بازدید 1753
کد خبر: ۷۶۹۵۴۵
تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۸ 30 January 2018

 معاون شهردار تهران گفت: برای سال 97، بین 1300 تا 1500 طرح ترافیک برای خبرنگاران در نظر گرفته می شود.

به گزارش میزان، محسن پورسید آقایی، معاون شهردار تهران در رابطه با ارائه مجوز طرح به خبرنگاران گفت: زمانی که اعلام می‌شود خبرنگاران وارد محدوده طرح شوند نظارت دیگری وجود ندارد. در سال جاری، ۶ هزار طرح ترافیک برای خبرنگاران صادر شده است، اما تمام افرادی که طرح را دریافت کرده اند خبرنگار نبوده اند.

وی افزود: پیشنهاد شد شهرداری اختیار داشته باشد هزار و ۵۰۰ طرح را در اختیار خبرنگاران قرار دهد و این طرح‌ها در اختیار خبرنگارانی قرار گیرد که باید وارد محدوده مرکزی شهر شوند.

احمد مسجد جامعی در این رابطه گفت: شغل خبرنگاران، جزء مشاغل سخت است. خبرنگارها نواقص را مطرح می‌کنند و همواره در بحران‌ها حاضر هستند.

وی افزود: بخشی از فعالیت شورای شهر که بیان مشکلات شهر است از سوی خبرنگاران مطرح می‌شود.

عضو کمیسیون فرهنگی شورای شهر تهران با اشاره به سو استفاده‌های صورت گرفته در ارائه طرح ترافیک خبرنگاران به افراد دیگر اظهارکرد: در بعضی از مواقع دیده می‌شد که سوء استفاده‌هایی از کارت خبرنگاران می شد. پیشنهاد می‌شود خبرنگاران و روزنامه نگاران و عکاسان خبری جزء موارد خاص مطرح شوند.

حسن رسولی در ادامه با ارائه مخالفت با این طرح گفت: نوع پیشنهادات شان و جایگاه خبرنگاران را پایین می‌آورد. به این قشر برچسب زده می‌شود. لایحه‌ای که اصل آن رانت زدایی است، خبرنگاران می‌توانند از امتیاز برخوردار شوند.

وی افزود: اگر قرار باشد مشاغل سخت مانند پزشکان احصا شود، باید سهمیه‌های زیادی تعلق گیرد.

در ادامه، محمد علیخانی خاطرنشان کرد: کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران موافق ارائه مجوز ورود به محدوده طرح ترافیک به خبرنگاران است.

وی افزود: پیش از این موضوع در کمیسیون عمران مورد بحث و بررسی قرار گرفته بود.

گفتنی است مقرر شد تنها ٣ درصد از محوز طرح ترافيک با ضريب نيم درصد به گروه های خاص اختصاص يابد. خبرنگاران نيز در قالب اين گروه خاص قرار می گیرند.

اشتراک گذاری
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
kilid search
برچسب منتخب
مکانیسم ماشه مهدی بازرگان مایکل دندریا زینب ابوطالبی سم آفلاتوکسین سیلاب سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر لیگ قهرمانان آسیا خانه سینما سردار حجازی