کد خبر: ۷۷۱۱۶۴
تاریخ انتشار: ۱۵ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۷ 04 February 2018

مدیرکل پیش بینی سازمان هواشناسی گفت: در سال آبی جاری کشور 64.4 میلیمتر کمبود بارش دارد و برف هفته گذشته هیچ کمبودی را جبران نکرد.

به گزارش میزان، احد وظیفه با اشاره به تصور اشتباه مردم پس از بارش برف در کشور گفت: برخی هموطنان با بارش برف در هفته گذشته تصور کردند کمبود بارش های کشور جبران شده است. بارش های هفته قبل تنها بخشی از کمبودها را ترمیم کرده و هنوز با کمبود بارش حتی از متوسط سال گذشته روبرو هستیم.

وی ادامه داد: امسال متوسط بارش کشور 43.6 میلیمتر بود که این رقم سال گذشته 71.8 میلیمتر بود. امسال کمبود بارش در کشور به شدت احساس می شود.

مدیرکل پیش بینی سازمان هواشناسی با بیان اینکه امسال تنها 19 درصد از اول مهر بارش را دریافت کرده ایم، افزود: میانگین بارش در کشور باید 108 میلیمتر باشد و در سال آبی جاری 64.4 میلیمتر کمبود بارش داریم.

وظیفه تصریح کرد: بدترین شرایط بارش را استان های سیستان وبلوچستان، کرمان و خراسان جنوبی داشته اند. این در حالی است که مابقی استان ها هم به جز اردبیل از کمبود بارش رنج می برند. تنها در استان اردبیل 120 میلیمتر باران باریده و وضعیت این استان نسبت به میانگین بهتر است. البته میزان بارش سال گذشته استان اردبیل 132 میلیمتر بوده است.

روی خط سایت ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر: