بازدید 3788

کشته شدن بیش از 100 نیروی نظامی حامی دولت سوریه در حمله ائتلاف آمریکا

در حالی که تحولات در سوریه بعد از تغییر مواضع جدید آمریکا و تصمیم این کشور به ایجاد نیروهای موسوم به نیروی حفاظ مرزی در سوریه شکل تازه ای به خود گرفته است، گفته شده که شب گذشته در یک ضد و خورد میان نیروهای حامی دولت و نیروهای ائتلاف آمریکا بیش از 100 تن از نظامیان حامی بشار اسد در این درگیری کشته شده اند.
کد خبر: ۷۷۲۴۵۳
تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۴ 08 February 2018

سید عبدالحسین طباطبایی نسب-در حالی که تحولات در سوریه بعد از تغییر مواضع جدید آمریکا و تصمیم این کشور به ایجاد نیروهای موسوم به نیروی حفاظ مرزی در سوریه شکل تازه ای به خود گرفته است، گفته شده که شب گذشته در یک ضد و خورد میان نیروهای حامی دولت و نیروهای ائتلاف آمریکا بیش از 100 تن از نظامیان حامی بشار اسد در این درگیری کشته شده اند.

به گزارش «تابناک» شب گذشته در پی اعلام نیروهای آمریکایی مبنی بر حمله به مواضع نظامیان تحت حمایت ائتلاف آمریکا در سوریه موسوم به ارتش دموکراتیک سوریه، نیروهای ائتلاف دست به حمله متقابل زده و در یورش جنگنده های آمریکایی به مواضع نظامیان حامی دولت بیش از 100 نفر از این نیروها کشته شدند.

شبکه خبری اسکای نیوز به نقل از یکی از مقامات آمریکایی بیان کرده است: ائتلاف به رهبری آمریکا توانست یک حمله بزرگ و هماهنگ شده توسط نیروهای دولتی سوریه را در شامگاه چهارشنبه ناکام بگذارد. ین مسئول آمریکایی گفته‌: حمله توسط بیش از ۵۰۰ شبه نظامی و نظامی که پشتیبانی توپخانه و تانک‌های ارتش سوریه را در اختیار داشتند و نیز سامانه‌های موشکی متعددی با خود حمل می‌کردند انجام شد. این گروه به شکل پیاده در حال‌ حرکت بودند که هدف قرار گرفتند.

ائتلاف بین‌المللی به رهبری آمریکا نیز تایید کرد که حمله‌ای علیه نیروهای هم پیمانان ارتش سوریه انجام شده است. نیروهای ائتلاف تحت حمایت آمریکا ضمن «بی دلیل» و «غیر منتظره» خواندن حمله نیروهای حامی بشار اسد طی بیانیه‌ای اعلام کرد: «حمله متقابل جنگنده‌های ائتلاف در دفاع از از شرکای خود در این ائتلاف جهانی برای جنگ برای شکست داعش صورت گرفت.»

ائتلاف بین‌المللی تحت امر آمریکا اعلام کرده است که حمله در هشت کیلومتری شرق خط فاصل میان ارتش دموکراتیک سوریه و نیروهای دولتی در نزدیکی رود فرات صورت گرفته است و حمله یک اقدام دفاعی بوده که در پاسخ به اقدامی خصمانه که هم پیمانان ما را هدف قرار داده بود، انجام شده است.

یک مقام ایالات متحده که از واژه «داعش» بجای «ISIS» استفاده می‌کرد به سی‌ان‌ان گفت که احتمالا نیروهای وفادار به دولت سوریه در پی تصرف میدان نفتی «خشام» در استان دیرالزور بودند.

در همین حال یک نماینده پارلمان روسیه در واکنش به اقدام آمریکا در استان دیرالزور به خبرگزاری اینترفاکس گفت که حملات هوایی به رهبری واشنگتن به مواضع نظامی وابسته به ارتش سوریه یک اقدام تجاوزکارانه است.

نیروهای سوریه دموکراتیک که ائتلافی متشکل از شبه نظامیان کرد و عرب شمال و شرق سوریه است، تحت حمایت مستقیم ارتش آمریکا قرار دارند و موثرترین هم پیمانان ایالات متحده در سوریه علیه داعش محسوب می‌شوند. بنابر توافق بین روسیه و آمریکا شرق سوریه از رودخانه فرات تا مرزهای سوریه با عراق منطقه نفوذ این نیروها تعیین شده است و نوعی توافق "عدم تنش" میان آنها با نیروهای دولت سوریه و هم پیمانانش جاری است.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # حج 1402 # رضامراد صحرایی # قیام 15 خرداد # ناهید کیانی
آخرین اخبار
وب گردی