فرهوفن»، «اول پدرم را کشتند» ساخته آنجلینا جولی»، «کنیز» از «پارک چان ووک» و «بی‌عشق» ساخته «آندری زویاگینتسِف» برای کسب جایزه رقابت داشتند در نهایت جایزه بهترین فیلم به «کنیز» «پارک چان ووک» از کره جنوبی رسید.

در ادامه فهرست کامل برندگان هفتاد و یکمین جوایز سینمایی بفتا آمده است:

بهترین فیلم

«سه بیلبورد خارج ایبینگ، میزوری»

بهترین کارگردان

«شکل آب» ساخته گیلرمو دل‌تورو

بهترین فیلم بریتانیایی

«سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری»

بهترین فیلم غیر انگلیسی

«کنیز» ساخته پارک چان-ووک

بهترین مستند

«من سیاه تو نیستم» ساخته رائول پک

بهترین انیمیشن

«کوکو»

بهترین فیلمنامه اصلی

«سه بیلبورد بیرون ابینگ، میزوری» نوشته مارتین مک‌دونا

بهترین فیلمنامه اقتباسی

«من را با نامت صدا کن» نوشته جیمز آیووری

بهترین بازیگر زن نقش اول

«فرانسس مک‌دورماند» در «سه بیلبورد بیرون ابینگ، میزوری»

بهترین بازیگر مرد نقش اول

 

«گری اولدمن» در «تاریک‌ترین ساعت»

بهترین بازیگر زن نقش مکمل

الیسون جنی در «من، تونیا»

بهترین بازیگر مرد نقش مکمل

«سم راکول» در «سه بیلبورد بیرون ابینگ، میزوری»

بهترین موسیقی متن

شکل آب ساخته «الکساندر دسپلات»

بهترین فیلمبرداری

بلید رانر 2049

بهترین تدوین

بچه راننده

بهترین طراحی لباس

ماجرای فانتوم

بهترین چهره‌پردازی

تاریک‌ترین ساعت

بهترین صدا

دانکرک

بهترین جلوه‌های بصری ویژه

بلید رانر 2049

بهترین انیمیشن کوتاه بریتانیایی

جدا از هم

بهترین فیلم کوتاه بریتانیایی

دیو کابوی

 

جایزه بهترین ستاره نوظهور

دنیل کالویا

اشتراک گذاری
روی خط سایت ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار