بازدید 1621
کد خبر: ۷۷۳۸۸۱
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۵ 13 February 2018

رئیس شورای اسلامی شهر تهران در رابطه با حاشیه های مطرح شده پیرامون مخالفت مدیریت شهری جدید با فعالیت های مذهبی توضیحاتی را ارائه کرد.

به گزارش میزان، محسن هاشمی در چهل و پنجمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران گفت: با وجود مشکلات و برخی نارضایتی های موجود در جامعه شاهد حضور پر شکوه مردم در مراسم راهپیمایی 22 بهمن بودیم.

وی افزود: این حضور بار مسئولان نظام را افزایش داده و می طلبد مسئولان اقدامات مطلوب تری را در دستور کار قرار دهند.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به پیچیدگی فرآیند اصلاح نظام مدیریت مالی خاطرنشان کرد: اصلاح نظام مدیریت مالی و تامین و تخصیص اعتبارات شهرداری و مدیریت شهری تهران، فرآیندی پیچیده و حساس است.

هاشمی ادامه داد: از یکسو باید هدفمند و با سرعت و شتاب مناسب و در عین حال، باید حساب شده اصلاحات بودجه در دستور کار قرار گیرد.

وی با تاکید بر اینکه نظام مالی در یک شب اصلاح نمی شود اظهارکرد: دامن زدن به انتظارات که نظام مالی مدیریت شهری به صورت دفعی و یک شب اصلاح شود تنها به سرخوردگی جامعه و افزایش شکاف شهروندان و مدیریت شهری می انجامد.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران اظهارکرد: اصلاحات باید مستمر وگام به گام باشد چرا که اصلاحات دفعی و یک شبه قابل تداوم نیست و روندی شتابزده و ناپایدار است. نباید با دامن زدن به این تلقی که مدیریت شهری جدید با فعالیت های مذهبی، دینی و انقلابی مخالف است، به سرمایه اجتماعی و ثبات شهرداری آسیب زده شود.

هاشمی در خصوص برخی مسائل مطرح شده مبنی بر مخالفت مدیریت شهری با تخصیص اعتبار به فعالیت های مذهبی بیان کرد: سیاست شورای پنجم و مدیریت شهری تهران، ساماندهی اعتبارات فرهنگی و اجتماعی و شفاف سازی در تامین و تخصیص بودجه است و این سیاست نباید به مخالفت با فعالیت های مذهبی در سطح شهر تعبیر شود. در شرایط فعلی دستگاه های متعدد و موازی در حال فعالیت فرهنگی، مذهبی در سطح شهر تهران هستند وعدم ساماندهی این فعالیت ها می تواند موجب موازی کاری، اتلاف منابع و ایجاد رانت و حیف و میل بیت المال شود.

رئیس شورای شهر تهران خاطرنشان کرد: قانون تکالیف و وظایف دستگاه های مسئول را در حیطه فعالیت خود مشخص کرده و متاسفانه اکنون بسیاری از وظایف وتکالیف قانونی مدیریت شهری بر زمین مانده است که بایست این فعالیتها را الویت بندی نموده وبراساس منابع و اعتبارات ، پیگیری گردد.

وی با انتقاد از اتهامات وارد شده به مدیریت شهری گفت: نباید به مدیریت شهری اتهام مخالفت با فرهنگ دینی زده شود ونه به جامعه مذهبی اتهام رانتخواری، اینگونه رویکردها بجای حرکت بسمت وحدت، شکاف اجتماعی را در جامعه عمیق تر می کند.

اشتراک گذاری
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
انتخابات مجلس یازدهم علی اصغر پیوندی گاز مرکاپتان روز دانشجو افسریه تهران فسخ قرارداد مارک ویلموتس حادثه تالار عروسی سقز سقز