به گفته ی یکی از تحلیلگران بازار فلزات گرانبها در موسسه ی بولیون استار سنگاپور، آمریکا به هیچ کس اجازه نمی دهد که ذخایر طلای این کشور را بازرسی کند و علیرغم اینکه وزارت خزانه داری آمریکا ادعا می کند که میلیارد ها (شمش طلا) در اختیار دارد، این طلاها قابل معامله نیستند.
کد خبر: ۷۶۰۰۸۱
تاریخ انتشار: ۰۹ دی ۱۳۹۶ - ۲۱:۰۷ 30 December 2017

به گفته ی یکی از تحلیلگران بازار فلزات گرانبها در موسسه ی بولیون استار سنگاپور، آمریکا به هیچ کس اجازه نمی دهد که ذخایر طلای این کشور را بازرسی کند و علیرغم اینکه وزارت خزانه داری آمریکا ادعا می کند که میلیارد ها (شمش طلا) در اختیار دارد، این طلاها قابل معامله نیستند.

به گزارش تابناک اقتصادی به نقل از Russia Today، دولت آمریکا ادعا کرده است که ۸۱۳۳.۵ تن طلا به طور فیزیکی در اختیار دارد که به ترتیب ۵۸ درصد آن در ایالت کنتاکی، ۲۰ درصد در نیویورک، ۱۶ درصد در کلورادو و ۵ درصد آن  در بانک فدرال رزرو آمریکا نگهداری می شود. 

احتمال تقلب آمریکا در انتشار آمار موجودی طلا

به گفته ی منلی تحلیلگر بازار فلزات گرانبها در موسسه ی بولیون استار سنگاپور، '' ماجرای ذخیره های طلای آمریکا به طور کامل غیر شفاف و مرموزانه است. تا کنون حتی یک بار هم به طور مستقل از این ذخایر بازرسی نشده است و یو اس مینت (نهاد تولید کننده ی سکه در آمریکا) و بانک فدرال رزرو آمریکا به هیچ کس اجازه نمی دهند که به اتاق های ذخیره ی طلا وارد شده و طلاها را ببیند یا آن ها را بشمارد''.

علیرغم اتهاماتی که به وزارت خزانه داری آمریکا در خصوص کمتر بودن میزان طلا از مقداری که ادعا می کند وارد است، دلایل دیگری هم در رابطه با عدم امکان بازرسی از ذخایر طلای آمریکا ذکر شده است. منلی در این خصوص اذعان کرده است که طلای آمریکا بی کیفیت است. به گفته ی منلی، ''... قسمت عمده ای از طلای (آمریکا) خلوص پایینی دارد و وزن آن با استاندارد صنعتی 'تحویل مناسب' همخوانی ندارد..'' بنابراین ''حتی اگر آمریکا آن میزان از طلا که ادعا می کند در اختیار دارد را (واقعا) دارا باشد، بیشتر آن در بازارهای بین المللی قابل معامله نیست''. 

علاوه بر این، منلی اذعان کرده است که در صورت حقیقت داشتن ادعاهای مطرح شده در خصوص کمتر بودن حجم ذخایر طلا نسبت به میزان ادعایی، صحنه ی اقتصاد جهانی با یک چینش جدید مواجه خواهد شد اما تاثیرات آن بر دلار مستقیم نخواهد بود و باعث نخواهد شد که ارز دیگری به سرعت جانشین دلار شود. این تحلیلگر اقتصادی بیان داشته است که تحقق یافتن ادعاهای مطرح شده '' فشار ها را (بر دولت آمریکا) برای یک بازرسی مستقل از موجودی طلای خود افزایش خواهد داد و نگاه ها را متوجه ذخایر طلای بزرگترین معامله گران این فلز گرانبها مانند اتحادیه ی اروپا، چین و روسیه خواهد کرد''. 

گفته می شود که در صورت غلط بودن آمارهای منتشر شده توسط وزارت خزانه داری آمریکا، فشارها بر بانک های مرکزی خارجی ای که در آمریکا طلا ذخیره کرده اند افزایش خواهد یافت. همچنین،  این اتفاق باعث خواهد شد که یک بازرس مستقل باری دیگر خلوص طلای آمریکا را آزمایش کند و وزن واقعی موجودی طلا در این کشور را به طور عمومی اعلام کند.

 

برچسب ها
روی خط سایت ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر: