بازدید 10169
فرماندار سرپل ذهاب در گفت وگو با «تابناک»؛
نزدیک به چهل روز از زلزله مهیب غرب کرمانشاه می گذرد و خسارات سنگین بر جای مانده از این زلزله همچنان روند زندگی ده ها هزار تن از هموطنانمان را با مشکلات اساسی رو به رو کرده است. با اینکه عملیات کمک رسانی به زلزله زدگان در مقایسه با زلزله های گذشته بهبود چشمگیری داشت، هنوز تا رسیدن به شرایط مطلوب فاصله زیادی وجود دارد.
کد خبر: ۷۵۶۹۵۷
تاریخ انتشار: ۲۹ آذر ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۴ 20 December 2017

 احتمال تخریب صد در صدی ساختمان های مسکن مهر وجود دارد /  در حال حاضر 85 هزار نفر از مردم خارج از خانه ها زندگی می کنندنزدیک به چهل روز از زلزله مهیب غرب کرمانشاه می گذرد و خسارات سنگین بر جای مانده از این زلزله همچنان روند زندگی ده ها هزار تن از هموطنانمان را با مشکلات اساسی رو به رو کرده است. با اینکه عملیات کمک رسانی به زلزله زدگان در مقایسه با زلزله های گذشته بهبود چشمگیری داشت، هنوز تا رسیدن به شرایط مطلوب فاصله زیادی وجود دارد.

به گزارش «تابناک»؛ در چهل روزی که از زلزله شهرستان های غربی کرمانشاه گذشت، موج بی سابقه ای از حمایت های مردمی، دولتی و حاکمیتی نسبت به مردم زلزله زده شکل گرفت و کمک های ارسال شده برای مناطق زلزله زده توانست تا حدود زیادی آلام برآمده از رخداد فاجعه بار را برای شهروندان کرمانشاهی کاهش دهد.

با این حال هنوز در بسیاری از موارد نقص و کمبودها احساس می شود و گلایه های فراوانی در مورد روند کمک رسانی به زلزله زدگان مطرح می شود؛ گلایه هایی که بیشتر حکایت از نیاز مردم به سرپناه مطمئن و امکانات اولیه است و باید با توجه به فرا رسیدن فصل سرما به سرعت در دستور کار مسئولان قرار بگیرد.

اکبر سنجابی، فرماندار شهرستان سر پل ذهاب در مورد آخرین وضعیت مناطق زلزله زده و مشکلاتی که همچنان مردم این منطقه از کشورمان را آزار می دهد به خبرنگار «تابناک» گفت: شهرستان سرپل ذهاب در میان همه مناطقی که در زلزله خسارت دیدند، بالاترین خسارات را متحمل شد و در شهرستان ما 27 هزار خانه تخریب شد که از این میان، سیزده هزار خانه دیگر قابلیت سکونت ندارد و مابقی نیز نیاز به تعمیرات اساسی دارند.

سنجابی با تأکید بر اینکه سرعت خدمات رسانی روز به روز در حال افزایش است، ادامه داد: هم اکنون 85 هزار تن از مردم سرپل ذهاب خارج از خانه های خود زندگی می کنند و ساماندهی به شرایط آنها به زمان نیاز دارد.

وی در مورد وضعیت ساختمان های مسکن مهر افزود: در میان شهروندان، یک فضای نا امیدی نسبت به خانه های مسکن مهر وجود دارد و مردم رغبت و اطمینانی برای بازگشت به این خانه ها ندارند. به همین دلیل، یک تیم کارشناسی در حال بررسی دقیق ایمنی سازه های مسکن مهر و قابلیت استفاده دوباره آن است و بر اساس نظر این تیم در مورد مساکن مهر تصمیم گیری خواهد شد. نکته اینکه اگر این تیم رأی به تخریب و عدم امکان استفاده دوباره بدهد، احتمال تخریب این خانه ها وجود دارد.

فرماندار شهرستان سرپل ذهاب در رابطه با مشکلات اصلی مناطق زلزله زده افزود: به رغم تلاش های فراوانی که در امر خدمت رسانی شده، هنوز در بسیاری موارد مثل سرویس های بهداشتی و حمام با مشکلات جدی رو به رو هستیم و مردم از این بابت در شرایط سختی هستند.

وی در بخش دیگری از سخنانش در مورد وضعیت بیمارستان شهرستان و پیگیری قضایی پیمانکار این ساختمان گفت: بیمارستان شهرستان در حال بازسازی است و پیمانکار این سازه نیز در اختیار مقامات قضایی است، آنقدر فشار کار اینجا بالاست که فرصت نکرده ام در مورد آخرین وضعیت پرونده قضایی او استعلام بگیرم.

فرماندار سرپل با اشاره به تخریب 80 درصدی مدارس این شهرستان افزود: در حال حاضر کلاس های درس ما در فضاهای کانکسی ادامه دارد و امیدواریم با سرعتی که در فرایند بازسازی مدارس پیش آمده است، خیلی زود دانش آموزان به مدارس مستحکم بازگردند.

سنجابی در مورد کمک های شخصیت های هنری، ورزشی و سیاسی که در این روزها، مستقل به جمع آوری کمک های مردمی پرداختند نیز گفت: ما با افرادی مثل صادق زیباکلام، نیکی کریمی و علی دایی ارتباط داریم و هرچند آنها اصرار دارند که بر اساس رأی و نظر خودشان کمک های مردمی را هزینه کنند، ما به آنها مشاوره می دهیم و تلاش می کنیم با یکپارچه کردن کمک های جمع آوری شده، این کمک ها را به سمت بخش های زیربنایی و عمرانی هدایت کنیم. به بیانی می خواهیم با ارائه آمار و اطلاعات دقیق از نیازهای موجود آنها را در کمک رسانی موثر و پایدار یاری کنیم.

مقام عالی دولت در شهرستان سرپل ذهاب در بخش پایانی سخنان خود با تشکر از مقام معظم رهبری، رئیس جمهور و اعضای هیأت دولت اضافه کرد: پس از تأکیدات مقام معظم رهبری و ریاست محترم جمهور، روند کمک رسانی به شدت افزایش یافت و از سویی نیز دلجویی های مقام های عالی نظام از مردم در کاهش آلام مردم بسیار مؤثر بود که به نمایندگی از مردم از آنها تشکر می کنم.

اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱۵
ناشناس
|
United States
|
۱۶:۰۵ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۹
همین مسکن مهر و زلزله نشون میده نه مدیر ما مدیر بوده،نه مهندس ما، نه دولت ما، نه دانشگاه ما، نه انصاف ما، نه... در همه چیز همین هستیم، از آلودگی‌، تا مشکل آب، تا اقتصاد، تا وضعیت فرهنگی‌، تا تعلق و.... خدا نکند مشکلی‌ پیش بیاید. پای این مسائل در دهه ۶۰ گذشته شد که به بهانه انقلاب فرهنگی‌، بهترین افراد از نظر علمی‌ را از دور خارج کردیم و دانشگاه را کردیم خودی و سهمیه یی و رانتی... شما فکر می‌کنید اگر تیم‌ ریل مادرید یا بارسلونا، چند تا بازیکنا اصلی‌ خود را نداشتند،چه اتفاقی‌ برای آن تیمها میفته. ما در ایران نه تنها چند بازیکن اصلی‌ را اخراج یا فراری دادیم، بلکه حتی با تیم‌ سوم، انتظار موفقیت داریم! برای همین هم حالا حالا امیدی به بهبود نیست، و هر روز که کارشناسان قدیمی‌ تر، بازنشسته میشوند، وضع در همه زمینه‌ها خرابتر خواهد شد، متاسفانه.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۴ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۹
خوب این مسئولین بی لیاقت که زیز 90 هزار نفر زاییدن اونم دوقلو!!! اگر تهران زلزله بیاد می خوان چیکار کنن؟!!!!
محمدرضا سابقی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۵ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۹
با توجه به اینکه از ۲۷۰۰۰ واحد مسکونی تخریب شده براساس نظر شاهدان عینی حتی یک سازه مسکن مهر تخریب نشده و فقط دیوارهای جانبی چندین مسکن مهر در زلزله ای با آن قدرت مهیب فرو ریخته.. ولی بیمارستان افتتاح شده چند ماه قبل از زلزله توسط وزیر..که باید از محکمترین مصالح و سازه ها ساخته می شد ..ولی کاملا تخریب شد..
الغرض که چرا شما مجریان دولتی که حتی یک واحد مسکونی برای مردم استان کرمانشاه نساخته اید .. اینهمه مهر..مهر میگوئید جز سیاسی کاری چیزی نیست.. و مشکلی را حل نمی کند..
لطفا دولت محترم بیشتر به خدمات رسانی مشغول باشد تا مهر ..مهر گفتن!!
پاسخ ها
کلید ساز
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۴۶ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۹
خدا را شکر مسکن اجتماعی دولت راستگویان هیچ آسیبی ندیده
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۳۲ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۹
شاید اگه مسکن مهر نبود مثل بم بیست هزار نفر کشته میشدن انقد بی انصاف نباشیم من طرفدار کسی نیستم
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۵۷ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۲
مسکن مهر معمن و پناهگان و سکونتگاه اقشاری است که اگر این مسکن های مشکل دار و ضعیف و با هزینه متری 320 هزار تومانی نبود در خانه های فرسوده و قدیمی و بدون اسکلت و .. زندگی میکردند .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۸ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۹
انقد دروغ نگید تابناک بهت نمیگن بی طرف
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۲ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۹
واقعا مهندسین فارغ تحصیل ،دهه ۶۰ به بعد ،اکثرا بیسواد هستند بگونه ای که سواد فنی یک دیپلمهٔ هنرستانی دهه ۵۰ را ندارند ،و مهندسین دانشگاهای بر تر دولتی هم که از نظر تیوری ،بهتر از دیگران هستند ،باید چند سالی در کارگاه ها کار آموزی نمایند تا واقعیت را بدانند ؟ در ایران از سال ۷۰ .به بعد به یکباره ،مدرک تولید شد ،وبه هر کسی که بقولی خودی بودند ،مدرک دکترا ،وارشد ،دادند ،که این شد پایهٔ فساد ،و به آرامی گسترش یافت ،واکنون نهادینه شده ، تا جایی که اگر فردی پاک باشد ،به پخمه گفته میشود ؟ آری من هم یکی از پخمه های همین سیستم هستم ،،،،،
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۴ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۹
همه هزينه هاي بازسازي رو از نيازهاي اوليه تا كارهاي زيربنايي بايد با كمك هاي مردمي پرداخت بشه. اونوقت حكومت چه كاره ست!!؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۴ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۹
به جای این چرندیات و انداختن تقصیرات به گردن دولت قبل، ای کاش سرتیتری هم در مورد آلودگی هوا می زدید؟ مگر آلودگی هوا به خاطر بنزین پالایشگاه های داخل نبود؟ پس چرا الان با بنزین وارداتی هوا بدتر از قبل شده؟
جواد از مشهد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۲ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۹
مهندس طراح مسكن مهر و بيمارستان تازه افتتاح شده و تمامى ساختمانهايى كه مهندس ناظر داشته و نسبت به چنين زلزله اى مقاو م بوده رو به دادگاه احضار كنيد و بحث رو سياسى نكنيد و از انها بازخواست كنيد
ناشناس
|
United States
|
۰۱:۲۱ - ۱۳۹۶/۰۹/۳۰
تا حالا چندين گروه كارشناسى بازديد كردن و نظر دادن كه سازه مسكن مهر در زلزله خيلي خوب عمل كرده... حالا اين اقا گفتن اگر كارشناسان نظر بدن كه بايد تخريب بشه بايد تخريب بشه!! شما هم پياز داغشو زياد كردين همچين تيترى زدين!! ژورناليسم تخريبي...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۰۱ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۱
در ژاپن پس از هر زلزله ای سیاسی کاری نکردند. نقاط قوت و ضعف را بررسی کرده و در استاندارد ها تجدید نظر کردند. مطمئنا در آینده با وقوع حوادث شدیدتر بر همین روال پیش خواهند رفت.
بیکاری جوانان تحصیلکرده امروز فرصت طلایی تجربه آموزی در سن مناسب را از آنها میکیرد. بفرض که پنج سال دیگر و در حالیکه دروس دانشگاه را فراموش کرده در رشته تحصیلی خود کاری پیدا کند. انتظار نداشته باشید برایمان خانه ضد زلزله مطابق آخرین استانداردهای روز دنیا بسازد.
ژاپنیها پنج سال پس از خاتمه تحصیل و تجربه آموزی کم کم بفکر جانمایی خود در سطوح مدیریتی هستند.
حداقل برای فارغ از تحصیلان نخبه فکری کنید تا وضع از اینکه هست بدتر نشود.
محسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۹ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۲
بابا مسکن مهر رو بیخیال..! سالانه ما چقدر واحد جدید برای مردم و جوانان عزیزمون احتیاج داریم..! مردم خودشان چقدرش را می سازنند..؟ دولت قراره در شهرها و روستاها چه تعداد واحد بسازه..؟ 6 سال گذشه دولت دکتر روحانی چقدر ساخته..؟ چقدر از برنامه عقب هستیم..؟ به بهانه ایمن سازی و.... مسکن مهر و احمدی نژاد و .... اصل برنامه فرامومش نشود..! اما ایمن سازی مسکن مهرها تخریب شده .... باید پیمانکاران و عاملین معرفی شوند..!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۵ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۲
لطفا استخراج کنید در طول هشت سال اون اقایی که همه بهش اعتراض دارن
چند مسکن جدید ساخته شده؟
چند مسکن به مسکن مهر اختصاص داره ؟
چند تا از مسکن مهرها را خود دولت ساخته؟
چقدر دولت وقت در بستر سازی و ساخت معابر و .. و انتقال برق و اب و گاز و تلفن اراضی مجانی واگذار شده هزینه کرده
چند تا و با چه حجمی وام مسکن به اشخاص و انبوه سازا و مهری ها و روستایی ها و.. داده شده؟
حجم بازپرداخت وامهای سررسید شده اون وامها در این 5سال چقدر بوده ؟
و چه مقدار اون بازپرداختها مجدد وام مسکن داده میشه؟؟؟

البته معلومه که همه پولای کشور تو اون هشت سال اختلاس شده ولی ...؟؟؟
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
نحوه برگزاری امتحانات مدارس 1399 1400 ماه رمضان دعای روز بیست و چهارم رمضان روز قدس فطریه