بازدید 7510
کد خبر: ۷۷۴۸۱۷
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۱ 16 February 2018

ستاد حقوق بشر در پاسخ به فضاسازی‌های وسیع، غیرمستند و خصمانه در خصوص خودکشی سید امامی علیه جمهوری اسلامی ایران و ایضأ برای اطلاع رسانی صحیح و تنویر افکار عمومی بیانیه‌ای صادر کرد.

به گزارش ایسنا، متن بیانیه ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران به شرح ذیل است:

"بسم الله الرحمن الرحیم

پیرو اقدام به خودکشی کاووس سیدامامی که به اتهام جاسوسی تحت پوشش فعالیت‌های محیط زیستی در زندان بسر می‌بُرد، آقای " اریک سولهایم" معاون دبیر کل سازمان ملل و رئیس نهاد محیط زیست این سازمان (یونپ- UNEP) ضمن اظهار نگرانی از این حادثه اشاره می‌نماید که «فعالیت در حوزه محیط زیست بخشی از حقوق بشر است و لذا همه موظف به پاسداری از این حق هستند».

وی همچنین تأکید می نماید که : «مدافعان محیط زیست ایران و سرتاسر جهان باید حمایت و احترام شوند».

با توجه به فضاسازی‌های وسیع و غیر مستند و خصمانه که در این زمینه شده است، ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران توجه جناب آقای سولهایم را به نکات ذیل جلب می نماید.

اولأ: سازمان ملل و نهادهای تابعه آن واحدهای مردمی (NGO) و یا رسانه ای نیستند، بلکه اساسأ بر پیش فرض متشکل از کشورهای مستقل شده اند، لذا باید ضمن احترام به حاکمیت کشورهای عضو، قبل از هر گونه اظهار نظر رسمی موضوع را با کشور مربوطه در میان گذاشته و نظر رسمی آن کشور را استفسار نمایند. متأسفانه این اقدام نه تنها در این مورد نادیده گرفته شده که بصورت رویه درآمده است!

ثانیأ: جمهوری اسلامی ایران ، ضمن تأیید ضرورت حمایت و توسعه فعالیت های محیط زیستی ، قویأ نسبت به استفاده پوششی از این فعالیت ها برای مقاصد خصمانه بخصوص تجاوزات نظامی و اقدامات تروریستی هشدار می دهد. از سازمان ملل و نهادهای مربوطه انتظار می رود به آمریکا و تمام کشورهایی که صرفأ از عنوان "مدافع محیط زیست" استفاده نموده و مقاصد غیرقانونی و خصمانه وتجاوز کارانه خود را دنبال می نمایند اخطار جدی بدهند. در حقیقت اعتبار سازمان ملل و نهادهای تابعه آن قربانی حقیقی این سوءاستفاده ها می باشند.

ثالثأ: سوء استفاده وسیع تری در این زمینه با تسامح غیر قابل توجیه سازمان ملل همراه شده است و آن پوشش فعالیت های تروریستی با برچسب "مدافعان حقوق بشر" است. دبیر کل سازمان ملل و همکاران ایشان حتمأ مطلع هستند که در سال های اخیر کسانی که در عضویت سازمان های تروریستی بسیار خطرناکی مانند منافقین، پژاک، کموله، ریگی و امثال آنها بوده اند و مرتکب جنایات متعددی علیه شهروندان بیگناه ایرانی شده اند و مساجد و حسینیه ها را که مملو از عبادت کنندگان بوده است منفجر نموده اند و در گزارش های رسمی (نمایندگان حامل مسئولیت) آن سازمان به عنوان مدافعان حقوق بشر مورد حمایت قرار گرفته اند!

رابعأ: میزان تأکید و اهمیت جمهوری اسلامی به مسائل حفظ محیط زیست که منبعث از تعالیم دین مبین اسلام است، از اختصاص حجم وسیع بودجه سالانه به این امر کاملأ روشن است. انتظار ما حمایت صادقانه و بدور از آلودگی های مغرضانه کشورهای خطرناک و دشمن محیط زیست مانند ایالات متحده آمریکا و برخی وابستگان آن می باشد.

در پایان نیازی به تاکید نیست که ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران دفاع از حقوق تک تک شهروندان خود را که در این بخش شامل متهمین و محکومین دادگاه ها و زندانیان می باشد از جمله وظایف ذاتی خود دانسته و با دقت و همکاری تنگاتنگ با مراجع قضایی ذیربط این مسولیت را دنبال کرده و میکند.

امروز در جمهوری اسلامی ایران ستاد حقوق بشر پایگاه اصلی دفاع از حقوق شهروندان است و فعالیتهای صادقانه این ستاد باعث شده تا آن، مرجع تظلمات تک تک شهروندان چه در داخل ایران و چه بیرون از مرزها باشد."

اشتراک گذاری
خبرهای مرتبط
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
برچسب منتخب
سیروس عسگری مایکل وایت مجید طاهری مینیاپولیس اعتراض به کشته شدن جورج فلوید