بازدید 10420
اژه‌ای در نشست خبری مطرح کرد؛

بعید است روحانی هم حرف‌های کلانتری را قبول داشته باشد/ نفتی‌ها تأخیر پرداخت بدهی را هم می‌خواهند/ شما خبرنگاران آدم نیستید؟ فرشته هستید؟!

حجت‌الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌ای، سخنگوی قوه قضاییه گفت: هشدار اخیر رئیس دستگاه قضا درباره معرفی متخلفان دستگاه قضایی به مردم، دنباله هشدار‌های قبلی است. بدانید چنانچه کسی پیدا شود، بخصوص اگر قاضی تخلف کند، اگر جرم ثابت و قطعی شد، حتما به مردم معرفی خواهد شد؛ البته نحوه معرفی نیز ممکن است مشخصات، عکس و یا توأمان باشد.
کد خبر: ۷۷۱۱۶۰
تاریخ انتشار: ۱۵ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۸ 04 February 2018
امروز ۱۵ بهمن ماه صدوبیست‌وچهارمین نشست سخنگوی قوه قضاییه با حضور نمایندگان رسانه‌ها به مدت نود دقیقه برگزار شد که در بخشی از این نشست، اژه‌ای هشدار اخیر رئیس دستگاه قضا درباره معرفی متخلفان دستگاه قضایی به مردم را دنباله هشدار‌های قبلی خواند و در خصوص مکانیزم اجرای این دستور توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش «تابناک»، حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای، معاون اول دستگاه قضا ضمن گرامیداشت ایام مبارک دهه فجر و یوم الله ۲۲ بهمن اظهار کرد: از صمیم قلب از خدای باری تعالی تشکر می‌کنم که حدود ۴ دهه عنایات خاص خود را شامل حال این کشور و ملت کرده است و امروز کشوری مستقل و متکی به خود داریم و از همه اسارت‌ها و وابستگی‌ها و ظلم و جنایت‌هایی که از ناحیه قدرت‌های بزرگ بر ملت شریف و مظلوم ایران وارد می‌شد، رهایی پیدا کردیم.

وی حضور پرشور مردم در همه مقاطع به خصوص راهپیمایی‌های ٢٢ بهمن را نقطه پررنگ ٤٠ سال اخیر عنوان کردو گفت: مردم با استقامت بر مشکلات فائق آمدند. امروز کشوری مستقل و متکی به خود داریم و از همه اسارت‌ها و جنایت‌هایی که از سوی قدرت‌های بزرگ بر ملت وارد می‌شد رها شدیم.

سخنگوی قوه قضاییه گفت: لازم می‌دانم به مناسبت رحلت یکی از همکاران رسانه‌ای شما آقای مقدسی به همه شما اهل رسانه و خانواده شان تسلیت عرض کنم.

وی در پاسخ به سؤال خبرنگاری در خصوص آخرین آمار رسیدگی به پرونده قضات متخلف گفت: ما بر این باور هستیم که باید در تمام دستگاه‌ها حساسیت لازم برای مبارزه با فساد باشد تا تلاش و حیثیت سایر افراد مصون بماند. ما چندین هزار قاضی جهادگر و پاک دست داریم و اگر یک نفر خلافی کند زحمات دیگران را خدشه دار می‌کند.

وی ادامه داد: هشدار اخیر رئیس قوه قضاییه ادامه هشدار‌های قبلی بود که بدانید اگر قاضی تخلفی کند و جرم شان ثابت و قطعی شود به مردم معرفی می‌شوند. ممکن است اینجا برخی همکاران بگویند به حیثیت قضات ضربه می‌زند، اینجا باید ببینیم معرفی نکردن چقدر ضرر می‌زند. اگر بعد از این هشدار‌ها قاضی یا کارمندی تخلف کند و جرم محرز شود قطعا معرفی می‌شوند.

پرونده تعاونی مسکن شهرداری منطقه ۱۸ در مرحله نهایی قرار دارد

اژه‌ای در خصوص آخرین وضعیت تعاونی مسکن شهرداری منطقه ١٨ گفت: این پرونده تعداد قابل توجهی شاکی داشته و شکات عمدتا خودشان ابتدا عضو اصلی تعاونی نبودند و از کسانی که اعضای تعاونی بودند سهم و عضویت آن‌ها را خریده اند.

وی ادامه داد: این پرونده تقریبا مراحل نهایی را طی می‌کند و سرپرست دادسرا گفته طی یک یا دو هفته آینده کیفرخواست صادر می‌شود.

محسنی اژه‌ای در خصوص برنامه دستگاه قضا برای قضات متعهد گفت: باید افرادی را که خدمت با ارزشی ارائه می‌دهند تشویق کرد. ما قضاتی داریم که سالیان سال از وقت شخصی و خانوادگی خود کسر می‌کنند، در ساعات غیر اداری به کار مشغول هستند و احکام متفنی صادر می‌کنند.

سخنگوی قوه قضاییه گفت: الان دادسرای انتظامی قضات کسانی که خدمات شایسته داشتند به ریاست قوه معرفی و تشویق مادی و غیرمادی می‌شوند. معاونت فرهنگی قوه قضاییه هم این موضوع را در دستور کار دارد، سال‌های گذشته هم بود، اما سازوکار مشخصی نداشت این در حالی است که افرادی هم که تخلف می‌کنند باید مجازاتشان سخت‌تر از دیگران باشد.

بعید است روحانی هم حرف‌های کلانتری را قبول داشته باشد

وی درخصوص اظهارات رئیس سازمان محیط زیست (کلانتری) که گفته در بحث آلاینده‌ها حتی رئیس جمهور زورش نمیرسد که برخورد کنأ، آقای قوه قضاییه زورش می‌رسد؟ گفت: معتقدم یک مدیر وقتی حرفی را می‌زند خوب است که مستند صحبت کند و اگر به جایی نرسید اینگونه اعلام کند.

وی ادامه داد: اینکه یک معاون رئیس جمهور بگوید مافیا داریم و رئیس جمعور هم زورش نمیرسد حرف درستی نیست و فکر نمی‌کنم روحانی هم این حرف را قبول داشته باشد.

سخنگوی قوه قضاییه گفت: اما در صورتی که چنین چیز‌هایی هست و می‌دانند کار خلافی صورت می‌گیرد، اعلام کنند.

اژه‌ای تصریح کرد: مسئول ورود و پلاک کردن این خودرو‌ها کیست؟ اگر تولید داخلی هم هست که بیشتر باید اطلاع دهند، اگر مدرکی دارند ارائه دهند من معتقد نیستم کسی زورش نمی‌رسد گزارش کنند انشاءالله که زورمان می‌رسد.

وی در خصوص اینکه آیا در اغتشاشات اخیر عامل اصلی شناسایی شده، گفت: عاملی که در راس امور بوده نداشتیم و از سیستم اطلاعاتی هم نشنیدم، اما اینکه برخی جریان‌های سیاسی حرف‌هایی زدند و بستری ساختند در حال بررسی است، اما اینکه یک جریان داخلی هدایت کرده باشد سراغ ندارم.

تسهیلاتی که در زندان‌های ایران ارائه می‌شود در هچ کجای دیگر نمونه ندارد

وی در خصوص ابهامات در شیوه نگهداری زندانیان گفت: این حرف‌ها عمدتا از ناحیه ضد انقلاب و گاهی از ناحیه خود زندانی مطرح شده است.

وی ادامه داد: هیچ ابهامی وجود ندارد، الان تسهیلاتی که برای زندانیان فراهم شده است تا جایی که خبر دارم هیچ کجا این تسهیلات را به زندانیان نمی‌دهند.

اژه‌ای گفت: این مقدار مرخصی که از سوی ما به زندانیان داده می‌شود را در سیستم‌های زندانبانی دیگر ندارند.

سخنگوی قوه قضاییه گفت: خیلی از افراد امکاناتی در زندان دارند که در خیلی از زندان‌ها نیست، امکان تماس یا تسهیلاتی در رابطه با آزادی مشروط یا عفو.

وی تصریح کرد: من از همه زندان‌های دنیا خبر ندارم، اما آنقدری که خبر دارم هیچ کجا اینگونه نیست و باید انصاف را رعایت کرد.

اژه‌ای گفت: اگر هم تخلفی صورت گرفته اگر بی توجهی می‌شد باید این صحبت‌ها را می‌کردند، اما وقتی برخورد می‌شود گفتن این حرف‌ها صحیح نیست.

وی خاطرنشان کرد: قانون وظایف را روشن کرده و در مواردی که لازم بوده هیات‌های مختلفی از زندان‌ها بازدید کردند.

پرونده قطار تهران ـ تبریز هنوز منجر به صدور کیفرخواست نشده است

وی در خصوص آخرین وضعیت پرونده حادثه قطار تبریز مشهد گفت: ما تعدادی مجروح داشتیم و تعدادی هم جان باختند.

وی ادامه داد: کسانی که مصدوم هستند باید نظر نهایی پزشک قانونی ارائه شود که این‌ها بهبود کامل پیدا می‌کنند یا نه.

سخنگوی قوه قضاییه تصریح کرد: آن‌هایی هم که جان باختند وزارتخانه یا سازمان مربوطه با آن‌ها در تعامل است البته پرونده هنوز منجر به قرار نهایی و کیفرخواست نشده است.

اژه‌ای تصریح کرد: کسانی که به مباشرت متهم بودند شناسایی شدند، اما گفتند مقصر‌هایی هم دارد پرونده به تهران ارسال شد و در حال بررسی است.

وی ادامه داد: تعداد مسبب‌های این حادثه هنوز مشخص نشده است.

سخنگوی قوه قضاییه در خصوص اینکه اطرافیان احمدی نژاد و بقایی گفته بودند دادگاه بقایی علنی است، اما علنی برگزار نشد، ایا این صرفا یک ادعا بود؟ گفت: از ناحیه قاضی چنین چیزی اعلام نشده بود.

وی تصریح کرد: اصولا یک بحثی هم وجود دارد که در دادگاه تجدیدنظر اصلا علنی بودن وجود دارد یا نه و در قانون هم چنین صراحت و شفافیتی نیست.

مرخصی نمازی برای درمان تمدید شد

اژه‌ای در رابطه با اظهارات وزیر خارجه آمریکا مبنی بر آزادی نمازی برای طی مراحل درمانی گفت: این فرد آزاد نشده وی هم مثل سایر زندانیان به مرخصی رفته است.

وی ادامه داد: مرخصی این متهم سه روز بوده که تقاضا کردند، چون بیمار است و می‌خواهد برود دکتر سه روز دیگر تمدید شود که در مجموع ٦ روز به مرخصی رفت، اما آزاد نشده است.

سخنگوی قوه قضاییه گفت: آزادی دایمی مطرح نبوده است.

وی در خصوص اینکه در ناآرامی‌های اخیر دی ماه عنوان شد برخی اطرافیان مسئولان دولت سابق هم بستر را فراهم کردند، آیا برای مسئولان سابق هم در این زمینه پرونده‌ای تشکیل شده، گفت: اینکه در دی ماه کسی دستگیر شده الزاما به این معنا نیست که با اغتشاشات مرتبط باشد.

اژه‌ای ادامه داد:، اما ممکن است برخی افراد همان دی ماه شناسایی نشدند و بعدا دستگیر می‌شوند. البته عده‌ای هم دستگیر شدند که ربظی به اغتشاشات ندارند.

سخنگوی قوه قضاییه گفت: برخی از این‌ها هم اقداماتشان فردی بوده و برخی مسایل حدس و گمان است باید اجازه دهیم بررسی و تحقیقات تمام شود اگر اشتباه نکنم ٢٤٥ نفر بازداشت هستند.

وی افزود:، اما عده‌ای ممکن است ارتباط مستقیم با اغتشاش نداشته باشند که عده‌ای همان ابتدا آزاد شدند. در تهران بیش از ١٠٠ کیفرخواست صادر شده است.

آزادی عده‌ای از متهمان جریان دختران انقلاب با اخذ تعهد

خبرنگاری در خصوص تعداد بازداشتی‌های منتسب به جریان دختران انقلاب یا نه به حجاب اجباری گفت: گاهی یک خانمی با القائاتی که صورت گرفته خودش هم خیلی نمی‌داند چکار می‌کند کاری کرده و بعد هم پشیمان می‌شود و می‌گوید تصور این را نمی‌کردم که بازداشت شوم.

وی ادامه داد: این‌ها یک دسته هستند که طبیعی است که قرارشان سنگین نیست و یک تعهدی از ایشان گرفته می‌شود. چون جوان هستند و دنبال تحصیل و کار و خوب نیست سابقه کیفری داشته باشند.

سخنگوی قوه قضاییه تصریح کرد: دادسرا و دادگاه هم مراعات افراد فریب خورده را می‌کند البته عده‌ای هم با استفاده از مواد صنعتی دست به اقدامات ناشایستی می‌زنند و برخی هم یا هدایت شده اند و یا خودشان هدایتگر هستند.

اژه‌ای گفت: با یک کار تشکیلاتی حساب شده دست به اقداماتی می‌زنند که طبیعی است تحقیق مفصل از ایشان می‌شود وثیقه شان سنگین است.

وی تصریح کرد:، اما اگر ثابت شود فقط مسأله شان حجاب نیست و خط‌های دیگر می‌گرفتند برایشان پرونده قضایی تشکیل و وثیقه سنگین در نظر گرفته می‌شود.

سخنگوی قوه قضاییه گفت: از تعداد بازداشت شده‌ها اطلاع ندارم معمولا آزاد می‌شوند مگر اینکه اتهام تشکیلاتی داشته باشند.

وی در پاسخ به سؤال دیگری درباره رسیدگی به تخلفات دستگاه قضایی توسط یک نهاد دیگر گفت: اولا در تمام دنیا همین طور است. شما کشور‌های دیگر هم که بروید دو دستگاه قضایی ندارند که یک دستگاه به جرایم مردم و یک دستگاه به تخلفات دستگاه قضا برسد.

اژه‌ای گفت: در قوانین ما هم این موضوع پیش بینی شده و در دستگاه قضا نیز سازوکار پیش بینی شده است. در قانون اساسی ما و قوانین موضوعه مسئله مشخص و سازوکارش هم مشخص است.

وی ادامه داد: از جمله اگر علیه قوه قضاییه یا یک قاضی شکایتی شود، نحوه رسیدگی مشخص شده و تشکیلات خارج از قوه قضاییه رسیدگی نمی‌کند و ضرورتی هم ندارد و در تمام دنیا همین طور است، اما یک سازوکار مشخص دارد که بر اساس آن کار دنبال می‌شود.

نفتی‌ها تاخیر پرداخت بدهی را هم می‌خواهند

اژه‌ای در پاسخ به سئوال دیگری درباره اینکه آیا واقعا در مبارزه با فساد آن قدر قدرتمند هستیم که اموالی را به بیت المال بازگردانیم گفت: ما معتقدیم که خودمان را نباید با سایر کشور‌ها مقایسه کنیم و باید خود را با آنچه باید باشیم، مقایسه کنیم.

وی ادامه داد: نهایت تلاش را کرده و می‌کنیم که نه تنها اگر چیزی از بیت المال رفته برگردد، بلکه باید برای مجرمان مجازات هم صورت گیرد و جزای نقدی هم گرفته شود. درباره مه آفرید تمام موارد پرونده استیفا شد و ۷۰۰ میلیارد هم جزای نقدی وصول شد.

سخنگوی قوه قضاییه تصریح کرد: فساد بابک زنجانی دو مبنا داشت؛ در یک مبنا باید یک میلیارد و ۴۲۷ میلیون و ۵۰۰ هزار یورو بابت نفت به شرکت نفت می‌داد که نداده بود و حدوداً یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون یورو بابت پولی بود که به او داده بودند تا به پیمانکاران بدهد. از این مبلغ ۶۵۰ میلیون یورو را این فرد بابت حواله‌ای که کرده بود، پرداخت کرده بود. این موضوع را شرکت نفت و دولت قبول دارد.

وی افزود: این فرد یک دکل در خارج از کشور داشت که ۷۹ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار ارزش آن بود که به شرکت نفت داد. مجموع بدهی وی دو میلیارد و ۶۶۰ میلیون یورو بوده است. ۶۵۰ میلیون یورو را قبلا پرداخته بوده و یک دکل هم به ارزش ۷۹ میلیون دلار پرداخت کرد.

اژه‌ای گفت: حدود ۶۰۰ و اندی میلیون یورو هم نفت به یک شرکت خارجی فروخته که بدهکار است و طرح دعوا شده و باید دید به پول می‌رسد یا خیر.

سخنگوی قوه قضاییه گفت: ۱۶ هزار و ۵۴۰ میلیارد و ۷۵۳ میلیون ریال هم اموالی است که از وی شناسایی و طبق نظر کارشناسی قیمت گذاری شده است. اقدامات دیگری هم صورت گرفته است.

وی ادامه داد: شرکت نفت می‌گوید این مبالغ کل طلب را پوشش نمی‌دهد که درست هم می‌گوید و مدعی است تاخیر در پرداخت هم باید لحاظ شود که می‌تواند دادخواست بدهد.

اژه‌ای گفت: بنابراین نهایت تلاش صورت گرفته و بخش عمده‌ای هم تا الان وصول شده است و هنوز هم تلاش‌ها ادامه دارد و چندین نوبت برای شناسایی اموال هیئت‌هایی به خارج از کشور اعزام شده است.

سخنگوی قوه قضاییه در در ارتباط با پرونده دکل نفتی گمشده هم گفت: ۶ جلسه دادگاه برگزار شده است و امیدواریم هر چه زودتر اتمام یابد.

چنانچه کسی مدیر دوتابعیتی باشد، می‌شود اموال غیرمنقول او را به فروش رساند

سخنگوی قوه قضاییه در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه یک نماینده مجلس گفته در دستگاه قضایی و امنیتی هم مدیر دو تابعیتی داریم گفت: این مطلب را دیدم و بلافاصله به دادستان کل کشور هم پیامک کردم و گفتم پیگیری کنند.

وی ادامه داد: دادستانی کل کشور دنبال این قضیه است. قانون ما تابعیت مضاعف را نمی‌پذیرد و حق هیچ گونه کار دولتی و عمومی را ندارند. چنانچه کسی مدیر دوتابعیتی باشد، می‌شود اموال غیرمنقول او را به فروش رساند و هزینه فروش را کسر کرد و مابقی را بازگرداند.

سخنگوی قوه قضاییه گفت: سازمان بازرسی کل به دنبال این قضیه است و مطمئن هستم که برخی افراد را بعد از تذکر بازرسی کل یا دستگاه‌های دیگر برکنار کردند و اینکه الان فرد دو تابعیتی شاغلی وجود دارد یا خیر، اطلاعی نداریم.

اژه‌ای گفت: گزارشاتی رسیده و هم بازرسی کل و هم دادستانی کل این گزارشات را از طریق وزارت اطلاعات و غیر وزارت اطلاعات پیگیری می‌کند.

وی افزود: گزارش شده بود که در یک جایی ۶۳ نفر دو تابعیتی وجود دارد که بررسی و مشخص شد که ۳ نفر دو تابعیتی هستند و در مورد ۶۰ نفر دیگر هم تحقیقات ادامه دارد.

درباره گرین کارت هم گزارش هایی هست که دنبال می‌شود، اما موضوعش متفاوت است.

معاون اول قوه قضاییه در خصوص آخرین وضعیت پرونده صندوق ذخیره فرهنگیان و بانک سرمایه و اینکه اخیرا لیستی از بدهکاران اعلام شده که نام یکی از مسئولان روزنامه قانون هم دیده می‌شود، گفت: از دو شرکت زیر مجموعه تخلفاتی اعلام شد.

وی ادامه داد: چهار‌نفر همان زمان اعلام این مطلب بازداشت شده بودند. از بازپرس شنیدیم که بدهکاران طلب وقت بیشتر برای برگرداندن بدهی‌های خود داشتند.

اژه‌ای افزود: چنانچه بانکی می‌گوید بدهکاران بدهی خود را نمی‌دهند خب بیایند و بگویند. از بانک‌ها گلایه دارم چرا معوقه دارند و دنبال آن هم نیستم.

رابطه ما و وزارت اطلاعات سرد نیست

وی درخصوص علت تعلل وزارت اطلاعات در ارائه لیست دوتابعیتی‌ها و اینکه آیا وزارت ضابط دستگاه قضاست یا خیر گفت: وزارت اطلاعات همه جا ضابط قوه قضاییه نیست.

وی ادامه داد: یک سری وظایفی به عهده وزارت اطلاعات است که باید زیر نظر قاضی دستور قاضی را اجرا کند، اما یه سری جا‌ها هم ضابط نیست.

سخنگوی قوه قضاییه تصریح کرد: رابطه قوه با وزارت سرد نیست همکار‌ی های خوبی داریم استعلامات زیادی را آن‌ها جواب میدهند.

وی گفت: در مسأله دوتابعیتی‌ها بحث اختلافی است که دوتابعیتی هستند یا نه؟ شاغل هستند یا نه. فکر نمی‌کنم که نخواهند همکاری کنند.

محسنی اژه‌ای گفت: البته گاهی هم وزارت اطلاعات بی خبر است و فردی حساب شده کار خود را انجام داده است.

واکنش به سخنان مهران مدیری

وی در پاسخ به سئوال دیگری درباره اینکه بر اساس گزارش‌ها ۸۰ درصد آلودگی‌ها مربوط به اتوبوس‌های شهری است، اما شهرداری برای خودرو‌های شخصی محدودیت‌هایی را ایجاد کرده است. آیا قوه قضاییه به عنوان مدافع حقوق مردم این موضوع را پیگیری می‌کند یا خیر گفت: در موضوعات تخصصی، ابتدا به ساکن قوه قضاییه ورود نمی‌کند تا جنبه تخصصی قضیه مشخص نشود، طبیعی است که دستگاه قضا به عنوان برخورد ورود نمی‌کند.

محسنی اژه‌ای در واکنش به سخنان دیشب مهران مدیری مبنی بر اینکه هیچ‌کس نمی‌تواند در مورد قوه قضائیه سخن بگوید گفت: پس این همه حرف در مورد قوه قضاییه می‌زنند چیست؟ خود شما خبرنگاران که سخنان و انتقاداتی را وارد و مطرح می‌کنید، آدم نیستید؟ فرشته هستید؟!

شهرداری و شورای شهر اگر فسادی را می‌دانند باید به قوه قضاییه منتقل کنند

اژه‌ای در پاسخ به سؤال خبرنگاری مبنی بر اینکه در هفته گذشته از سوی شهردار تهران صحبت از وقوع فسادی بزرگ در شهرداری تهران به میان آمد.

از سوی آقای نجفی اعلام شد که گزارشی ۵۰۰ صفحه‌ای به شورای شهر تهران ارائه شده است که مسئولان سابق شهرداری خواستار ارائه این گزارش و مستندات به دستگاه قضایی شدند آیا تا امروز آقای نجفی مطلبی در این خصوص به دستگاه قضایی اعلام کرده اند و اگر نکنند تکلیف چیست؟ گفت: من هم این موضوع را از بیرون شنیده ام.

وی ادامه داد: در جریان نیستم که این گزارش ارسال شده است یا نه، اما اگر شهرداری و شورای شهر از وقوع یک فساد اطلاع دارند موظف هستند اطلاع دهند.

محسنی اژه‌ای تصریح کرد: البته این گزارش چیزی نیست که بخواهند نزد خود نگه دارند و حتما اطلاع می‌دهند.

وی در خصوص پرونده ٥ صرافی که پلمب شدند، گفت: ٦ نفر تحت تعقیب هستند، اما اینکه بازداشت شدند یا نه اطلاع ندارم
وزارت اطلاعات هم روی این پرونده کار کرده است.

دولت پول ندهد نمی‌توانیم تکالیفمان را انجام دهیم

اژه‌ای در مورد بودجه قوه قضاییه نیز گفت: اگر امسال دولت و مجلس در ارتباط با بودجه عنایت نداشته باشند و از آن چه در برنامه ششم هم پیش بینی شده، کمتر در نظر گرفته شود، به صراحت می‌گویم که به تکالیفی که خود مجلس بر عهده دستگاه قضا گذاشته، نمی‌توانیم عمل کنیم.

سخنگوی قوه قضاییه گفت: بر اساس برنامه ششم باید ۲.۹ درصد بودجه کل در نظر گرفته می‌شد، اما در لایحه بودجه ۲.۶ درصد پیش بینی شده بود. با تلاش‌ها در کمیسیون تلفیق ۸۰۰ میلیارد اضافه شد، اما هنوز هم با ۲.۹ فاصله داریم. ضمن اینکه بخشی از بودجه قوه قضاییه درآمد هزینه است و ار درآمد حاصل شود اختصاص می‌یابد. کاری که متاسفانه دولت هم در سال ۹۵ و ۹۶ انجام داد، حتی آن میزانی که درآمد است را هم کامل نمی‌دهند. ما در همین فصل سوم واقعا گرفتار شدیم و نزدیک بود در پرداخت حقوق‌ها با مشکل مواجه شویم.

وی در خصوص سازمان ثبت و بحث کاداستر، در قانون پیش بینی شده درآمدی که از کاداستر حاصل می‌شود ۱۰۰ درصد به آن تخصیص یابد. این درآمد هم اختصاص نمی‌یابد و بخشی از آن به هلال احمر اختصاص می‌یابد. ما نمی‌گوییم هلال احمر نیاز ندارد. هلال احمر هم نیاز به بودجه دارد، اما چرا از این ردیف؟

اشتراک گذاری
مطالب مرتبط
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

برچسب منتخب
# مناجات شعبانیه # عید نوروز # دعای سال تحویل # عادی سازی روابط ایران و عربستان # سال 1402
آخرین اخبار
وب گردی